Nečas jako Schettino

Když jsem v článku „Co mi Klaus i Kaiser tají“ před týdnem popisoval , jak Klaus zcela účelově, ale s chladnou kalkulací napadl ještě neexistují dohodu EU o nových rozpočtových pravidlech, napsal jsem, mimo jiné, toto:

Nečasovi opět mezi řádky sděluje, že je jen trpěným místodržícím a vedle toho, pro případ, že by to nepochopil, výrazně oslabuje jeho pozici. Jako premiera i jako / prozatímního/ lídra ODS.
Nečas, jako dogmatik, by se normálně, kdyby zrovna nebyl předsedou vlády, ke Klausovu protibruselskému tažení, nadšeně připojil. Tak jako vždycky. Jenže on tím šéfem vlády je!! Takže nemůže. Má na vybranou jen dvě špatné možnosti – buď přesvědčit zbytek kabinetu, že Klaus má pravdu a pak se odepsat do konce svého funkčního období jako partner pro ostatní evropské lídry a republiku zavést do izolace a opravdu riskovat, že se mu rychle rozpadne vláda a budou nové volby nebo obhajovat, proti Klausovi, v ODS to, co bude dojednáno! S tím, že mu bude jasné, po zničení Topolova eurokřídla v ODS, že v podstatě při pokračující Klausově ofenzívě dovnitř strany, nebude mít kamarádíčka. A navíc – bude muset jít s Klausem do přímého střetu. Něco, čemu on se vždycky bytostně vyhýbal…. Věru neradostný dogmatikův výběr!
A ani zdaleka netušil, jak rychle se tento odhad potvrdí.
Ano, Nečas by se rád k protibruselskému tažení připojil. Ví, že Klaus bude tuto kartu akcentovat. Jenže je předseda vlády… Takže si nemůže dovolit prázdná gesta. Musí vyjednávat a ví, že ho to bude stát body dovnitř stále dogmatičtější ODS. A už vůbec se nechce  utkat s Klausem nad věcným problémem.
Takže zkusil onen taneček ve vládě s referendem a pověřením od prezidenta k podpisu vyjednaného.
Kdy chtěl aby se bruselská koza zůstala celá a Česko se zúčastnilo vyjednávání dohod a nebylo za universálního kazisvěta a vlk Klaus se pořádně nafutroval až k prasknutí tím, že buď mu nedá pověření tu dohodu podepsat a pak půjde odpovědnost za Klausem nebo mu to pověření dá, ale s vědomím, že v referendu jsou šance na schválení minimální, zejména při vhodně položené otázce. A on Nečas, že si takhle zachrání kůži.
V každém případě, pro svoje další politické přežití, se chtěl současný nájemník Strakovky schovat. Tu za sukně neinformovaného voliče, onde za Klausův triviálně kupecky vypočtený rigorozní postoj, imponující všem čerstvě probuzeným národovcům. Jen probůh – nedeklarovat nějaký transparentní postoj, za který se bude muset později jasně zaplatit!
Nemám Nečase rád, nevážím si jej a nijak se s tím netajím. Už jsem psal několikrát, že jeho dvě hlavní vlastnosti, kterého ho tak dlouho udržely v politice, jsou podle mne loajalita komukoli a záludnost. Jeho přezdívka pan Čistý mi přijde směšná. Takhle pan Přeopatrný by sedělo. Ovšem možná ještě včera. Nebo spíše minulý týden. Dnes už ne. Po onom nápadu s referendem a s tím, že k podpisu chce pověření prezidentem už je pro mne jen srab.
Nečas a celá ODS, která se tak zoufale právě referendu vždycky univerzálně bránila a sdělovala, že volič je vlastně nesvéprávný blb, najednou objevila jeho kouzlo. Neboť prý se  přistoupením k nově vyjednávaným rozpočtovým pravidlům vzdáme ,,podstatné části své suverenity”. Když ovšem šlo o brdský radar, bylo referendum špatně. Protože volič prý nebyl stavu posoudit tak složitou problematiku…
Jen s největší námahou si dokáži představit větší omezení suverenity země, než cizí vojenskou základnu na našem území. Byť jde o základnu klíčového spojence. Pro mne je toto daleko větší zásah do svrchovanosti našeho státu než předání k posouzení dvou či tří hlavních údajů z připravovaného rozpočtu do Bruselu. Zejména pokud tím směrem chci stejně politicky kráčet a když už tato čísla do onoho Bruselu předávám dnes.
Podobně je to se schopností hypotetického občana Nováka posoudit obě dvě problematiky v referendu. Zatímco ohledně radaru byla možná jak otázka, tak dopady obou možných variant odpovědi až triviálně jednoduché – například mohla být položena takto:
Jste pro otevření spojenecké radarové základny na území ČR?
A dopady odpovědi NE si pan Novák snadno dovodil: Když nebudeme souhlasit, nejspíš nás Amerika přestane považovat za spojence, což asi bude mít jakési budoucí, docela zásadní, dopady pro bezpečnost České republiky. Formulace aspoň trochu korektní otázky, ohledně zatím teprve neznámé smlouvy, je mimořádně obtížným úkolem. Nekorektní varianta je samozřejmě snadná. Ale soudím, že onen hypotetický občan Novák je naprosto nezpůsobilý, byť jen domyslet, alespoň částečně, dlouhodobé dopady na ekonomiku země, kdyby se EU rozpadla, zmenšila nebo kdybychom se dostali do role absolutních a trvalých potížistů.
Nicméně Nečas se, v zájmu své další politické kariery, chtěl a chce schovat za referendum! Představujete si takto šéfa exekutivy téhle republiky? Nepřipomíná vám náhodou jeho postoj kapitána Schettina ze ztroskotané Concordie?
Stává se dost výjimečně, abych souhlasil s tím, co veřejně říká Kalousek. A ještě méně často rezonuji s Klausem. Abych v jednom okamžiku souhlasil dokonce s oběma naráz, se pokud vím, ještě nestalo. Kalousek se, když taktizující slabingr Nečas ve vládě vyrazil s referendem, postavil ostře proti a sdělil, že TOP zkrátka bude hlasovat proti. A s jasným vyjádřením. „Tady není možný kompromis, je to buď, a nebo. Nikdo z nás by neměl utíkat před odpovědností!“
A dnes si Nečasovu trapnou kličku, dokonale vychutnal Klaus. Podle Lidovek totiž k věci konstatoval, co se referenda týče:
„ Jsem přesvědčen, že se vláda nemá schovávat se svým názorem a že má rozhodnout sama!“
A ohledně prezidentského pověření k podpisu smlouvy, až bude hotova?
„Premier má mé obecné zmocnění k podpisu smluv tohoto typu.“
Být Nečasem, radši bych držel pár facek, než tenhle veřejný prezidentův průplach.
Je v podstatě stejný, jako ten, co dostal Schettino od velitele italské pobřežní stráže. Když prý omylem a náhodou sklouznul po palubě do záchranného člunu. Klaus svému dočasnému místodržícímu, žádné „ náhodné“ sklouznutí na záchranný prám jménem referendum také nedovolí. Nečas si může říkat, že je premier. Stejně jako Schettino, že je námořním kapitánem.
Pro oba platí – vraťte se ku..va na palubu!

Komentáře

 1. Lex napsal(a)

  Myslím, že ještě případnější by bylo – “Tahle paluba není váš šálek čaje, pane. Vlastně jste se na ni nikdy neměl dostat. Adieu!”

 2. wbgarden napsal(a)

  Nejsem lovec ideálů, ani komunistický propagčík, jak někteří tu komentátoři, takže dovoluji si včíl drobně adhocnouti, že dnešní muž na naší palubě, na rozdíl od krvavých klémů, ulhaných zápotondů, kolaborantských gustávů, atd. je zatím nejlepším kapitánem, kterého jsem za svůj život poznal děkuji.
  http://www.zamekloucen.cz/data/imgs/02051l.jpg

 3. vlkovicv napsal(a)

  Lexi
  máš samozřejmě pravdu. Ale ta paralela se Schettinem je dokonalá, nemyslíš? Ten taky nikdy neměl být na kapitánském můstku ani převozní pramice!

  A oběma s e poedlo stejná věc – udělat obrovskou díru do kýlu. Takovou , že loď i stát jsou na odpis.

  Ale jak sám vidíš jsou živočichové, kterým imponuje slouhovství, ted ypotažmo loajalita k jakému koli a čemukoli a schopnost zákulisních intrik.
  Svůj k svému.

 4. Alex napsal(a)

  jeden něco umí napsat, někdo k tomu umí dát báječnou tečku, nu a někdo nám svými kádrovacími metodami ukazuje spolehlivě, zda se pohybujeme v dobré společnosti či nikoli. jen by mne zajímalo kam by ten náš kádrováček zařadil jakéhosi Josepha Stirglitze, jenž srovnal kapitalismus a kapitalismus tak, že v kapitalismu vykořisťuje člověk člověka a v komunismu je tomu právě naopak. Nemluvě o Wérichovi a Voskovcovi, kteřížto se shodli na tom, že řády oba stojí vpodstatě za prd. Von nám to určitě vyjasní a třeba i potvrdí, že se pohybujeme ve vopravdu dobrý partičce lidí. Já bych mu věřil, i když si onehdá, když se obrátil s jakýmsi dotazem na admirála zdejšího prostředí v hubě zapmněl dudlik.
  smějící se smajlík

 5. Alex napsal(a)

  Jako Peggy se těším na komentář toho kapitalismu a kapitelaismu.
  teď už chechtající se smajlík

 6. Alex napsal(a)

  Teda Lexi, já když si přečet Vaši glosu, poprskal jem klávesnici i s obrazovkou. Jinak jak sleduju cvrkot, tak ten s dudlíkem u pasu už pomalu přestává stíhat všechny ty patníky značkovat.
  chechtající se smajlík

 7. tata11 napsal(a)

  NENÍ skorem co dodat,jen třeba zajimavé bylo podaní jeho věrneho VONDRY versus KALOUSEK……….tam uplně přesně vynikl ten kontrast co tady pišete,přesně do pismene,ano považuji KALOUSKA za nejhoršího politika z pohledu u kolika kauz figuroval jak obracel korouhvičku ale zde ukazal jasny postoj jasně řict ano nebo ne

  neda mi to nezastavit se nad reakcí,nejlepší kapitan,a slouhum zdar……..????????

  opravdu usměvne,každy muže myt nazor,pak sou určite argumenty,žadna vlada neměla tolik kauz a nucenych odchodu ministru a to dost zavažnych,ovšem už to srovnaní kam toho kapitana zařadil,hodně napovyda,pak kdo je slouha přesně vystihuje.
  abych pravdu ja bych radši sveho kapitana borce viděl že ční nad jinymi než teto kategorie,asi co sme použivali nekrasnější holka z ošklivince…….no každemu ke svemu.
  trochu jako nejlepší ministr financí….v kategorii rozvojovych zemí….no rad bych patřil jinam

 8. wbgarden napsal(a)

  Čím více smajlíků, tím větší iq pochopitelně, jak je jistě všeobecně známo. Jinak děkuji vydudlaní, že jste mi třídně opět objasnili, že jedna a jedna jsou dvě.
  Zdravím patníky…
  http://www.bomba.cz/video/proletari-vsech-zemi/

 9. vlkovicv napsal(a)

  Nejvhodnější komentář ke slouhovi je asi tento. Je prostě nejlepší Jako kuchař. Když chce uvařit hutný hovězí vývar, stačí když se na chvíli upřeně zadívá do hrnce s vařící voru. Pak už mu stačí jen přidat nudle a hned servíruje. Kdo z nás to umí? Jenom univerzální lezec.

 10. wbgarden napsal(a)

  Vařící vor, či z vařícího voru ???
  No, nic moc, ale celkem to ujde. Konečně aspoň špetka originálu do toho vůkol nudelnatého rudyryku.
  Jinak můj lezec mi napovídá, že je určitě lepčejší sockom poskoka.
  Polívky nejím od dětství, natož bych tyto vařil.
  Medaili posílám. Hutnou pochopitelně, a až otřete slzičky oranžové dejte zas něco výživného.
  Děkuji smajlové…
  http://www.komik.cz/dir_obrazky/socialisticky_pracovat_a_zit.jpg

 11. Germanicus napsal(a)

  Zdravím při sobotním večeru vlka, Lexe, Alexe, tatu a další.
  Souhlas se vším, co jste napsali. Byl jsem pár dní pryč a dnes navečer jsem se vracel autem domů. Po cestě jsem měl zapnuté radio, veřejnoprávní Radiožurnál – kvůli Zelené vlně, dost sněžilo. Každou hodinu velké zprávy, každou půlhodinu malé zprávy. A vždy podrobná informace o průběhu ideové konference ODS v Hradci Králové. Něco ve smyslu informací stanice Hvězda o zasedání ÚV KSČ v osmdesátých letech minulého století. A pak, že se historie neopakuje – poprvé jakom tragédie, podruhé jako fraška.
  http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/podpora-podnikatelu-je-hlavnim-tematem-ideove-konference-ods–1007217
  A pustě si audio!

  • Petrpavel napsal(a)

   Neposlouchal jsem nic a nebudu poslouchat nic z jakési stranické konference ODS
   stejně jako jsem neposlouchal nic ze stranických sjezdů KSČ. Je, a bylo to bla, bla, bla….
   Rozdíl je v tom, že dříve jsem si následující den (dny) se zájmem přečetl v novinách či sledoval v televizi, kam a jak bude směřovat moje zem v dalších létech. Něco se řešilo a něco se skutečně rozhodovalo.
   Teď vím, že na konferenci ODS se něco povídá, něco jiného bude ODS prosazovat na K9 či na K 12, něco jiného vzejde z jednání K 9 či K 12, a něco jiného se bude uskutečňovat – praxe zažitá proběhlými 22-ti léty…..

 12. Cech napsal(a)

  Jediné co je velmi důležité.
  Snad to do toho Maďarska ten génius průměrnosti nestihne dokočírovat.
  Bad weather doufejme nepřežije ty silnice.
  Oni dálnice v Česku jsou hodně nebezpečné; zvlášť nyní, je totiž time for Bad weather.

 13. anna napsal(a)

  Cechu, mohu se zeptat? Jste Čech? A.

 14. Cech napsal(a)

  Nevím paní anno, je důležité být naprostým Čechem pro české názory?
  Jestli myslíte onu otázku, zda nyní jsem v Česku?
  V tomto případě ano jsem v Česku.
  Tedy z tohoto úhlu pohledu jsem Čech, bohužel se mi nedaří plácnout sebou na zadek před názory 60% Čechů zbožňovaným géniem průměrnosti.

 15. jarpor napsal(a)

  Úterý, středa, pátek… tak to kdesi pan Vlk inzeroval, že sem píše… takže následující den je možné se seznámit s dalším „nejdůležitějším“ tématem a mít jakýsi korektiv k tomu, o čem píšou zaprodanci famiglie jinde… případně korektiv k vlastním úvahám v dané věci…

  Takový korektiv vyplývající z páně Vlkova textu, to je výborná věc !
  Leč než přejdu ke korektivům, několik slov, proč jsem sem vstoupil.
  Věru, že jsem dlouho přemýšlel, zda tak učinit, protože s největší pravděpodobností budu obviněn z pronásledování / podotýkám, že nikoho nepronásleduji. Texty pana Vlka jsou velmi „výživné“ a nemohu za to, že on pěstuje „serverovou turistiku“/ , možná z rozbíjení diskusí /sice nevím, jak se diskuse rozbíjí ale jistí zde tvrdí, že to jde…/… či dokonce budu požádán, abych prostor opustil… / jak jsem si zde taktéž přečetl takovou žádost po konstatování, že ten, co má odejít má patrně dost slušné IQ. Zajímavý požadavek… originální, jeví se mi./ Že má odejít někdo s IQ nízkým, to lze pochopit… Vyhánět nicka s IQ „slušným“… jen pro názor… inu – „i tak sa móže“. Tak to chodí v „sockom fraucimoru“, jak taktéž bylo řečeno, dle mého vtipně a realitě naprosto odpovídajíce…
  Ctěnému “ frauciomóru“ jistě neuniklo, že můj nic byl zde několikrát zmíněn jinými… tedy byl jsem sem vnesen dříve, než jsem sem vstoupil… na to bych rád upozornil.

  Ale zpět ke korektivům.
  Ty shledávám jako velmi přínosné… totiž o názorech, zvláště o jiných, než zastávám sám, přemýšlet a dívat se na věc i z jiného úhlu… to považuji veskrze za přínosné… Jeden neví vše a konfrontace vědění, v této souvislosti lépe – vidění světa, byla, je a jistě bude vždy cestou pokroku k novým obzorům… k novému vývoji poznání… k potlačení stereotypních názorů…
  Tak proto ten můj zdejší vstup… pro vyjádření korektivů, ke kterým dávají podněty texty pana Vlka a taktéž repliky jeho přátel … /Klidně tomu zde někdo může říkat poštěkávání…/

  Nejprve však „předkorektiv“ – to aby bylo zřejmé, že zatímco pro pana Vlka vše co jen trochu pravicí zavání od ďábla jest a nejdůležitější z pravice je co, kdo, proti komu řekl… mě se jeví, že i pravicově názorově orientovaní lidé jsou lidé z masa a kostí, s plusy i s mínusy… a jestliže pan Vlk si libuje, jak „netušil, jak rychle se jeho odhad naplní…“ pak dle mého, každý politik, každá strana jedná účelově pro dosažení svého…. Klause, Nečase… ale i Sobotku nevyjímaje… a divím se, že tak moudrý muž Vlk je účelovostí v jednání tolik překvapen… Mimochodem – když je Vlkovým tématem dnes referendum a tanečky kolem něj… mezi Klausem a Nečasem… pak co milí v ČSSD ? Tož přidají se k návrhu referenda či nepřidají ? A když nepřidají pak proč ? Odpovím si sám – z důvodu účelovosti… pane Vlku. Pro nic jiného… sledují svůj účel…

  Korektiv první
  Co prý se stalo nového, že si kapři v kterémsi výboru odsouhlasili, že si zruší imunitu… Prý krize a vyrabovaná státní pokladna – dle pana Vlka.. Pane Vlku, to že je nové ?
  Státní kasa je vyrabovaná již mnoho let… dokonce byla rabována i za ekonomického růstu i kolem 6ti %, kdy se taktéž sekaly dluhy o sto šest… a o krizi se permanentně hovoří již od roku tuším 2007… „Trápí“ Vás, že Vámi nemilovaná, lépe – nenáviděná – famiglie – lépe její zástupci v jakémsi výboru – cosi kolem imunity navrhli a odsouhlasili… proč to již daleko dříve nenavrhli zástupci tehdejší vlády, kde hráli prim socialisti… to Vás „netrápí“ a tuším ani „netrápilo“.
  Jo, chápu… famiglie nemá dnes co slíbit… sliby pastelkovného, příspěvek na nové auto a další a další sliby materiální podpory za hlas ve volbách… to byly přece ve srovnání se zrušením imunity taháky… což?
  Vy jste z toho jelen… kapitální kus – jak jste napsal. Ale jděte… Až to projde, až to bude platit…, pak bych Vám tu změnu mohl věřit… do té doby – zůstáváte Vlkem… se stejnými a neměnnými názory… jak o Vás mile napsal jeden nick… Ten samý nick, který se musel podívat, co přesně v překladu do češtiny znamená jeden celkem známý termín… Nelze jinak, než si podpory takového nicka náležitě vážit.
  Tomu nicku připadá normální, když o dni, kdy se k Vám nedostanou zprávy, kdy nemáte možnost brouzdat servery … píšete, jaké je to fantastické, příjemné, blahodárné, atd… ale hned další den jako honící pes slídíte, kde, co kdo napsal o té nehorázné famiglii… abyste si vybral a komentoval ten nejhorší její počin… Mě ne, mě to spíše připadá jako schizofrenické chování … mám zmatek v tom, zda je pro Vás příjemnější den „bez mediálního světa“ či den „s mediálním světem“. Zdráhám se věřit Vám, že je to ten den bez zpráv, bez info o zlo-činech té famiglie… jak jste se vyjádřil…
  Ale takové, s Vámi souhlasící, ty Vy máte rád, to vím. Děkujete jim za květiny,“ pohladíte“ je po jejich moudré duši…Přeji Vám je. Je dobré mít kolem sebe lidi, jež ve Vás vidí stabilitu, neměnnost, modlu… To máte stejně rád, jak to má rád Klaus.

  A to je korektiv druhý…
  Máte na den konce prezidentování Klause nachystanou dobrou lahvinku… inu proč ne ? Jeden mu na hodinách odpočítává dny… tzv. stříhá mu metr, Vy si dáte na oslavu lahvinku… O jaké prý ten Klaus hovoří suverenitě, když nám zde nic nepatří… Tedy podle Vás – nic nemaje- nelze být suverénní.

  No, takto materiálně pojato, tak to tu suverenitu nemá nikdo… ani já, ani Vy, ale ani Obama s celou USA… nemáme ji ani v rodině… neb – taky si nemůžete dělat co chcete s tím co vyděláte, musíte mít ohled na ty kolem Vás – tedy pokud nejste despota – ale přece jen, soused Vám do Vašich zvyků nekecá, stejně jako Vám nekecá do toho, kam pojedete v neděli na výlet… třeba na demonstraci odborářů… jak jste kdysi chtěl… co byste si přál na večeři… to vše v rámci možností, jež závisí na té materii finanční… a přesto se cítíte jistým způsobem nezávislý, suverénní ! Tedy pokud Vy ne, pak já ano.

  Přál bych Vám vidět, jak v zemích, kde se momentálně pohybuji, skoro na každém lidském obydlí… leckdy hodně nuzném obydlí , na skoro každém třebas i polorozpadlém plůtku ohraničující to NIC, co vlastní ti zde opravdu nuzně žijící lidé… vlaje vlajka té země… Tito lidé nemají materiálního ve srovnání s námi vůbec nic, my jsme proti nim boháči… nerostné bohatství taktéž je ve vlastnictví „cizáků“ – nadnárodních společností, které je těží a prodávají… čímž bohatnou (že)… ty země jsou taktéž zcela závislé na „globálním“ tedy zahraničním kapitálu… ale přesto je z prostých lidí cítit tu jejich suverenitu, tu hrdost na zemi kde, oproti nám, většina lidí má podstatně horší život… tu suverenitu, že jsou to oni, kdo jsou občany té které země… proto ta vlajka… symbol suverenity… mám pocit.

  Tak nějak chápu slova o suverenitě, když se o ní vyjadřuje Klaus… Díky za Váš text, kde se tak pohrdlivě o „Klausově“ suverenitě vyjadřujete… Spílejte, že nic není NAŠE a tedy nemůžeme se cítit suverénní a Klausovi se vysmívejte… leč soudím, že je dobře, když někdo „nahoře“ zmíní, že bychom jistý pocit sounáležitosti s naší kulturou, zemí, tradicemi a zvyky měli pěstovat… s vědomím, že jsme vždy jen tak suverénní, jak nás za suveréní budou považovat ti kolem nás… a neměli bychom ve jménu jakýchsi pochybných „vyšších cílů“ vzdávat se rozhodování o sobě samotných, o mantinelech našeho chování… / a to i svědomím limitů stran ekonomických vlivů/.
  A když je řeč o Klausovi : Mýma očima – nenávidíte takového, jaký jste sám… jste si svými názory jist stejně pevně jako Klaus, jak on o nich nepochybujete… jako on nemáte rád jiné názory než zastáváte a nemáte rád kolem sebe takové, jež Vám odporují… Paradoxní situace… myslím. Někoho tak nenávidět, kdo je svým chováním a vlastnostmi tak podobný. Podobnost končí u toho, že on je prezident… že by odtud ta nenávist… ?
  Leč… patrně již tušíte, že sice skončí s prezidentováním… ale bude ovlivňovat dění dál… nějak, možná zcela neformálně… a s tím se Vám asi obtížně žije… O čem Vy jen budete psát když náhodou zmizí ze scény… ? A nějaká Vaše tolerance k těm, kteří Klause posuzují jako člověka z masa a kostí, jež má kladné i stinné stránky, kteří jednou mu dají za pravdu, po druhé nikoliv, ale i přes nesouhlas jej jako prezidenta „berou“ ? Nulová. Žádná. Zase… jako on…

  Korektiv třetí – zdravotnictví…
  Jak je prý pan Heger hodný, když nám bude počítat pilulky… jste napsal. Ale co prý budou dělat Karkuliny rodiče bydlící daleko od lékaře či lékárny, když jednu pilulku ztratí ? No, řekl bych, že když už to opravdu budou mít napočítáno „do jedné pilulky“ /jako že je to od Vás hodně přitažené za vlasy/ ale řekněme, kdyby… by pak měli pomoci nejbližší příbuzní… /tedy pro mne by to bylo zcela normální tu jednu chybějící pilulku tchánovi či tchýni dovést…/. A Vy, že skrze té jedné pilulky je snad čeká nějaký neřešitelný problém…

  Znám jednu paní, která do zavedení poplatků za recept každý rok vyhazovala krabici od bot plnou léků… Jednou jsem tu krabici vzal a nechal spočítat cenu toho, co v ní bylo známým lékárníkem… Vyšlo to bratru na cca 100 tisíc. Když si dcera té paní přišla vylít srdíčko /jako je občas jejím zvykem/, že má málo peněz, utěšil jsem ji tím, že jsou boháči, protože 100 táců jen tak někdo vyhodit nemůže…
  Nevím… mě se zdá, že vyhodit léky za 100 táců… je dost. I když mne to přímo „nebolí“… Proto to s tím „počítáním“ pilulek vidím jinak než jste napsal…

  Stejně tak jako jinak vidím jistou repliku, jak prý nás v minulosti léčili jen samí Sovové neb prý tehdejší socialistické nemocnice garantovaly léčbu „dle nejnovějších poznatků“ – česky řečeno, a tak se prý nikde nemohli vyskytovat Cvachové… to když jeden z vašich přátel kritizoval možnost zaplatit si operaci od primáře…
  Já si jen pamatuji, jak jsme v hluboké totalitě pravidelně strkali do kapes obálky… aby, na těžce nemocnou matku se častěji podívala sestra, či více se jí věnoval ošetřující doktor… Zda se tak skutečně dělo – jen jsme doufali…
  Chci tím říci, že to placení nadstandartu v širokém slova smyslu, se dělo pokoutně již dávno… více či méně tajně… Stanovení regulí a mít možnost legálně si připlatit… není nic jiného než legalizace toho, co se nelegálně stejně dělo a děje…
  Prý ty co si nezaplatí, budou operovat a léčit nicmochři z Ukrajiny, Afriky a nevím odkud… No… tenkrát byli taky Cvachové, milý příteli Vlka, jež se takovým názorem tváříte, jako by byli jen kvalitní a dobří právníci… Je jen na primáři, jak si nechá prznit oddělení… kolik si na jeho primariátě lidi připlatí či zda raději půjdou hledat pomoc raději jinam…

  Mohl bych přidat ještě korektivy další… leč tři – soudím – jsou na zdejší ctěný „sockom fraucimor“ až dost… Možná někdy příště…

  Pan Vlk, pokud opět nezmění „publikační prostor“ /jinak – snad oponentů jeho názorů zde nebude tak mnoho aby jej „vyštvali“ jinam…/ jistě zase s nějakým textem, jež korektiv, dle mého, bude vyžadovat, přijde…

  Úterý, středa, pátek… těším se na Vaše texty. Díky že píšete, díky za korektivy…

  • Petrpavel napsal(a)

   Nejsem zmocněn k odpovědi za stěžovaného Vlka (právem by mi za to nadal), ale maličkost : bolševik může stát napravo i nalevo. “jarpor” toho budiž důkazem. Hovořit o pravici a levici u nás je silně legrační, i když bohužel ne k popukání. U nás se ty potřebné programové rozdíly smrskly do “schvalují a podporují a provádějí korupci, nebo neschvalují a nepodporují aneprovádějí korupci”, nebo v lepším případě ” chtějí blaho velké většiny, nebo blaho malé menšiny občanů ?”.
   Tohle znám dobře z let 1948 až 1989 a i z let 1989 až 2012. Kdo nekritizuje konstruktivně, ten je dříve třídní nepřítel, nyní sockom. Je přece třeba kritizovat tak nějak konstruktivně, že soudruzi rudí a modří? Pochválit autora zákona, nápad, provedení, výsledek, vládu, stranu (strany koalice,nepřemýšlet nad důsledky a pak pro forma zkritizovat, a to nebojme se soudruzi (rudí i modří) velmi tvrdě, že ve slově býlí má být měkké i !
   A aby bylo jasno : já vítám každý názor, i tento. Vyjasňuje to situaci.

