Kutil vystavuje

Mezi věrné komentátory Brejlí patří můj kamarád a kolega novinář Jiljí Záruba. Ačkoliv se čas od času potkáváme, velmi mě překvapil pozvánkou na svou první výstavu obrazů.
Pokud najdete čas a jste Pražáci, nenechte si ujít ne příliš rozsáhlou, ale příjemnou a kultivovanou sbírkou obrazů stejně kultivovaného člověka, který jako amatér (=milovník) krásně fotí a teď vím, že i maluje.
Pokud byste se nedostali do na výstavu do Městské knihovny v Modřanech (Vazovova ulice 3229, Praha 12), mrkněte na jeho stránky.
Teď už vím, že Jilda není jen onen Kutil, co si ví se vším rady (a vyrábí si ke svým obrazům i rámy), ale krásně skromný člověk plný obrazů.


Komentáře

 1. Strejda OLIN napsal(a)

  Mám úctu ke každému umělci, který umí něco užitečného a kvalitního udělat. Ať už namaluje obraz, ušije oblek nebo boty, napíše knihu, vyrobí skříň, uzdraví člověka, složí hudbu, postaví dům nebo vysoustruží zalomenou hřídel. Každá poctivá práce je uměním. Je úžasné, co všechno člověk umí a dokáže udělat. Zdravá společnost by si měla takových umělců vážit a jejich práci po zásluze odměnit.

 2. Jan Krůta napsal(a)

  Taky si vždycky říkám, co všechno je umění, když pozoruji třeba zručného truhláře. Závidím mu ten jeho talent.
  Jeden kamarád hudebník s humorem sobě vlastním “skromně” říká: “Talentu se neubráníš!” 🙂
  Kéž by každý člověk v sobě nějaký ten talent našel, ubylo by zamindrákovaných. A přibylo by úžasných amatérů (milovníků), kteří bez ohledu na uznání pracují se svým větším či menším talentem.

  • Strejda OLIN napsal(a)

   Zrovna nedávno jsem potřeboval vyrobit něco ze železa a tak jsem zašel za kamarádem a pozoroval ho při práci. Vybral ten správný materiál, měřil, rozbrušoval, brousil, soustružil, vrtal, ohýbal, svářel, začisťoval. Lehce, jakoby snadno, prý brnkačka. Pro mě koncert, krásná práce. Obyčejný kluk. Aby dosáhl na průměrnou mzdu, musí odpracovat nejméně 200 hodin měsíčně, v dílně plné prachu, špíny, kraválu a průvanu. Chlapci z pražské kavárny nebo poslanci, co mají pořád malé platy, by si to měli alespoň na půl roku vyzkoušet.
   Práce. Slovo, které dnes není skoro slyšet a mnoho milionářů si pod tím slovem představuje jen tzv. dělání peněz.

Napsat komentář