Proč já budu volit komunisty

Ne, vůbec ne proto, co si myslíte. Jen jsem přesvědčen, že jejich program nejlépe vyjadřuje zájmy obyčejných lidí, mezi které jsem se celý život počítal. A také proto, že se nikomu ještě nepodařilo mi nabídnout lepší alternativu. Vládnoucí strana má hájit a prosazovat zájmy většiny a ne jen nějaké specifické skupiny občanů. Myslím si, že obyčejní lidé, tedy ti, kteří v současnosti žijí z příjmů nižších než je uváděná průměrná mzda a která snad představuje dnešní standard, tuto většinu tvoří. Vůbec si nemyslím, že by program KSČM byl tím nejlepším. Strana s takovým programem, který bude nejlépe reagovat na naprosto nové a neznámé podmínky 21. století se teprve narodí.

Na české politické scéně se pohybuje nějakých osmdesát politických stran a čtyřicet hnutí za něco. Za posledních dvaadvacet let se uskutečnily 2x volby do Federálního shromáždění s vysokou účastí nad 85%. KSČ, respektivě Levý blok, v nich skončila na druhém místě za OF, resp. ODS+KDS. 1. ledna 1993 se z České národní rady FS stala Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR. Do PS jsme měli možnost volit celkem 5x (1996, 1998, 2002, 2006, 2010). Volební účast byla od 58 do 76 procent, 3x v nich vyhrála ČSSD, 2x ODS, 5x na třetím místě skončila KSČM. 2x byla jmenována úřednická vláda. Připomeňme si, jak lidé hlasovali pro levici:

rok hlasů pro KSČM hlasů pro ČSSD DOHROMADY

1996 626 136 10,33% 1 602 250 26,44% 2 228 386

1998 658 550 11,03% 1 928 660 32,30% 2 587 210

2002 882 653 18,51% 1 440 279 30,20% 2 322 932

2006 685 328 12,81% 1 728 827 32,32% 2 414 155

2010 589 765 11,27% 1 155 267 22,08% 1 745 032

Od roku 1990 stáli v čele vlády premiéři: Petr Pithart (OF)Václav Klaus (ODS) 2x, Josef Tošovský (nestr.), Miloš Zeman (ČSSD), Vladimír Špidla (ČSSD), Stanislav Gross (ČSSD), Jiří Paroubek (ČSSD), Mirek Topolánek (ODS) 2x, Jan Fišer (nestr.), Petr Nečas (ODS).

Po listopadu 89 se na každém ministerstvu vystřídalo v průměru 12 ministrů, celkem asi 180 lidí s “životností” necelé dva roky. Ve vládní koalici působili ministři za KDS, KDU-ČSL, ODA, US-DEU, TOP 09, VV, ČSSD.

Tihle hoši, co spolu chodili a chodí do Parlamentu a do Strakovky, dokázali náš stát zadlužit z původních 124 miliard Kčs v r. 1989 na 1 583 miliard Kč v současnosti. A co je nejhorší, dokonale zdiskreditovali nejen naše představy o svobodném podnikání a volném trhu, ale i o svobodě a demokracii. Koho tedy příště volit?

Strany na pravici evidentně a nepokrytě hájí zájmy svých členů a voličů. Kdo to je? Myslím, že zejména (to zdůrazňuji) střední a velcí podnikatelé, bankéři, TOP manažeři, lékaři, umělci, celebrity, zbohatlí restituenti, mladí a úspěšní, novodobí veksláci a kšeftmani… stručně řečeno lidé žijící z nadstandardních příjmů pocházejících z často pochybných zdrojů. Kdo tyto lidi reprezentoval? Pánové Klaus, Topolánek, Nečas, Schwarzenberg, Kalousek, Bendl, Langer, Barták, Vondra, Benda, Gandalovič, Besser, Řebíček, Bárta a řada dalších. Spíš než k legendárnímu Baťovi bych je přirovnal ke zkorumpovanému Bémovi. To nejlépe vyjadřuje to, co si o naší pravici myslím.