  • Jan Krůta napsal(a)

   Vážený pane jarpore,
   upozorňuji Vás, že Vás vítám, jako bych vítal každého dalšího návštěvníka. Brejle jsou zcela nezakrytě můj soukromý dům, ve kterém vítám každého, kdo s dobrým úmyslem přichází. Nevím, jaká jména mému domu budete dávat, ale prostě, kdo mi tu bude plivat na zem a hrubě našlape, ať přichází zprava, zleva, odkudkoliv, najde dveře ven otevřené. Nikdo mě neplatí, žádné granty, žádní sponzoři, Brejle si investuji a administruji sám a je to můj velmi “drahý” koníček. Když Vám přijde návštěva, která Vám nevoní, taky určitě dlouho nepobude.
   Nicméně narážel jste na moje vyjádření ke komentářům pana “Dannyho”. Nevím, jestli jste Vy špatně četl, nebo já se nevyjádřil nejpřesněji. Pokud vím, nabídl jsem panu kolegovi “Dannymu”, že bych si vážil toho, kdyby se z něj stal autor Brejlí, protože právě jako autor by byl určitě přínosem. Vyměnili jsme si s dotyčným kolegou několik naprosto slušných a konstruktivních mailů a hned zítra zavěsím na Brejle “Dannyho” první článek.
   Z Vašeho opravdu šíleně dlouhého komentáře (prosím příště omezit délku, netuším, na kolik znaků je kapacita komentáře naprogramována) je vidět, že jste člověk v některých oblastech velice dobře informovaný a tudíž cenný pro jakoukoliv debatu.
   Opakuji, že Brejle jsou otevřený prostor, a že se tu sešli lidé, kteří jsou mně jako vydavateli zdají být přínosní a vesměs asi i příjemní. Doufám, že k nim přibudete! I Vás rád žádám, pokud budete mít nosné téma, o napsání článku. Jako v každé redakci časopisu si z došlých článků vybírám. Já vím, že je to velmi nelukrativní, protože bohužel nemohu platit honoráře, ale zase zařazení mezi autory Brejlí si řada publicistů a spisovatelů pokládá za uctivo.
   Díky, vítám Vás a těším se na další spolupráci.

  • poletucha napsal(a)

   Člověče, já si váš nick pamatuju z akt.cz a nevím, jestli to je vzpomínka zkreslená uplynulým časem. Pamatuju si vás jako diskutéra k věci, s názorem a argumenty, o kterých se dalo přemýšlet. Tento váš vstup je pro mne velkým zklamáním. Osobní útoky, kde člověk “zvenku” nevidí hlavu ani patu, urážky nejmenovaných diskutérů… Jděte s tím k šípku nebo si někde reálně chlapsky dejte navzájem přes hubu, jestli vás to uspokojí a protistrana na to přistoupí. Přineste svoje protiargumenty, názory a postoje! Nemohu mluvit za jiné, ale mne by to zajímalo. Takovéhle štěkání ale jen odpuzuje.

 16. vlkovicv napsal(a)

  V korespondenci v týdnu s Janem Krůtou jsme předvídal, že se, vedlel Višňovského, objeví co nevidět další vybaven pavlovovským reflexem na slovo a sic e značka jarpor.
  Vyšlo to přesně.
  A mohu konstatovat s naprostým klidem , že s e dostavil na Brejle LHÁŘ!
  Velkolhář. Abych byl konkrétní. Někdo, kdo je záludný a zákeřný a je to pro něj druhá přirozenost-

  A to , že lže , dokáži hned.
  V jeho první větě.
  Zní takto:
  Úterý, středa, pátek… tak to KDESI pan Vlk inzeroval, že sem píše…
  Ne neinzeroval jsme to. A už vůbe c ne někde. Napsal jsme to tad y na Brejléch!
  Proč jsem vypíchnul slovo kdesi? Z toho důvodu, že jsme napsal v jedné diskusi , že tenhle exemplář, co si věřně stěžuje, že e vlkem urážen, má potřebu vlka patologicky sledovat, ať s e hne kam chce. On tvrdil, že to není pravda. Lhal. Jako obyčejně..
  Dne s předvedl, že jsme tenkrát měl pravdu. Lhal a lže a bud e lhát. Dává si sice většinou pozor,, aby to nebylo přímo. Aby to byly jen pololži. A le nic jiného mezi tím není.
  Oním prý inzerováním a kdesi potřeboval verifikovat vůj vstup na Brejle..
  Ano správně předjímal, co napíši v prvním odstavci. Lže ale d ál – musel sem vstoupit, protože já pěstuji serverovou turistiku… Zajímavé. On musel, protože s e pohybuji po serverech… Nehledě k detailu, že velmi dobře na faustovi věděl, že tenkrát šly moje věci paralelně na Fausta i Brejle. Prostě klasický jar por.A samozřejmě, že s e obohatil – získal od zdejšího dutohlava termín – sockomové. A také termín fraucimor..Svůj k svému. A samozřejmě s afinitou k psychopatovi, který dorazil o týden dříve. V pořádku.
  Po zkušenostech s pany Višňovským a jar porem , proč nehodlá pobývat ve stejném prostoru s Višňovským už jsem napsal. Zbývá ještě jar por. Ti kteří prošli Faustem vědí – tenhle dobrák jaksi kdysi projevil přání mne vystěhovat. U nás v rodině to není poprvé, co se nějaký jar por s tímhle přáním objevil. A minimálně 2x už to jar poři i zrealizovali.. Já to zažil osobně ,, když mi byly 3 roky..
  takže se nedá pravdu nic dělat. Končím na Brejlích. Jestli definitivně, to s eještě uvidí.
  Nemám z jar pora strach. Absolutně ne. Ale tenhle prostor je příliš malý a příliš voňavý, než aby se tady vedly přestřelky.
  A ním osobně není žádný problém vytřít podlahu. Ale u Jana Krůty to dělat nebudu. Děkuji mu za přístřeší. Byl jsem na tohle připraven.
  Už delší čas mám řešení, do kterého se, mi vzhledem k nedostatku času ještě nechtělo, Teď musím celou situaci znovu přehodnotit.
  Ale jeden závěr učiním hned – tohle jsou poslední řádky, minimálně na nějaký čas, které na Brejlích klepu.
  Jan Krůta si opravdu ničím nezasloužil Višňovského a tím méně jar pora.
  Pokud bych tady zůstal, přestanou na Brejle chodit Lexové. A to by pro Brejle byla , podle mého – fatální ztráta.
  Považuji jak Jana Krůtu , tak Lexe za své přítele . Byť z virtuálního světa. Proto jsem povinován jim velkou omluvou. Oběma. Neměl jsem na Brejle vůbec chodit. Promiňte , že jsem poškodil Váš svět. Zejména, když jsem oprávněně předpokládal, že se tak stane.
  KDe s e vlk bud e vyskytovat?
  No na nějaký čas se pravděpodobně vrátím na diskuse Aktuálně. Už s emi sic e nechce psát diskusní poznámky k článkům jiných. Ale diskus e na Aktuálně svým velkým počtem účastníků dávají možnost k tvrdé a nekompromisní přestřelce Bud e li třeba. A to komorní prostor Brejlí neumožňuje.

 17. vlkovicv napsal(a)

  Nicméně ještě pár reakcí na toho lháře.

  chápu, že mu imponuje jakýsi zapadákov v třetím světě, kde idé dle jeho slov, nemají , ve srovnání s námi, jak píše – vůbec nic, ale mají na svých chatrčích vlajky svéhos tátu. Inu tohle je nepochybně sen všech Kalousků, Klausů a jar porů – rozkradená země, kd e veškeré bohatství patří jen pár vyvoleným rodinám, ale za to s vysokým stupněm nacionalizace.
  Chápu, že tohle je pro jar pora žádoucí stav a ideál. Že jsme jaksi ve středu Evropy, kde jsou poněkud jiné kulturní i sociální tradice, tyhle nezajímá.
  proč taky. Zřejmě chlapec počá¨ítá s tám, že bud e patřit k těm, co mají. Ostatně , jak kdysi přiznal, na Aktuálně, provozoval to už za komoušů. Zapomněl jsme termín, kterým to tenkrát označil. Na rozdíl o d jar porů mnohé rodiny nekradli ani tehdy ani dnes a pochopitelně nevidí ideál svého žití v sociálnía ekonomických danostech rozvojových zemí. Jar poři to ovšem vidí jinak.

  Na co reagovat musím , e že zase pokládal za nutné otřít s e mojí rodinu. A samozřejmě, že ví, jak t to mám udělat, pokud náhodou dojdou na kus odpočítané pršky pro 80-ti leté rodiče mojí ženy. Pokud si hodný pan Heger prosadí svou. prý je mohu přivést. Mohu. Ale mám to k nim 202 kilometrů Jednou tam a jednou nazpátek. Ale proč by svým zavedeným způsobem světu nevyjevil, že vlk je něco jako asociál.
  S čím naopak nemám sebemenší problém, je jeho konstatování, že rozdělení zdravotní péče na chudinskou a na tu kvalitní, rozuměj placenou, je pro někoho jako jar por jasné a přirozené. protože přece dřív se dávaly obálky. …

  On je jaksi v tom rozdíl. dříve byla dobrá péče deklarována a přístupná všem. A kdo chtěl cosi navíc, překračoval zákon. Uplácel.

  Dnes holt to bude jinak. Dnes je deklarována nerovná péče. Jde o drobnost – o život a zdraví, tak proč by měli mít všichni stejný standard, že ? ‘Ze takhle myslí jar porové mne naprosto nepřekvapuje. Pokud jim imponuje rozvojová země a musí mu nutně imponovat i její medicínská praxe.
  .nemůže ani chybět úžasný tlach o paní, co vyhazovala každý rok krabici léků za sto tisíc. On to prý spočítal s lékárníkem. řečeno s klasikem, chybička se vloudila – nikoli s lékárníkem,ale s okresním hejtmanem. Už dávno před válkou. Soudím, že lže. A slzu jsme zamáčkl na d tím, jak ji od tohohle plýtvání odradilo Julínkových 30 kaček.
  Je to asi tři roky, byl v novinách jiný případ. Jak jakési dítě zemřelo proto, že byl zaveden poplatek za první pomoc. A rodina prostě těch 90 kaček neměla. Tak čekali do rána. A pak už bylo pozdě. Tohle je realita. Místo klasické jar porovské lživé fabulace.A mám čerstvou osobní zkušenost. S rodinou, která má malé dítě. S dost vzácnou chorobou. Léky , tak nějak vypadly ze seznamu těch, na které se přispívá. Rodina platí každý měsíc za ty medikamenty 14 tisíc.. takový drobnost.
  důsledek rozhodnutí hodného pana Hegera.
  Pěkná je story ohledně poslanecké imunity. Co prý jako soc d em.
  Od převratu zde bylo celkem asi 15 pokusů o její omezená nebo změnu. prošly 3 malé úpravy,
  Vesměs většina ostatních byla zablokována senátem. Dodejme , ež v dobách, dk y tam ODS měla bu%d většinu nebo byl a daleko nejsilnějším klubem. dokonce jednou, aby zablokoval a návrh lidovců, podala, tuším,že to byl Kubera , v senátu jako svůj vlastní návrh,a by ten lidovecký, který měl podporu parlamentu, nebyl hlasován. sám Kubera potom prohlásil, že nebyl míněn vážně.

  A lhář a demagog samozřejmě. si nemůže odpustit evergreen. O tom jak za socanů byl růst 6% a země s e zadlužovala. Ano, je to pravda. Růst byl 6 procent. Ale nezaměstnanost tenkrát rekordní : A do toho přišel zrovna závěr činnost Konsolidační agentury,kdy se musely vypořádat její závazky. závazky z rozkradení bank po Klausově privatizaci. Poohopitelně, že na to rozpočet nemohl stačit. Ovšem máme tu i rozpočet , tuším, že v roce 2007, kdy famiglia měla ještě stejný růst HDP jako předchozí vláda soc dem, jak by ne když převzala nastartované hospodářství. A udělala v podstatě stejný schodek , jako vláda soc dem. Při rekordně nízké nezaměstnanosti. V roce 2008 , pak sice snížila schodek na minus 30 miliard: Ale pouze účetním trikem, kdy,změnila pravidla účtování a rozpustila skoro 70 miliard rezerv , vytvořených předchozí vládou.

  Teď už není skoro co ukrást, takže holt vytáhli i tu imunitu. Kterou tak dlouho a soustavně blokovali.
  Ale proč by jar por podle své tradice – nelhal?

 18. jeff napsal(a)

  Zdravím vlku, podle mě děláte chybu. A velkou. Aktuálně nabírá směr, který bych nazval “názory ano, ale jen když to považujeme za užitečné – tedy já, Stejskal, úkolovaný seshora. Na faustovi jsem dal o médiích citát, který se mi zdá skvělý: Bez ohledu na to, jak usilovně lidé naslouchají médiím hlavního proudu, dostane se k nim jen málo pravdy, protože média jsou zcela kontrolována a trvá to už mnoho let. Ti, kdo média vedou, by rádi, aby se diváci a posluchači ze všech těch dezinformací a zavádění nedověděli vůbec nic. Je to z 95% pravda o tom, co není zásadní a z 5% propaganda. To, co teď vidíme, předpovídalo asi 2% analytiků a ekonomů, komentátorů a novinových redaktorů. Nikdo z těchto prognostiků nepatřil k maistreamu, protože když se u mainstreamu dopustíte odchylky, jste bez práce. Já jsem tam odeslal kalouska do ha.jzlu a od té doby jsem vygumován. Vlastně se nedivím, je to vulgární, ale daleko vulgárnější je, když ti režiséři přizvou tohoto Antikrista (nepokradeš, pokud ti to není prokázáno). Spousta blogerů tam odsud odešlo a totéž diskutéři. Proto mi přijde blbé, pokud se tam vrátíte Vy.
  Hlavně jde však o to, abyste nepřijal hru těch posmě(ště)váčků typu dany a jaroslav por.. No a? Jsem přesvědčen, že to zdejší provozovatel déleji nestrpí. Ostatně to co tady nalepil jarpor je fakt na hlavu (krabice prošlých pilulek za 100 Kč.. :)) ) a já osobně bych se tím ale absolutně vůbec nezabýval. Čte Vás tady velká spousta lidí, kteří se na Vás těší, to je to, co byste měl ještě jednou, s chladnou hlavou – minimálně zvážit, ale ještě lépe přehodnotil, a to zcela. Měl byste to pro nás – fan club – udělat. Alespoň za sebe Vás o to prosím.
  Pokud jde o mě, mám tzv. názorovou depresi a raději vůbec už nesleduji ty chlívy, myšleno víte koho. Mám za to, že se to už asi samo sesype, protože ve svém poměrně už dlouhém životě jsem něco tak tragického nezažil a to jsem byl přesvědčen, že takový rok 1984, tj. doba umrtí tří státníku v řadě a následné chrastění raketami SS25, že toto je ta špička. Ne. Dnešní exemplární bordel pod vedením ÚV ODS&spol. – to chce prostě už jen hodně silné nervy

  • Jan Krůta napsal(a)

   Nevím, jestli tady jsou nějaké fankluby, ale autora a komentátora vlka bych na Brejlích rád viděl i nadále. Pochopitelně neznám konkrétní příčiny jednotlivých vlkových střetů na minulých štacích, i když podstata je asi jasná. Nevidím na Brejlích rád slova jako lhář atd. Ale válečné sekery jsou asi stále zaseknuté a emoce z minula příliš pálí. Gentlemanský střet argumentů ale vítám! Zvládneme to?

 19. jeff napsal(a)

  Ještě k tě několika tématům, které jsem čekal, že otevřete.
  Je to hlavně jakýsi zatím tichý blok ČSSD a TOP ohledně knížete na Hrad, dneska se vyslovil pro i Petr Pithart (který by měl mimochodem sám tzv. zvážit svou kandidaturu, jenže nemá nejspíš finance na zaplacení novinářů), ČSSD se tak pomalu vzdává Rychetského, jenže pokud ta podpora knížete povede ke konci K115…
  Dalším neotevřeným tématem je samotný stav uvnitř ČSSD, kde Dienstbier začíná ztrácet dech (viz HydePark na ČT24 a jeho tristní výkon – zcela v protikladu se svěžím Rathem tamtéž) a víceméně osnovuje Schwarzenbergovo zvolení, nekončící ataky stran všech okolo a uvnitř CSSD ticho, do toho lahůdka okolo jakéhosi Haly a jeho mrázkova archívu – to už jsou archívy dva..
  No a naše vyspělá média zcela ignorovala skandál na Slovensku, kde jakási Penta střídavě s J&T řídí zaplacením politických herců zemi – u nás je něco takového zhola možné..
  Co Vy na to, vlku?

 20. tata11 napsal(a)

  panové ja myslim že každy si udělá usudek sam,no tady to trošku našemu ,,pavlovu reflexu ,,selhalo………….citace……………….
  Znám jednu paní, která do zavedení poplatků za recept každý rok vyhazovala krabici od bot plnou léků… Jednou jsem tu krabici vzal a nechal spočítat cenu toho, co v ní bylo známým lékárníkem… Vyšlo to bratru na cca 100 tisíc. Když si dcera té paní přišla vylít srdíčko /jako je občas jejím zvykem/, že má málo peněz, utěšil jsem ji tím, že jsou boháči, protože 100 táců jen tak někdo vyhodit nemůže…
  Nevím… mě se zdá, že vyhodit léky za 100 táců… je dost. I když mne to přímo „nebolí“… Proto to s tím „počítáním“ pilulek vidím jinak než jste napsal…

  malokdy se povede napsat takovou pitomustku,už zduvodu jestli vubec je v naší zemi člověk ktery je doma a na něco se lečí a bere leky vubec v hodnotě 100k a navic kdo by mu je psal aby snima mohl takto zachazet,to znamena lidi asi ze vzacnou chorobou dostavaj leky kde třeba lek na měsic stojí desetisice ,ale neumim si představit že ten lek nebere nebot to sou nemoci kde by pacient nebral leky tak by umřel,no a byt to paralenu nebo podobnem leku asi by ta krabice nestačila.TAKŽE ASI pacient co dostava leky za 100k budou ale neumim si představit že by je nebral a vyhazoval.
  no i stohoto vypliva jakou hodnotu ma toto sdělené.
  A VUBEC DAL SE TIMTO PANEM ZAOBÍRAT je zbytečné

 21. Eva napsal(a)

  Jen jsem nakoukla a nestačím zírat. Bohužel, na Brejle se v klidu dostanu až večer…. To nevadí, budu se o to víc těšit. 🙂

 22. Alex napsal(a)

  Petře, jarpora jsem zazanamenal okamžitě po jeho nájezdu ve chvíli, kdy jsem narazil na článek velmi vzácného člověka a nesmírně potřebného, u něhož prakticky nebyla diskuse, odezva a když jsem přemýšleje, jak na to zareagovat, brouzdal po jiných článcích a diskusích na Brejlích. Chtěl jsem jen reagovat v určitém pořadí neb se cítím doslova a do písmene vinen jeho příchodem. Byl jsem to já, kdo ho neprozřetelně zmínil tady.
  Navíc jsme tu měli dceru s rodinou a vnučkou, kteroužto zejména jsem prostě odmítnout nemohl – je žhavá do her s babičkou a dědou a odmítnout ji nešlo.
  Získaje odklad obchodem se svoji ženou jsem našel čas, abych našel slova reakce pod ten první článek. Pak už jsem se vnučce musel věnovat.
  Po jejich odjezdu sedím už hodinu u compu a přemýšlím, jak zareagovat na Tvou reakci na toho pána. A přiznám se, že si to trochu musím v hlavě srovnat.
  Naprosto a plně Tě chápu, vypadá to, že jiné řešení není možné, než které naznačuješ. Tím spíše, že dobře vím nač vše vlastně reaguješ. Ale ještě si tím nejsem úplně jist. Ono hodně záleží na zdejší komunitě, zda je schopna Tě vnímat jaký jsi ve své přímosti a otevřenosti a takto Tě i přijímat. U pana Krůty si myslím, že jsem ho odhadl dobře. Ty víš, že se tu dotýkám naší soukroné pošty. Jestli se nemýlím, on se přímo vůči Tobě vyjádřil naprosto srozumitelně a jasně.
  Tebe ctí, že citlivě vnímáš zdejší původní komunitu a skutečně jejich původní komorní prostředí. Zaznamenal, že někteří odtud odešli a z jakých důvodů. A cítím to stejně jako Ty přes vyjádření pana Krůty. Píšu tyhle řádky proto, že si zatím zdaleka nejsem jist, že Tvé řešení je dobré. Beru si takto ještě chvíli času, protože k tomuhle se vyjádřit chci také. Zatím nevím jak, neboť k jarporovi zatím nejsem sto nalézt ta pravá slova, jsa prostě doslova zaskočen jejich lživostí, pokrytectvím a stupněm zákeřnosti. Tohle alespoň teď jsem napsat musel. Vím jen jedno, že by se měli vyjádřit i zdejší starousedlíci, protože bez nich to opravdu zvládnout nepůjde, mělo-li by to znamenat jejich odchod odtud. Plně chápu, že to byla jejich oáza a krásná oáza. Přesto si nemyslím, že ta změna, jíž ostatně avizoval pan Krůta i Peggy, by musela být nutně až tak špatná i pro ně. Jak napsal pan Krůte – místa, koutů a zakoutí je tu vytvořeno dost podle gusta každého. Nicméně ani to neřeší jarpory či wbgardeny.

  • tata11 napsal(a)

   CHYBA JE REAGOVAT,bohužel je to jak v životě,pokritectví se mnohdy skryva za krasnou fasadou,tu fasadu si musí každy odkryt sam. MALOKDY TEN PAN ODKREJE
   TU MASKU SLUŠNEHO pana,jenže je to vždy prohra všech nebot když se s lejnem matlaš,smrdíš možna vic,navic ten vzduch zkazime i těm druhym.

   JENŽE OBA VYME jak je těžke nereagovat,neškrabej se když maš blechu v kožichu,mohl bych povidat

   pane Kruta…….o te lži………………….si mužete přečist tento blog jeho reakce to k tomu getlmenskemu střetu argumentu,ono je to těžke když vas někdo jasně překrucuje,jen tak pro zajimavost si projděte tuto diskuzi……….http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=13603&from=300

 23. Hladitko napsal(a)

  Cekat ze Necas jako kovany modry svazak a dogmatik zmeni pristup k volicske zakladne (a asi i posledni ktorou ma) ODS a doslapne si na podnikatele a zivnostniky je z rise utopie. Kdepak ,tady se pojede po stejne lajne jako dogmatici recti. Ze je nepomer ve spolecnosti mezi zamestnanci a OSVC je jasne kazdemu uz pri pohledu na jednotlive odvody. Argumentace ,ze je treba slevit podnikatelum ,aby vytvareli nova pracovni mista je ,ale nedoreseny. Staci se podivat jaka ze mista vetsina mensich podnikatelu vytvari. Ano odpoved je jasna. Rovnou na cerno nebo vyplata jen zakladnoho platu a zbytek na ruku. Kolik takovy zamestnanec asi odvede do statni kasy ? O OSVC a zivnostnicich ani nemluve a toto tema se dost rozebiralo ,takze netreba to dale rozebirat. Podle ODS je spravne vytvorit ve state s chabou vymahatelnosti prava a rozsirenou korupci prostredi ,kdy vetsina lidi bude “podnikat” ci bude temito “podnikateli” zamestnana. Kam ze to povede ? No do Recka panove do Recka. On je totiz rozdil mezi pravnim prostredim skandinavske zeme a zeme balkanske. Takze sice lide budou zamestani ,ale stat bude tratit, bude chybet ve zdravotnim a duchodovem pojisteni atd…a stat bude v minusu. No to preci nevadi…..zavedeme novy duchodovy pilir, banky muzou pujcovat do nekonecna a zdravotni pece se rozdeli na standart a nadstandart ,zavedeme skolne……. ,tento neoliberalni recept je naplasti na vsechna bolistka. Ze to povede k zadluzovani domacnosti a krachu statu, obcana a celeho bankovniho systemu ? Malickost. Ono se to nejak podda. Hlavne nejit do Recka panove.

  • poletucha napsal(a)

   Jaká že místa většina menších podnikatelů vytváří? Každý živnostník nejméně jedno – to svoje. I když neodvede na dani z příjmu ani korunu, odvede sociální a zdravotní pojištění, neodvádí ho za něj stát. A živí se vlastní prací, nikoli žebrotou. Ano, většinou odvádí na sociální pojištění málo a jednou bude mít malý důchod.
   Ne všichni živnostníci jsou lumpové, znám víc takových, co si nevydělají víc než by měli na podporách. Že švarcsystém? Ano, taky. Ti řemeslníci za to ale nemohou. Mají jasnou volbu. Buď na živnosťák, nebo nezaměstnaný. A všichni něco užitečného produkují. To za úředníky všech možných kategorií inkasuje stát mnohem vyšší platby. Jen se jaksi přehlíží, že to je jen mlýnek na pořád ty samé peníze – to málo, co vyprodukovalo těch pár troubů, co tu ještě pracují.

   • Alex napsal(a)

    poletucho, myslím, že tady jste odpověděla velmi adekvátně. Postavení v tomto případě zaměstnance a živnostníka (OSVČ) je přece jen trochu rozdílné, aby mohlo být poměřováno jedním metrem. Živnostník si některé “výhody” plně zaslouží. Nemá nejmenší šanci “zbytečně” marodit, i když tak, tak přežívá zůstává, nemá takové možnosti jako velkopodnikatelé v právnických osobách dělat něco s účetnictvím. Ostatně ony ty mýty o optimalizaci v rozporu se zákonem jsou opravdu spíše mýty.
    Přesto jsme se v někdejší diskusi s Dr Rusým dohodli, že tu nějaké místo je. Třeba, že by se odvody na sociální a zdravotní vyrovnaly zaměstnaneckým nebo blížily od nějaké optimální výše příjmů.
    Ale opravdu není dobré do živnostníků šít tímto způsobem. Zapomíná se na to, že už před Kalouskovou změnou to znamenalo i nižší důchody, pro ty, jež nemají trvale příliš vysoké příjmy. A ten Kalousek zasáhl tou svou mistrovskou úpravou právě ty, kteří díky okolnosem, postavení té či oné profese zrovna velkými příjmy neoplývají. Mj. to uspíší likvidaci takových profesí jako je hodinář či švec, jenž opravuje obuv.

 24. vlkovicv napsal(a)

  Tak jsem napsal dlouhý příspěvek a pak něco zmáčknul a on se odebral nikoli na Brejle, ale do nenávratna.
  Takže to zkusím znovu.

  nejdříve hostitel Jan Krůta

  Jene , bylo mi tu dobře. Nicméně teď opravdu musím skončit. Vím, jak to tad y dopadne, pokud zůstanu. Vy víte, že moje odhady a předpovědi vychází. Věřte mi prosím i tentokrát. Nechci Váš svět, svět Lexe, Peggy , poletuchy, Lukrecie, karamelky, Yvet nabourávat ještě více, než jsem už učinil.
  Po příchodu Višňovského a jar pora nemám jinou možnost. Nestavím to ani náhodou tak, že je to buď oni nebo já. Ani mne nenapadne abych někomu bránil v jeho svobodném vyjadřování. Jenže oni nedorazili proto, aby zde prezentovali svoje fejetony nebo básničky. tihle dva si sem přišli vybít svoje frustrace za utrpěné nářezy z minula.
  Když nebudu, nebudou ani oni. A Brejle byly přede mnou, Brejle mne nepotřebovaly. Já potřeboval Brejle.
  A nemohu být vůči Vám do té míry nevděčný, že to tady nechám zamořit snětí. protože ti dva sněť opravdu jsou. Mám s nimi svoje dlouholeté zkušenosti.

  Teď dáma
  Akél
  stalo se. Tobě nic vysvětlovat nemusím. Bylas v minulosti u všeho důležitého. A víš, že jinou volbu nemám.

  jeffe
  to Aktuálně je pro mne asi momentálně jediné východisko. Je to dost velký prostor, abych mohl jar pora i Višňovského ve velkých diskusních threadech ignorovat. Tam s e to ztratí. Tady ne. Je to moc malý prostor.
  Jmůžeš mít pravdu, že Akt je teď jiné. Nevím. Zjistím to. O lecčems vypovídá to, že to tam zabalil profesor Hořejší.
  Nicméně – uvidíme. Na svůj server teď ještě nemám kapacity.A pokud s eněkam pohnu, ten smradlavý ohon, co se z jeho vlastní vůle za mnou táhne, půjde taky.
  A tam , pokud budu chtít, se s nimi nemusím párat.

