Proč věřím ohledně milostí Respektu a nikoli Hradu

Respekt včera nechal v českém mediálním prostoru naprostou bombu. Zveřejnil případ policistky z Karlových Varů, která byla pro korupci a kupčení odsouzena na dva roky nepodmínečně. Ovšem jak jistě už všichni víte, výkon trestu jí byl nejdříve na základě zásahu prezidenta odložen, aby následně dostala úplnou milost!
A Respekt, opírající se o výpověď ošetřujícího lékaře omilostněné, plus nepřímé svědectví ještě jedno ze starostů, který psal tzv. přímluvný dopis v tomto případě, celou story sepsal a zcela nepokrytě konstatuje, že šlo o těžkou korupci. Že zkrátka milost byla na Hradě koupena. Za významný peníz.
Byl jsem mimořádně zvědav na echo, které tento materiál v českých a moravských krajích zvedne.
A ejhle – ticho po pěšině. Tedy skoro. Odezva více méně žádná, jen sem tam přetištění, hlavních faktů z Respektu a šmytec..
Žádné komentáře, žádné rozbory, žádné vlastní názory hlídacích ratlíků demokracie, kteří jindy mají názor na úplně všechno.
Lidové noviny například ve svém papírovém vydání tuto událost ani v pondělí ani v úterý nezaregistrovaly vůbec – proč taky , že? Deník až v úterý, a to článečkem na straně 13 !! považte – 13!!, že policie začala na základě informací Respektu případ šetřit…
Elektronická media se také příliš nevyznamenala. Odezva mi přijde asi na úrovni informace, že ve škole ve Zlámané Lhotě kradl školník dětem svačiny a nevracel sáčky… No vlastně – kdyby se něco takového opravdu stalo, vsadím boty na to, že bulvár by z toho udělal velikánskou kauzu.
Jenže případ, kdy je z korupce nařčena a zdá se i šetřena, přinejmenším kancelář prezidenta republiky, a to nikoli v případě nějakých zakázek, ale s obchodování s prezidentskými milostmi, je mediálně „pokryt“ – tichem!
Ptal jsem se sám pro sebe proč? Vyloučím okamžitě možnost, že z Hradu vyrazila skupina decesion makerů, vyzbrojená velmi vyfutrovanými přemlouvacími argumenty a zalepila tak novinářům ústa. Takže mi nezbude, než volit mezi těmito možnostmi:
1- ostatní noviny závidí Respektu jeho senzaci do té míry, že se jí rozhodly bojkotovat
2- mají tak naprostý a hluboký respekt před prezidentským majestátem, že to pokládají za naprosto nemožné
3- prostě lidsky Respektu nevěří. A věří prohlášení Hradu, že nic takového, jako milosti za prachy není možné.
Mně osobně připadá jako nejpravděpodobnější varianta číslo 3. Že nevěří Respektu. Protože některá z dnes mlčenlivých medií totiž už někdy v minulosti o podivných a nejasných milostech pro ještě podivnější odsouzené sama psala. Jak vám doložím.
Takže v nevíře musím být to, co předložil Respekt..
Já jsem opačného názoru. Za sebe říkám – věřím Respektu. A pokusím se zdůvodnit proč. Předesílám, že nemám k dispozici nic , co by dosud nebylo známo, jsem si plně vědom toho, že interpretuji skutečnosti tak , aby mi zapadaly do mého obrazu, což je samozřejmě nesporná slabina v logice toho, co hodlám napsat. Na druhou stranu opakuji, že prezentuji jen a pouze svůj názor na věc a nic víc. Rozhodně nemám v úmyslu na kohokoli ukázat prstem. A plně ponechám na každém jednom čtenáři, aby si udělal svůj úsudek. Bude zrovna tak platný jako ten můj.