Levicové strany jsou jen druhou stranou téže mince. To nejdůležitější co jim schází je reálně dohlédnutelná idea, program a schopnost oslovit dělníky, zaměstnance, sedláky, inteligenci, řemeslníky, živnostníky, mladé lidi a všechny ty, kteří žijí z podprůměrné mzdy nebo sociálních žebračenek, kteří se stále ještě nezbavili představy, že sociální stát je to samé jako socialismus s vládou jedné strany, se zadrátovanými hranicemi, frontami na nedostatkové zboží a krvežíznivými estébáky. Nedokázaly lidem vysvětlit rozdíl mezi ideálem “amerického snu”, deklarované svobody a demokracie, úspěchu každého snaživého a pracovitého a rovnostářského od rovného a reálného. Trauma a frustrace z chyb a nedostatků poraženého socialismu, srovnávání idejí marxismu-leninismu se zločiny stalinistů, nacistů a maoistů dočista zatemnily zdravý rozum levicových intelektuálů, teoretiků i politiků. Cožpak pánové Zeman, Špidla, Paroubek, Gross, Sobotka, Hašek, Palas, Rath ale i další můžou někoho přesvědčit, že to “myslí upřímně”? Komunisté Grebeníček, Dolejš, Kováčik nebo Ransdorf zase dostávají v médiích tak málo příležitostí, že těch pár minut neumí a ani nemůžou smysluplně využít ke sdělení svých názorů. Ale myslím si, že i kdyby tu možnost měli, nebyli by jiní. Možná ještě tak pan Vojtěch Filip, ten se mi zdá být chytrým a schopným politikem.

Za uplynulých 22 let se nenašel politik, který by byl nejen vzdělaný, chytrý a inteligentní, ale který by měl současně charisma, byl zdatným řečníkem a dokázal oslovit masy lidí. Nemám na mysli populistu. Takovým politikem tu vlastně od poloviny 70 let žádný nebyl. Naposledy takovým byl podle mého názoru Gustáv Husák ve svých prvních letech po nástupu do funkce. Jeho projevy byly jasné, sebevědomé, všem srozumitelné, nikdo nepochyboval o tom, že ví co chce a o čem mluví. Z tohoto hlediska mu nelze co vytknout. Podobně vystupoval i Miroslav Sládek. Bohužel ani Václav Havel nebyl vhodným a charismatickým lídrem. Byl plachý, stydlivý až zakřiknutý, bez gest, výrazu a bohužel také bez programu a reálných idejí. Stejně tak jako kdysi Masaryka, ani Havla nevynesly na piedestal ani tak jejich činy, jako to, co symbolizovali – konec nenáviděného starého a začátek něčeho nového, v očích mas vytouženého a lepšího.

Ne že bych slyšel trávu růst, ale protože dobře znám diskutující, dopředu zdůrazňuji, že nijak nevolám po silné ruce nějakého vůdce. To mi prosím nepodsouvejte. Jen chci říct, že v čele politické strany nebo hnutí, která usiluje o moc a vládu, která chce mít možnost prosazovat a realizovat zájmy svých voličů, musí stát silná osobnost schopná pro svůj program získat masy lidí. Musí mít reálnou vizi, i pro obyčejného člověka se základním vzděláním snadno pochopitelný program, musí být sebevědomý, ale ne nafoukaný. Musí umět mluvit a nebát se přiznat, že něco nezná nebo že nemá lidské slabosti a chyby. Na ideálního lídra jsou požadavky určitě už zpracovány a známy. A protože takového neznám a pravice (stejně jako levice) puštěná ze řetězu je nebezpečná, budu volit to nejlepší z nejhoršího – komunisty.

Komentáře

 1. wbgarden napsal(a)

  Oline to tvoje hobby je pochopitelně úžasné. Sekretarát jede na plné pecky, co ?
  http://ateo.cz/f/images/2/2723leninresuscitace.jpg

 2. Antonin Fischer napsal(a)

  Asi pan Olin nemá ve všem pravdu. Což kdybyste, pane wbgardene, jednou místo prázdných ideologických odsudků ve stylu projevů fašistických a bolševických politruků nabídl věcné protiargumenty? Stoupl byste na vážnosti a vaše poznámky by měly smysl.