  Teď k tématům. A no, měl jsme v plánu cosi o soc dem. Pracovní název Halův a Schindlerův seznam.
  gorila na Slovensku je opravdu nářez. Dnes jsem strávil část dne tím, že jsem přelaďoval všechny satelity, co jich v baráku máme. Docela otravná práce. Ale musel jsem. protože slovenské televize se k 01.02. stěhují na jiný transponder. Takže jsem při tom slyšel na STV1 jejich politický pořad. Kd e si grilovali Dzrindu. Je zajímavé, že zatím z toho spisu neuniklo nic o aktivitách Penty v Čr a jejich šmé s českými politiky. Nechce se mi věřit, že by tam nic nebylo. už k rozsahu byznysu, který Penta tady má… .
  Na co nevěřím, je spojení TOP soc dem. Kšeft s e Schwarzenbergem je nesmyslný. Vše ukazuje na to, že so c dem by měla být pro nepřímou volbu po senátkách jasně nejsilnějším blokem. Neumím si představit, pokud se socani úplně nezblázní, že by nepostavili svého kandidáta a pustili na Hrad senilního Kárla. ,
  Když budou prezidenta volit lidé přímo, ak nemá soc dem TOP co nabídnout.
  A co se týče voleb do parlamentu -zde bude platit zákon 101. Ten říká, že když součet hlasů oranžů a komoušů bude nejméně 101 a víc, pak si v Liďáku budou moci uzavřít koalu s kýmkoli. Všichni s e jim budou nabízet. Nebudou li mít 101, dopadne to jako v roce 2010 Z teatrálních důvodů budou ODS a TOP tančit ve svém klinči dvou škrtičů..
  ještě drobnost. Stejskal mi sice dávno vypadnul z oka. Nicméně – nevěřím, že by od někoho přijímal pokyny. To by asi změnil zaměstnání. Nevěřím, že si nechá něco diktovat.

  tata + jeff a další

  jar por prostě lže a lže. Vy dva to víte. Oba jste se pozastavili nad ttěmi léky.
  J e to jasná lež. Prý ta ženská vyhazovala léky za 100 tisíc. každý rok.
  Přestala prý a ž tehdy, když byl stanoven poplatek za recept…
  Tomu může věřit tak jedině wbgarden. ten je dostatečně retardován.
  Soudný člověk ví, že spoluúčast na lécích fungovala už před Julínkem. Dopustím s e nekvalifikovaného odhadu. Naštěstí moc medikamentů jsem zatím v životě nepotřeboval. Ale když a no, pak spoluučast na lécích je nejméně 20% ceny. Jinými slovy, pokud tento nekvalifikovaný odhad budu transponovat na to, co se nám klausovita jar por snaží nalhat, pak by ona vyhodila každý rok do popelnice svých 20 tisíc!! Ale přestala s tím, když měla platit 30 kaček za recept….. Fakt si myslí, že jsou tad y takoví dementi , aby tomu věřili?
  Prostě lže.
  Tím se dostávám k Alexovi
  Jistě mi odpustí, že až na konec.
  Příteli, nejsi ničím vinen.
  Přečti si první věty jar porova vstupu. Popisuje tam, jak s e cítí povolán sem vstoupit, protože já jsem KDESI napsaL že sem píši v úterý, středu a pátek.
  Tohle tě dokonale vyviňuje příteli. A ukazuje, že jar por lhal. Už v první větě. Já si totiž pamatoval s jakým že alibi kdysi přišel na Fausta. Tam s eodvolal na to, že jsme anoncoval na Aktuálně odkazy na své články na faustovi. A prý to následoval. Proto jsem NIKDE, po přechodu na Brejle, nedal odkaz na jakýkoli svůj článek. Protože tvrdím, že má patologickou závislost na sledování značky vlk.
  On zjistil, patrně na Faustovi, kde píši. Nešel sem hned proto, že tady je potřeba se do diskusí registrovat. A nebyl si jistý, jestli nebude muset dát identitutu a jestli nemám s Janem Krůtou nějak ošetřen nevstup lidí jako je on nebo Višňovský. Když zjistil, že žádná blokáda a není a že registrace je na nick, vlezl sem.
  A hlavně – to o tom úterku, středě a pátku jsem použil v jednom svém blogu zde. To bylo to jediné místo, kd e to mohl zjistit. Chlapec musel trpět jako zvíře, když šmíroval, co sem posílám a myslel s i , že nemůže vše upravit ke správnému obraze své rodné strany a velkého Klause. Až se nakonec odhodlal. Ty opravdu za nic nemůžeš. Jeho lež ukázala, jak to doopravdy je.
  .

  • Lex napsal(a)

   Vlku,
   na mě nemusíš brát ohled. Já nejsem z těch, kdo by byl chorobně závislý na osobním angažmá na nějakém diskusním webu. Já nemám nutkavou potřebu své názory někomu “vnucovat”, ať již formou autorských článků či diskusních komentářů.
   Poprvé jsem si “smočil” v půli roku 2008 na akt.cz (to bylo v době, kdy jsem si na dům, kam jsem se na důchod přemístil, pořídil internet – dříve jsem tuto “vymoženost” ke svému soukromému životu nepotřeboval). A byla to doba krásných večerů při tříbení myšlenek s řadou inteligentních lidí – však jsi je všechny také virtuálně znal. Několik mých článků převzal i Libor Stejskal k uveřejnění pod mým nickem, což, jak víš, byla mimořádnost. Jenže jak šel čas, úroveň šla níž a níž, a musím částečně souhlasit s jeffem, že angažovanost Libora Stejskala ve smyslu “orientace” některých komentářů ve směru vlastního světonázoru (nejtransparentněji na to ve svých glosách upozorňoval almost.G) nabírala, spolu s úpadkem mnoha nových nicků (vedle těch notoricky známých) poněkud méně přijatelných podob, což vedlo (podle mého názoru) k odchodu většiny těch, s nimiž stálo za to sdílet společný virtuální prostor. Tak jsem to tam také prakticky zabalil, nakouknu tak jednou za měsíc.
   Jinak tomu bylo U Fausta. Tam jsem byl přímo pozván (nepochybuji, že i tvou zásluhou). Jenže když jsem tam přišel prvně, byl tam na tapetě právě článek – no hádej – Dana Višňovského. Skoro jsem omdlel z těch manter. A vzápětí se to tam hemžilo pravověrnými, kocour a jeho zastání ze strany majitele webu z toho pro mě udělali “game over”. Nepotřebuji být zapojen v prostoru, kde je někomu tolerováno (a obhajováno) označování jiných “zmrdskými přizdisráči” – však víš.
   Odešel jsem kdysi také z Vanilky, když ji paní Svobodová začala otáčet někami jinam (a hned se k ní přidali názoroví souvěrci), odešel jsem i z Brejlí, když sem přikvačil obchcávač patníků a po mé reakci jsme byli vyzváni k odchodu na souboj “za město”. Já jsem odešel, drzé čelo zůstalo – však znáš i tuhle historii. Nicméně jsem se vrátil, povídal si s lidmi, s nimiž jsem to považoval za přínos, jiné jsem ignoroval – a činím tak dosud.
   To ale neznamená, že tu musím být ve společnosti individuí, s nimiž sdílet společný prostor prostě nemíním.
   Jak říkám, nejsem závislák. Na ničem – jen na životě.
   Zůstaň, zkus to ještě, počej na reakci. Ale pokud ne, je to tvé svobodné rozhodnutí. Byl jsi ale – pro mne – jedním z mála, ze dvou tří autorů, na které stálo za to reagovat.
   L.

   • vlkovicv napsal(a)

    Lexi, příteli, my dva s i opravdu nemusíme nic vysvětlovat.
    Víš, cítím dluh vůči Tobě. A germanicovi. Týká se to toho, co popisuješ jako střet na Faustovi.
    Tenkrát jsme udělal chybu, za kterou se doteď stydím. V momentě, kdy po Tobě a germanicovi tenkrát vystartoval faust, který kryl kocoura, jsem to měl zabalit , stejně jako ty. Prostě pokud tam přestali být vítáni dva z mých nejbližších internetových přátel, měl jsem vypadnout také. a postavit to – když nejsou dobří oni, nejsem zde dobře ani já. Tehdy jsem zůstal. A že to byla chyba se ukázalo následně. Stydím se za to a můžeš – li odpust. A právě proto, aby se ta snět nerozrostla tady, odejdu. tenkrát jsem neuměl odejít včas. takže to nechci opakovat. A radši risknu, že to balím předčasně.
    A půjdu otestovat to aktuálně. Uvidíme, jak to tam teď chodí. Ale na vlastní server opravdu ještě nemmám kapacitu.

  • Eva napsal(a)

   Šediváku není co dodat. A pokud něco dodám, tak ne tady. Věřím, že Honza je natolik inteligentní, že si to nevezme osobně, jako majitel tohoto domu s různými zákoutími… Jen jedné věci nerozumím. Ale já na to časem příjdu. Tak zatím….. :*

  • Peggy napsal(a)

   Nó to se mi občas taky stalo..a to je pak ne mrtvici.. teda to s tím vytraceným komentářem:-) Vlku, já bych snad ani neměla, protože se vašich debat neúčastním a myslím, že si snad dovoluji teď až moc.. Ale povím to zase po svým.. snad mi prominete.. jak řekl Wb.. kásně upřímná Peggy.. tak se třeba wb.. pověsí na nejbližší jedli ve svým řáholci, ale já si to dovolím tvrdit dál..jo nakecám toho až moc, ale říkám co myslím.. a nepodbízím se nikomu.. nemám důvod..tak k věci.. Sama jsem jistej čas byla tak nějak otrávená, že se tu bu´d nic zajímavýho nedělo a nebo že se jen řešilo politikum ..ok, je to tak..ale stejně jsem četla.. nechtělo se mi komentovat.. a pak, osobně jsem byla i nějak unavená.. z jiných důvodů..jako každej občas..ale zase jsem se vrátila a víte proč? protože se sem přidalo spousta novejch zajímavejch lidí.. a debaty jsou fajn.. nemusím všemu rozumět, ale vaše komentáře jsou moc dobré.. Víte, já nemám chuť číst některé věci o politice, které jsou tak říkajíc z vody a naivní.. někdy si říkám, že podobný by sepal i náš pes..ale ty vaše, maj hlavu a patu.. a to si pište, že nejde souhlasit se vším.. natož, když zas tak moc nalevo nejsem stavěná… já se řídím pořád víc srdcem.. ve všem.. ale konečně je tu někdo, kdo tomu, kdo má zájem, spoustu věcí objasní..má přehled.. a pak, mám často pocit, že v mnoha věcech vám dávám za pravdu a líbí se mi, že dokážete být i ve svých soudech spravedlivej.. i k tomu a těm, koho moc nemusíte..a někdy ne..někdy hodně ne.. třeba se to tak jeví i mně.. ale zatím jsem s tím neměla problém.. a víte, jsem tak torchu flink a pak ženská a bavěj mě jiný věci a tak to tu máme všechno nějak v jedný kupě.. takovej výcuc.. a ber si co kdo chceš.. jak říkám, nejsem vlezprdel..a prosím, neberte tohle psaní pro vás tak.. ale bude mne mrzet, když se vytratíte.. líbí se mi chlapské kecy.. promińte., ale my máme zas holčičí.. a mě se to jeví pěkné, a brejle mi přijdou jako náměstí, kde se občas sejdem.. někdy je nás míń, někdy víc.. ale líbí se mi, že nás přibývá… a je blbost, kohokoliv, osobovat si nárok a právo, zda se mu líbí, jestli tu smí být ten či ten, jen proto, že tu byl dřív! Takže, Vlku, mám si myslet, že nejste bojovník? tak to snad ne? to byste mě vážně zklamal.. kolik nás pak na tom našem náměstí zbude? no tuším že jen já ze šaškem.. no smutný to pohled! myslím, že ne jen pro mne.. já vím prd o tom, co ted mezi vámi je, ale jde mi o to, aby se nevytratila ta nově nabytá pestrost, o který věřím, že ještě časem nabude.. jste všichni mí známí a osobně sem chodím , když mě třeba nebaví svět, nebo naopak baví až moc.. a prosím všechny, kdo tohle budou mít sílu, po mě dočíst až sem, at napíší svůj názor.. Jinak mne mrzí, že odešli již někteří a nevrací se.. .. každej jsme jinej, někdo něco nespolkne, ale mrzí mne to.. já třeba moc ráda četla , co psával jirka Bušek.. a když odešel kdysi Petr Pavel, já jsem mu jako jediná přála k jeho vyhraný knížce.. nepíši to jako zásluhu, nene, ale prosila jsem jej, aby se vrátil, že mi bude také chybět..ale už asi neslyšel..nečet.. No a dnes mě prohání jak zdutou kozu za to, že píši blbiny.. ale mě se i to líbí..Povězte mi, kde takovej koutek zamtenosti a bysterýho přehledu jen je.. A Aktuálně? já tam jdu jen sem tam.. víte, mě pan Stesjkal jednou moc zklamal..no a víte jak.. mám to stupidní čtení mezi řádky.. porovnám-li to s Honzou, kterej lidi spojuje, pan Stejskal je ten, kdo je rozděluje.. ale já vím, jsem blbka Pegg..odepsal tehdy pana Kukala.. záminkou bylo, že používá vulgarity! no to mi poser .-) nohu.. a že jich tam bylo a je.. a on navíc nic tak hroznýho neřek a byla to součást textu.. navíc! ale pravej důvod věděl každej.. to byl ten, že pan kukal, hájil nějakej postoj, blízkej sociál. dem.– bylo to ubohý a trapný a pak mi kukal chyběl.. tak jsem zde.. tak dobrou..snad mě krůta za tu délku textu nevyhodí.. nezabije.. ale nevěřím, on dokáže tolerovat větší mý blbiny.. a je v klidu.. tak vlku, já se bez květin minu, nemám ráda žádný lichotky,.. čím jenich méń, cítím se zdravějc.. tak bu´dte v klidu i vy a dál sem pište..prosíííím!! dobrou…

   • Lex napsal(a)

    Peggy,
    duše čistá! Kéž by to tak chodilo, jak si myslíte, že by to mělo chodit. Jenže nechodí. I diskuse na webech mají své zákonitosti. Ty velké weby jsou v režii vydavatelů, akt.cz jsou v režii Centrum, i.Dnes v režii Mafry atd. atd. Já netvrdím, že jsou přímo řízeny, jenom jejich směřování nemůže být namířeno proti orientaci vydavatele, ať se tváří sebeliberálněji. V okamžiku, kdy by vyznění diskusí mělo ohrožovat orientaci a zájmy vydavatele, – máte smůlu. Jinak je to s malými soukromými weby. Ty jsou většinou orientovány podle zájmové orientace nebo podle světonázoru majitele – a co těch webů je, to by se jeden až divil. Na těchto webech vládne demokracie, ale jen potud, pokud jsou skutečně malé a jejich dopad není – jak říkala paní M.Vášáryová – “mienkotvorný”.
    Jakmile jeho čtenost dosáhne úrovně, že by mohl ovlivňovat veřejné mínění, a to vyznění webu není v souladu s “generální linií” (koho, to si udělejte úsudek sama), nastupují svéřepí diskutéři, kteří jakoukoliv souladnou diskusi s dopadem proti “generální linii” začnou bořit (neříkám, že jsou to “placení agenti”, jako někdo tady, jsou to třeba jen ochotníci). Je pak už jen otázkou času, kdy slušní diskutéři web opustí, protože se toho prostoru štítí. A když odejdou slušní diskutéři, nemá web naději na další život, anebo – v lepším případě – se vrátí do své maličkosti, ve které nikomu nevadí.
    Jaký osud teď čeká Brejle?
    Mějte se blodn!
    L.

   • Kutil.bloguje.cz napsal(a)

    Lexi, vy taky věříte ve spiklenecké teorie? Hm. A co letošní konec světa? Ne, promiňte, to bylo z legrace – ale vaše teorie o řízení diskusí ve směru generální linie si o to přímo říká… To tak není.

   • Lex napsal(a)

    Kutile,
    špatně jste četl, a tak je vaše otázka mimo mísu. Zkuste to znovu. Nicméně váš názor vám neberu. Zato si zase já ponechám svůj.
    Apropós – doufám, že nejste osobně zainteresován. Někdy by se to tak mohlo jevit.
    A pokud jde o – podle vás – letošní konec světa, nic jsem o tom nevěděl, kraviny nečtu. Prvně jsem to slyšel až od Jiřího Grygara v pátek večer – zkuste si to najít na webu ČT a přehrát.
    Vřele doporučuji i ostatním, kdo to neviděli a neslyšeli.
    L.
    PS
    Myslíte, že Mayové znali juliánský – tím spíše gregoriánský kalendář?
    Ne, promiňte, to bylo z legrace.

   • Kutil.bloguje.cz napsal(a)

    Ne, Lexi, nečetl jsem špatně. Z vašeho textu vyplynulo, že je cíleně zasahováno do diskusí, které začínají (nebo kde se objevují náznaky, že by mohly) ovlivňovat veřejné mínění “nesprávným směrem”. Že “někdo” vyšle své “diskutéry”, aby takový web rozbili. To je nereálné, ale hlavně strašně složité…
    A všiměte si, problém začíná být tehdy, když přijde do diskuse někdo s odlišným názorem a začne klást nepříjemné otázky. Respektive když někdo proti názoru postaví konkrétní údaje. Jak se najednou začnou chovat původní diskutéři? Ano, je jim to nepříjemné, a protože na ty údaje nemůžou, nebo to neumějí, musí se pustit do diskutéra, který s tím odlišným názorem přišel. Jiná cesta není. Nemůžou ho ignorovat, ze strachu, co kdyby ovlivnil původní spoludiskutéry. Musí ho okřiknout, svést na něj všechno… A je to přirozené. Tohle se zpravidla děje u článků a diskusí, kde se objevuje “politika”… (Proto jsem Janu Krůtovi ještě víc držel palce, protože jsem tušil, že se pouští na tenký led, když tady tuhle “politiku” spouští – u piva to probrat nebyl čas.) A věřte, Vlkovy postřehy jsem četl rád, škoda, že už tu nebudou… (Má parketa je ale nepolitika, tak se toho budu držet, omlouvám se.)

   • Alex napsal(a)

    Ale ne Kutile, Lex ji jen udělal tutéž legraci, když Vy jste dělal legraci, že věří na spiklenecké teorie. V tomhle jsem se s Lexem už kdysi názorově střetl v obdobném duchu. Také si myslím, že trochu přehání. Nicméně Vaše argumentace někde jinde ohledně nezávislosti Porybného a spol. z důvodů majitelství takříkají zcela neobstojí, jakkoli tady jde o spekulaci z každé strany. Právo není zrovna úplně nejčtenější deník a čtenost novin rapidně klesla s nástupem médií na internetu. A je docela dobře možné, že penízky od státu za nějakou raklamu prostě mohou být dobré pod podmínkou, že.
    Ale myslím si, že ať je tomu jakkoli s těmi médii, prostě internet skýtá možnosti, kde ta média v takovém černém pojetí , může nahradit.
    Také jsem tehdy (šlo o novináře) Lexovi namítal, že záleží na kvalitě novináře, kam až je ochoten zajít i v nějak zaměřeném médiu. A na internetu jsou k nalezení kvalitní a skutečně nezávislí – třeba Jiří Pehe, nebo Česká pozice. Na Stejskala na Aktuálně.cz mám prostě jiný názor než Lex a nevidím tam ani tu nejmenší závislost na té či oné straně, vyjma čtenosti.

   • jethro napsal(a)

    Alexi, s tím Stejskalem nevím. Četl jsem diskuse na aktuálně dost dlouho a byl tam vidět dvojí metr. “Oblíbenci” tam práskali urážky a dogmata, u druhých vadilo přeřeknutí nebo “grázl”. Možná je to jen dojem, ale dost intenzivní.
    Pokud si vzpomenete, co všechno tam vršili ti chtřejší a úspěšnější třeba na Paroubka, dáte mi za pravdu. Nevšiml jsem si, že by se někdy mazalo “Paroprase” nebo “prase bradavičnaté”. Mazaly se úplně jiné věci.

   • Lex napsal(a)

    Příteli Alexi,
    moje (přírodovědcovo, hajného a dalších) střetnutí s Liborem Stejskalem v punktu, o kterém se zmiňujete, bylo o našem tvrzení o “POKLESLOSTI ČESKÉ ŽURNALISTIKY” (což mi nevyvrátíte ani Vy, ani Libor Stejskal, koneckonců tady se s tím můžete setkat také skoro na každém vlákně), kdežto Libor Stejskal tvrdil a donekonečna opakoval to svoje “nezevšeobecňovat”, hodnotit každého novináře zvlášť. Což je naprostá pitomost, protože když hodnotím úroveň českého školství, zdravotnictví, policie, armády, veřejné dopravy, byrokracie atd., nesestává hodnocení z individuálních posudků všech dvouset tisíc jednotlivých pracovníků školství, desítek tisíc zdravotníků či policistů, vojáků, ajznboňáků nebo úředníků. Prostě a jasně, a to mi nikdo nevymluví, česká žurnalistika je nebývale pokleslá, a ta pokleslost pokračuje do stále nižších pater. Nicméně v rámci české žurnalistiky se vyskytují i excelentní jedinci typu Erika Taberyho, Jana Petránka či Jana Macháčka (a mohl by jím být třeba i Karel Hvížďala, kdyby za sebou netáhl ocásek podílu na privatizaci Mladé fronty, a především krycího jména STB “Drozd” či označení RS, tj. rezident tajných služeb, po dobu emigrace v Německu). Je jich samozřejmě více, už jsem dávno řekl, že jsem česky psaná tištěná media přestal číst – o jednom z důvodu tu dal Honza Krůta i sloupek – to však nic nemění na hodnocení celkové úrovně české (podobně jako slovenské) žurnalistiky, ta slovenská však o tom svém stavu otevřeně hovoří a hledá cesty jak z toho ven, kdežto ta česká má jen svých “ztohoven” (to počáteční “z” čtěte foneticky).
    L.
    PS

   • Alex napsal(a)

    Jethro,
    to je přece normální, že máme jiný názor a nevidím v tom nic špatného. Ale ono to souvisí i s těmi kazišuky. Pak není místo pro skutečnou diskusi a vzájemné předkládání argumentů. Každého k jeho názoru něco vede, nějaká cesta a seznámímeůli se vzájemně s tou cestou, můžeme narazit na bod, kde jsme někdo z nás sešel z cesty nebo na argumenty, které jsnme nezvážili. A věřte, že já jsem rád přesvědčen o svém omylu. Stejně tak nemusíme najít nic a můžeme si v naprostém klidu své názory ponechat. Sám za sebe mám zkušenost, že někdy se mi rozjasní u argumentů druhých třeba po čase. Nějak se to rozlěží v hlavě.
    Totéž k Vám Lexi, já Vám přece nechci opravdu nic vyvracet, vždyť to víte.

 25. wbgarden napsal(a)

  Vlku kdybys rači furt nelhal, nikomu pochopitelně tvá zbytečnost nevadí, ale ostatní vadí tobě. Jsi sprosťák první kategorie a na celém českém internetu je to všem už zcela jasné, jak se svými voňavými slůvky se snažíš přímo příručkově pozurážet nejdřív oponenty a takto si uvolnit prostor pro své vůkol posbírané a po sockomácku znásilněné jepičinky. Skoro nic ti nevychází. Akorát tvůj chór, který tě všude doprovází nadšeně povykuje souhlas souhlas souhlas. Vlku řekni nám božský, kdy bude už ten konec klause kalouska, vólstrýtu světa atd atd.
  A kdo nesouhlasí je okamžitě nahlášen na sekretariát. To pochopitelně taky velmi dobře ovládáš. Už před lety jsem tobě a lexíkovi na aktuálně říkal, že jste jste jenom malinkatí a mizerní žalobníčci ze základky. Jak už tito obvykle bývají. Je to pochopitelně k dohledání, cenzůro sockomácká pokrytecká…
  Howgh, mí rudí mi jistě rozumějí…
  http://ateo.cz/f/images/c/cssd-jandak.jpg

 26. vlkovicv napsal(a)

  wbgarden

  jedinej , kdo je tady žalobníček ze základky,jsi ty Já nemám potřebu si ukládat něčí digitální stopu. Nejsme totiž fízl ani udavač.Co říká někdo jako ty, je mi úplně ukradené. Jsi dokonalý typ duševního bezdomovce.
  O tom , jak mi nic nevychází, se tu mohou všichni přesvědčit. Je to celkem snadné.
  jen na okraj. Momentální skore mých článků je následující
  čtyři první nejčtenější a v první desítce jejich dokonce sedm. Abych ti ušetřil datlování, nepíši to proto, abych s e chlubil. Píši to jako r elevanci a konfrontaci s tvým blábolem.
  užij si to.
  a nezapomeň napsat, že ta čtenost je diky tomu, že jsi cosi slaboduchého okopíroval do diskuse. Ať s e trochu zasmějem.Protože jinak umíš jen zasmrdět.

 27. Lex napsal(a)

  Nezmůžeš nic
  I kdyby se pro to měla rozplakat celá zem,
  i kdyby pro to měla srdce zvonům pukat bolem,
  i přes to, přese vše pařez zůstane pařezem,
  i přes to, přese vše navždy vůl zůstane volem.

 28. wbgarden napsal(a)

  Jo vlku nezoufej, kdyby jenom štyry v první desítce. Tys přece nejčtenější dycinyky všude. Nejjasnější….
  Jinak už zase tu chodí doktor, takže máš jistou šanci. Třeba se ti uleví….
  http://www.dailyhaha.com/_pics/me_want.jpg

 29. Hladitko napsal(a)

  A jeje zase se resi osobni rovina s par dusevnimi velikany. Vlku co takhle jiste nicky ignorovat. Jim jde ciste o to vas nejak setrit a odstranit z obrazovky. Nedoprejte jim tu radost. Proste to vsichni muzou ignorovat a pokracovat v debate k tematu jako by dotycni nenapsali ani radku. To je pro takove “psychopaty” nejhorsi mozny scenar.

 30. Germanicus napsal(a)

  Dnes jsem se k počítači dostal až po 17. hod. Přečetl jsem jarpora a nahlas jsem zaúpěl: “Boha jeho, oni si to rozdělili”. To oni znamená Dan a jarpor. Pochopitelně si nemyslím, že se přímo dohodli, ale je to kouzlo nechtěného, jeden blog se snaží paralyzovat Dan, druhý jarpor.
  Já jsem vlka na aktualne.cz poznal někdy v roce 2008? – vím jen, že to bylo v roce kdy umíral marko… Bylo to přesně tak, jak píše Lex, čas od času se rozvinula velmi inteligentní diskuse (právě díky vlkovi, prirodovedci, Lexovi, grösslingovi, Čechokanaďanovi (javorové listy) jeho nick už mi vypadl z paměti, myslím, že už bohužel zemřel a dalším a dalším). Prostě, jak s oblibou říkám, čas od času docházelo k vzácnému jevu – jiskření inteligence.
  A to je právě ono, proč si vlka vážím, protože je inteligentní a vidí si dál než na špičku vlastního nosu. To, že vlk je levičák je mýtus, který neodpovídá realitě. On je vlastně velmi inteligentní pravičák, který právě proto, že si vidí dál než na tu špičku vlastního nosu, respektive dál, než na vlastní bankovní konto, zastavá ty postoje, které zastává. To znamená základní stanovisko, že jen sociálně stabilizovaná společnost (sociální stát), zajišťuje podmínky pro fungování normální demokratické společnosti.
  Jo a ještě něco pro starousedlíky z Brejlí. Vlk zhruba před rokem publikoval pod pseudonymem Petr Vlk pár textů na Blistech. Dva jeho články jsou v 20 nejčtenějších za rok 2011 (okolo 20000 přečtení).
  http://www.blisty.cz/files/toparticles_year_0.html
  Pro zájemce seznam vlkových článků z jeho tříměsíčního působení na Blistech je zde: http://www.blisty.cz/aut/3167/art.html
  Jeho působení na Blistech skončilo proto, že ho někdo z jeho úhlavních “přátel” prásknul Janu Čulíkovi (šéfredaktor Blistů), že Petr Vlk není jeho pravé jméno, ale pseudonym. Nevíte náhodou o tom něco, pane kolego jarpore?

  • Petrpavel napsal(a)

   S ohledem na současnou realitu jeví se mi jako vhodné citovat část z konce Vlkova výše citovaného nejčtenějšího článku z 8.4.2011, jakožto doklad správného úsudku, chcete-li správné věštby :
   “Sečteno a podtrženo – vsadil bych si na to, že:
   ■a) nakonec bude fungovat dnešní kompletní koalice. Nikoli ve 118, ale v naprosto dostatečném počtu.
   ■b) Bártův skandál bude zameten výměnou za zametení kauzy Vondra.
   ■c) Dokonalá blondýna (pozn. Petrpavla : Kristýna Kočí) zažije, jak svět politiky nakládá se zrádci, kteří nemají co nabídnout.
   ■d) Máme se ovšem jako občané opravdu na co těšit. Teprve po tomhle skandálu zjistíme, co se nám vlastně usídlilo většinově ve sněmovně a Strakovce.”
   Bod b) zatím úplně nesplněn, Bártův proces má teprve začít, ale nemám obavu, že Vlk nebude mít také pravdu.

  • Danny napsal(a)

   Jiuří, v tomhle se bohužel ve Vlkovi šeredně mýlíte.

   Vlka zajímá jen a jen jeho vlastní konto, a pak ještě bezpečnost vlčštejnu. No, protože si myslí, že bezpečnost toho Wolfensteinu by mohla ohrozit zchudlá, zdivočelá lůza, pak zastává stanovisko, že tu lůzu je potřeba předhodit té lůze ty, kdož mají jen o málo víc, a to především díky tomu, že dělají kvalifikovanou práci, a s nadstandardním úsilím. To je celé.

   No, a já si nauopak myslím naprostý opak toho, co VY, Lex a Vlk, tedy to, že lidé, kteří tvořivě a kreativně pracují v zaměstnaneckém poměru jsou něco více než zdroje prosperity tatovské lůzy.

   • Alex napsal(a)

    Dane, jen malé dvě poznámečky. Já mám jistotu ohledně toho jak kdo co myslí jen u sebe. Ostatní se mi jen nějak jeví a nikdy bych si netroufl tvrdit, jak to myslí ten druhý. To se mohu jen domnívat.
    A už zase vytahujte kanóny – proč zrovna tatovská lůza? Vy byste vskutku nevypěnil, kdyby tata požil obratu lůza typu Višňovského?

   • tata11 napsal(a)

    alex vždit je to jen doklad a odpověd proč snim nikdo rozumny nebude diskutovat,nebot přece kdyby nebylo techniku nebylo by nic,bez komentaře

   • Danny napsal(a)

    No, Vy zase tvrdíte, že Vám vysokoškoláci nesahají ani po kolena, protože Vy jste venku vydělával třicítku. Akorát tady Vás tu nějak nedocenují.

    A také jste zapomněl dodat, že abyste venku tu třicítku měl, tak jste tam žil jako potkan.