Nenarážím dnes na Klausovy milosti prvně.
Poprvé to bylo v okamžiku, kdy Klaus udělil jednu ze svých prvních milostí. Tehdy jsem nevěřil svým očím. Jejím adresátem byl jakýsi defraudant, který před trestem utekl do ciziny a tam se skrýval. Myslím, že svou firmu připravil asi o 3 miliony..
A ten chlapík se snad jmenoval Hladký. Ale je to už opravdu dávno, jméno mohlo být jiné, škoda vzniklá z defraudace také. Nedokázal jsem tehdy a neumím ani teď, pochopit, jak lze omilostnit někoho, kdo okrade ve velkém stylu svého zaměstnavatele a pak se skrývá. A i když škodu prý nahradil, trest v jeho případě by měl, kromě jiného, varovat ostatní, že prostě za podobný přešlap se jde za katr. Bez diskuze. Nijak netvrdím, že tato milost byla koupená. Ani nic nenaznačuji. Jen říkám, že její smysl nechápu dodnes. A totéž jsem napsal kdysi před léty.
Podruhé, kdy jsem na Klausovy milosti reagoval poněkud obsáhleji. Dostal jsem se s kýmsi s Klausovců do diskuze o přínosnosti Klausova prezidentství.
Kontrahent, kromě jiného, tehdy napsal, že Klaus rozhodně nedává podivné milosti jako Havel….
Inu, to bylo slovo do pranice! Jednak jsem si okamžitě vzpomněl na onoho, snad Hladkého, ale v každém případě defraudanta a následně jsem projel několik stránek hradního webu, týkající se udělovaných omilostnění.
A co mne praštilo přes oči jako první? Naprostý nepoměr mezi milostmi pro skupinu tvořenou delikventy, kteří se dopustili defraudace, zlodějny nebo podvodu ve srovnání se skupinou odsouzených za nedbalostní trestné činy, bouračky, neplacení alimentů a podobné, pro mne osobně tolerovatelnější provinění proti zákonu. Na férovku přiznávám, že jsem nezkoumal všechny stránky, takže jde o můj dojem, nikoli o statistiku a je tedy možné, že na jiných stránkách bych zjistil cosi opačného, nicméně, pokud dostanete do ruky novou knihu, a poměrně zevrubně ji prohlédnete, odhaduji, že vy i já jsme schopni si o té knize udělat závěr. Tedy alespoň v tom rozsahu jestli ji chceme koupit či nikoli. Prostě věříte svému odhadu, zda se vám investice vyplatí či nikoli. A stejně jsem na tom, s tím skóre jednotlivých skupin zlduchů, v tomto případě, já. Prostě – spolehnu se na můj odhad. Vy nemusíte.
Když jsem si udělal představu o proporcích udělených milostí, začal jsem pátrat po některých významných. A podivných. A věru, že to nebyl problém! Takže se s vámi podělím o to, co jsem, kromě jiného našel. Včetně příslušných zdrojů.

Případ Zdeněk Kratochvíl

Mám-li věřit Týdnu, viz http://www.tyden.cz/tema/generalni-pardon_55042.html, pak podnikatel Kratochvíl, jel šmé skutečně ve velkém. A dostal za to také velmi solidní flastr. Nicméně – přišla prezidentská milost.
Když MfD začala okolo věci šťourat, ukázalo se, že jde kromě jiného, o sponzora ODS.
Jak na to reagovala prezidentská kancelář a Klaus? Kratochvíl? Neznám!
A co že následně doložila opět MfD? Tak to si přečtete zde:
http://zpravy.idnes.cz/klaus-podnikatel-kratochvil-neznam-d67-/domaci.aspx?c=A080424_110009_domaci_hos
A také vám cosi nehraje? Kratochvílův zdravotní stav – duševní porucha neumožňovala jeho účast u soudu a byla hodna zvláštního zřetele, tak velkého, že trest za velkou ránu byl prominut, ale onen zdravotní stav umožňuje amnestovanému řídit firmu s dvoumiliardovám obratem a nebo šofírovat auto!! Co na tom, že když berete medikamenty, tedy alespoň velkou většinu, nesmíte za volant?! Kdekoli na větší silnici není problém potkat tirák s nápisem ICOM. Až jej budete předjíždět nebo míjet, dejte opravdu vrcholného majzla, Je z firmy, kterou řídí těžce duševně nemocný člověk. Jak asi vypadá personál?

