Koulím zdar!

Pokřik  uvedený v nadpisu je oficiálním pozdravem českých hráčů a vyznavačů hry pétanque, kterou jsme si překřtili na koulovanou. “Koulím zdar,” se ozvalo v sobotu 15.11.2014 na úvod “Prvního mistrovství Poříčí nad Sázavou a přilehlé galaxie!”

Turnaj v tomto stále ještě cizokrajně znějícím sportu uspořádal spolek pro kulturu a osvětu FAN KLUB Poříčí nad Sázavou. Desítka nabuzených tříčlenných družstev měla ve velké většině stříbrné pétanquové koule v rukou poprvé. Ale pravidla jsou tak jednoduchá, že pro začátečnickou úroveň hry během dvou minut pochopitelná i pro řeznického psa.

V turnajovém pavouku jsme na paměť bitvy husitů a křižáků u Poříčí uvedli stylově jako první zápas – Husiti proti Křižákům. Husiti nastoupili kompletní, ale ke Křižákům se hlásil jen místní pan farář, kterého ale pracovní povinnosti ho bohužel nakonec odvedly na nadpozemská hřiště.

Všech deset družstev bojovalo jak o život, vystavené hodnotné ceny byly velkou motivací. Vysilující boje si vyžádaly bohaté občerstvení. Pohár pro vítěze nakonec připadl po heroickém výkonu družstvu Klonů s kapitánkou a moderátorkou turnaje, reportérkou a programovou ředitelkou VISION Business Clubu Pavlínou Wolfovou (křetěnou poříčským potokem).

Křest poříčského pétanquového hřiště skončil se všemi náležitostmi. Všechna zúčastněná družstva si nakonec odnesla ceny a závěrečný pozdravný pokřik rozehnal hejno divokých holubů z věže románského kostela. Koulím zdar a poříčské koulované zvláště! 🙂

Jan Krůta,
kapitán družstva Husitů

Foto: E.Krumphanzlová

Napsat komentář