 31. Minorita napsal(a)

  Hm, tak to je další webový prostor, kde díky “nesmrtelným” dochází k exodu či oznámení o konci publikování ze strany Vlka. Nevím, jestli je politika ústupků vůči takové sortě, takovému druhu lidí ten správný recept ( válečník ve mně křičí NE ), ale spor by pro tento prostor znamenal změnu do podoby argumentační válečné zóny z doposud přátelské diskuzní atmosféry…
  Což iniciátoři velmi dobře vědí a náležitě toho využívají, včetně znalosti pořekadla o moudřejším a ústupu( v jejich interpretaci slabším ) .
  Je skutečně úsměvné, jak někteří jedinci, jež se zapřísahávají svojí nezávislostí, demonstrujíce svůj nedoceněný, zneuznaný potenciál a především urputně popírající jakoukoliv souvislost s Vlkem, se s 100% pravidelností objeví kdekoliv, kde začne publikovat a poté se dostavuje scénář podobající se útoku vlčí smečky na silnějšího soupeře…
  Je nepodstatné, že jinde po Vlkově odchodu pšenka nekvetla, ovace se nekonaly, nic vlastního co by za něco stálo nevytvořili, nic nepředvedli, že svoji vášeň mají založenu na negaci jedince, názorové i osobní – tohle je v rovině osobní posedlosti, nenávisti, jeden by řekl přímo životní potřeba, poslání.
  A Germanicus jejich morální kredit onou otázkou pouze dokresluje…
  Rozhodnutí je na Vás Vlku, osobně díky za Vaše čtivé a argumentačně i odborně kvalitně vystavěné články.
  Nemyslím si, že je ústup to správné řešení, ale s potěšením si Vás kdekoliv přečtu…

 32. Petrpavel napsal(a)

  Možná, že se to zdejším přispěvovatelům bude zdát od věci, leč já tvrdím že ne. Dovolím si spojit pocit z toho, kam se vyvinula tato diskuse s názorem, který jsem dnes oslovně okopíroval (web diskuse k Událostem komentářům ČT):
  “Tentokráte se z voleb budou nejvíce radovat komunisté …
  Čas ukázal, že socialismus, který jsme zde žili před zlodějskou revolucí v r. 1989, byl nejlepším a nejspravedlivějším zřízením, které se v naší historii, podařilo nastolit. Není jiná cesta, než že se komunisté znovu dostanou k moci. Kapitalismus má totiž naštěstí tu sebezničující vlastnost, že jeho producenti nemají nikdy dost a sami přimějí své otroky, aby je zlikvidovali.”
  Nečas, Kalousek, John,jampor, Klaus, Zeman, Macek, Svobodové Vanilka, Gross, Langer, Kavan, Dandy, Topolánek, Tluchoř, Bárta, zahradník…. a tisíce dalších nejmenovaných, to jsou ti, kdo z pravicově, přesněji konzervativně, smýšlějícího člověka, voliče ODS v roce 1992, poté DEU (do spojení s NěmcovoRumlovými US), pak Paroubkovy ČSSD, vyprodukovali nakonec voliče KSČM. Můj rozum mi říká, že díky propagandě médií (nemá smysl to detailně rozebírat, kdo chce, ví o čem mluvím) nemám se svojí volbou naději na úspěch, cit a srdce ale nutí dělat v téměř sedmdesáti kotrmelce.
  K diskusi : nebude-li tu vlk ani Lex, nemá pro mě smysl sem chodit – moc mi dávají povzbuzení v rozum a spravedlnost. Omlouvám se všem zbývajícím, jsou to pro mě nositelé souznících myšlenkových pochodů, byť politicky třeba směřují jinam. Omlouvám se Peggy, správně jste pochopila mou nechuť k lidem nechodícím k volbám, ale vězte : pravdu máte Vy, děláte pro sebe dobře, já mám pořád hloupý pocit že bych měl něco řešit a zachraňovat, a přitom tím jen škodím svému zdraví. Je to problém můj, ne Váš.
  Ještě si dovolím poděkovat Lexovi (21:15) za postřeh, který během své občasné účasti na diskusi např. na ČT či Novinkách cítím neúprosně, ale neumím takto přesně popsat : “……Jakmile jeho čtenost dosáhne úrovně, že by mohl ovlivňovat veřejné mínění, a to vyznění webu není v souladu s „generální linií“ (koho, to si udělejte úsudek sama), nastupují svéřepí diskutéři, kteří jakoukoliv souladnou diskusi s dopadem proti „generální linii“ začnou bořit (neříkám, že jsou to „placení agenti“, jako někdo tady, jsou to třeba jen ochotníci)…..”

 33. poletucha napsal(a)

  Vlku, jestli odejdete, bude to velké ochuzení tohoto prostoru. Ne že bych vždycky všemu rozuměla, ne že bych do všeho viděla, ne že bych vždycky souhlasila, když si myslím, že rozumím. Taky od jisté doby nejsem maniak na politická témata. Vaše články mi ale poskytují jak informace, tak třeba pohled z jiné strany.
  Ano, osobní útoky, byť nejsou mířeny přímo na mne, mi velmi vadí. A stejně mi vadí stejně osobní vracení těch ran. Líbilo by se mi, kdybyste zůstal a my prostě všechny takové útoky ignorovali. Nakonec lze ignorovat komplet nick jako takový… Dokázal byste to – a chtěl byste to?

 34. jarpor napsal(a)

  Dobrý den pane Krůto.
  Nemínil jsem vstupovat po druhé v krátkém sledu do Vašeho prostoru, ač jsem předpokládal reakci pana Vlka a jeho přátel a nemám potřebu vytrubovat do světa, že jsem se v předpokladu způsobu reakcí nemýlil.
  Leč za přivítání do Vašeho prostoru se sluší poděkovat, čímž tímto činím. Jsem si plně vědom, že host – i do veřejného prostoru – může být hostem příjemným, ale i hostem vtíravým, nechtěným. Právě proto, že jsem si toho vědom, ve svém vstupu jsem pouze replikoval to, co přede mnou již napsali jiní… právě proto se mi reakce a hrozba odchodu Vašich přispívatelů – konkrétně jednoho, pana Vlka, s tím, že chce ochránit Váš prostor… jeví dětinská a hloupá, muže znalostí pana Vlka nehodná. Nevstoupil jsem přece sem proto, aby on musel odejít… Snad je dovoleno postavit proti jeho názorům, názory své, proti jeho zkušenostem, zkušenosti mé. Zpochybňuje-li mé prožitky někdo způsobem, že si vymýšlím… nezbývá mi, než si o takovém člověku myslet, že jedná stylem – podle sebe soudím Tebe. Já nemám jediný důvod si něco vymýšlet… hodlám-li sdělit něco z mých prožitků pro podporu svého postoje. Že se ta cena těch léků v krabici jeví neskutečná – i mě vyrazila dech… Dodám jen, že je snadnější u té paní vyjmenovat čím netrpí, než čím trpí a existence několika lékařů v příbuzenstvu mělo jistě taktéž podíl na tom množství často pouze načatých léčiv…
  Píšete, že jsem narážel na něco od nějakého Danyho. Lituji. Netuším, o co jde, na co jsem měl narážet. Vím jen, že pan Vlk mne s panem Danym, kdesi jsem si přečetl, že to nějaký pan Višňovksý, nějak spojuje, že si snad rozdělujeme reakce na jeho texty. Hloupost non pros ultra. Výplod chorobného pocitu, že za vším je nějaký komplot, spiklenectví… že vše někdo „zezadu“ řídí … samozřejmě proti těm, co tyto „konstrukce“ vytváří…
  Za délku prvního vstupu se omlouvám. Pokusím se být stručný…. Ale sám vidíte, jaký problém panu Vlkovi způsobilo mé : Kdesi pan Vlk inzeroval … Měl sem patrně vyjádřit, že tam a tam, v té a té diskusi pan Vlk napsal, kdy píše své texty… Asi nepřesně jsem zkrátil na KDESI a místo napsal či sdělil, použil INZEROVAL… a jsem ten nejprolhanější… a usvědčený, protože to nebylo KDESI, ale na Brejlích… Ponechám tyto urážky bez odezvy… i když by si sakra odezvu zasloužily !
  Děkuji Vám za nabídku k možnému uveřejnění textu. Uvidíme… ale zatím si dovolím té nabídky nevyužít.
  Přeji Vám, klidný a příjemný Váš prostor, který z mé strany, mými občasnými vstupy s korektivy nebude ohrožen. Koneckonců – Vy rozhodnete, zda mé repliky jsou ohrožující, či zda jeden z vašich přispívatelů se chová jako klučina, kterému na pískovišti poškodili jeho bábovičky…
  Hezký den
  Na závěr několik poznámek k reakcím :
  Pane Vlku, píšete, že jsem musel trpět jako zvíře… zkusíte vysvětlit proč ? Stačí Vám mé sdělení, že vůbec netrpím, naopak, rád Vás čtu a porovnávám Vaše názory s mými ? Mohu-li požádat, pište dál… možná – stručněji. Když rozebíráte Nečase a Nagyovou, stačilo by napsat, že ty odměny / nejen její / jsou ve státním sektoru nehoráznost !
  A že se cítím povolán sem vstoupit… jak jste napsal… Bože Svatej, větší hloupost jste snad vymyslet nemohl… Prostě jsem zvažoval a vstoupil. Inspirujete mne k přemýšlení… K čemu se cítíte být povolán Vy, když píšete ?? A snad se pánové nebudete dohadovat, kdo nese „větší vinu“ že jsem napsal pár korektivů ? Bez reminiscencí a bez reakce ponechám to mé údajné Vaše vyhnání… Ona inkriminovaná má věta zněla : Když je zde vše tak zlé, proč se neodstěhujete někam jinam ? Z té jste udělal vyhnání… a mnohokrát omluvu, že to vůbec nebylo myšleno způsobem, jak jste si to ve své šedé Vlkovské mozkovně vyložil, jste nikdy nepřijal. Tak se té Vaší konstrukci „točte“ dál. Jen potvrzujete, že co si vezmete do hlavy, lhostejno zda dobré či zlé, správné či chybné… to neopustíte …S nenávistí a záští vůči nesouhlasu s Vámi budete žít stále… skoro se mi chce říci, že, dle mého, jste odsouzen s ní zemřít.
  Pane Germanicusi, nic si nerozděuji. S nikým… Rozvíjejte dál spiklenecké teorie včetně o čemci na Blistech… Jak se kdo jmenuje nepátrám, nevím. Neudávám… Možná taky je Vaše replika stylu „podle sebe soudím Tebe“ ?
  Vy doma budete brzy vstávat… já půjdu na druhém konci světa spát… někdy, když se rozmyslím a najdu čas… zase nashledanou…
  Hezký den i Vám

 35. vlkovicv napsal(a)

  Musím vstoupit
  ke Germanicovi

  Ne s těmi BL jar por nemá co do činění. Nýbrž pánové Brom , Suchánek a Golgo.
  A ten nick, který už je bohužel v nenávratnu je pan VK CAN. Vzpomenul jsi MArka. Sluší s e dodat ještě dvě velká jména z diskutujících Aktuálně, která už si nikdy nepřečtem – Hajný a paní Walburga….

 36. Petrpavel napsal(a)

  Nemám osobní zkušenost, ale často se to vypráví : na vyšetřovaného byl vždy nasazen zlý estébák, a hodný estébák. Ve svém konání se vzájemně doplňovali za účelem dosažení co nejlepšího “vytěžení”.
  Ćtu-li příspěvky podepsané “jarpor” z 2:38 22.1. a 4:24 23.1., je tam stejný přístup. Nejprve žlučovitý výlev zlého potírače vlků a podobných individuí plný zkratek, prodlev, pomlček, (s)myšlenek bez ladu a skladu svědčících o silné negativní emoci. Poté přišel hodný uspokojený jampor píchající jinak, rádoby uhlazeně, …když se rozmyslím a najdu čas…zase nashledanou…hezký den i Vám…
  Už teď se těším na příspěvek zklidněného (hodného, zlého?) “jarpora” k tématu církevních “restitucí” (chybí nám nejenom názory z druhé strany zeměkoule, ale i naše oficielní média l tématu víceméně mlčí či opakují “mantry “našich” koaličních politik, a jsem dezorientováni komentovanými výpisy fakt od nějakých antikapitalistických živlů vlků a lexů) či od 1.1. platící sociální reformě ministra Drábka, tak zle a nepřejícně komentované našimi určitě lůze sockom přejícími 🙂 , jinak by to přece nebylo možné, médii… . Prosím ale aby příspěvek obsahoval alespoň jednu, dvě vlastní myšlenky, a jeden fakt, na které má význam reagovat.

 37. Peggy napsal(a)

  Lidi neblbněte, copak na tom je, že máme na věci jiný názor..co je na tom, že někdo toho ví mnohem víc než jenej, co je na tom, že se někdo snaží vysvětlit svůj pohled na svět..proč pohrdáme sebou vzájemně, z jakýchkoliv podobných důvodů, který se tu probírají? Pohrdat lze jen lidmi co vraždí..a to vždycky není tak jednoznačné..někdy jsou důvody taky složité..mrzí mě to..a ať jsem jen blbka blond, mrzí mne, že je tak komplikované číst i názory těch, se kterými nemusí každý souhlasit. nějak mě ten včerejší rozpustistěl grif te´d přešel. Dám pauzu, některý věci žerou energii a u toho být nemusím. Osobně se přimlouvám i za toho pána, o němž je te´d spor..ale jsme všichni dospělí, tak to nějak bude..Petře P. já vím, že moje blbiny nikomu nechybí, ale je to tak moc důležitý, pořád jen řešit vážný věci? Já se ráda směju, laškuju a miluju, když jsou i jiní uvolnění a svět se nebere pořád jen histericky vážně. Tak se mějte pěkně, snad se to uklidní. Hezký den

  • Petrpavel napsal(a)

   Peggy, neutíkejte z předem vyhraného boje.
   Média Nova, Prima, Blesk, Nova Cinema, Prima family, Aha!, Prima love také vyhrály nad Z1, Českým deníkem… Politické strany Zelení, Věci veřejné, SPR-RSČ také vyhrály nad Občany.cz, DEU, Humanistickou stranou, Pravým blokem …
   Lidé jsou různé a Vás zde mají rádi! Já jsem ten, kdo píše blbiny a vemlouvám se do Vašeho smíchu, laškování a milování, brečíc nad rozlitým mlékem.

   • Peggy napsal(a)

    Ahojte PetřeP…nechtěla jsem už reagovat, ale nevím, jak jste to myslel..snad odbře, pokud to má být ironie, tak to nemuselo být, já taky zas tak moc lehce neberu nějaký narážky, o kterých píše např. až dole Tata jedenáctej. Mluvím s lidmi na rovinu, možná se mi někdy nepodaří pokus o vtpip, to jo, ale tyhel podpásovky bolí.. a vím, že nejen mne..Já se ale otřepu, ale jsou jiní, který to hned neumí… kdysi sem dlouho nešla např. Ivule, která je citlivá a křehká holka..vím to, ale nevzpomínám, kdo ji to už ranil a čím..a i kdyby, neřekla bych. Ano, máte pravdu, nejsme stejní a tak věřím, že jste to mysle dobře. Hezký večer.

   • Petrpavel napsal(a)

    Ahojte Peggy, považoval bych za neslušné nereagovat. Mám pocit že bych tím potvrdil Vaše možné zdání podpásovky. Napsal jsem Vám to už dřív : je to problém můj, ne Váš.
    Co mám na mysli? Moji rodiče byli z chudého venkovského prostředí, já byl vychováván ve stejně skromném prostředí za socialismu, finančně jsem na tom opravdu dobře až teď (jako důchodce, dnes mi, heč, zvedli důchod o více než 200 korun – vypadá to jako ironie,ale je to prostě tak, díky jiným příjmům).
    Ale to sociálno a potřebu spravedlnosti mám zadřené do kůže.
    Dospěl jsem k názoru, celkem i oficiálně přijímanému, ale mnohými nevím proč odmítanému, že, máme-li demokracii, a my přes všechny výhrady jakousi máme, tak změny k lepšímu (co to znamená je jistě pro každého něco jiného) mohou nastat volbou. Proto mi vadí lidé, a Vás mezi ně nepočítám, kteří hrdinně nejdou volit, o politice hovoří jako o něčem smradlavém a pro ně ne dost košer, a pak si stěžují na kdeco, nejlépe na všechno co politici zvolení hrstkou zainteresovaných na určité volbě konají. Podotýkám znova, vy si nestěžujete, vím. Nebo volí bez znalosti věci, jako třeba studenti naposledy TOP 09 kvůli jadrnému knížeti a pak remcají proti školnému – kdo z nich chtěl, věděl to z jejich programu.
    To jsem myslel tím, že lidé jsou různé a já budu pořád brečet nad rozlitým mlékem. Nepředělám je. I proto si vážím autorů jako je Lex, Vlk..kteří se snaží těmto otvírat oči, když nic jiného, tak alespoň ti lidé nemohou říkat že nevěděli…
    A když jsem u těch podpásovek, já už tu popsal podrobně svoji voličskou genezi, a tak mě uráží kecy o komunistické propagandě stále dokola od zahradníka, ale tu radost mu neudělám abych oplácel stejnou měrou.
    Otázka : koho volíte? mení nepřípadná či neslušná, jak zde i zaznělo. Poctivá odpověď vypovídá o člověku víc než by on sám chtěl. I proto se tím tady nikdo nechlubí.

   • Alex napsal(a)

    PetřePavle, myslím, že jste mimo. Proč? Odpovězte si na jednoduchou otázku – máte sbodu volby nebo nevolby? A respektujete tu svobodu?

  • tata11 napsal(a)

   no neda mi to abych se nevratil ke kauze vyhození leku bratru za 100tisic.

   pominme že je velice zvlaštni sledovat co vyhazuje soused a hrabat v odpadcich abych zjistil co ,vzit to s odpadku a zjištovat cenu ,ok nahodou viděl že vyhazuje a krabice se otevřela,hodně nahod ale muže byt.

   už nova informace ma hodne doktoru v rodině tudiž ji dopřavaj,hodně dodana konstrukce,protože asi jinak by to nemohlo byt vubec možné.
   A TED SI VEMTE K ČEMU BYL argument použit jako protiargument,jakou ma asi vypovydajicí hodnotu.
   KDYŽ PŘIPUSTIME přece jen dost těžko uvěřitelnych faktu ,ale život je někdy svědkem neuvěřitelnych nahod,kolik takovych se najde?ano určitě se najde tisice co třeba nevyuživaj cele balení……….ovšem spojovat to stim argumentem že teda to počitaní pilulek je pochopitelné…………tak zaprvě asi rozumnější by bylo nařidit menší balení,pominemeli že odbornici tvrdí že to je dost nemožne kvuli předpisum dělit leky s balení ,vemte si kde by bylo třeba jasne že tam někdo neda prošlí lek,jak zjistite na pilulce její trvanlivost,higiena,tak si spiš myslím že rozumny člověk si řekne že to je po sedlacku kravina co vymyslel pan HEGER.
   NIKOLIV TAK s pohledu pravicově orientovanych spoluobčanu viz tento pan,zajimave že spohledu těchto lidí vše co se jedna s měrem k těm min majetnym je to kolektivní vina,viz přiklad te paní…………pak přece je jasne že je žadoucí,viz nazory na zneuživaní davek zas kolektivní vina,viz marodění zas kolektivní vina.
   ovšem světe div se obraceny postoj k těm majetnym třeba majetkova přiznaní……..už je to šikana poctivych podnikatelu.
   zajimave jak u jedněch je to nutné ,co u druhych je to šikanovaní a kriminalizovaní,přitom taky mužem dodat přiklady kde najednou podnikatel nic nema a vše je přepsano na někoho jineho………..

   takže asi tak pohled na pilulky

   • Peggy napsal(a)

    Petře P. nemám prostor blíž vaší odpovědi, tak odpovím zde. Děkuji za opdpověď a jen dodám…proč vyjímáte mne z toho, jak smýšlíte o nevoličích? Oni mohou mít důvody podobné jako já a nemyslím, že je správné, nechodit volit. Jsem si toho vědoma. Ovšem mé důvody jsem už popsla..pokusím se a jak píši..možná to má spousta lidí podobné…Tak možná blbej příklad..ale postaví přede mne řadu chlapů..jeden je profláklej tím, že roky mlátil doma ženu, druhej týral za školou malý děti, jinej okrádá starý babky, jinej na ně čeká v parku s rozpnutým poklopcem..a mohla bych pokračovat..A měla bych vybrat jednoho z nich, se ktrým bych měla pod jednou střechou čtyři roky žít! A oni slibujou hory doly..jak se budu mít a že všechno co bylo dřív, už neplatí! A někdo mě mezi lopatky tlačí pěstí!! no sakra babo, vyber si.. musíš!
    Tak víte co? Seru na něj a na ty v řadě stojící hnusy .. nic nemusím!!! to jsem musela kdysi, za dob, vámi obdivovanými komunisty.!!! neberte to ve zlým, jen jsem vám chtěla vysvětlit ty svý postoje..ano?
    Všechno dobrý pane PP. A nic není pro mne lepší, než svoboda, že nemusím, co nechci..i se všemi následky pro mne…pořád lepší….Hezkej den

   • Lex napsal(a)

    Peggy,
    jistě máte pravdu s tou volbou mezi jednotlivými chlapy. Oč snazší to měl biblický Adam, když před něj Bůh postavil Evu a řekl mu “Adame, vyber si ženu, tady je Eva.”
    Také máte zajisté pravdu ohledně ceny, kterou má pro každého z nás svoboda rozhodování. I v tom směru, že mne nikdo nedonutí, abych se rozhodl. I to je rozhodnutí.
    Jenže ohledně voleb to, co píšete, platí jen o těch senátních, kde fakt (ne)volíte konkrétní individua.
    V těch “velkých”, sněmovních a ostatních volíte kandidátky stran a hnutí (nebo nezávislých v komunálu).
    Jistě, i tyhle kandidátky jsou sestaveny z lidí. Nevěřím ale, že každý z nich je zloděj, chlípník, prznič malých dětí, obšourník atd. Jistě, jsou mezi nimi tací, ale rozhodování partají se děje kolektivně, to za prvé, a za druhé, v těch volbách se má člověk rozhodovat mezi programy těch partají. A vo tom to je. Ne o předvolebních slibech, ale o programech, to znamená, kterou vrstvu – zájmy které vrstvy občanů ta partaj primárně zastupuje. Nevím, jak Vám, ale mi a mnohým jiným je jasné – a současná vládní garnitura to ani nijak nepopírá, že primárně zastává zájmy těch “horních deseti tisíc” – Bakala přece svoje miliony nedával zbytečně (a to on to udělal veřejně, kolik je těch kdo to udělali v přítmí). Vidíte to v každém jejich kroku, rozhodnutí vlády, zákoně. Dám třeba příklad – jak jinak byste hodnotila rozhodnutí, že se zvyšují daně, poplatky a j., snižují se platy, sociální dávky atd., a naproti tomu se zruší 15% zdanění dividend. Pokud to nevíte, tímto rozhodnutím přichází státní rozpočet ve prospěch především těch miliardářů jako vlastníků největších společností o zhruba 8 – 10 miliard ročně. Že je to v pořádku, že se to zdanění zrušilo? OK!, ale zdanění Vašich úroků z vkladů, spořících účtů, výnosů stavebního a penzijního spoření, to vše se Vám zdaní (pokud jde o ty úroky z výnosů, tak ty zavedl Kalousek o něco dříve než zrušil to zdanění dividend).
    Tož tak to je s těmi volbami. A proto já k volbám zásadně chodím a volím (z nouze) ty, kteří sice kradou také, ale, jak to naprosto trefně nechtě vykecal senátor Dryml “agentovi” Mf.Dnes, když řekl, že “je mu jasné, že se ta pravidla nedodržují doslova, ale vždy musí většina těch peněz doputovat těm, kterým skutečně patří”.
    Na rozdíl od těch, kteří zastupují ty strany “horních deseti tisíc”, kteří ty toky veřejných zdrojů obracejí naprosto bezskrupulózně těm svým sponzorům, přičemž si uhlídají, aby jim nějaký ten desátek také kápl.
    Nejít k volbám znamená hodit část svého neodevzdaného hlasu právě jim. I o tom byly poslední volby.
    Ale jinak máte skutečně nepopíratelnou pravdu, že svoboda je nejvyšší statek (žel, i v důsledku svobodného nevyužítí možnosti volby tu teď zažíváme to, co můžete vidět v přímých přenosech).
    Přeju vše dobré!
    L.

   • Alex napsal(a)

    Petře Pavle, mýlil jsem se, že jste mimo. Lex to vysvětlil dobře. Mé otázky neobstojí, nebo obstojí-li, pak jen v tom, že že takový nevolič je respektován a třeba chápán – právě pro něho ty strany v tom zlu splývají.
    Ale Lex má pravdu, s tou svobodou jde ruku v ruce i ta odpovědnost.

 38. wbgarden napsal(a)

  Petříkuzpavlíku, propagátore komunistický., když už jste zase vzal do pusinky můj ctěný nick, tak jistě vydržíte i odpověď.
  Když profesionál lexík hovoří o souladných diskuzích, sveřepých, boření a generálních lajnách, tak jistě velmi dobře ví, o čem mluví. Všechno sockomáčtí chlapci mají dokonale ze svých sekretariátů připraveno a tendenčně upraveno by neustále akcelerovali jistou nespokojenost občanů této země.
  A plóč ??? Cui bono. Na to tu není až tak třeba odpovídat. Sockomové mají nesmírný strach, že zmizí z politické mapy této země. A tak zase rozeštvávají a roztáčejí kola třídní nenávistí. Každý kdo má víc než já, musí být zákonitě pěknej lump. Jak jako obvkle skoro geblsovsky primitivní.
  Podobně kdysi vyváděli na všech forech centrálně řízení brčálnici, pak došly prašulky a zelení zmizeli tam kam patří.
  Mimochodem, všimli jste si, že tu nedávno volal vámi milovaný vlk po krvi ???

  REVOLUCIONÁŘKA

  Potkal jsem já
  k ránu
  proletářku
  Annu
  vracela se
  z flámu

  Drobet měla
  pod čepicí
  a pod kožíškem
  brokovnici

  A hned se mi
  svěřila
  tak ráda by si
  střelila

  Prý svět ji zase
  hněvá

  Kupředu
  levá…

  http://ateo.cz/f/images/r/RudaVendula.jpg

  • vlkovicv napsal(a)

   Kdo že zde zvracel, kdože to byl?
   To wbgarden zase se bavil.
   S inteligencí sobě vlastní
   Smrdí tu zase prý básní.
   Zas ho chytla prý můza,
   Z E 55 čůza.
   Prý potkal proletářku Annu,
   Když táhnul z knajpy k ránu.
   Měla prý mít pod čepicí,
   Spíš si ji splet s polednicí.
   Kožich prý měla a pod ním nic,
   On že jako by si pic…
   Směšněj šášula,
   Takže mu Anka nedala.
   Je zvyklá na pořádnou brusku,
   Než tuhle trapnou směšnou trosku..
   Co žvaní o soc komech,
   Vždycky když se shání po umělých zubech.
   Aby si odpliv, udělal z ní proletářku s brokovnicí.
   Když si léčí motolici.
   Inu hrdnou velkým je náš ten
   Dutohlavý wbgarden.
   No nic on přece má kliku od parníku
   A od ponorky šroub.
   3:22 min

   • Eva napsal(a)

    Šediváku 😀 (nevím jestli to výjde, je to pokus o smajlíka), to víš, to IQ – smajlíci a tak….. Nicméně řehtám se tu, že ta chřipka, kterou jsem si nechtíc přivedla v sobotu domů, se s největší pravděpodobností lekne a zdrhne. 🙂

 39. black napsal(a)

  Vlku, vždy se těším na Vaše další příspěvky a díky za ně. Myslím, že patřím k poměrně velké skupině, které si je rádi přečtou. Chápu vaš postoj, je to postoj slušného člověka, který nechce zničit prostor páně Krůty. Ale možná by stačilo na některé Nicky nereagovat a to absolutně, ať píší co piší. Totéž by platilo pro další účastníky diskuse. Jinak bohužel opět zvítězí ti Všeho schopní. Přeji sílu.