Jiří Kotík
Zdála se vám milost pro Kratochvíla podivná a možná nepochopitelná? No v případu Kotík zjistíte, že mezi nebem a zemí se dějí věci… A tím nemyslím UFO. Alespoň pokud já bych si měl vybrat mezi UFEm a Kotíkem, co by větší záhadou, pak UFO pokládám za naprostou brnkačku. Ale jak už jsem napsal – jen můj pohled. Vy klidně můžete mít jiný. Brnkačkou bude Kotík.
Takže Kotík udělal rovnou „ránu“ za 500 milionů. Ano, čtete dobře, za půl miliardy. Na podvodech. Opravdu – supertěžká váha, Žádný troškař. Pravomocně mu nadělili deset natvrdo. Pro měl za 500 melounů docela fešácký trest. Ale – dostal nakonec milost!
Bližší zde:
http://zpravy.ihned.cz/c1-51609170-podnikatel-mel-sedet-10-let-ale-je-venku-klaus-mu-udelil-milost
Mimochodem , důvody , proč zrovna Kotík se dobral milosti jsou dodnes tajné. A celá kauza je zaštítěna nespecifikovanými složitými rodinnými poměry bývalého velkopodvodníka. A abych nezapomněl – zásadní roli měl v případě omilostnění sehrát jakýsi posudek z Národohospodářské fakulty VŠE v Praze…. Překvapí vás , že i ten je tajný? Alespoň to tvrdí iHned.

Případ Aleny Kubáčkové
Tady link dávat nebudu. To je případ minulých týdnů. Kdy byla omilostněna lékařka, která prostě podvodně vyplňovala neschopenky.
A musela způsobit asi škodu nemalou, když pravomocně nabrala sedmičku. Nicméně už dopykala!
Prý je hodna zvláštního zřetele a vůbec nehrálo žádnou roli to, že jde o bývalou zastupitelku za ODS v Brně. Když si vzpomenu, že tentýž Klaus bez mrknutí oka, či spíše s pochvalným mrknutím, podepisuje zákony mající tzv. znemožnit nadužívání a zneužívání zdravotní péče a sociálních dávek a podepisuje je rád, nějak si to neumím dát do souvislosti právě s tímto milosrdenstvím pro někoho, kdo se dopustil, viděno pravicovýma očima – doslova svatokrádeže. Pomáhal rozkrádat a zneužívat jak zdravotní péče, tak rozkrádat dávky.
Já vím, jen opravdu velcí se umějí přenést přes osobní a konat velké milosrdenství..

Případ Karla Steinigera, Miroslavy Pragerové, Jarmily Morávkové a Jana Kondlera.
Vlastně jde o čtyři samostatné případy. Které ovšem mají velmi zajímavého jmenovatele. Vlastně dva. Jednak skutkovou podstatu – podvod a opět, žádné hraní při zdi, a hlavně, jde o lidi napojené na arcikmotra Mrázka a jeho zdatného vyučence Pitra.
Detaily najdete zde:
http://zpravy.idnes.cz/ctyri-mrazkovi-spolupracovnici-a-pratele-dostali-prezidentskou-milost-1ox-/domaci.aspx?c=A100112_202207_domaci_vel
Také vás zaráží, že Steiniger byl prezidentem honorován, protože měl mít závažnou chorobu? A že v případu činný soudce o tom vyslovil zásadní pochybnost, kterou neprodleně, ještě před udělením milosti, sdělil prezidentovi?
No, pak vás ale musí uklidnit prohlášení kancléře Weigela, že prezident dokumenty vždy pečlivě a odpovědně zkoumá….Viz jeho prohlášení : “Pan prezident bere funkci vážně a zodpovědně.“
O.K. Když to říká kancléř, musím jeho vyjádření respektovat. Pak mi ovšem uniká, jak to, že neměl informace, a podle Weigela je mít nemohl –sic! Že jde o lidi z klanu Mrázek/ Pitr… Důkladné zkoumání bych si představoval jinak.

