Přispějte na Mimozemšťany!

Zprávy od nich potkávám kolem silnic už několik let. Vždycky se pro jistotu podívám do zpětného zrcátka a na nebe. Létající talíře nikde, limuzína s muži v černém taky ne. Oddychnu si, ale hlavu zamotanou mám stejně.
Mezi geniálními sděleními z billboardů jako že Lepit se na zadek smrdí (Kooperativa) se marťanské sdělení vyjímá jako automat na kondomy ve Vatikánu.
Už neskutečná grafika a neuvěřitelná barevnost. Sdělení – koruna všeho:
KÉŽ JSOU VŠECHNY BYTOSTI ŠŤASTNY !

V téhle letní době, kdy okurková sezóna místo  letních novinářsklých klišé přináší přímé přenosy podřezávaných a válku za humny – najednou poselství mimozemšťanů.

Kde jste, bohové z nekonečných sfér? Kde jste Vy, úplně mimo? Už přistaňte! Srovnejte tu verbež všude kolem.  A srovnejte i nás! Dejte nás do latě, protože my to už nemáme v rukou. Doma se nám vymkla z kloubů. My holubiččí se zase už chlubíme strmým nárůstem produkce zbrojovek, zase už nevíme s kým jsme a kdo víc lže.

Zase se potřebujeme nechat se bláhově konejšit, že Gándhího (nikoliv Havlovo) Pravda a láska opravdu zvítězí nad lží a nenávistí.

Jak úlevné je ono přání z mimozemského billboardu. Jako srdíčkové lízátko v mateřské školce. Jako růžový kokon cukrové vaty.

Ale my už jsme si lízátka užili. I cukrové vaty už jsme spořádali několik porcí navíc.

V roce 1983  hodiny nařizované politology celého světa, ukazovaly na jisté americké univerzitě tři minuty do světové války. Ty hodiny už zase tikají. Tikají hodně nahlas.
Mimozemšťané, Vítáme Vás! E.T. vykašli se na kruhy v obilí!

My zatím budeme sbírat do pokladniček a necháme vytisknout tisíc dalších billboardů
KÉŽ JSOU VŠECHNY BYTOSTI ŠŤASTNY !

Komentáře

 1. Lex napsal(a)

  No, Honzo,
  nejsi sám, komu se z toho zvedá kufr.
  Před tebou to byl v březnu J.X.Doležal (mi se zpravidla zvedá kufr z něho) –
  “Když mne billboardy vyzývají k nákupu pracího prášku, nereaguji. Když však na billboardech čtu výzvu k víře, naději a lásce, tak nekontrolovatelně zvracím…
  Jel jsem v neděli po D1 z Krna jako spolujezdec a sledoval billboardy po levé straně — to jest přes protijedoucí pruh, méně nahlížená a levnější strana. Nikdy dřív, když jsem ještě řídil, jsem neměl čas číst ty nápisy v podstatě na zadních stranách billboardů. Teď řídil kamarád, já se vezl a v klidu studoval ty billboardy druhé kategorie. Hesla na nich:
  1. Ježíš!
  2. Kéž jsou šťastné všechny bytosti!
  3. Hledáme lidi s dobrým srdcem
  Chápu, že Dobro je Dobré. Stejně tak chápu, že Naděje, Láska a Víra nás v tomto sprostém konzumním světě spasí. Ale opravdu nechci, aby mne k tomu někdo vyzýval masívní reklamou. Když čtu na reklamní tabuli, že mám být dobrým člověkem, tak je to silnější než já a zvracím. A tak od včerejška řeším finanční problém: Mám šetřit, nebo naopak koupit zadní billboard v té řadě a nechat na něj natisknout: JDĚTE UŽ S TÍM DOBREM DO P**ELE!” – http://www.reflex.cz/clanek/komentare/55101/jiri-x-dolezal-nechutna-kampan-dobra.html

  Ne všichni ale mají racionální přístup. nebyli bychom v ČEZsku, aby se hned nevyskytly davy těch, co štěstím a láskou hýkají, a to už dva roky – http://orgo-net.blogspot.cz/2012/12/kez-jsou-vsechny-bytosti-stastny.html
  nebo http://www.rodina.cz/nazor17156593.htm či jinde.

  Podle mne bude věc mnohem prozaičtější. Několik lidí z Neveklova, Velkého Újezdu a z různých míst (kdo ví, co je spojuje?) nejdříve jen tak, a pak založili nadační fond http://rejstrik-firem.kurzy.cz/02586941/nadacni-fond-kez-jsou-vsechny-bytosti-stastny/ jehož účelem (podle rejstříku) je – cïtuji –
  “Účel nadačního fondu je veřejně prospěšný a společensky užitečný.
  Nadační fond se zřizuje za účelem podpory rozvoje morálních a duchovních hodnot ve společnosti.
  Nadační fond naplňuje svůj účel zejména podporou kampaně, jejímž účelem je oživení a šíření prastarého sousloví „Kéž jsou všechny bytosti šťastny“ a to zejména prostřednictvím billboardů, letáků, vydáváním tematických publikací i upomínkových předmětů.”

  Všímáš si? “veřejně prospěšný a užitečný…”!
  Já to čtu asi takhle – Někdo vycítil příležitost sosat. Tedy – sosat z dotací, příspěvků a jánevímčehovšeho. Ano, v tomto ohledu pro ně asi bude ta záležitost “prospěšná a užitečná”. Na cizí účet, jak už to u nás chodí.
  Když si naklikáš ty jednotlivé lidi, uvidíš, že každý má nějakou podnikatelskou historii.
  A protože i já chci být šťastný, tak jim nevěřím ani zblo. Na to jsem už hodně zkušený.
  Vymývání mozků a sosání.

  Jak jsem napsal v úvodu – nemám rád J.X.Doležala. V tomto případě s ním však nemohu nesouhlasit. Jen mírně opravit – “Nadační fonde toho jména, běžte laskavě do prdele!”.

 2. Jan Krůta napsal(a)

  Lex jako vždy vyčerpávající! 🙂
  Když jsem putoval odkazy, našel jsem za návrhem billboardu známou hereckou tvář…
  http://jiskra-benesov.cz/files/temp/aa84c5d379e086f1ee7a322931637920/www-jiskra-benesov-cz-600×417.jpg

Napsat komentář