 40. Alex napsal(a)

  Přečetl jsem si poctivě celou diskusi a nemohu jinak než se k věci vyjádřit ze svého pohledu, tedy předložit svůj názor.
  Vpodstatě tu zaznívá a velmi často zdálo by se velmi rozumný názor ignorovat či vynechávat nebo nečíst příslušné příspěvky či příslušné diskutéry a nikoli poprvé. Sám jsem přispěl obdobnými příspěvky.
  No, jo poletucho, Peggy a další ono to má jeden háček. Všichni opravdu nejsme stejní. A proč bych to měl požadovat po vlkovi? Vám se zdá, že vrací údery a to se Vám nelíbí. Chápu Vás, ale chápu také a to plně vlka. Z jednoduchého důvodu. Někdy udělám totéž, co vlk a vrátím tutéž čočku. Dle mého soudu si ji někteří borci plně zaslouží. Znám i jinou techniku – zesměšnění pozice některých borců a také ji čas od času použiju.
  Položím Vám všem otázku – přistihli jste někdy vlka, že by začal? Zkuste si povšimnout třeba zdánlivého detailu – zmínky Germanicuse ohledně jarpora a reakce vlka, kde defakto hájí jarpora a kde jen proto sem vstupuje. On je to velmi podstatný detail.
  Opíšu to ještě jinak. Svým úvodním vstupem jsem ani vlka ani Lexe nijak nenadchl. Tenhle můj smysl pro takovouhle srandu nemají. Sekl jsem se. Znám Lexe už dosti dlouho na to, abych věděl, že jsem nepotkal tak noblesně diskutujícího jako on a mohu-li totak říci, takovouhle rakci jsem u něj zažil poprvé. Já myslel, že si dělá srandu dle mého vkusu. Nikoli. Nevydržel to. A to vydržel v tomto smyslu kocoura s jeho přizdisráčem a nejenom to. Vydržel tam všechny podpásovky kocoura – a dotklo se ho to, a hodně.
  A teď se ptám, má mi stát ten kocour za to MÉ pochopení nebo Dan tady za ztrátu jejich přátelství? Proč? Nemá pravdu Anička, když suše konstatovala, že oba jsou dospělí, aby věděli, kde jsou nějaké hranice. A to mnoho z Vás netuší, že se Dan v tom přizdisráči pěkně porejpal na Aktuálně.cz, aby se úmyslně a vědomě Lexe dotkl.
  Co dělá wbgarden a jarpor? Zkuste si je opravdu pozorně projít – jarpor se topí v rozporech i ve svém druhém vstupu a to tak, že ho to samo usvědčuje. Rozebírat to nebudu. Vlk vše vysvětlil velice podrobně u prvního.
  Pan Krůta dal také najevo, že tady nerad vidí slova typu lháře míře tím na vlka. No jo, ale on je tu problém. Když vlk použije slovo lež či lhář, tak to tak prostě je. A podívejte se kolikrát to slůvko použil třeba wbgarden? On si to možná opravdu myslí, ale pravda to není. Znovu, proč bych měl ztratit přátelství vlka, když jsem mu na Faustovi napsal – neblbni. U něj jsem to přátelství přesto nezxtratil.
  Co se týká Dana, my jsme si vpodstatě vyměnili role. Danovi dal šanci nesčíslněkrát i před Faustem. Je tu často zmiňováno, že Dan zničil Faustův blog. Ono to není úplně výstižné, spíše po něm zůstalo doslova a do písmene spáleniště. Faust pustil několik poznámek, z nichž je cítit hořkost. Více o tomhle nechci mluvit. Ale to je to spáleniště. Umím se bavit jak s kocourem, tak s Danem. Je zajímavé, že těmito lidmi jsem vpodstatě nikdy napaden nebyl. Ale to skutečně jen proto, že ty jejich nefér poznámky se mne nijak nedotýkají.
  Znovu otázka jinak, proč mám vyžadovat, aby Lex či vlk uměli to, co já. Proč mám vyžadovat u nich a zrovna u nich dokonalost, aby snášeli, co jim právem vadí. Proč je mám erzgerechnet kvůli lidem jako je jerpor, wbgarden ale i kocour a Dan ztrácet?
  Mám dost důvodů domnívat se, že pan Krůta by to mohl zvládnout. Ale můj názor je, že ne. Nejde o něj samotného, ale minorita to vystihla naprosto přesně – to bojiště tu prostě bude.
  Peggy, nedivím se, a zvláště ne pokud jste si přečetla Danův článek. Taky umí, ale zatímse nikdy a nikde nezvládl. Co je to platné, když je ostatně stejně jako všichni čtyři jmenovaní, přesvědčen, že vlk jim ublížil první.
  Ano minorita vystihla i jinou věc, že vlk je bojovník s podstaty, ale pozor jen a jen bojovník s blbostí, stručně řečeno. Račte si všichni povšimnout taty a to říká, že je lopata. On se nebojí dát najevo odlišný názor od vlka – napdl ho někdy vlk? Nikoli, tata doslova roste před očima včetně vlastního seběvědomí právě díky vkovi či Lexovi.
  Black pochopil také, že vlk neodchází kvůli tomu, že by té neskutečné blbosti ustupoval. On skutečně odchází kvůli tomu, aby nezboral třeba i podle Vás zbývajících zdejších starousedlíků zdejší atmosféru. Jenže ona už je narušena, ať chcete či ne. On Vám tu ten jarpor totiž zůstane a poznáte ho naplno, nebo on se bude snažit dokázat, jak je slušný diskutér. Ví to Lex, ví to vlk, vím to já, ví to i tata. Není ovšem nad vlastní zkušenost.
  Lex to již naznačil, není prostě jiné cesty než wbgardenům, jarporům prostě přístup odepřít a stejně tak Danovi či kocourovi. Faust měl tu trpělivost, že tam Dana znovu a znovu pouštěl – spálil se a to dokonale. Totéž s kocourem, kde se prostě nevyrovnal s tím, že je jeho přítelem. Ať se na mne nikdo nezlobí – přizdisráč je prostě důvod k okamžité červené.
  Je tu znovu propírán pan Stejskal. Svůj názor jsem na něj také už mnohokrát řekl. On si skutečně dovolit na takové serveru, jako je Aktuálně.cz nemůže dovoli to, co majitel soukromého webu. Víc to rozvádět nehodlám. Panu Krůtovi přeju, stejně jako Danovi, aby se jim zadařilo. nicméně my ostatní máme opravdu s těmito pány dost a dost zkušeností, abychom byli pesimisty.
  Mým názorem je, že někteří kazišuci přístup mít prostě nemohou.
  Nevím, co se líbí panu Krůtovi na těch doslova provokacích wbgardena. A je mi vskutku jedno, že si on myslí, že ho vlk napadl neprávem. A první.
  Nikdy nebude úplně ignorován, vždy se někdo poletucho najde, kdo s ním dá řeč. A dovolím si tvrdit, že i kdyby yl tisíckrát bez jakékoli reakce, bude tu prudit furt. Jeho to tak nějak zvrhle prostě baví.

  • Lex napsal(a)

   Alexi,
   byl jste jediný na Faustovi, který se podrobně seznámil s genezí té roztržky a urážek od kocoura, a kdo tam zveřejnil poctivý rozbor a názor. Nestihl jsem Vám tam poděkovat, už jsem tam nechodil, trochu jsem to odčinil na akt.cz, snad to k Vám doputovalo. Takže ještě jednou, opožděně – dík!
   Stejně moudře jste sestavil tenhle komentář. Dal jsem to už i v komunkaci najevo, loňským vstupem wbgardena tu nastala nová situace, situace “obchcávání patníků” jak to přesně vystihl, myslím, jethro. Ani jediná myšlenka k věci, ani jediná vlastní myšlenka, jen postříkání močí. Zhouba do diskusního prostoru, když se někteří štítí a přestanou vyjadřovat proto, že jim nestojí zato mít “psí dečky” občůrané od takových exemplářů.
   Vstup Daniela Višňovského a poté “jarpora” (a asi i dalších) je však jiná “kvalita”, zcela jiná situace. Tohle jsou typičtí “trollové”, jak bývali označeni na některých webech, konkrétně na OM Stana Blahy. Tohle jsou diskutéře, jejichž vstupy zásadně slouží k vyvolání “flame”. Tohle je situace, kterou dobře zná pan Stejskal, kterému patří (přes některé moje výhrady o kterých jsem psal) velké uznání hlavně za to, že tohle na akt.cz eliminuje (také tohle jsem mu nejednou psal, to uznání).
   “Flame” je zničující situace pro diskusní prostor. To Vy velmi dobře víte.
   Tedy, ještě jednou díky a pochvala za tenhle vstup.
   L.

   • Alex napsal(a)

    Prokrista Lexi, jednak jste miuž děkoval a mezi námi snad díky být nemusí. Zbytečně mne přivádíte do rozpaků. Taky se spíše názorově “peru” jak vlk či Peggy, než abych přijímal pochvaly. Ale Vy holt víte, že to tu ješitnost stejně pohladí.
    smějící se smajlík

  • tata11 napsal(a)

   ALEX

   OPOMNĚL JSTE proč je postavení VLKU,LEXU HORŠÍ než třeba mé nebo normalně vzdělanych nebot oni maj obrovske znalosti a analiticke schopnosti.SAMOZŘEJMĚ že když uznavam určity nazor a ten dotyčny ho dokaže obhajit argumentama nastava situace že ma svuj ,,FANKLUB,,ALE KDYŽ SI jeho přiznivce proberem přesto zde nenajdete typy fanatiku,ty naopak Vlka kritizují.
   A nasnadě je že takovy lidi sou zajmem utoku a diskreditovat je,v připadě vlka oto vic nebot přece jen ve srovnaní s jinymi hazí jedno tema za druhym ,přes samozřejmě jeho pohled,někdy se necha strhnout i k ostřejším ,přesto mnohdy těžko zpochybnitelnymi argumenty.Takže nastava jen cesta diskreditace osoby nebot malokdo se muže rovnat s znalostmi,to je připad pana Jarpora,ač opliva velkou inteligencí přesto se spiš vyjadřuje často alibisticky,vždy je tam cesta jak naprosto to obratit ,slovyčkařit,naprosty opak pana VLKA TEN jde k jadru a navic s kuží na trh žadnej jinotaj a alibisticke uhyby,vtom bylo jadro sporu.PROSTĚ nesnesl že argumentačně na pana vlka nema a začal mu okopavat kotniky,protože přece jen stohoto pohledu zde je kuří oko vlka,nesnese placaní o ničem a okamžitě to da najevoa občas i dost tvrdě,pro mnohe neznalé jako vtomto připadě srovnaní stylu pro vlka vyznivajice nepřiznivě,protože tento pan jen malokdy se necha nachytat u jasně formulovaneho jděte do pr…,oto vic vam vrazí nuž do zad, mohl bych vypravět,jak těžko se vyrovnaval že ho lopata jeho přichitl při lži,ano on ovas neprohlasí že jste blbec ,jen třeba stary popleta,on o vas neprohlasí přimo jako DAN,ŽE ASI JAKO LOPATA STE NESCHOPNY ALE ZDE DAM PŘESNOU CITACI………….
   Dovedu pochopit, že po celoživotní dřině… /rekord 360.. jak jste psal/ jste nespokojen… neb jste asi nenaložil se svými příjmy tak, abyste si mohl užívat zasloužené stáří.. Neovládnuté emoce to však teď nespraví…
   …………………………………………
   paní pegyy to je to co nezučastnění nepochopí……projděte si třeba tuto diskuzi……..http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=13603&from=300……….je teda dost dlouha kdybyste měla zajem a ne chut pročitat cele mužu vam dat jen časy tech reakcí ale zajimavě sou i jeho reakce na jiné,zde je přesně jak on žongluje s nazorem

   • Alex napsal(a)

    Je to tak tato. Nikdo se nepozastaví nad tím, že někdo umí jazyky, někdo se vyzná v právu. Ale tady se nad něčím, co prostě vlk umí a v čem je prostě nad námi všemi, má chuť někdo nějak pozastavovat. A máte pravdu i s tím jejich daleko těžším postavením. Tak to v Čechách bývá, že umíme opravdu ocenit ti kdož něco umí skutečně umí. Zvláště pak němteré umění je holt spíše trnem v oku.

  • Peggy napsal(a)

   Hezký večer Alexi…celý den jsem byla venku, byl krásný den, a já nějak potřebovala zas ven.. nadechnout se ..vidět zas nový den zvenčí.. Občas si dám k tomuto nadechnutí Beroun..je to moc milé město, živé, čisté, a pak, protýká jím Berounka a každý město, kterým protýká řeka, je nějak jiný..hezčí..jakoby mělo otevřený srdce, duši..a já vodu ve všech podobách miluji.. A tak mám zase tu nezbytnou energii a nakoukla jsem, s nadějí, že to už jakž takž jasný, vyřešený..no a na to mi začal blbnout internet.. tak sned to naškrábu, co nejrychleji..plno chyb, ale už jste zvyklí…-)
   Tak Alexi, píšete tak, že je pro mne mnoho podnětů k odpovědím..a to raděj ne.. asi to moc neumím..ale pokusím se, alespoň k tomu podstatnýmu..
   Zmiňujete se, že se např. i mně nelíbí, když vlk vrací údery… vylezly mi z důlků oči!! já nic podobnýho nepsala..a myslím, že nikdy! ale pro jistotu jsem proletěla to mý obšírný psaní, adresovaný vlkovi..a vida.. ta rychlost se nevyplácí! ano, je to zřejmý, že to moje… opis od slov – spravedlivej až po slova třebaže se to tak jeví i mně…. No jak jinak to chápat, než jste to pochopil vy..ale ono se to překotný sousloví nesousloví, vztahovalo k tom, že někdy i nedávám vlkovi za pravdu.. myšleno tak, že to tak někdy zkrátka je a naopak..nějak se mi zas podařilo nesouvisle a nesrozumitelně napst to, co sme chtěla napst co nejrychleji..Ano jsem zbrklá..vím..ale nikdy jsem se nezmínila o tom, že mi vadí pře..lze to dohledat, naopak, holkám zdejším, když se pokoušely uklidnit nějaký diskuse, jsem psala, že mi nevadí, když se kluci perou..a tak na to čičím..ale dobře mi tak..Takže, nevadí mi, když je v diskusi i trochu dusno, jednak se jich neúčastním, protože do nich prd vidím..(což napsal dobře třeba i právě tady v diskusi Lex, ale on mě tak bere..snad.. a nemyslím si, že by byl proto nějaký problém..nikdy jsem se do chlapskejch debat nepletla a nemám na ně…. a také nikomu nepochlebuji.. sama vidím, jak jsou chlapi nabití, a imponuje mi to..a to jsem také psala, že úroveň politických příspěvků, je na vysoké úrovni, protože to není nějaký strejdovský blábolení, ale poctivě vymakaný názor..analýzy..a je na každém alespoń trochu inteligentním čtenáři, aby si to přebral..často jsem překvapená.. protože je rozdíl, když vám člověk, který se tyhle věci zajímá a je informovaný, napíše něco o něčem..než ten, kdo šlape vodu a blábolí.. proto mě někteří pánové zdejší nemusí, protože jsem se občas některým příspěvkům v hlavních článcích, musela i zasmát.. a nevydržela jsem mít zavřenou tu prostořekou pusu.. pak jsem se naučila mlčet.. vždy´t každý píše jak umí a já neumím ani to..tak si uvědomuji, že to není nadvakrát, vždycky říct to, co si myslím..
   A tak je,nebo bylo fajn, dyž psla vlk, lex..a začali přicházet i jiní.
   Mám ráda chytrý lidi..od každýho je prima,se dozvědět zajímavý věci, inteligentní názory, pohledy..Politikum mám víc z dálky.. zajímaj mě věci blízko umění..všeho druhu..zajímaj mě lidský vztahy.. mám nějak citlivější i sociální cítění.. mám radost, kdzž je lidem fajn spolu.. raáda se směju..ale to všechno už asi melu po stý.. já jen ..nevím jak to říct…
   Nejde to všechno.. byl by to zas guláš..pokud není už te´d..
   takže to zjednoduším.. nevím, jak se vyřeší tohle všechno tady, nejsem alibista, abych zastrčila hlavu do písku a vylezla až je jen pohoda a lísala se k někomu.. jakože skvělý!!aplauz!§ to se mi líbí.. možná to umí jiní, ale já nějak ne.. a tak upřímě..Já nevím nic o pánovi, a nebo o lidech, kteří se tu řeší..věřím vám všechno, co píšete vy, lex i tata, asi víte už svý.. ale nemohu přece já za sebe chtít vyslovit nějaký stanovisko, že např, bude líp, aby tu někdo byl či nebyl. Vlka znám a šlo o jeho dochod, se kterým jsem nebyla vůbec nadšená, nebo´t je jasný, že úroveň Brejlí, bude z tohoto pohledu v čudu.. a člověk..jeho jméno a´t nepopletu.. se mi zdá oparvdu, jak jste to napsla, chytrej..v jeho psaní bylo mnoho dobrých a chytrých postřehů.. ale je fakt, že mělo-li by tu denně být jen urážení a zesměšńování, nešla bych sem.. v tom má asi vlk i vy pravdu..Víte, mám ošlkivý zkušenostmi slidmi, co milují hádky, žijí jimi, je to jejich živá voda.. říkám jim pekelníci! a ty fakticky nemusím.. nemám ráda konflikty, jsem šťastná, když se lidi udobřují.. cítím pak radost až někde v krku a říkám si vida! nejsme zlí.. a věřím tomu..je to jen směs samolibosti a neústupnosti.. no a pak mám pořád na paměti, příběhy z první ruky, co se dělo mezi srby, chorvaty a všemi těmi v bývalý jugině. A vždycky si na to vzpomenu a říkám si, jak blízko máme někdy k tomu, za svou pravdu jít a sejmout souseda a nebo jeho ženu.. je v nás někdy zloba a a to nemusím.. zase kecám, vím, tak to uzavřu.. Měl by se vyjádřit k tomu Honza krůta, říct jasný slovo, rozhodnout.. i když je to těžký a jasně říct.. Nikdo jinej to neuděláme a pak, je na nás, jak přijmem jeho rozhodnutí a bude-li se chtít a komu, psát si dál, či uzavřít pro sebe tuhle kapitolu a říct..ok, bylo to hezký.. ale dosti..
   Víte Alexi, mě štvou lidi, co si myslej, že jsou víc, než druzí a mrzí mne, co to psal Tata.. ano, to jsou právě ty věci, co udeří a bolí.. A at se vysypu celá.. ano, i mě vadí některý zesměšňování wb.. Já vím, kam míří..konkrétně,mluvím o sobě.. když se baví s jinými, je to na nich.. ale nesnesu jednu věc..(a tím se omlouvám Wb, že ji právě činím, ale jiank to te´d nejde a nebo to neumím,,), mluvit o někom a bavit se o něm ve třetí osobě.. ano, to mi zde občas vadí.. a mohou se na mne ostatní zlobit. Já vím, že je to jako ignorování..ale myslíte, že je ignorování, když o něm mezi sebou mluví? Ignoaroat, pro mne znamená jej dočista zazdít, nevidět, jakoby tu nebyl.. a proto mu já třeba odpovím.. odpovídám po svým.. dělám si legraci a myslím, že on to snad ani zle nemyslí.. a když mě fakticky naštve, a jeho debilní nápad nestrávím, říkám si, že je po´tukaný..a tak mu po´tukaným odpovím. Ale vylučovat někohu, víte Alexi.. na to si musí udělat co chce sám honza papír.. Mně to jen připomíná doby minulé a hnusí se mi to.. mám v paměti schůze za komoušů, kdy se sešla tlupa a rozhodla o někom, kam smí a am nesmí.. a kdo může..a říkala jsem si,,jakým právem? jen pro to, že je jiného názoru? nebo že není dostatčně přispůsobivej těm ostatním? a ted nakonec pecka a už si tu asi ani neškrtnu!!! Mě imponují lidé, kteří nejsou v jednom stádě, kteří se něčím odlišují, nejsou v pozoru, na povel.. jsou sví a třeba švihlí, praštění.. a prozo, i když je zdejší kašpárek cáklý, pokud mne osloví, odpovím mu.. a víte, jak říkám… mezi řádky..a vidíte..(no Wb.. nepodělej se.. pegg řádkovací!).. on někdy napíše moc pěkný psaní.. o tom, jak byl mladej, nebo o něčem, co děla já si to moc nevybavuju,nenosáím v halvě jen Brejle..ale umí napsat milý věci, když má normální hodinku..a nevadí mi jeho sebestřednost ..o ní jsem mu napsal hned nazačátku a nebyl problém.. a nejsem žádná fanynka a nebo fanklub.. jak tady pár hlášek taky padlo..a možná jsem blbá, ale některý věci chápu a rozumím jim..ale nereaguju na vše.. to bychom se museli dohadovat o každej prd..ale aby bylo jasný! některý narážky padaj i z opačnýho bžehu.. tak.. vykecala jsem se je mi fuk, co bude kdo se do mě pustí.. nebudu reagovat, nemám potřebu se donekonečka mlátit se slůvky, co kdo akdy řekl..na to je kapacita kopírovač a možná ti, kdo o to stojí. Alexi, jste fajn chlap, ale nevadí mi, když si po tomhle čtení řeknete, že jsem jen ” Blodn.”. tak asi tak.. zase jen za sebe.. nidky za jiný! za jiný jdu jen tehdy, když jsou neprávem osočený..ale tady jsou samý dospělý a inteligentní lidi.. a beze mne to nebude špatný taky.. mějte se pěkně, hezký večer.
   PS. Omlouvám se za chyby, za překlepy…. byl by to dobrej cíl, ale ujiš´tuji, že jsem z JČ měla celý roky jedničku.. a patřila k těm nejlepším.. :-)(neuvěřilelný, že? chichi…. horřší ty počty :-)))

   • Alex napsal(a)

    Peggy, ale vždyť máte pravdu. Kromě toho tvrzení, že vlk vrací a nelíbí se to. Tam jde o nedorozumění a mu špatnou formulaci. Je to výrok poletuchy. Myslíte, že mně se líbí někoho vylučovat? Nebudu zastírat, že mi někdy ve 3. osobě opravdu nevadí hovořit – vím, že do moudrosti či dokonalosti mám hodně daleko. Dávání navrch IQ považuji za odporné. Už jsem to někde zmínil, že to jaké máme obecně duševní schopnosti je nám dáno do vínku, je to dar přírody či boha a tak bychom s tím i měli zacházet. Jak říkáte nikdo nejsme dokonalí a tak se holt všichni občas utneme.
    Víte, co se týká toho vracení. Nevím jestli znáte Sienkiewiczou Potopu. Je tam jistý Kmicic pruďas, jenž se snaží krotit. Musá spolupracovat s chánovým vojskem, které pod vedením jistéh šéfa plení, co se dá. Dělá co může, přesvědčuje, vysvětluje – Nic nakonec to vněm bouchne, vpodstatě mu dá do držky a teprve pak je klid.
    Zesměšňování také nemám rád, ale co je to platný. Na MFD byl a je nějaký pan Havránek. Tehdy psal doslova tak, že svou mravní integritu s dneškem dovozoval od svého dědečka legionáře. Paroubek byl pro něj běžně prasečí hlava. No a tak jsme ho s bezvadným klukem dosalova vykoupali ve volech. Mně tady třeba právě on moc chybí. Poznala byste, že jeho sranda nebyla vůbec nelidská přesně naopak a ta čeština. Víte tehdy jsme tam nepřišli ani o jediný dikátek. Milej pan Havránek se pokusil zavřít diskusi, ale to je v rozporu s tamními pravidly. Kdepak hasmen ten mi tu opravdu chybí. Věřte, že chápu. Ono to ale tam bylo účinné, pan Havránek zopatrněl. To víte, že tohle se nemůže líbit všem.
    A přestaňte se podceňovat. Něčemu taky do smrti neporozumím. Švára rozumí třeba astronomii a třeba černejm dírám. Zkusil mi to vysvětlit, ale nemám absolutně šanci.
    Každého zajímá něco jiného. Kutil někde tvrdí a nejen on, že politika jako téma je záruka “rvačky”. Ale prdlajs. Ze stejnýho důvodu skončí i “rvačkou” kutilskej koutek, pokud tam dorazí ješita. No a my chlapci máme v tý ješitnotosti tak nějak chlapskou zálibu. Je to na lidech, na poctivosti. Stejně ublížíme, i když vůbec nechceme. Stává se to příliš často. Špatnost je špatný úmysl. Ostatní ne.

   • tata11 napsal(a)

    budu se opakovat rad vas čtu a myslim si že většina to davá navědomí,nemusíme přece ve všem souznít duležité je tam citit srdce,ano mockrat sem dřive kritizoval vlka za jeho tvrdy ton ,jenže za ty leta co ho čtu sem pochopil že on pravě piše svym nitrem a rozdavá co dostane,je to pravě vtom co dokažete vyčist mezi tĚMI řadky,jestli je tam slušna plitkost,nebo drsna upřimnost,a zase mě jako lopatě je bliší ta upřimné drsnost vlka neš ta licoměrna slušnost Jarpora

  • Peggy napsal(a)

   Nebudu Alexi už rozebírat co nemusím, řekla jsem všechno a myslím si dál svý.. Jen jedno ještě tak trochu vysvětlím.. Píšete a myslíte to určitě dobře, nepodceňovat se.. Víte Alexi, jsem si moc dobře vědoma svých nedostatků a mínúsů.. na straně druhé, znám své kvality. A mám už hodně dlouho zažitý a zkušený, že projevíte-li a odhalíte bez obav, že vás to před jinými shodí, své slabiny..poznáte lidi víc, než budete-li dávat najevo, své přednosti. Zase to tak nějak po svým připodobním.. zkuste jít k doktorovi, o kterým nic nevíte a jdete k němu poprvý, oblečený v těch nejstarších a nejne možnějších hadrech. Za deset minut víte, s jakým felčarem máte čest. A je na vás, tam příště jít, či nejít. Ano, lidi se ukážou nejlíp, když máte odhalený svý chyby. Dělám to tak a mám už dobře vytříděný svý přátele. Někdo to má naopak, ale dá to pak víc práce, obhájit se, ukáží-li se teprve ak, ty jedho rádoby ukrývaný chyby. Rozumíte mi?
   A moje přednosti znám a věřte mi, že z nich čerpám sílu, kterou musím mít, je-li to zapotřebí. Nejsem BLODN, myší kožíšek, jak mne tu občas někdo vidí..
   Že neznám spoustu věcí, za to se nestydím.. Ale věřte, že se v mým životě se mnou pokusilo zamýst už spousta lidí.. měli smůlu..Tak asi tak.. snad mi rozumíte..
   Nechtěla jsem sem už jít, ale to víte, zvědavost, a pak, mám ve zvyku , pokud mě lidé slušně osloví a něco sdělí, jim odpovědět. A to jste včera učinil.
   Ještě k těm četbám a příkladům.. četla jsem jiný, ale je to tak moc dávno.. a musela jsem se hodně brzy, tuhle četbu projít.. moje máma byla dost drsná učitelka a tak jsem měla např. ve čtrnácti , pročtenýho téměř komplet jiráska.. divný, co? ale mě se pak začal líbit.. Němcovou v týchž letech.. taky komletní.. my měli doma obrovskou knihovnu a pořád mi rodiče vtloukali do hlavy, že číst musím.. No dnes vidím, že to nebylo až tak marný.. ale čtu už naprosto jiný knihy.. tak trochu inklinuji k těm drsnějším.. asi bychom se v tomhle vkusu neshodli 🙂 Tak dík, a od te´d si zas opravdu splním slib, že už sem dlouho nepůjdu.. Chtěla jsem jen odpovědět a při tom jsem přečetla i komentáře Emm, pana Japora.. na víc nemám chuť a náladu.. Oba jsou dobrý. Mějte se a děkuji.

   • Alex napsal(a)

    Myslím Pegy, že rozumím, ale pomoci neumím.
    Jen nerozumím té části s tou literaturou. Nezapomněla jste tam dát ten jiný příklad? Proč bych měl shledávat něco divného na tom, co jste uvedla? Že bychom se v tom vkusu ohledně toho, co dnes čtete neshodla? Třeba byste se divila. Ale to byste to musela vyzkoušet a říci mi jaký druh literatury. Já jse totiž takovej exot, že obhajuju třeba i dobrý bulvár nebo červenou knihovnu a líbí se mi takřka všechny žánry – tedy něco z nich. Dnes už vynechávám jen takové ty černé, pochmurné či pesimistické jako je Kafka či Dostojevský.
    Na Faustovi se do debaty dostala knížka Srdce od Amicise. Byla tam strhána jako vzor pokleslé literatury. U mne to byla jedna z knížek, kterou jsem hodně pročítával a hodně mne ovlivnila. Mj stejně tak Karel May a Winetou a Old Shaterhand.
    smějící se smajlík

 41. anna napsal(a)

  Alexi, máte, bohužel, pravdu. Situace na FST mě mrzí, bylo tam dobré čtení i v diskusích bylo možno se hodně věcí dozvědět a i názoroví odpůrci dokázali ve většině případů vést “civilizovanou” polemiku. Bejvávalo…
  Máte pravdu i v tom, že zdejší přátelská atmosféra byla narušena také. Náš “pan domácí” je velmi tolerantní člověk, nechává nám volnost a svobodu, ale začínám se obávat, aby se nenaplnila dávná moudrost našich předků: “Čiň čertu dobře, peklem se ti odslouží.”A.

  • Peggy napsal(a)

   Ann, promiň, má slova patří o patro výš…:-)
   Alexi, myslím že nerozuměl, jinak byste nemoh napsat – pomoci neumím! Já NiČÍ pomoc nepotřebuji..!!!! a o tom to tak i trochu bylo.. Mám oblíbenou větičku.. někdy se mi hodí.. a myslím, že na atmosféru zdejší, dost dobře sedí… Musím ji sem vrznout celou, to první slovíčko však ignorujte..jsou to slova z Bobkovy hezký písně… lásko mě ubývá sil…:-) Tak se mějte všichni…

   • Alex napsal(a)

    Peggy, ale rozuměl, tam jsem dobře rozuměl. A právě v tom jsem si sám sobě dokázal pomoci. Mne opravdu už nic podobného, co vidím a právě v těch diskusích netrápí, natož aby se mne osobně opravdu cokoli dotklo či rozhodilo. A vím jaká je to úleva. Mohu a ten návod jsem dal vplen, ale přesvědčit sám sebe v duchu toho návodu musí každý sám. On je hluboce pravdivý. Vím jako to myslíte s tím, že pomoc nepotřebujete, ale pravda to také není. Každému bez výjimky podpora či porozumění nějak pomůže. Vysvětlit, podržet, ….