Ještě se vrátím, ale k onomu, kancléřem Weigelem proponovanému důkladnému a odpovědnému zkoumání každého případu. Narazil jsem na tohle: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/203159.aspx
A vypíchněme přímý Klausův výrok – nikoli zkrácený, kde tvrdí toto:
„Trvám na tom, že prezident je schopen si učinit obrázek o rozsahu trestné činnosti spáchané žadatelem o milost na základě detailního prostudování více než (v tomto konkrétním případě) 200stránkového rozsudku Krajského soudu v Brně a zhruba 100stránkového rozsudku odvolacího soudu v Olomouci a že k tomu celek ‚spisu‘ nepotřebuje,”
Přiznám se, že to je na mne moc. Na jedné straně Weigel tvrdí, že prezident nemůže všechno rozkrýt a mít všechny informace, i když to dělá absolutně poctivě a důkladně, na straně druhé sám Klaus říká, že si umí udělat patřičný obrázek ohledně případu, aniž by nezbytně musel číst rozsudek a jeho odůvodnění…
Ano, já vím, jsou případy, kdy opravdu spis není třeba. Třeba tehdy, když někomu zbývá života jen, co by se za nehet vešlo…Ovšem to, z výše uvedených, nebyl jaksi nikdo. Mimochodem, co říká Weigel na výtku novinářů, že Steiniger asi tak moc nemocný zas nebyl?
„Ti lidé, kteří argumentují zdravotním stavem, to většinou dokladují obsáhlými zdravotními posudky od různých specialistů. Ale my nejsme posudková komise. Nemáme žádné vlastní lékařské konzilium, které by si ty lidi předvolávalo, znovu zkoumalo a posuzovalo zprávy z nemocnic.“
Necítím potřebu vlastního komentáře!
Nicméně všechno, co jsem dosud uvedl, mne utvrzuje v tom, že jestliže mám volit mezi tvrzením Respektu o korupční milosti pro expolicistku Radku Kadlecovou a tvrdým dementi Hradu, že nic takového není možné, věřím, bohužel tentokráte novinářům.
Nicméně tím věc je sotva hotova. Také vás napadá celá řada otázek?
Například ta, zda, pokud by korupce s milosrdenstvím opravdu existovala, v tom jedou jen lidé okolo prezidenta nebo…
Nezlobte se, ale na tohle nedám a nechci dát odpověď! Uráží mne pomyšlení, že by prezident státu, který považuji za svůj, byl na úrovni kšeftsmana ze zastavárny. Tohle nemohu přijmout. Odpověď nebude. Odmítám se takovýmhle chucpe vůbec zaobírat!
Říkáte ale, že i když se ve zlém případě omezíme jen na spekulaci, že by to mohlo být okolí, je skoro stejně zle? Protože vždy platí, že by principál měl nést odpovědnost za svůj soubor? To jistě. To by bylo opravdu hodně, ba katastroficky, zle!
A nemusí to být přímo úředníci. Tady:
http://zpravy.idnes.cz/kancler-weigl-ze-zadosti-o-milost-nepoznate-kdo-je-ci-kamarad-prr-/domaci.aspx?c=A100113_1317529_domaci_taj
redaktoři z MfD se kancléře Weigela přímo dotazovali na konkrétní jména z okruhu Klausových známých. Nikoli spolupracovníků.. Weigel jakékoli náznaky odmítnul. Naštěstí. Ale ptali se zkušení harcovníci z Fronty jen tak bezdůvodně?
Ne, nejsem schopen odpovědět na další otázky. A věru se mi ani nechce!
Ostatně případ Kadlecová začala šetřit policie. Počkejme na výsledky! I přes to, že věřím Respektu, doufám, že se nakonec ukáže, že se Respekt zmýlil. Senzace nebude. Nic pro You Tube! A to, co jsem uvedl nahoře? No, jen souhra zlých náhod, zlých větiček. Tak jak to v životě bývá. Podobné řetězové náhody se nám přece stávají všem a docela často. A navíc, bude možné flagrantně dokázat, že se vlk spletl.
Nicméně věřím Respektu. Splést se může každý. Já i prezident. I v lidech okolo sebe. Úplně stejně jako se podle mne, zásadně spletl, když jistého Michálka, který prokazatelně oznámil pokus o korupci, nazval lumpem a darebákem viz –http://www.novinky.cz/domaci/220482-tajna-dohoda-vv-nominuji-policejniho-prezidenta-ods-superinspektora.html. nebo když posuzoval Steinigerův zdravotní stav. Mýliti se je prostě lidské.

Komentáře

 1. Lex napsal(a)

  Ano, vlku, mýlit se je lidské. Proč se mi přitom ale vnucuje představa ředitele banky, který zase podepisuje – kolikátou, už výroční, padesátou smlouvu o “špatném úvěru”?

 2. poletucha napsal(a)

  Klausovo vyjádření ve včerejších Událostech: “Já vetuju, vetuji zcela jednoznačně, že by něco takového se mohlo stát…” Co že pan prezident zakazuje? A komu? On, mistr slova, plácá nesmysly…
  A vůbec, proč by veřejně přistižený zloděj nemohl být korupčník?