 42. Alex napsal(a)

  A přece jen ještě jednu věc. Wbgarde se doslova trvale ohání IQ. Okolo té ineteligence se také chodí jako kolem horké kaše. A tenhle človíšek toho ale hodně zneužívá. Ono jakmile ji někdo použije, či zdá se, že pužívá převahy inteligence, budí přinejmenším rozpaky ne-li přímo háklivost.
  Jak se to má s tou inteligencí? Inu stejně inteligentní prostě nejsme. Takřka nikdo si neuvědomuje, že už se dávno mluví nejen o IQ, ale také o sociální inteligenci. Wbgarde není schopen, že to není o jeho IQ, ale o jeho sociální inteligenci a nepěkných vlastnostech. Od nepochpení po vlastní podezíravost.
  Je zajímavé, že lidé jsou s to mluvit o tom, že ten je na to, ten na ono. Někdo má předpoklady pro jazyky, někdo pro techniku, atd. O čem je řeč, ne přece o té IQ, takže netuším, kde se ten problém té háklivosti bere. Ona totiž není ve hře IQ, ale ta inteligence sociální. Naše babičky tomu říkali selskej rozum. A mám doslova osobní zkušenost, že ta lopata, moje druhá máma a tchyně v jednom je taky lopata. Přesto jaká je celá rodina a vztahy v ní je především její zásluha. A to se s ní opravdu těžko mohu o tom bavit. Příroda to mrška zařídila tak, že nejdůležitější je poctivost, nikoli vvlastní pravda za každou cenu.

  • Peggy napsal(a)

   Ano Alexi, to jste napsal přesně. Je tomu tak, v tom souhlasím naprosto.Přesto, víte jak, někdy potřebujete trochu odstup, nadechnout se a pak to zas přijde všechno jako hračka. Včera jsem byla v divadle, divadlo nemám ani trochu ráda, trpím..:-) ael vidíte, přesto mi tentokrát přišlo bezvadně vhod..:-) .oblíct si pěkný hadřík, cítit se pořád ještě za dobrou babu,:-), nebyl to ani blbej kus, herci nepřehrávali..no moc fajn.. a tak to zas chvilku musím podobným zůsobem nadechovat..Někdy si přijdu jak kytka….. 🙂 tak se mějte fajn, já se zapojím, až zas rozkvetu..teď to za moc pořád ještě nestojí 🙂 Jéžiš, wb mě prožene..těch smějících se smajlíků!! hezký den všem a dík A.

   • Alex napsal(a)

    Pegy, už jsem Vám to napsal – tak jen znovu, opravdu jsem si Vás oblíbil a jakokli to bude znít divně, pro tu nedokonalost, protože vím, že nejsem sám dokonalý. Ono to prostě dokonalý být nejde. A tam je klíč přes veškeré to durdění nás všech. A rád Vás mám právě pro něco – a to už jsme si řekli.

   • Peggy napsal(a)

    Pěkný den Alexi, já si chvilku, po přečtení vašich milých slov pomyslela, že tu bude asi ještě nějaká jiná Peggy :-)…!!
    Děkuji. Vážím si jich a o to víc, že je pro lidi, myslím obecně, podobná slova říkat, asi nějak hodně těžký…tak málo, podobná slova, slyšíme od jiných…! A je to tak jednoduchý, stačí být ve všem přímí a nemyslet, že se snad ztrapníme, nebo se budeme zdát nějací divní.. Ony se asi mnohem snáz, poví slova ošklivá..a nebo zlá.
    Já s tím nemám problém, někdy si naopak přijdu, že bych měla víc brzdit.. pokaždé, když vidím blondýnu Pazderkovou, na tý reklamě, kdy se plaší s tím jejím : Já vím, já vím…. no směju se..!! Jsem podobnej potrhlenec…ale mně se líbí, když jsou lidi víc plní radosti….a když do telefonu říkám komukoliv z těch, co jsou mi blízcí.. ať to jsou děti, příbuzní, nebo léty už prověřený kamarádky, přátelé..( vždycky mne tolik těší, že je mohu jen třeba na chviličku v telefonu slyšet…)..až se loučíme, že je mám ráda a oni mi poví to krásný : já tebe taky… a nebo naopak…já tak odpovím.
    Dvojnásob těší, když někdo tak mile překvapí….Hezkýho není nikdy dost.. když je to upřímný..
    Myslím, že být vy za doktora, přišla bych v pohodě zas…:-) Neměl jste se mnou problém a to je fajn. ( A už bych si nemusela na sebe brát ty starý hadry 🙂 )!chichi..
    Co do vašeho podnikání, nebudu přát žádná otřepaná přání.. nemám totiž pochyb, že vám bude dařit. Mějte se pěkně, bylo to hezké povzbuzení, nebo spíš pohlazení. Děkuji. Hezké dny Alexi.

 43. wbgarden napsal(a)

  Zdravím všechny, já sociálně nepěkný, nový titul super, zvláštěpak ty co neustále berou do svých rudých pusinek můj vzácný nick. Jsem wbgarden. Děkuji.
  Chápu spravedliví napravovatelé česka, že vám vadím, zatímco otevřená propapagace komouštví na brejlích vám absolutně nevadí.
  Takže dobrá, aspoň je konečně jasno, od teďka už žádné skrývání se za všeobjímající dobro, které byste tak rádi v této zemi nastolili. Chcete podobně jako osumaštyrycátém nastolit zase jenom sebe Je též dobré, že přiznáváte, že i sprosťárny vám nevadí pokud jde o rudou věc. No a to že furt vyzýváte k nekomunikaci, je vůkol sice směšné, ale jedna drobňoučká otázečka přece. Nevíte náhodou proč to nedělá ta tzv podle vás nehodná druhá strana ? Proč tu nikdo nevyzývá neustále k bojkotování vlkolexu a spol. ???
  Už to je dostečně skoro velmi signifikantní, že. Jedenáctý tato, pro upřesnění, překlad tohoto slova naleznete v seznamu.
  Jinak stran inteligence říkám, jenom toto vztahovační – čím více smajlíků, tím větší iq, jak je jistě všeobecně známo. Nebrat osobně, prosím. Jinak bych byl rád v souvislosti s vašimi mozečky, byste mě do vašeho přemyšlování netahali. Děkuji, už jsem byl a moc dobře vím o co vám jde a jak toho vy nejslušnější chcete dosáhnout.
  Jinak abych nebyl až tak oftopyč, tak to s tím italským námořníkem a českem, to byla jako obvykle pěkně krkolomná a natvrdlá konstrukce, podobná té, kdesi tu blízko, která se snaží zase pomocí dávno olezlých iljičovin namluvit obyvatelstvu, že prašulky úřadů a ministerstev, určené k výplatám a odměňování, lze jen tak mírnyxdýrnix poslat děsně vyhládlým maminám do děcáku. To ani za přečtení nestojí. Takže ještě pozdravení sockom ekonomům, mrškám poctivým.
  Kupředu levá…
  http://pix.avaxnews.com/avaxnews/ab/25/000025ab.jpeg

 44. tata11 napsal(a)

  jinak oprava sem ti i vždy přizna. ………….mělo byt si přiznal.

 45. wbgarden napsal(a)

  Jedenáctý tato, pokud umíte číst, tak se jistě po přečtení mých zde adhocnutí dozvíte možná pro vás nepříjemnou pravdu. Já na rozdíl od lidí, kteří zde na brejlích nepokrytě propagují komunismus nikoho neurážím a rovněž, jako první, ani moc nikoho tu neoslovuji.
  Jen když jsem inspirován, tak se mi občas jako správnému střelci chce něco říct…
  Jinak jsem taky lopata, vyučený slévač. Za to se nikdo nemusí stydět, že něco umí i rukama. Jestli znáte někoho z oboru, tak se optejte, co je to kuplovna, předpecí, kolotoč nebo rošt a hned vám bude jasno. Mimochodem víte co jsem dostal k šedesátinám ? Kolečko a novou lopatu.
  No a s tím inkriminovaným slovíčkem to berte spíš jako soudružskou výpomoc, i když na druhé straně, měl byste jako asi poměrně už dospělý vědět, že když si furt o něco koledujete, že to jednou určitě taky dostanete.
  Slovo koledujete najdete taky v seznamu. Děkuji.
  Jinak alexovi děkuji za dobré vychování a zcela bezprecedentní potvrzení mých slov. Už to z vás konečně leze rudě jako vždycky spravedliví.
  Jdu ešče chvílu roubovat…
  http://pix.avaxnews.com/avaxnews/ae/25/000025ae.jpeg

  • tata11 napsal(a)

   no když myslíte,skutečnost je jina,věčina lidí zde zděluje svuj pohled na něco na nakou situaci vy jenom rypete napřiklad vaše sockomoužstvy je pro mnohé uražka,napřiklad oba vyme že vaše upozornění na inkriminovane slovíčko,sem zde probiral takže to nebyla vypomoc ale trapna snaha mě shodit,ja mam zajem o věcnou debatu a ne na bezduchou ideologickou přetahovanou,takže měurčitě nevyprovokujete,bohužel vaše přispěvky sou jen skryte utoky ,žadna snaha přijit s nazorem vy ho asi nejste schopen,zatim sem opravdu zaznamenal jen jeden přispěvek ktery měl co řict,jinak jen vysměch ,utok,asi vas to baví no proti gustu .???????

  • Jan Krůta napsal(a)

   WB, vzpamatujte se! Kdo že tu kdy nepokrytě propagoval komunismus? Ale jinak – máte pravdu, že roubování je jedna z mála činností, které mají v tuhle chvíli smysl…

 46. Alex napsal(a)

  wbgarden
  Je pořád si melete tu svou jako kolovrátek. Není lopata jako lopata. Některá ten selskej rozum tu sociální inteligenci má. Vy ji naprosto postrádáte. Je pravdou, že za to nemůžete. Ono se Vám jaksi vytrácí, že značkujte těmi svými exkrementy bez jakékoli logiky.Že sockom a ještě lepší značku používáte výhradně ve smyslu, kdo se mnou nesouhlasí, je …, v naprosto stejném smyslu jako ja jakákoli nadávka.
  To, co napsal Gaermanicus o vlkově orientaci Vás prostě netrkne.

 47. Alex napsal(a)

  wbgarden
  Ještě jen dodatek, abyste měl šanci porozumět. Ta sociální inteligence či prostě selskej rozum brání chovat se jako Vy. Jak vidno u Dana ta sociální inteligence nemá co společného se vzděláním či stupněm odbornosti. Můžete na to jít i z druhé strany – co je na tom špatného samo o sobě, je-li někdo levého či pravého vidění světa. Ona ta blbost, jež někde a u někoho vyvěrá s tím nemá vůbec nic společného, ale právě s tou sociální inteligencí.
  Je fakticky půvabné, když se defakto doprošujete pochopení taty, který otevřeně říká, že jelevicového smýšlení.

 48. Emma napsal(a)

  Ach jóó, Brejle, Brejle! Jsem jen obyčejná ženská, moc toho vlastně nenamluvím, o to víc přemýšlím. Celý život pracuji v pořádném “šrumci”,snad proto mám ráda hlavně doma pohodu. Brejle jsem si k té své pohodě sobecky přivlastnila. Bohužel už nějakou dobu mi bylo jasné, že se tu schyluje k “bouřce”. Wbgardene…nemyslím Vaši poezii, ale “prozaické” příspěvky. Vy takhle opravdu i mluvíte? Myslím tak….doma. 23.1.2012 v 15.03 – z to mě až mrazí…..no nic.
  Hezký pohodový večer Brejlouni.
  Em

 49. wbgarden napsal(a)

  Citlivá tu jistě Emmo, docela vás chápu, ale takto – zvracel, smrdí, čůza, dutohlav, obchcavač patníků, vůl k pohledání atd atd – nemluvím nikde, natož doma.
  Nepletete si mě náhodou s nějakým tu spravedlivým napravovatelem česka či propagátorem komunismu ? Děkuji.
  http://dl.ziza.ru/other/082009/13/pics/059.jpg

 50. Lex napsal(a)

  Mamíííí, soužkočtelko, vážení soudruzi posluchači československého rozhlasu, to já néééé, to óóóón.
  Že jste mě viděli, no tak tedy já taky tak trochu, ale z donucení a nerad, kdežto oni iniciativně, hodně a rádi! Mamíííí, soužkočtelko, vážení soudruzi posluchači československého rozhlasu!!!

 51. Emma napsal(a)

  Věru že citlivá jsem a snad i háklivá na ta vyjadřování, která dokážou říct mezi řádky ještě víc špíny, než po prvním přečtení vypadá. Občas mezi slůvky vystrčí hlavu malý namyšlený chlubil, jindy ten hošík, co všemu rozumí a kde se vzal, tu se vzal nejšikovnšjší sportovec. A šup s tím pěkně do světa. Do krosny mezi čarověníky nacpat slovíčka: propagátory, sockomouče a další Vaše oblíbené evergriny, včetně se opakujících fotek a obout brusle a tradááá se škodolibostí trousit a trousit.
  A protože mě docela chápete, tak jste určitě pochopil…..Děkuji. Em

 52. Emma napsal(a)

  Ještě mě napadlo. Možná víc než citlivá- mám “čuch” na lidi. A to je někdy zajímavější.
  Ono všechno ..tedy skoro všechno ,si lze vyříkat s určitou “noblesou”a pak by se nemusel za dva rozkurážené kohouty stydět třetí….

 53. wbgarden napsal(a)

  Skvělý lexíku, jako obvykle ze základky, nebo snad přímo dokonce z pomocné…
  Jinak Emmo, co vy si všechno nevymyslíte, byste se nemusela stydět a obhájila ty vůkol sprosťáky a propagandisty komunismu. Rovněž úctyhodný výkon. Děkuji.
  http://pix.avaxnews.com/avaxnews/a9/40/000040a9_big.jpeg

 54. jarpor napsal(a)

  Do třetice… dobrého nebo zlého, říká se… a já přečtouce si ta mnohá souvětí o mé osobě… nemohu jinak, než pánům o mě diskutujícím cosi připomenout… i jim poskytnou korektiv.
  Historie vztahů mez mnou a Vlkem, milí přátelé pana Vlka, nezačala dnem, kdy jsem zde napsal první reakci a mé tři korektivy před pár dny… A vy to víte. Tak laskavě vezměte v potas, že doby, kdy jsme si s Vlkem vzájemně rozuměli a oslovovali se „ lehce namodralý“ a „lehce oranžový“ je, bohužel, ta tam… A nebyl jsem to já, kdo otočil a z oslovení lehce namodralého se stal slintal, mopslík, Pavlovův slintač a další mnohá hezká pojmenování, včetně onoho titulu pravdu nemluvícího člověka, jež zdejší vlastník tohoto prostoru nelibě nese… Nejsem to já, který by nejraději zničil barvu oranžovou či červenou a dehonestoval každého, kdo jen trochu v těchto barvách se vidí… Projděte si texty pana Vlka. Tomu se snad musí příčit a zajídat i modrá obloha a každý, kdo se na ni jen podívá!
  Jsem zde host stejně jako vy, pánové. A názor, že já, a mně podobní by měli být zde umlčeni, to je vskutku názor hodný velikánů této scény. Dnes umlčení zde, zítra třeba zákaz používání internetu… a pozítří… jaký další zákaz, kde mám být umlčen ? Pochopil bych, kdyby to byl zde Váš prostor. Ale tomu tak není… Tak to laskavě zkuste vzít na vědomí a rozhodování o tom, kdo zde má či nemá být, ponechejte na osobě k tomu zde oprávněné.
  Jaký prostor jste si zde vytvořili, jakou atmosféru zde pociťujete… to není práce jarpora. Děkuji za vyjádření Emmě : „Bohužel už nějakou dobu mi bylo jasné, že se tu schyluje k „bouřce“.“ Mne, prosím, z obviňování , že já zkazil Váš prostor, tedy zkuste vynechat. /Děkuji předem, za Vaši laskavost./ Mám pocit, že pohár nenávisti a zášti ke každému, kdo nevyznává hodnoty a postoje pana Vlka, netolerance, přebujelého ega… jste zde hezky sami naplnili po okraj… A ti nahoře… tam je plno netolerantních a egoistických Vlků sledujících jen svůj účel, své postoje a názory…věrný toť obraz mnohých zde… mnohých „dole“, jedno, do jaké barvy dresu jsou oblečeni. Ovšem – pan Vlk je vidí pouze v jedné barvě… nebo jste snad někde u něj četli, že by famigli, v níž dominuje modrá… udělala něco neutrálního neřku-li pozitivního ? Rozděluji společnost já, tvrdíce, že v každé barvě jsou lidé dobří a lidé nedobří nebo pan Vlk svou nenávistí k jen k jedněm ??
  Pan Vlk byl oceněn, jak se mne u Germanikuse zastal. Ó díky… leč hovořit pravdu, je u mne normální… Nepotřebuji zastání a vy jste jen potvrdili, s jakými předsudky posuzujete to, o čem nevíte… ale přece když Vlk řekne, že je to tak … nebo jinde onak … inu pravda svatá se tímto vyjevila…
  Kalousek ožebračuje národ, spějeme k chudinskému zdravotnictví… tak mocní jsou ti nahoře za čtyři roky ? Nikoliv… tak mocní nejsou. To se jen pan Vlk vyžívá ve vytváření atmosféry strachu, obav… generalizování a v nenávisti… což jistým imponuje.
  Za velmi nevhodný pokládám způsob pokusu o dialog, když nejprve z člověka udělám bezmyšlenkového blba a pak jej požádám o vyjádření se k církevním restitucím. Vážený pane, omlouvám se ale Vašeho nicka hledat nebudu… chcete se hádat nebo mne vytočit ? Ani jedno se Vám nepovede. Až shledáte, že své myšlenky jsem zde vyjádřil… zkuste začít znova. Leč abych Vám alespoň trochu vyhověl, tak obecně – má být vráceno, co zloděj ukradl a když to nejde, má to zloděj uhradit. Jedno komu, kdo byl před zlodějnou majitelem… Tady se 20 let pokouší stát s církvemi o dohodu, o narovnání vztahů /cítím se být ateistou – chválabohu… /… sedí na tom stovky právníků ze stran i nestran… a najednou se objeví génius… prý nevlastnila, nebylo tak ukradeno, nemůže být navráceno… I při vědomí, že na jeden problém mají dva právníci tři právní názory – divné… hodně divné. Jako neprávník – vracím se k obecnému co jsem i napsal… detaily ať řeší ti, co jsou k tomu zmocněni… státem i cirkvemi.
  A nakonec k panu tatovi s pozměněným nickem… pozor, pane tato, pozor. Použil jste dnes termín „nehoráznost“ /Nečas-Nagyová/, termín, který jsem napsal zde jako první já. Snadno se můžete dostat na páně Vlkův „blacklist“ / = černou listinu, seznam nenáviděných… dovolím si přiblížit český význam/. Připojovat se k mým postojům může být nebezpečné… pro Vás… ani se nenadáte a můžete být taky nějak označen… Víte, jen, když jsem si v souvislosti s obviněním Germanikusem a reakcí samotného Vlka dovodil, že někde pan Vlk měl blog, leč asi pod jiným jménem… řekl jsem si, to je přeci „charakter“. Zapírat své občanské jméno… no asi měl a má důvod. Jenže pak, dle mého, si musím vybrat : buď budu psát, tepat a stírat… Nečase, Klause, Kalouska… kohokoliv dalšího konkrétního… ale pod svým jménem (!!), nebo mám důvod zůstat Vlkem, ale pak se zříci psaní, tepání a stírání… prostě nemít ten „svůj“. Jak je tomu zde, nebudu pátrat. Pouze řeknu – je-li zde pseudonym… pak… fakt „karakter“. Na ten nemám. Od autora-blogaře totiž vyžaduji, že to není virtuální osoba… já bych si nikdy pod pseudonymem psát nedovolil… /věřit mi nemusíte/. Tož jak to s tím „karakterem“ vidí pan tata ? Ale fakt pozor… Možná, že bude lépe mou otázku ignorovat… 🙂
  Je milé, jak nabádáte mne nečíst… leč ta krabice Vám vrtá hlavou… A představujete si mne, jak se jako nenávistný slídil hrabu v popelnici… v soukromí té paní… Omyl pane tato, omyl. Pravda je prostá : ta paní několik let využívala moji manželku k tomu, aby jí nějak s likvidací těch zbylých léčiv pomohla… znáte to, někdy má ženská k jiné ženské blíž… To jsem se dozvěděl zcela náhodou, když tu konkrétní krabici mi manželka přinesla se slovy : Podívej se… Ani tehdy, ani dnes nepátrám, jak ta likvidace probíhala – raději se neptám. Ta konkrétní krabice zůstala u toho lékárníka… Taky jsem se na nic neptal… jen na tu cenu.
  Vážení, jsem dost starý pes a nebudu se učit novým kouskům… Učili mne – pozdrav každého, když půjdeš nahoru, protože budeš mnohé potřebovat, až budeš klesat dolů…Moudrá to slova, kterými se řídím… Proto mi nečiní problém i tomu, s kým se neshodnu popřát, ať se mu daří… Řekl jsem, co si myslím – tím to končí, nemusíme se mít rádi, padat si kolem krku ale jsme lidi… a nemusíme si jít po krku…. Mnozí to berou jako faleš… ale zase – asi podle sebe soudím… přece oponenta je potřeba zašlapat, zneuctít, zesměšnit… jak to zde mnozí předvádějí… Já to falešně nemyslím – ale přesvědčit Vás o tom neumím a ani to dělat nehodlám…
  Tož si to každý přeberte… jak myslíte… to mé následující, se kterým jsem na aktuálně začal a sem tam se to začíná ujímat… :
  Hezký den

  • Petrpavel napsal(a)

   Jampore, řekl jste si o to, máte to mít. Mám tím na mysli vyjádření k současnému návrhu církevních “restitucí”.
   To, co píšete Vy, to jsou, řečeno slušně, plané kecy (co bylo ukradeno, musí…..) hlupáků, kteří o problému nic neví.
   Poslechněte si experta dříve ODS, nyní Suverenity, Vlastimila Tlustého (jemu především, a pánům Tylovi a Tomáškovi a Němcovi vzdávám úctu, znaje jejich postoje z osobní konfrontace, za povedený vyvážený zákon o půdě, podotýkám jeden z mála povedených v devadesátých létech – at o jsem stál najedné straně sporu, ne úplně uspokojem, přesto chválím, vyváženost musí být!) .
   Důležité je řečeno mezi 3.14 a 7.08 vysílání. Čtyři mimuty pozornosti a budete vědět vše potřebné…:
   http://www.ceskatelevize.cz/porady/10116287760-politicke-spektrum/

  • tata11 napsal(a)

   aby bylo jasno nikdy neměnim nick,bohužel už kdysi davno sem nakoukl a nedovolilo mi to použít jen tata proto to 11,jinak nemam problem odkryt svoji identitu i s mistem bydliště,což sem zde i učinil.,mužete si to zde najít,moje identita je jako podaní ruky,což sem zde rad učinil nebot sou zde lidi kterym s radostí ruku podam,VÁM OVŠEM NE,aby bylo jasno mockrat ste dokazal co je za vaší slušností,vaše slovičkaření ,překrucovaní,konečně i maly dukaz je to otěch lecich jak ste to pojal.
   ano tak vy pracujete se slovičky,každeho nabadate jak muže toto psat že vy jste nic takoveho nepsal,takže po vašem,kde jste vzal.citace.
   ……….představujete si mne, jak se jako nenávistný slídil hrabu v popelnici…konec citace….
   ano ve sve hlavě,opět použiji vaš zpusob každy cikan hadá????????????……………ono je to jinak……..prostě sem probral možnostijak ste ktomu přišel a sam sem si odpověděl ,že jste asi šel nahodou kolem a viděl otevřenou krabici……..co myslite je tam něco o nenavisti?,že stale doplnujete určité skutečnosti aby to bylo věrohodné sice se muže zdat podivné nikoliv nemožné………to není duležité duležité je že ten argument není argument ale vyjimka……….sam sem napsal že je určitě tisice co naky lek zahodí……….a opět kolik je to procent a jaky vtah to ma k blbosti co navrhujou?

   a poslední vy nepišete k tematu jako vlk ale vždy k vlkovi jak se plete a to je ten pavluv reflex,ovšem každy ma pravo vyjadřit nesouhlas s myšlenkou autora ale nesmí to byt pořad a jen s utokem na autora ,vy jste nikdy nebyl schopen vytvořit svoji myšlenku svuj jasny nazor vždy jen alibisticky přistup s postranimi uniky,vtom je mezi vami a VLKEM TEN ROZDÍL,ano on se klidně muže i občas mylit kdo ne ale řika jasně a srozumitelně,vy jen okopavate bez te upřimnosti asi tak cosem zas na dlouho dobu jen sdělit VAM OSOBNĚ,
   BEZ HEZKEHO DNE,NIKOLIV že bych vém přal cokoliv špatneho ale ruku bych vam nepodal,tudiž ani nezdravil,nebot si VAS NEVAŽÍM.

  • Danny napsal(a)

   Já bych se připojil v tomhle k Jarporovi.

   Pro pana Krůtu:

   Zapojoval jsem se i do diskusí na Vanilce, pod nickem. Parabellum. S Vlkem je to totiž tak, že velké části diskutérů, kteří mu oponují, ale i těch, se kterými souhlasí, se stává, že komunikace s Vlkem dospěje do určitého bodu zlomu, od kterého má Vlk nadále potřebu vést válku. Kromě Jarpora šlo třeba o Oldthinkera, Hudrypera, Stana, Orinoka, a další – no, a také jsem na tomto seznamu já. K tomu bodu zlomu došlo asi před pů rokem na Faustovi, kdy jsem napsal první článek, poslal jej Faustovi, a Faust mi ani po týdnu ten článek neuveřejnil, přestože to slíbil, a adrasu, ze které jsem psal, zabanoval. No, a pak mi v práci vyplivnul počítač, a já psal na Fausta z jiného compu, protože to najednou šlo. No, a Faust mne vynadal, že jsem si dovolil napsat komentář i přes to, že mne zabanoval. Na to já jsem opáčil, že jsem myslel, že jsem dostal amnestii, a že není mou morální povinností kontrolovat IP adresy, ze kterých píšu, a to ještě tváří v tvář skutečnosti, že doma mám Ufona s plovoucí IP adresou, a že za pevnou IP se u Ufona připlácí.

   No, a na to konto začal šedivec zuřit jak pominutej, a v podstatě mi vyhlásil válku.

   No, a když mne jednou hodně naštval, připravil jsem na něj sklopec, do kterého se ráčil hloupě chytit.

   • Alex napsal(a)

    Danbe, jenom tolik. Takto se to jeví Vám. Nicméně, kdo bude číst Váš vstup celý a pozorně, má vpodstatě i odpověď a ta se s Vaším pohledem opravdu neshoduje.

   • Danny napsal(a)

    Alex

    Tak já Vám to připomenu. Bylo to přesně v den, kdy Faust se rozohodl ty příspěvky ovolnovat ke zveřejnění sám.

    A Vlka to tenkrát nepříčetně rozzuřilo.

   • Alex napsal(a)

    Dane zkuste si někdy alespoň připustit, že se věci mají jinak než se jeví nám samotným. Jakmole tohle pochopíte, ostatní přijde opravdu už takřka samo.
    Vy jste opravdu nikdy nezažil, že to, co jste řekl, někdo jiný pochopilúplně jinak než jste mínil?

 55. Alex napsal(a)

  Pane jarpore, podívejte se kolik jste toho napsal. A o čem to je? Pořád jen o Vás a o tom, že Vy jste svatej muž z Asisi a jak se Vám ubližuje.
  Tak jen pár maličkostí. Třeba jedna z prvních vět Vašehoprvního vstupu o tom, že Vy nikoli za vlkem. A přitom vším dalším dokazujete opak. Nebo – snad žádný obrat či tvrzení není Vaše, vše jste vždy a bez výjimky opsal od někoho jiného. Včetně výčitky ve Vašem třetím vstupu ohledně Vašeho KOREKTIVU vlkovy identity. Tady opisujete toho kocoura, že.
  On už ten způsob psaní draždí – Vy a Vaše korektivy.
  tat tu vzpomněl Vaše vstupy pod Jiřím Pehem – jen nenávistné štěky a to Vám nikdy Jiří Pehe nezavdal jedniný důvod. Žádnou ránu Vám nikdy nevrátil. Mám s Vámi také osobní zkušenost a zkoušel jsem to i normálně. marnost nad marnost. Za těmi všemi korektivy pro druhé nějak zapomínáte na korektivy sebe sama. Ono už jen čemu se tady věnujete – věřte, že svět se okolo Vaší osoby opravdu netočí. Nu a že nezvládnete tak prachobyčejnou věc jako je skutečnost, že holt každý jsme či nejsme někomu sympatický. Zdá se, že to, co činí jiní vůči Vám nejste schopen přežít a budete tím otravovat zřejmě do konce svých dní, protože Vy jste svatý a ten druhý je holt lump. Zkuste si tohle psát do deníčku a sám zkuste úplně normálně diskutovat k nějaké věci.

 56. Alex napsal(a)

  wbgardene
  Proboha, kde vidíte a u koho jaKOU PROPAGANDU KOMUNISMU? vY JSTE OPRAVDU MAMLAS VŠECH MAMLASŮ.

 57. Alex napsal(a)

  jarpor
  Ještě jednu maličkost bych Vám vypíchl. VY POŽADUJETE – Vám to nestačí jako důvod, proč se do Vás pak strefujeme, nejen vlk. K tomu ty Vaše KOREKTIVY. Bože, bože.

 58. Alex napsal(a)

  jarpor
  A přece jen ještě jednu věc. Admirál a kormidelník kvality zdejšího prostředí Vás pozval ke stolu. Vyzval Vás k autorství. Ukažte tedy svou druhou tvář. Dan tu výzvu přijal a ukázal svou druhou tvář, dokázal, že také něco umí. A myslím, že s identitou mít problém vůbec nemusíte, nejde o ní, ale o myšlenky, názory. Zkuste to. Možná, že pak leccos pochopíte, co Vám zatím zůstává utajeno.

  • Jan Krůta napsal(a)

   Díky, Alexi, myslím si totéž. Dobrých autorů nikdy není dost! Osobní půtky nemají žádný smysl a většinou nezainteresované nudí. Kolem je tolik zajímavých témat, která bohužel tak rychle zapadávají! I když přejít od komentátora k autorství článku není vždycky nejjednodušší! A zatímco komentáře se automaticky vkládají (pochopitelně s možností, že redakce zasáhne, což se na Brejlích zatím nikdy nestalo!), články musí projít redakcí s případným vrácením k dopracování nebo rozhodnutím nepublikovat, v případě, že redakčním sítem neprojde.

   • Alex napsal(a)

    Pane Krůto, nad Vaším díkem jsem dlouho přemýšlel, jak na něj odpovědět. Ale byl bych nepoctivý, kdybych řekl, že mne k témuž vedly stejné myšlenky. Bohužel, ne. Jen jsem se Vám trochu přizpůsobil. Ona výzva směřovala k něčemu jinému. Ke zrychlenému poznání jarpora. Nevěřím totiž tomu, že je schopen napsat něco svého nebo dát dohromady něco smysluplného. Vždy to byly jen záblesky. A přiznám se, že bych ho býval rád vyprovokal k napsání článku na jakékoli téma. Jakkoli se mohu mýlit, jsem přesvědčen, že pokusí-li se o to, dojde ke stržení vlastní masky. A to jsem sledoval.
    Víte, Vaše vyjádření na mne trochu působí, jako by Vám záleželo spíše na těch článcích a méně na diskusním prostoru. Vím, že to pravda není. Ono u Fausta jsem se mýlil, když jsem psal, že ten diskusní prostor mohou pomoci ubránit i diskutující. Je to možné jen normální sociální korekcí mezi normálními lidmi. Jsou však tací, kteří normálními opravdu už nejsou a ti jsou bezpečným flamen. Tím svým omylem jsem přispěl k tomu, že Faust na to vše vzpomíná a bude vzpomínat i s hořkostí i vůči mně. Nepomohl jsem mu, ale já sám na to opravdu tolik času neměl a nemám, nejsem ještě v důchodu a ostatně já se do něj ani v běžném čase nechystám. Dnes se tu vlastně také na a nevím na jak dlouhý čas vpodstatě loučím. Napadl mne jistý podnikatelský nápad a ten mne doslova sežere na hodně dlouhou dobu.
    Vím jen, že zcela určitě nakouknu, jako nakoukávám k Faustovi, ale sám se budu muset vědomě bránit zapojování do diskusí.
    Všem diskutérům a zejména těm původním bych chtěl říci, že je mi zřekmé, že můj způsob diskuse se také určitě nelíbí všem, na to bych byl vskutku blázen, ale byl a je vždy poctivý. Mějte se všichni fajn.

  • Danny napsal(a)

   No, však to taky bylo poprvé a naposledy. Nebudu plýtvat časem a silami, aby to potom nikdo z ideologických principů nečetl.

   • Alex napsal(a)

    No, tohle je ta Vaše první tvář. Dane, Dane.

   • Alex napsal(a)

    A to Dane ani nevíte kolik lidí si Váš článek přečetlo. Soudíte jen podle toho, že do diskuse nikdo něpřišel. Na um Vám nepřijede, že tam třeba není o čem diskutovat nebo, že se mnozí mohou bát pod Vámi diskutovat …
    Ach jo.

   • Danny napsal(a)

    Jasně, tady je spousta uštrašenců, kteří se se mnou bojí diskutovat. Ale nazývat mne ad hominem psychopatem, blbem, pitomcem, atd. tak to se nebojí.
    No nic.

    Jo, a ještě něco: Víte proč ta euroatlantická civilizace zchudne, a velká část populace se dostane na řivotní úroven těch zemí se slabým sociálním státem?

    Protože lidé jako John Paul Stapp vymřeli. Nebo ještě jinak – z části je vyhubil ten Váš sociální smír, a z části různí Vlkové, co kážou vodu, a lemtaj kořalku.

   • tata11 napsal(a)

    svami že se někdo bojí diskutovat?jestli považujete diskuzi za tok uražek a osobních vypadu,kde vy jste jedinečnej technik a ten druhy nebetyčnej moula,tak mate pravdu nikdo nestojí na teto urovni diskutovat

   • Danny napsal(a)

    Tata11

    Na rozdíl od Vás jsem napsal článek – mohl jste jej okomentovat.

    Třeba pod něj napsat, že ten, o kterém tento článek je, je Váš třídní nepřítel, protože měl větší vejplatu, než Vy, a je to Váš potravní konkurent.

    A co se týče urážek, tak bych Vám připomenul, že jste to byl Vy, kdož mne opakovaně SPROSTĚ PODSTRKOVAL, co jsem nenapsal, a kdo označil Petra Kunetku za zrůdu.

   • tata11 napsal(a)

    marnost nad marnost,opět jen vařite s vody,asi těžko mužete očekavat že bych debatoval pod člankem ktery mi vubec nic neříka,z duvodu ne třidniho nepřitele toho ja nemam oproti vam,ale zduvodu že bych se jen ztrapnoval,asi jako když bude članek o třeba češtině a pravopisu asitak.
    dejte jediny kde sem vas sprostě postrkoval…nedate žadny není

    kunetka …lžete…bohužel kunetka zde není,je zde ale plno s fausta co to mohou dosvedčit………..byl to špatně napsany přispěvek kde sme si to vysvětlili že zruda byl HITLER,JENŽE SEM TAM neudělal čarku a prvotně si kunetka myslel že ta zruda je on………….věta zněla ktery ideolog by takovou zrudu chtěl.

    opět lžete no u vas nic divneho………takže na vas už no coment

   • Alex napsal(a)

    Tady holt už ten flam nebo jak to nazval Lex jede. Takže Vám to tato dosvědčuji. Není nad to zneužít slova, která bylavyřčena v určitém kmkontextu a zatajit, že šlo o velké nedorozumnění, které jste si s Petrem Kunetkou vyjasnili., úplně vyjasnili.

 59. wbgarden napsal(a)

  Mamlas všech mamlasů, další hrdý titul od uůličního výboru brejlí.
  No nekupte to.
  Alexi skoro křišťálový vyučovateli tu sociální, čtete vůbec brejle nebo je jen vaší povinností denně přidat do brejlí jenom požadovanou dávku sockom propagandy a blbé nálady. Kdybyste náhodou brejle pozorně četl, tak jako npř. já, tak by vám jistě neuniklo toto.
  V jistě roztomilém spisku o kapřících a vypouštění rybníčků 2 z 20 ledna tohoto krásného roku nick petrpavel ve 12.44 napsal: „Jedinou demokratickou a slušnou alevicovou a perspektivní stranou v ČR je KSČM.“
  Konec citátu. Jako nevinná propagace papáníčka pro pejsky mi to vskutku nepřipadá. Děkuji.
  http://ateo.cz/f/images/f/ferovka.jpg

 60. vlkovicv napsal(a)

  Nemohu než konstatovat, že jar por lže rád a lže skoro pořád.
  V prvním příspěvku, který na Brejle dal, lhal hned dvakrát. Bylo to prokázáno. Nicméně, zatímco normální člověk by vypadnul, styděl s e a už by se nikdy neobjevil, jar por je zvláštní případ. On má zřejmě rád sado maso.
  Ano, kdysi když se objevil na Aktuálně, jsem si velmi krátce myslel, že existuje relevantní protihráč z druhé strany spektra. Leč velmi rychle se ukázalo, že jde jednak modrého fanatika a jednak o notorického překrucovače faktů a lháře. Který mne následně chtěl kamsi stěhovat. Jak je u podobných jako on zvykem.
  A jsem rád , že napsal tohle
  „A nebyl jsem to já, kdo otočil a z oslovení lehce namodralého se stal slintal, mopslík, Pavlovův slintač a další mnohá hezká pojmenování, včetně onoho titulu pravdu nemluvícího člověka, jež zdejší vlastník tohoto prostoru nelibě nese…“
  Ano, tímto vším a mnohým dalším jsem ho potituloval. Vždy, když si to zasloužil. Protože je skutečně posedlý tím následovat vlka kamkoli. Ať se hne, kam hne. Přijde mi opravdu zvláštní s pěnou u úst pronásledovat někoho, kým s e cítím být permanentně dehonestován. Netajím s nijak tím, že lidmi jako je jar por pohrdám. A budu pohrdat vždycky. Jenže on má prostě potřebu asi být něco jako subinka. V tomto smyslu jsem nedávno napsal cosi ještě na faustovi. Tehdy jar por tvrdil, že to není pravda. Že mne nepronásleduje.
  Bylo jen otázkou času, než se objeví na Brejlích. Předpověděl jsem to v soukromé korespondenci Janu Krůtovi. Stalo se. Proto jsem považoval za naprosto důležité vyvrátit jar porovi tvrzení, že jsme kdysi uvedl o svém angažmá na Brejlích a on by byl jinak nepřišel. Ne opět má potřebu s e nechat dehonestovat. A dokázal jsem, že citaci, kterou použil, co jsem konkrétně DKESI napsal, jsme použil pouze a jen zde. Normálně by bylo naprosto nedůležité, proč sem kdo přichází. Nikoli v tomto případě.
  Problém s jar porem není v tom, vyvrátit jeho lži a pololži, ale v tom, že je to naprostá otrava a sebetrýznění. A plýtvání časem. A to nejsem ochoten absolvovat. Proč bych svůj čas měl věnovat místo svému vnukovi člověku, který lže?
  Lhal i po druhé. A byl chycen. Ohledně oněch léků. Když viděl neudržitelnost svého blábolu, který navíc zavdával podezření, že pokud by to alespoň částečně byla pravda, pak iniciativně prohledává svým známým a sousedům i popelnice, přišla nikoli ta o Slepičce a kohoutkovi, ale o manželce, která ty léky pro tu sousedku likvidovala.
  Takže znovu, srovnejme všechna dostupná fakta , která nám chce jar por navěsit na nos. A by podepřel zavedení chudinské zdravotní péče pro drtivou většinu daňových poplatníků. Jeho vyprávěnka zní takto. Byla žila jakási dáma. Ta dáma si nechala často předepisovat velké množství drahých medikamentů. Protože nemusela platit 30 kaček za recept. Ty léky dokonce ani nepotřebovala , takže je sice z lékárny přinesla ,ale následně vyhazovala. Na to vyhazování používala paní jar porovou. Ty vyhazované léky měly hodnotu – ověřenou jar porem !! -100 litrů. Teprve zavedení 30 Kč poplatku za recept zásadně změnilo chování té paní. Už léky, kvůli 30Kč nesbíráTolik jar por.
  A teď co k tom říká vlk.
  Celé tvrzení je nesmyslné. Pokud by paní nafasovala léky za 100 tisíc, byla by doplácela na ty léky okolo 20 tisíc z vlastní kapsy. Před zavedením 30 Kč poplatků za recepty. Pokud někdo má libůstku v syslení léků a je ochoten za ně vydat 20 litrů a následně ty léky vyhodit, nemůže na tom žádný poplatek za recept nic změnit. A opačně, je li někdo ochoten se syslením přestat kvůli 30 kačkám, rozhodně žádné syslení nebude provozovat, protože není ochoten do toho vrazit 20 tisíc. Tohle je axiom. Snadno pochopitelný každému. Kromě notorického lháře.
  Dále, ona nešťastná paní sic e si dojde –a že musí často, k lékaři pro recept a následně do lékárny pro léky, ale když je nasyslí a chce vyhodit, pak je zcela jednoduše buď nehodí do popelnice, aby nikdo o její úchylce nevěděl nebo s nimi nedojde je vrátit do téže lékárny, ale má libůstku v tom, že do té své úchylky zapojí ještě cizí osobu.. Aby ty léky za s to tisíc vrátila ona a vystavila se možnému p hlášení lékárníka zdravotní pojišťovně té osoby, která úchylné sběratelce léků pomáhá.. Tak tohle s e nám jar por snaží nakecat. Jen proto, aby obhájil doslov a zločinné kroky famiglie v oblasti zdravotního pojištění! Můžete si vážit někoho takového? Já ne.
  Dám další příklad – co je vlastně zač. Alexovo konstatování o tom, že pokud zd e budou mít volnou ruku lidé jako jar por, znamená to v podstatě trvalé flame a rozbití tohoto prostoru. Stačí s e podívat na diskusi od jeho příchodu, aby bylo jasné, jestli se tak stalo nebo ne. Navíc – ajk jsme napsal – byl dvakrát usvědčen ze lži.!!
  A co že s toho udělal jar por? Že tu jsou snahy o jeho umlčení. Citujme:
  Dnes umlčení zde, zítra třeba zákaz používání internetu… a pozítří… jaký další zákaz, kde mám být umlčen ?
  Ne nikdo nevolá pojeho ulčení. Já jsme prostě řekl, že problém flame a zničení Brejlí díky příchodu jar pora vyřeším svým odchodem. Není sebemenší důvod, proč by Brejle měly trpět za patologickou úchylku jednoho lháře. Odcházím já a dobrovolně. Nehodlám být v malém prostoru se lhářem. Na malém prostoru ho totiž nemohu účinně ignorovat. Na Aktuálně ano. Ale on se otočí do pozice oběti: jakkoli on požadoval moje vystěhování. Ne já jeho.
  Bez komentáře nechám jeho kecy o tom, že mi vadí o modrá obloha. Na nco tak stupidního mi opravdu nestojí za to odpovídat. Nicméně o famiglii ve s pojení se současnou vládu píši naprosto oprávněně. Jestli s nepletu, už bylo vyměněno asi šest ministrů. Jeden pro absolutní neschopnost, zbylí pro korupce. Jeden z nich dokonce už jde před soud. Druhý půjde. Pokdu ted y neuzavře dohodu o mimosoudním vyrovnání s exmanželkoua svými dětmi. Které, dle vlastních slov chtěl okrást. Aby tedy nemusel přiznat, že jel tvrdě v korupci. A další by s e před ten soud, pokud teď bud e vrchní státní zastupitelství trošku fungovat jinak než za Rampuly, mohl dostat.
  Toto skore mne plně opravňuje mluvit o famiglii. Žádná z předchozích vlád a že tam seděli lumeni na tom nebyla tak zoufale. A to nemluvím o tom, že ve vládě sedí minimálně další dva, na které je podáno trestní oznámení a to dokonce koaličním partnerem. Z čehož jeden byl druhým označen za někoho, kdo minimálně dovolil nadstandardní zlodějnu.
  Pojmenovat podobnou vládu famiglií je nejen možné,ale naprosto správné.
  A teď k věci poslední. K tomu, jak zvednul zase morální berličku na nehodného vlka. Že kamsi psal pod vlkem nikoli pod svým jménem. A tu zvedl v okamžiku, kdy na něj bylo ukázáno jako na možný zdroj práskání. Okamžitě jsme to vyvrátil. A chtěl takto nechat. Nicméně jar por věren sám sobě , začal mistrovat. Takže ano, psal jsme kamsi pod svým nick jménem. A kdosi, koho jsme jmenoval, to na mne prásknul. Měl jsme z toho serveru na vybranou – pokračovat, pokud dám identitu nebo skončit. Vybral jsme si skončení. Z jednoduchého důvodu. Protože identitu dávám lidem z internetu jen těm , s kterými s e sejdu osobně na živo a mohu si udělat osobní obrázek. Toto dodržuji naprosto zásadně a už se mi to mnohokrát vyplatilo chrání mne to před úlety jar porů. A onu identitu pravou jsem na začátku nedala to hned ze tří důvodů:
  1- mezi autory jsem objevil jméno minimálně jednoho, který už neexistuje.
  2- v úvodním formuláři nebylo prohlášení , že potvrzuji, že všechny uvedené údaje odpovídají skutečnosti. Kdyby ano, neodeslal bych jej. Takhle to mají zavedené na jiném serveru, o který jsem měl zájem. Ale mám li výslovně potvrdit že něco je jinak než je, neudělám to.
  3- na internetu jsme od roku 1997. V diskusích. Můj nick je zavedený. Daleko víc než kdybych začal psát pod občanským jménem. Neviděl jsem důvod se té známosti vzdát.
  Tolik cítím potřebu podotknout k jarporově moralizování o mojí osobě. Jakkoli jsem si jistý, že se teď na bodu 2 bude točit jak holub na báni. Nicméně, cosi dodám, co jsme neuvedl v odpovědi Germanicovi, když jsem popřel,že byl jar pro práskačem v onom konkrétním případě. A zamlčel jsem to schválně. Protože to nebylo nutné říkat Teď ale jakékoli zábrany padli. Ne ja rpor to nebyl, kdo dal hlášku panu Čulíkovi. Ale jar por potřeboval ohlásit na vlka cosi jiného a jinde. Ve své posedlosti pronásledovat vlka kdysi za ním vlezl i na silně levicový či s píše dnes už fanaticky levičácký Outsidermedia.cz
  A když viděl, že mu tam pšenka pravdu nekvete a nepokvete, protože příznivci ODS tam mají šance asi jako sněhová koule v pekle, že vlk ve volbách 2006 volil ODS. Což je pravda. Protoe jsme nemohl vydýchat to, co provozovali někteří socani ve vládě. A rozhodl jsme se jim na protest, proti jejich konání odejmout svůj volební hlas. Takže tehdy si jar por záměrně bonznul.
  Á podle něj nenávidím i modrou oblohu. A volil jsem, proti svému přesvědčení tehdy, když prostě ti, s jejichž rétorikou souhlasím , pro mne překročili meze slušnosti. Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Třeba on bude v příštích volbách volit soc dem, když všechny tři vládní strany teď stvořily doslova famiglii.
  No a tohle je můj poslední vstup. Kapitola Brejle . cz se pro vlka , aspoň pro zatím, uzavřela.

  • Petrpavel napsal(a)

   No to jste to tedy v roce 2006 vytrh 🙁
   Ale jinak Vám rozumím.
   Ale proč píši právě reakci na pan “Vlka”? Končím zde také. Mám důležitější roli ve své rodině, než se zde vyrvale čílit a co víc, čílit i některé zde.
   Své komentáře neumím jako zahradník psát sice sprostě, leč po dvou-třech slovech na jeden řádek aby to vypadalo jako báseň a majiteli zdejšího webu se to líbilo…
   Přeji, ve svém stylu, promiňte mi to, šťastnou volbu v roce 2014 🙂

   • vlkovicv napsal(a)

    PetrPavel
    víte , vysvětlovat to, by bylo na dlouho. Na hodně dlouho. Pro mne například bylo nedělatelné, abych to hodil partaji, co měla v lídrem kandidátky bývalého politruka leteckého stíhacícho pluku.
    to nebyl žádný malý karierista, který kvůli dalšímu postupu někde ve fabrice se dal ke komoušům. To byl prostě stalinský tvrďák, který náhle prozřel. To pro mne nebylo dělatelné.
    Ale nešlo to ani z jiného důvodu, Paroubek a Sobotka tehdy, když komentovali nový daňový zákon výslovně v Hospodářkách s dělili, že o hlas můj a mé rodiny nestojí. Plus k tomu různé excesy ve vládě.
    Víte , já se snažím měřit všem stejně.Těm cizím i těm svým. Protože jinak psaní nemá opravdu žádnou cenu. Tohle je o tom, jak budeme žít . A hlavně naše děti a vnuci. To není fotbal, kdy celkem o nic nejde.
    Joa jak to vypadá, když se mi nelíbí ti moji, tak to najdete třeba tady:
    http://www.vasevec.cz/blogy/jak-nova-oranzova-vrchnost-zdefraudovala-muj-hlas%E2%80%A6
    Určitě jste to nečetl.

   • Petrpavel napsal(a)

    vlkovici, vlkovici, co mi to děláte? Já něco slíbil (nepsat) , a Vy mě takhle provokujete! Zahradník s e mi bude smát, a právem – což mě štve ale nedá mi to nereagovat.
    Takže : Vy jste přešel od ČSSD k ODS, já ke KSČM. Potvrzuje to mou teorii zde již zmíněnou že osobní volební preference o každém z nás vypovídají víc než on sám by si přál. Už ani neceknu!
    P.S. Lex problém Vašeho článku vysvětlil zde (asi uprostřed vlákna) dnes 24.1.2012 v 12:47. Člověk je buď levičák nebo není levičák. Volí-li, levicově smýšlejíc, dokonce tak zvanou naší pravici, je jenom oportunista.

   • Danny napsal(a)

    Vaše děti a vnuci budou žít tak, jak si zasloužej, a co vytvořej. Tedy až vyčerpaj to, co jste jim ráčil nabanksterovat VY.

    I Kvůli takovým, jako jste Vy, z téhle země hromada lidí prchá.

   • Alex napsal(a)

    Dane, Vy jste opracdu beznadějný případ. Mne to opravdu vede k přesvědčení, že Vaše sociální inteligence je opravdu nulová, což mi subjektivně takřka vylučuje možnost změny v přístupu ve Vašich diskusních příspěvcích. Prostě cítíte-li se napaden, startujete a stáváte se pominutým.

 61. Alex napsal(a)

  Máte pravdu pane wbgardene, ujíždí mi to. Víte, když někdo někomu řekne, že je vůl, většinou tak dává najevo naprostou bezradnost vůči tomu druhému. Pak je to možno vidět v trochu jiném světle.
  Omlouvám se Vám za všechna příkoří, jež jste z mé strany utrpěl tam, kde byl úmysl trefit i tam kde nikoli. Máte ohledně mne pravdu. Snad se mi to už nestane. Snad snesete alespoň toto. Můj Šálek čaje opravdu nejste
  Nicméně opravdu, ale opravdu tím nepropaguji komunismus či komunisty.
  Hledal jsem rozhovor z patriarchou církve husitské bývalým. Udělala ho s ním Libuška Čiháková na téma proč volí komunisty před předminulými volbami. Sama je voličem pravice a v posledních volbách volila VV. Věřte či ne o propagaci kominismu či komunistů to není. Našel jsem jen zmínku o úryvku – tak tedy máte, to, co považujete za propagaci komunismu
  http://libusecihakova.blog.idnes.cz/c/173908/Mel-jste-pravdu-pane-Kalousku-Proc-nejit-treba-i-s-komunisty.html
  Ta omluva je opravdu míněna vážně.

  Pane Krůto, jen mě tak napadlo jiné řešení, ale to je asi jen sen. Určitě to možné je, ale asi by to bylo drahé. Myslím tím možnost, že by si každý mohl nechat zobrazit jen toho koho snese a ty jež nemusí, že by vypnul a vůbec by jeho komentáře nepřišli na sklo.

 62. jethro napsal(a)

  Šálí mne zrak nebo se zde opravdu objevil Jarpor?
  Až budu mít chvilku času a trochu chuti, vyhledám na Faustovi naši diskusi, pane Jarpore, kde jsem vám předpovídal, že se zde velmi brzy ukážete, a vy jste to zcela vehementně vyloučoval 🙂
  Tím nechci nijak hodnotit vaše vstupy, musíte ale chápat, že tady působíte dost adrenalinově. I když po Dannym… co je to adrenalin?
  Jen mám radost, že tenkrát na Faustovi jsem vás odhadl dobře a vy jste se mýli. je to na zamyšlenou…

  • vlkovicv napsal(a)

   Jethro
   on se tehdy na Faustovi nemýlil. On jen nemluvil pravdu. jak je jeho dobrýma ustáleným zvykem. Ale rozhodně nebude od věci sem šoupnout to, co popisuješ. Aby bylo nad slunce jasnější, co je jar por zač. Co je za tou přeslušňáckou fasádou.

   • jethro napsal(a)

    No Vlku, já bych i připustil ten omyl.
    pro mne je to zajívavé z pohledu závisláka.
    Já docela dobře chápu svou závislost, proč sem chodím číst tvé články a je to závislost. Taky Pavlovův reflex.
    Jarpor, pokud to není placená špína s úkolem likvidovat, rozbíjet, tak je také závislák.
    Když se úplně oprostím od nastolených témat, toho, že už tam máte nějakou tu historii, co to všechno dost vyhrocuje, tak mne fascinuje, že nějakej Vlk tak dokáže poblázbit lidi. I ty fans, i ty opo, co se ho neustále tak nějak masochisticky snaží “pobít” a pobíjejí povětšinou sebe sama… A pořád se vracejí.
    Jinak, až bude večer kapka času, počtu si v diskusi, počtu si na Danovi. Teď jsou to fakt jen takové štěky.

 63. vlkovicv napsal(a)

  jethro

  ne není to omyl. Proč to píši v tom předlouhém posledním vstupu. Já mu to u Fausta kdysi napsal také, že prostě má patologickou potřebu pronásledovat vlka. Popřel to. A objevil se tady. Prostě – jar por je pořád stejný. Omyl vyloučen.
  Nmohu vyloučit, že jar por je placený agitátor. Ale nemyslím si to. Na 99% ne. On prostě má patologickou potřebu sledovat vlka a dostávat nové a nové világoše. každý má holt svou libůstku…
  Jo , nechci a nehodlám nikoho bláznit. Píši jen o tom co vidíma jak to vidím.
  Na d ruhou stranu je š škoda, že ten d ar zvednout lidi opravdu nemám. Kdyby ano, tak už by to tady vypadalo úplně jinak. A já bych v klidu chdil koukat s Hříbkem na zimní přípravu Viktorky…Nemám žádné politické ambice.

  • tata11 napsal(a)

   s prominutím pane vlk
   ted se milite v debatě je malokdy vitěz,doklad je jak na aktualně oslavovali vždy oba tabory,vyte je rozdil když VAM JDE O VĚC JAKO TAKOVOU TED KONKRETNĚ je jasny dukaz co se všechno děje,nebyvaly počet kauz teto vlady a odchody ministru,přesto to pro lidi jako Japor není dukaz,TAKŽE ON SE NECITÍ poražen protože tyto argumenty nebere,jako nebere statistiku že kolem 70 procent nedosahuje pruměru protože každy udaj se da převratit,on neřekne na rovinu že tato vlada není špatna,protože když použijete argumenty tak řekne ja nikde nepišu že je dobra,jemu nejde o podstatu jako nam,že klidně připustime přes levicovy pohled i pravicovou vladu když to bude dělat dobře,mi nekritizujem pravici protože je pravice ale proto že ted dělá jednu botu za druhou.
   jenže jemu jde OTO VAS VYTOČIT,A to se mu daří,protože kdo nezna ty jeho pronasledovačky,vidí že vy použivate ten hruby ton,bohužel je to jak v životě on použiva tu krasnou fasadu,že je zatim huj to poznaj jen lidi co to znaj,bohužel on využiva toho že mu nejde o argumenty a malokdy mu šlo ale jak vas vytočit a to se mu bohužel daří,už jen tim že vam otravuje jakykoliv prostor,a všude se mu to podařilo

  • jethro napsal(a)

   Vlku, tak jsem ti napsal fajn reakci, že jako ať chceš nebo ne, lidi aktivuješ, ať už kladně nebo záporně,prostě ten dar máš. A že tě dost lidí čte a potřebuje a že je můžeš pohnout k přemýšlení a možná i k aktivitě, a … no umíš si to předtsavit.
   Jo a ještě, že nemáš kvůli nám obírat Hříbka (a sebe) o krásný časy, že z něho vyroste brzy puberťák atd… No bylo to hezký, samotnému se mi to líbilo.
   Pak jsem dal odeslat, a upadl mi internet.
   Ať se snažím jak se snažím, podruhé už to není ono.

 64. Danny napsal(a)

  tata11

  Aha, takže chyba je to, že 70 procent lidí nemá průměrný plat (což sice není tak úplně pravda) – taková zrůdná neoliberálnost – můžete mi říci, ve které zemi je tomu jinak?

  Bodejt byste nebyl levičák, když před 1989 jste patřil k těm nejlépe placeným, a bolševici Vám vedli tuzexové konto, že?

  No, a nyní je to opačně, a vy patříte mezi těch cca 12 procent nejmozerněji plkacených – protože zjevně děláte ne moc kvalifikovanou práci, v regionu s nízkými cenami nemovitostí, a to ještě bůhví jak.

  Otázečka: Prskal byste, pokud byste nebyl na spodní hraně těch 70, lae patřil s tím, co umíte, mezi těch zbývajících 30?