 3. Strejda OLIN napsal(a)

  Dobrá práce Vlku, klobouk dolů. Ryba smrdí od hlavy a schody se musí umývat odshora dolů. A také, že na každém šprochu pravdy trochu. Tenhle bordel a marasmus ve státě se nemůže týkat jen těch, kteří v tom jedou také, nebo se na něm nějak podílejí, mají z toho prospěch, jsou nekritickými obdivovateli a fanatickými jásači, nebo úplnými flegmatiky.
  PS: nejdůležitější zprávou zpráv je propuštění izraelského vojáka a jeho výměna za palestinské vrahy. Pak se mi divte, že mám stále blbou náladu.

 4. Eva napsal(a)

  Ano, mýliti se je lidské. A pak mě ještě napadá kousek jedné písničky. Zpívá se tam : “Zmýlená neplatí, on to někdo zaplatí…..”.
  A Oline, neměj blbou náladu. Na světě je tolik věcí, pro které se vyplatí mít dobrou náladu. I když mám pocit, že je jich stále míň a musí se hledat.

 5. Eva napsal(a)

  A ještě Oline, copak propuštění izraelského vojáka…. ale že Blanarovičová má ve svých 48 letech nádherné tělo, které by ji mohla leckterá mladší závidět….nebo že se Pipa bavila na jakési párty skvěle, jak jinak než v náručí nádherného anglického “šohaje”….. kdo ví kdo to byl…. bez těchto informací bych se fakt, ale fakt neobešla. 🙂

 6. Strejda OLIN napsal(a)

  Mám i dobré zprávy – dnes bude krátké posezení se sousedy, pár deka tataráčku s pěkně očesnekovanou (domácím česnekem) topinkou a nějaký litřík sudového moravského červeného. Fakt se mi zdá, že se venku vyjasňuje… 🙂

 7. Peggy napsal(a)

  Poletuško, tak nízké zájmy!!! Já měla tatarák nedávno, a ten fakt byl!!! ale přeletěla jsem některý ženský diskus na vysoký úrovni a jdu do sebe, zakazuji si slinit při pomyšlení na pouhý dobrý žrádlo, nebudu se tetelit ani při myšlenkách, za něž se prý mají už baby mýho věku stydět..a vůbec.. jdu do sebe, neusnu bez toho, abych nepídila i po nocích po vzdělání.. históóŕie a táááák… budu jistě šťastnější.. a asi i vyrovnanější, neb působiti budu vdělanějším dojmem, stačí jen umět všechny ty učenosti vyjevit.. 🙂 měj se hezky Poletuško, a bacha na tu klávesnici.. 🙂 ovšem, je pak možný, že když se vyleští, bude lesklejší 🙂 hezký večer Poletucho krásně prší. a prší.. déšť šumí .. a to shledávám se zase já jaksi štastnějším.. no což,nám prostoduchým stačí ke štěstí míň..:-)

  • poletucha napsal(a)

   😀 Peggy, tohle jsem si opravdu užila, díky!!! Jdeš do sebe? Tak tedy šťastnou cestu a hlavně NEZAKOPNI o … ehm… o nic. Piď se po vzdělání, budu tě dávat za příklad vnoučatům, až povyrostou. Dojem bude určitě úžasný, zvlášť chlapi na to letí, kam se hrabou buchty s povidlama.
   Klávesnice je již pečlivě vysušena, bašta ze zbytku těstovin, šunky a žampionů (sež… ) snědena, čímž se muka výrazně snížila 🙂
   Krásné podzimní mrholení… Ušetříme za nezbytnosti jako je vodní sprej do kabelky, no není to úžasné? A to ani nevím, kolik ušetřím. Vůně tlejícího listí je momentálně zadarmo!