  • tata11 napsal(a)

   no naposled,to je to co do diskuze neplatí,osobní rovina a vy jí vždy překroutite,protože sem poctivy člověk a nemam se za co stidět,několikrat sem to sdělil samozřejmě vy jste to vždy překroutil,činim to nerad ale tady sem to nepsal,takže uvedu vše co jinde ,a vy vždy a všude překroutil,a proč svami nema cenu diskutovat protože jen uražite a provokujete.

   takže sem mnoho let za komunistu pracoval jak svařeč ,a to ne ledasčeho,100procentní svary na rentgen na plynovem potrubí,benzinovém,a jine nebezpečné plyny a kapaliny,bez chlubení sem vtomto patřil ktěm velmi dobrym,svařoval sem třeba na kompresorovych stanicích v RUSKU OTUD TY BONY,TUZEX…..kdo zna tehdejší poměry nikdo se moc do RUSKA NEHRNUL,nebot dost obtižna prace 3až 6 měsicu od rodiny a třeba jako ja u stalingradu v 35stupnovem mrazu 12 hodin deně i soboty,,,,,třeba muj rekord odtamtut je 360hodin per měsic tudíž i težce ale poctivě vydělane penize……žadna komunisticka protekce………ano měl sem se dobře za komunistu ale svoji poctivou prací………………….

   no a po revoluci sem se měl zrovna tak dobře nebot sem zhruba jezdil po evropě jako svařeč,naposled třeba v itali sem svařoval na lodich v loděnici,sice v dost tvrdych podminkach minimalně 250/300hodin per měsic ubytovaní hodně mizerne prostě tvrdě vydělané penize a zase poctivě,stohoto 14leteho pusobení sem si pořidil rezervy,ve svych 54 letech sem přece jen čim dal huř zvladal tuto naročnou praci a žit kočovnym životem,takže skorem 5 let pracuji jako zamečnik,svařeč……konkretně zde občas svařuji litinu kdo rozumí teto praci vy že prace s litinou není nic podřadneho nekvalifikovaneho ani zamečnik ,to všehno ten pan vý………jen aby bylo všem jasno jeho cile a kam směřuje debaty

   • Karamela napsal(a)

    Tato, proboha, vy se obhajujete před tímto člověkem? Copak všichni nevidíte, co je to zač? Ignorovat, ignorovat, ignorovat – to je jediná možnost. Sám jste kolikrát propagoval tuto cestu a necháte se zatáhnout do ospravedlňování se před touto demagogickou nulou. Ale věřte, že vám rozumím, člověk nadskakuje metr dvacet, když čte ty žvásty. Největší moudrost světa je, když člověk dokáže přijmout, že s určitými věcmi (lidmi) nic nenadělá a já jsem přesvědčena, že vy (jakož i vlk a další) to rozhodně zvládnou!!! :)))

 65. wbgarden napsal(a)

  Alexi proboha, vůbec se nezatěžujte nějakým omlouváním. Jste v podstatě akorát celkem dobrý výcvikový materiál.
  No dobrý, no, jak vám dojdou blogová klišátka, tak v podstatě obvykle nevíte kudy kam a začnete nadávat a urážet. Nihil novi, sockom revoluční klasika. A kdybyste mohl, dělal byste jistě i jiné věci. Vlk už i tu volá znovu po krvi. Takže určitě a poslušně souhlas, souhlas, souhlas ?
  Nicméně já už skoro dva měsíce trávím hodiny o samotě ve foliáku a vzhledem k tomu , že před chvílou tu byla ještě televize, a já nechci mediální hvězdičky dlouho zdržovat, tak musím ve svěm skoro předkremační stádiu cvičit i jiné orgány než končetiny. No a lepší vycvikové figuríny než zoufalé sockomy a roznašeče blbé nálady a jiní strašiče, jen tak někde nenajdu.
  Neumětelští brčálníci a jiní panelákoví mičurinci též nebyli kdysi špatní, ale jak zelení zmizeli v propadlišti dějin, tak zmizeli i z blogů jejich placení pohůnci. Ostatně o cvičení se v / proti/ alzheimerismu se tu též kdesi skoro vědecky píše.
  Jo a s mudrováním o pravdě se též moc nezatěžujte. Jakmile já jednou zjistím o koho jde, tak už mi na nějaké té pravdě už nesejde. Celkem dobře jsem vás poznal kdysi na aktuálně, takže nejen šálek čajíčku, ale ani kolo bych o vás asi už neopřel.
  A ešče, výraz kominismus je ovšem absolutně skvělý. Velmi inspirativní.
  Pochopitelně jako poměrně slušný člověk, snad jediný na brejlích včíl, vás samozřejmě zdravím a přeji vám příjemnou pohodu, ne nepodobnou té moji.
  Jdu opět roubovat.
  http://wbgarden.com/wbgarden%20january%20relax.JPG

  • Kutil.bloguje.cz napsal(a)

   Teď roubujete? Není na to v lednu ještě málo světla?

  • Alex napsal(a)

   wbgarden
   Mám důvod Vám ještě něco vysvětlit, jakkoli je zřejmé, že to na úrodnou půdu nepadne. Víte omlouvám se tehdy, zjistím-li že dotyčný není schopen reagovat na nic. Že je to s ním tak trochu jako s mentálně postiženým, který není schopen vnímat spoustu věcí. A tohle je urážka těch mentálně postižených, neboť ti jsou ve své většině sami šťastní, neb nejsou s to rozeznat zlo a jsou svou dětskou bezbranností a otevřeností milí.
   Vlk někde napsal, že jste hloupý. Je to nejvýstižnější pojmenování. To není nadávka. Vy nejste sto rozeznat, že tu nikdy u nikoho žádná propagace komunismu nikdy nebyla. Ty sockomy a další doprovodné výlevy nemají reálný základ. Jsou omylem či lží. To podle toho, za co Vás kdo považuje. Za toho hloupého nebo člověka s normální inteligencí.
   V každém případě jste jen neuvěřitelně otravný přesně jako ten spam. Opravdu jste se nikdy k ničemu věcně nevyjádřil, Vy nediskutujete. Chápu, že toto sdělení je nad Vaše síly, takže budete stejně vytrvalý, pevný ve svém názoru a odolný i nadále bez jakékoli změny – jako ten pýr.
   Asi Vám nikdo nevysvětlí, že jen díky tomu, co sám plodíte se Vám dostává těch přívlastků, které Vám tak bytostně vadí. Zřejmě to pochopit nemůžete. A pak je na místě vůči Vám omluva, protože je zřejmo, že to, co činíte není pod kontrolou rozumu. Je to stejné jako s Danem – ta sociání inteligence je u Vás nulová. Jen v té inteligenci k něčemu Vás příroda či bůh obdařili talentem pro tu zahradu, jako Dana pro tu techniku.
   Diskuse s Vámi oběma možná není, jakkoli Dan by myslí diskutoval rád a Vy nikoli. Vy se opravdu normálně jste schopen se zapojit jen co se týká té zahrady.
   Bohužel, jak někde řekl Lex, jste-li tu sám, jste k vydržení a hoden té tolerance, která přísluší těm mentálně postiženým. Zmnoží-li se Váš druh v různé Vaše poddruhy, je s normálním diskusním prostředím konec.
   Jarporův rozsah příspěvků už ani nelze přejít jedním otočením myši, ač je obsah vpodstatě stejný s obsahem Vašich příspěvků.
   Oba si ty přívlastky ale zasluhujete, dáváte-li najevo, že se pořád ještě považujete za normální. Chcete-li sami střílet kanóny, musíte počítat s tímtéž. Střílet z těch kanonů, začínáte jako první zcela bezpečně sami ať jste to Vy, Dan, nebo jarpor. Máte to tak nějak posunuto, že na tom příjmu jste doslova jemnocitné slečinky, které netolerují vůbec nic. Jako vysílače nemáte zábrany žádné. A neshopnost uvědomit si to z Vás činí tím, čím jste – tím Lexovým flamem. Nebudete-li v diskusním prostoru Vy, nebude ani žádné bojiště. S Vámi zcela bezpečněano.

 66. Alex napsal(a)

  wbgarden
  O to nemusíte mít obavu, opravdu se nezatěžuju tím, čím se zatěžovat nechci. Jen tím, co pro sebe považuji za dobré.
  Vy jste se ukázal jako velmi, velmi citlivý jinoch. Na příjmu, jako vysílač se až tak jemnocitně vskutku nejevíte.

 67. HanaM napsal(a)

  Vlku, kdo ustoupí, nezastaví se. K Vám mi to nepasuje, ani když připočítám únavu z něčích útoků. Vy jste tady důležitý, přinášíte vhled a znalý úhel pohledu do spousty otázek. Tahle debata je pro mne už úmorná a nepřehledná, ale skončit se články nebo alespoň vstupy by byla velká škoda.

 68. jethro napsal(a)

  Tak jsem se na FST pokoušel najít svou diskusi s Jarporem, kde se dušoval, že ho ani nenapadne následovat Vlka.
  Bohužel to bylo pod jiným tématem než byly Vlkovy články, možná pod nějakou tou “Technickou”.
  Škoda. Docela bych to rád Jarporovi doložil. Ale já vím, on ví a někde na FST to leží zapadlé v diskusi.
  Přinutilo mne to ale pročíst řadu diskusí pod články v oné době, která hodně připomíná dnešek. Jarpore, doporučuji tam skáknout a mrknout na svá vyjádření k páně Vlkovu … nebo jak jste to psal.
  Čert to vem, nebylo to veselé čtení. Dane, vy tam také mrkněte. Poučné.
  Jste oba stejní, jen Jarpor trošku vypadl ze své role “ani tak, ani tak, jen pro zamyšlení” a stává se více konkrétním, více blábolícím a snáze při tom přichytitelným – jako třeba s tím elektrickým plotem na zabíjení dětí k ilustraci našich špatných zákonů… Abych si rýpnul.

 69. wbgarden napsal(a)

  Kutile, teď jsem právě dokončil dnešní roztroušené roubování na svém, dost návštěv a telefonů, a definitivně a naprudko jsem se dozvěděl, že ve čtvrtek budu nekompromisně roubovat od 14.00 na ČT 1.
  V přímém prý přenosu.
  Jinak když máte v ruce dobrý a kvalitní nůž, tak se dá roubovat kdykoliv. Moje standartní a jistým lidem nervydrásající odpověď.
  Já pochopitelně roubuju seřezávátkem za deset korun. Když se ostří otupí, ulomím a jedu dál…
  Pomocí regulace teploty atd si dnes jak u podnoží tak u roubů mohu posunout pochopitelně termín roubování tam i zpět klidně o tři čtyři měsíce.
  Tu předloňské sběry čarověníků začátkem října kousek pod Cortinou. Vše se spolehlivě ujalo.
  http://wbgarden.com/nove/wbgarden%20south%20tirol/album/slides/wbgarden%20alps%2037a.html
  Mé loňské přísně důchodcovské antialzheimerovské aktivity pak tu.
  http://forums.gardenweb.com/forums/load/conif/msg0114180414238.html

 70. wbgarden napsal(a)

  Uctivý hlubokosklon před vaším uměním, Tato.
  Smekám. Že jste to neřek dřív…
  Nicméně trochu šaškovaní přidám, dyž je venku tak pěkně…
  http://kaifolog.ru/uploads/posts/2010-06/thumbs/1276833488_002.jpg

  • tata11 napsal(a)

   no ted opravdu nevym jak to myslite,neprovozuji žadne umění ale praci co tisice navyc neopovrhuju stim poslednim nadenikem,každa prace je potřebna,nikdy sem se nepovyšoval ale ani neponižoval,toto bylo napsano jako vysvětlení proč stakovymi lidmi jako DANY NEJDE KOMUNIKOVAT A politika stím nema sovislost.

   paní KARAMEL,ANO občas když se množí přispěvky jako třeba musime tolerovat nazor,ano nazor ano nikoliv osobní utoky,bohužel proto sem šel vice do detailu stoho už každemu musí byt jasno co je ten pan zač,nikdy sem nebyl proto někoho vychodit ovšem on všude otravil ovzduší zvlaště na takto malem velice přijemném blogu,vždy se najde někdo koho urazí a budereagovat,vždy se neda jen ignorovat

   • Karamela napsal(a)

    Ano Tato, máte pravdu, jako už mnohokrát. Je mi ale smutno. Čas letí jako voda, za chvilku půjdem pod kytičky a i tu chvilku, kdy si můžem ještě mile pokacat, nám kdosi kazí.

 71. anna napsal(a)

  Alexi, přeju, ať Vám ten podnikatelský nápad vyjde. Snad si vyšetříte chvilku a nakouknete sem. Ráda jsem četla Vaše komentáře. Takže – všechno dobré do dalších dní. A.

 72. Alex napsal(a)

  aničko on je takříkajíc jistej – no díra na trhu jako vrata, záleží to jen na mně, jestli to nezvořu a že tam toho zvorat lze. Moc děkuju a Vaši reakci, ale teď už se opravdu odmlčím. Musím ještě podat DPH a silniční daň, tak mne to tu strhlo, že jsem to furt odkládal.
  Ostatně já toho nakecal, zatímco Vy a mnoho dalších jste dokázali vstupovat ve dvou větách a bylo to jako když se rozezní zvon pravdy.
  Nemusím dodávat, že Vám všem fandím, abyste si ten prostor vzít prostě nenechali.

 73. Eva napsal(a)

  Tak jsem poctivě pročetla, co jsem pročíst chtěla a z diskuze jsem zjistila, že už se nebude chodit Vlk, Alex, Petrpavel, Peggy (ta si to možná rozmyslí, že Peggy ? 😀 a to už mi tady dobu chybí Maya a její nádherně úsměvné příběhy ze života, Lipka… 🙁

  • Peggy napsal(a)

   Ahoj Evi… neřekla jsem adie navždy .-).. jen víš jak.. nejsou jen Brejle a já čas od času, musím zvolnit v blbinách a v práci zas přitlačit.. Každá činnost, je lékem od zblbnutí, to nejlepší, co může být..Mějte se pěkně.. frčííííím!!!!
   No co myslíš, budou letos chrousti? Nějak mi to frčím, připomělo slunečné, teplé podvečery..s chrousty 🙂 chichi..! měj se pěkně a udržujte na Brejlích pořádek.. ale hezky! bez drobnejch ošklivostí.. a mějte se rádi! doprčic..všichni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 74. anna napsal(a)

  Alexi, díky. Snad se nám podaří si Brejle vyspravit. Myslím, že většina z nás si uvědomuje, že “už se kácí v našem lese”, že už nám svět nepatří (i když – patřil někdy?) a žabomyší války jsou jen ztrátou času. A přátelství, pochopení, sdílení strastí i obyčejných radostí, třebas i toliko virtuální, je pohlazením pro duši. Mějte se krásně, ať se Vám daří. A.

 75. Eva napsal(a)

  Ahoj Peggy, tak to jsem ráda že ne navždy. Samozřejmě, že nejsou jenom Brejle, ale není den, abych sem nenahlídla, co tu zajímavého zase najdu. Těšila jsem se na Mayu s jejím příběhy ze života, těšila jsem se na Vlka, těšila jsem se co na to Peggy, Lex, Olin, Alex, Tata, pan Kotyza, Anička i Jethro. Tak nějak mi to pomáhalo v těch starostech, ve kterých se teďka plácá celá naše rodina. Naštěstí můžu napsat naše rodina. Ale i v tom marastu zasvítilo sluníčko, po všech strastech, trápeních a bolestech budu mít druhé vnouče, a to teda sakra stojí za to. A jestli budou letos chrousti…. tak to teda fakt netuším, ale vyvolala jsi vzpomínku ze školy, když chrousty kluci nosili v krabičce od sirek a ty bojácnější s nima strašili, že jim je hodí do vlasů. Mě to nevadilo, já už odmalička byla vždycky “na kluka” (i když pár let jsem vydržela a měla vlasy do půl zad). Zvolni tedy v blbinách, ale nepřestaň s nima ! A co se tlýká přání … a mějte se rádi ! doprčic…všichni!!!!!!!!!! … tak to ti teda slíbit nemůžu. Všechny tu ráda skutečně nemám a u některých vím, že nikdy mít nebudu. Jim je to samozřejmě jedno a mě taky. 🙂 Velké i drobné ošklivosti se budu snažit z mé strany vynechat, prostě budu se snažit a snaha se přeci cení viď ? Tak kočko čusík a zas někdy ahoj ! 😀

 76. jarpor napsal(a)

  Tak prý jsem rozbil diskusi… no, kouknu-li se, na počet diskutujících – jeví se mi, že jsem ji rozproudil… co říkáte, pane „domácí“ ? Ale nebudu si pyšně namýšlet, že to rozproudil můj vstup…
  Pane Alexi, mám pocit, že o sobě jsem toho moc nenapsal… snad ty názory… ty korektivy, které Vás dráždí /ale že Vás dráždí – to není můj problém… /… vůbec se nepovažuji za svatého… a naprosto netuším co kde psal nějaký kocour… ale mám své zásady a na blogaře jisté požadavky… Více jsem psal o diskuzi s atmosféře zde… jak ji vidím já… což jste si ovšem neráčil všimnout… nebo záměrně přešel… A to Vaše zmínění pana Pehe, když jsem se vyjádřil k tomu, že pan Vlk patrně i zde píše pod pseudonymem… to je typická ukázka pokusu odvést debatu jinam stylem : A vy zase bijete černochy ! S panem Pehem se obtížně shodnu v názorech, leč stojím si za tím, že vše, co jsem mu na jeho blozích napsal, bych mu mohl klidně říci do očí… a pak si podat ruce s tím, že máme rozdílné názory. Žádné urážky, žádné osobní napadání… Ten trpí taktéž obscesí z Klause, ale nese na trh své jméno, na rozdíl od zde publikujícího pseudonyma, který stejnou obscesi halí pod pseudonym. To proti tomuto pánovi, je pan Pehe formát ! A možná námitka, že já zde používám nick avšak požaduji od blogerů publikování pod občanským jménem ? Ano, myslím si, že když se bloger „vymudřuje“… pokud bloger kritizuje činy konkrétního člověka, vláčí jeho jméno sem a tam blátem a špínou… nechť unese i sdělení, kdo je on, bloger. V naprosto jiném postavení jste Vy , nebo já, anonymní nickové, jež vyjadřují své postoje k názorům blogera. Mít blog avšak psát pod pseudonymem prostě považuji za podraz, za něco nepřípustného a svým způsobem se divím správci, panu „domácímu“, že na tento podraz přistoupil. Je to ovšem jeho rozhodnutí, jeho právo… dodávám.
  Pane tata, rozdíl mezi námi je mimo jiné i v tom, že ač se s Vámi v mnohém neshodnu, ruku bych Vám podal.
  Nakonec pár slov k anonymovi, jež jako Vlk zde vystupuje :
  Ó, jak snadno se nařkne někdo z práskačství… ó jak snadno z vyhánění… To „vyhánění“ jsem osvětlil, i k tomu „ práskačství“ musím sdělit pár slov : Nevím, co vše namluvil pan Vlk na Outsideru… leč když na aktuálně dal odkaz na svůj text… podíval jsem se tam. A byl to zase pan Vlk s nenávistí a záští na to, co jen modrým stínem zavání… A protože jsem věděl, že jednou pan Vlk volil ODS /to sdělil kdysi dávno na aktuálně/, jen jsem napsal v jedné replice na závěr : Nechápu, když ti modří jsou tak zákeřní, nesnesitelní a špatní, proč jste je v 2006 volil. A bylo to ! To bylo to prásknutí ! Následoval Vlkův výlev o tom, že jsem schválně práskl na levicovém serveru, že pan Vlk volil ODS… že jsem jej znemožnil a on – že musí odejít… Bylo a je mi jedno, co je který server zač… levý, pravý, fialový… je mi jedno jaký je zdejší server pana Krůty… podle serveru já své názory neměním… a vůbec jsem tehdy netušil, že ta má slova mohou mít pro Vlka nějaký, něřkuli fatální dopad, že musel odejít… až z výlevu pana Vlka jsem se dozvěděl, že je Outsider levicový server… / Zda opravdu ten můj závěr repliky byl důvod pro jeho „vyhazov“ – o tom mám silné pochybnosti… ale jako výmluva, zdůvodnění „vyklizení pole“… to jde – myslím si./
  Jak snadno se nařkne z vyhánění, jak snadno z práskačství… jak snadno se nařkne ze lhaní… více na adresu pana Vlka psát ovšem nehodlám… může rozebírat ty léky v krabici jak chce, na faktu mého prožitku to nic nemění. A ti nahoře, lepší či horší… / bohužel, ti horší a špatní by tam být neměli…/ leč to jsou konkrétní lidé a těm nesahá anonym o ně se otírající, ani ke kotníkům, pseudonyme Vlku ! Byl jsem naivka… Až teď je mě jasné, proč pěstuje tu serverovou turistiku… až teď mi došlo – díky pane Germanikusi – že serverový turista Vlk se sice nestydí kydat špínu, šířit zlobu, zášť a nenávist, opovrhovat lidmi s jinými názory… ale stydí se pod to podepsat ! Je to fakt „hrdina“ a „karakter“ !! Důvody, jež vysvětluje, jsou jeho důvody… mohu je chápat, ale nic to nemění na tom, že klame a podvádí způsobem charakterního člověka nedůstojným… A od takového, slyšet o sobě, že jsem lhář, práskač a že jej chci vystěhovat… tak to opravdu “sedí“. Až náhodou narazím na nějaký Váš blog a pro Vaši nenávistnou rétoriku se rozhodnu něco replikovat, pak oslovení pseudonyme Vlku, nebude lež ani práskání. Jen holá a pravdivá skutečnost.
  Tak se tu mějte…
  Hezký den
  P.S. Jen si rýpněte a zkreslujte / to s tím děckem/… pane jethro. Na skutečnosti, jež jsem zažil a popsal to nic nemění… totiž, že jsou země, kde se zloděj nelituje a jen on sám taky rozhoduje „jak může dopadnout“… když se rozhodne jít krást.

  • jethro napsal(a)

   No pane Jarpore. Na tom, že nevíte nic o elektrice a bezpečnostních plotech to ale nic nemění. Nebo ano? A že ten celý příběh, jak v jedné zemi mají ty zákony, že když to zabije dítě, je to problém toho dítěte, to jste taky tak nemyslel…
   Vy tam prásknete ten elektrický plot, nebo léky v popelnici, strácite glanc. Dřív jste byl méně průhledný.
   Jo a dítě lezoucí přes plot (elektrický) je zloděj? Božíčku. Pane jarpore, vy ste se asi nechal odbarvit na blond. Jinak si to nedokážu vysvětlit. A proto raději rychle mizím, než mi to nandáte.
   A hezký den pane serverový turisto 🙂

 77. vlkovicv napsal(a)

  Moje babička vždycky říkávala, že drzé čelo lepší poplužního dvora. to ovšem neměla ani zdání o lháři a denunciantovi jménem jar pro.
  O někom, kdo přijde do nějakého diskusníího prostoru a hned v prvním příspěvku dvakrát prokazatelně lže. a dělá jako by nic. A ještě káže morálku ostatním.
  Dne s rajtuje na mém nicku.
  Mám za sebou roztomilou činnost – právě jsme opakovaně projížděl kalendář a hledal , kdy má svátek jméno jar. Kupodivu jsem jej nenašel. Jen Jaroslav, Jaaromír.
  Dále jsme pustil na internetu jméno Por , jestli mi k němu něco vyjede. Sakra, zas e nic. Sakra! Že on je to také nick.?
  Ale s osvědčenu drzostí lháře a denuncianta a bolševického kádrováka kádruje tenhle klausovita ostatní. A káže. Jeden by řekl k neuvěření. já být v jednom příspěvku a už vůbec nemluvím o tom, že jde první dvakrát oprávněně klasifikován jako lhář, zalezu tak hluboko, jak je to jen možné. Ne tak tenhle, Ten slovo stud a sebereflexe zná a si tak jako ODS. To znamená – nijak.Jen by mne zajímalo s tímhle s e člověk rodí nebo se to získává až stykem tou modrou partičkou?
  Mimochodem, můj nick vlk je na rozdíl od něčeho jako njar por mým druhým jménem. Je docela dost lidí, co mi takhle říkají i na veřejnosti. Silně pochybuji, že totéž může říci lhář a x denunciant jar por, který má úchylku, že se potřebuje vyskytovat tam, kde jej soustavně urážejí. Někdo vybavený pavlovovským reflexem a posledlostí na slovo vlk. Kvůli čemuž je ochoten se opětovně nechat usvědčovat jako lhář. Nicméně i přesto soudím, že jsem udělal dobře, když jsem kdysi odmítnul nabídku na osvětlení identity skřeta, skrývajícího s e za nickem ja rpor. Opravdu nepotřebují vědět , kdo je tahle kreatura, co s i tak libuje ve lhaní práskání a denunciaci. Nic užitečného by mi t nepřineslo. Za to i nadále hodlám vystupovat pod nickem. Je to totiž jediná, byť ne moc dokonalá obrana před mstivými, prolhanými skřety. Jako je jar por.

 78. wbgarden napsal(a)

  Vlku s dovolením, ještě jednou opakuji pro velký úspěch.
  Jestli tady někdo denuncuje, lže, systematicky a sprostě uráží, tak jsi to především ty.
  Sice tu máš pár následovníků, ale tvých obludných vulgaritních kvalit zatím tito sockom fámulusové nedosahují Zapamatuj si to už konečně jednou, prosím tě, snad se ti uleví.
  Jinak nikomu nevadíš, slyšíš dobře doufám, všichni jinak myslící vadí především tobě. Jak jistě už dobře víš, mám tvé digitální stopy, týkající se mé maličkosti, takže kdykoliv tvé neustále opakující se iljičoviny mohu tu klidně nakopírovat. Děkuji.
  Nejen že to, co jsem v úvodu naznačil, pravidelně na internetu téměř všude a neustále produkuješ, ale hned vzápětí přísně moralisticky nabádáš ostatní, jak mají správně diskutovat a korektně chovati se. To je neuvěřitelné až tak, že i exrementíky už přestávají páchnout.
  Třeba tady teď a včíl na brejlích někde vedle, hned na začátku svého antiklausovského spisku přísně a demokraticky pochopitelně nabádáš své přátelé, by se jenom opovážili diskutovat s někým jiným než s tvou jasnozřivosti. Velmi signifikantní, že.
  Větší pokřivenost a licoměrnost jsem snad v životě nezažil.
  Tato, to co umíte, je aspoň pro mě veliké umění. Mám známého, bývalého vedoucího svářečské školy a mohu zodpvědně říct, že kdykoliv můžu hodiny sledovat, jak on to s housenkou umí. Nahoru dolů, doleva doprava, vpřed i vzad. Neskutečný koncert.
  Já samozřejmě mám taky trafo skoro od dětství, takže když je něco třeba na baráku a okolí přilepit, tak to pochopitelně udělám, a věci furt neskutečně drží, některé už skoro víc než štyrycet roků, ale jinak se spíš za své tzv svařování dost stydím. Dívat se na to rozhodně nelze. Tož tak po ránu.
  http://wbgarden.com/wbgarden%20frost%201.JPG

  • tata11 napsal(a)

   TOŽ TAK VYTE SÁM ŽE CO UMÍTE UMĚNÍ NENÍ,považujete to za samozřejmost,třeba promě je umění něco vypěstovat nebot muj vstah k zahradce je nulovy,ještě tak jit na zahradku grilovat,ale jinak je pravda že se počita k těm vyce odbornych a je nedostatek,nebot je to na druhou stranu dost zničujicí povolaní,kolem te 60 už je velky odpad ze zdravotnich duvodu,ono se zda jak je to lechke ale opak je pravda,svařecí kleště + kabel a když vařite velké potrubý musí myt i řadny přuřez tudiž i vahu,no skuste natahnout ruku s 2kg zavažím,a zjistite proč dost svařeču odpadne neudrží nataženou ruku bez třesu a je konec svaření na rengen,pořad vše zavařite ale už ne vte největší kvalitě a je konec.NENÍ SE zaco stidět s trafem toho zase tak moc nejde udělat v pozici,je to opravdu jen nato něco pevně spojit a nezaleží na vzhledu.

 79. vlkovicv napsal(a)

  No tak te´d ještě dovyřídím dvě věci.
  nejprve doplním to, co mi , bohužel, vypadlo ráno z odpovědi zdejšímu dvojnásobnému lháři jménem jar por.
  Nepídím po jménech. Zejména některých. Tak jako nepídím po přesných zeměpisných souřadnicích skládky odpadu v našem městysu. Stačí mi současná znalost, kd e asi je. Z přesně stejných důvodů, tu alegorii pokládám za naprosto dokonalou, jsme s e nepídil ani po jar porově identitě.

  No a teď vypořádáme ještě wbgardena.

  Na samozvaného kazatele s e tu pasoval někdo, kdo napsla do toho kázání tohle:
  Jak jistě už dobře víš, mám tvé digitální stopy, týkající se mé maličkosti, takže kdykoliv tvé neustále opakující se iljičoviny mohu tu klidně nakopírovat.
  Klidně si zaznamenávej mou digitální stopu. Otec mého otc e měl zajímavé přísloví. Na tebe jako ušité. Jsou lidé, kteří vědí, že udávat se nemá, ale hlásit se musí. Soudím sice, že nejvhodnější termín pro takové jako si ty, by asi byl FÍZL. Nicméně ten termín nepoužiji. Například proto, že Jan Krůta jej nemá rád. Ale budu tě nazývat Hlásičem. Ty bys přec e neudával. Ty bys určitě jen hlásil.
  Ale jistě seznáš Hlásiči, že diskutovat o morálce s Hlásičem je jednak zbytečné a jednak sebepoškozování.
  nezapomeň – udávat se nemá ,ale hlásit se musí. Tak ať máš mou digitální stopu kompletní.To pro případ, že by někdy tahle země se stala státem k obrazu takových , jako jsi ty. Já ovšem doufám, že v takovém případě stihnu s rodinou včas emigrovat. V zemi hlásičů a soudruhů redaktorů už jsem žil.
  Nezapomeň – udávat se nemá ,ale hlasit se musí! Tak ne abys polevil. Modruzi – terminus technichnikus ze slov modrý a soudruh – by byli zklamáni.

 80. wbgarden napsal(a)

  Digitální stopo, ty se udáš spolehlivě sám. A prosím tě zkus aspoň trochu používat logiku.
  Jak může být udavač ten, který si pouze zaznamenává lichotky na svoji osobu. Ha ?
  Tato jedenáctý tu jsem skoro na vás zapomněl.
  Takže práce, ve starodávném a prapůvodním smyslu, které je dělána s chutí a dobře, je někdy víc než umění. Teda volně podle já. Děkuji.
  Jak mě slyšíte ?
  http://korzik.net/uploads/posts/2011-02/1296644276_podborka_40.jpg

 81. vlkovicv napsal(a)

  wbořežprute pleteš si mne se sebou. Na nikoho nehromadím žádné stopy. Natož digitální. To nechávám těm, co ctí heslo, že práskat se nemá, hlásit musí.
  A že se já udám? Omyl píši proto, že se necítím být spoluviníkem za to, co zde napáchala tvoje squadra. A pocit viny ve mně žádný vořežprut nevyvolá.

Napsat komentář