   • Peggy napsal(a)

    Tak Poletuško, i když jsi mi radost udělala, že půjde má snaha příkladem tvým rostoucím vnoučkům, musím ti způsobit maličko zklamání a vyvést tě z omylu, aby jsi náhodou vážně nemyslela, že chlap dá přednost dojmologii, v podání moudrých keců. Tedy ty co znám, jsou přes dojmologie jiného druhu. Netřeba rozváděti, ale jídlo tam rozhodně nechybí! A jistě sama dobře víš, nakolik si získáš chlapskej obdiv, vyzkoušíš -li to na supernamakané debatě např. o Karlu VI. a nebo položíš na bílej ubrus pořádnej hrnec se zvěřinovým gulášem, domácím houskovým knedlíkem a kuřátkově žlutou, nadýchanou a voňavou bábovkou. No a vytáhneš-li k tomu z ledničky správně vychlazenˇý Staropramen a ukončíš kvalitním kafíčkem se smetanou, tak je Karel VI v pr…i.(ovšem vyvaruj se unálehnýho a předčasnýho svlíkání oděvů svých.. od jistého věku jest to konání velmi rizikovým.. zůstala bych u vaření!
    No ale nevím, i mé zkušenosti mě občas zradily.. a zrazují…tedy, dám se přece jen i studovati…historie bude jako bonus! (jen nevím, v mým věku..chlap se nacpe, bláboly o Karlu VI. nějak už přežije a vyrazí s plným břichem do šantanu, aby si povyrazil s mladou kostí..co neumí ani vařit a ví prd o Karlovi.. Snad tak ještě o Gottovi, ale myslím, že mladý holky už trochu i tohle musí lovit v paměti.. jako historii.. tak dobrou noc Poletucho..
    PS. No na tu tvou dnešní večeři by se taky leckterj chytil..!!! hezky popsaná, Pavlovovy reflexy si užívají..ještě že jsem už taky dávno po večeři..no nic moc.. smaženej květák, brambory a okurkovej salát..:-) tak čau..a chlapi mě fakt už nezajímají 🙂 možná se dám na baby, když tak dobře vaří..o povinnost by bylo míň..hahaha..jenže, za týden bych byla ve zprávách.. policisté obvinili útočnici z několikanásobné vraždy..uškrcení, utopení, udušení.. šmarjá! jak mohou dvě baby v jednom baráku dlouhodobě vydržet.. v tom lepším případě by to u mně skončilo výpovědí 🙂 Jo, nečetlas poslední Reflex? Tak to je síla!!! Chlapi jsou ohroženej druh a je to fakticky absolutně šílený, jak se málo proti nám babám brání.. .
    A ženský jsou blbý, protože se šidí o to nejvíc zajímavý, přitažlivý, hezký…
    ..i když nás chlapi pěkně dokáží vytočit, jsou pořád krásný!!!! pořád je pro co se snažit trochu vypadat, a třeba se učit i tu históóóŕii..:-)
    No špatnej konec tohle bude mít, fakticky. Baby budou sedět na úřadech, ve vládě, bachařky budou lítat s flintou a s obuškem u pasu v arestu, a chlapi se zástěrkou na krku lítat jak hadr na holi.. No a do postele chlapa už ani dnes prej netřeba.. ˇ”ŠAK Sů TY SEXŠOPY!!! ” 🙂 ahoj, dobrou…Zlatá Helena Fibingerová…průkopnice v hodu zahřátou koulí!

 8. Witch napsal(a)

  Mám dost starostí s drobnostmi života,m ale leccos i mne praští. Například případ s perem, jasně komentovaný kdejakými světovými médii – a u nás vlastně jen neoficiální, hlavně netová média. Nemůžu si pomoct, ale říkám si: Jak může mít prezident tak velkou moc, že se ho všichni bojí? Teď je tu další případ. No, pokud všechna upřímná přání dlouhého života k jeho narozeninám vyjdou, třeba se dožijeme i nějakého rozluštění “záhad”. Včetně uzavření v rámci soudu.

 9. wbgarden napsal(a)

  PéHáZetKa – průkopnice v hodu zahřátou koulí.
  Dobré, skoro čiči, přidám se.

  VRHNA

  Já svalnatou znám
  vrhačku
  neskutečnou
  dobračku

  Vždy mě skvěle
  pomučí
  též mě nosí
  v náruči

  Pak cígo mi dá
  do mordy
  a de vrhat
  rekordy…

  Jinak k tomu nahoře spisku. Drby sebrané plus jedna baba povídala. Nihil novi.
  http://www.xa-xa.org/uploads/posts/2009-11/1259346972_336772.jpg

 10. Terry napsal(a)

  V článku zmíněná Klausova prezidentská milost pro defraudanta Hladkého (a další jeho milosti) – viz http://www.novinky.cz/domaci/30926-klaus-omilostnil-defraudanta-eskortovaneho-z-usa.html

Napsat komentář