 3. tata11 napsal(a)

  ZAJIMAVÉ SHRUNUTÍ,určitě pro mnohé to je osobitý pohled z me strany skorem souhlas jen nebudu komunisty volit ale chapu proč mnozí ano

  Antonin Fischer……..trefa do černeho,ono je vždy snadné zepsout někoho nazor ,zesměšnit než jít s kuží na trch ,ale i to člověk musí respektovat nebot to nadruhou stranu někomu zda vtipné

  oldwomen………vidite po dlouhe době sem se podíval na odkaz ,opravdu sem se nezasmál,kdyby to bylo jednou a ktomu duvody kde autor na zakladě sveho vnitřního pohledu položí svuj protipohled tak to beru,naposled se vracím k naší debatě,jenže většina lidí sem chodí jako do vrby,ventilovat sve problemi ,nebo naopak potěšit se,ač to neuznavám není se čemu divit že ho někdo někam pošle,každy to neumí jako pan Fischer…….vtom je rozdilný naš uhel pohledu VAŠ A MUJ na toho pana

 4. jethro napsal(a)

  On je to opravdu problém. VV určitě ne, TOP také, ODS nikdy, ČSSD zklamala, asi ne.
  Tak komu to hodit? Nějakým novým veverkám?
  Kruci, to jsme to dopracovali.
  Uvidíme, s čím vyleze Babiš. A pak už fakt jen ti komunisti 🙁

 5. oldwomen napsal(a)

  Než se vrhnu na ten rybíz…..
  Jethro, Bárta vám nestačil?

  • jethro napsal(a)

   Bárta a Babiš, srovnáváte nesrovnatelné. Nemají naprosto žádné shodné rysy.

   • Petrpavel napsal(a)

    Slepý jetro, oldwomen Vás varuje správně!
    Teď rybíz? Prosím sem s tím, co s ním teď dělat, já jenom koukám jak pučí (hnojil jsem na podzim)…

   • oldwomen napsal(a)

    PetřePavle, mám rybíz místo živého plotu na hranici sousedova pozemku. Takovou marmeládaštráse :-D. Ze sousedova pozemku – louky – mi do zahrady prorůstá pýr a svlačec a kopřivy. Jarním odvšivením rybízoviště předcházím spoustě dřiny přes léto. Zakleknu na konci zahrady s motyčkou prstovkou a pětadvacet, třicet centimetrů do hloubky vyberu všechny oddenky, kořínky…. Vloni jsem se k tomu nedostala, letos je to celkem síla. Ale udělala jsem jen tři metry, je hnusný vítr a zima. Do začátku května to musím mít hotové, pak už budu sadit brambory a dýně a začnou sena…………………………………..

   • Petrpavel napsal(a)

    Oldwomen, to se mi ulevilo, že jsem zase něco neprošvihl. Mám rybízovou plantáž (ty džemy!) v bývalé vodní nádrži a pomalu se zbavuji původního plnopokryvu kopřivami sekáním mezi keři kosou a vytrháváním u keřů. Loni už to šlo a letos to vypadá ještě nadějněj, tak do hloubky snad nebudu muset.

   • Petrpavel napsal(a)

    Oldwomen, koukal jsem na fotky a došlo mi, že mám stejně jako Vy plantáž na hranici se sousedkou (ne tou krasavicí z dřívějšího videa) a za hranicí spí zatím zimním spánkem kopřivy. Jako důkaz fotka části plantáže z letošního března (jsou nějak přestárlé, chtělo by to prořezat…)
    http://mixka.rajce.idnes.cz/Brejle#DSC00185.jpg

   • oldwomen napsal(a)

    Rybíz nejvíc plodí na dvouletých výhonech. Teď už je na řez pozdě, i když proč na dvou, třech keřích nezkusit… Zkrátila bych na polovinu loňské větve – stejně plodit nebudou a v létě nasadí další větvičky. Vystříhala bych staré výhony – už neplodí a zahušťují keř. Jestli se některá větev rozhodla růst k zemi, pryč s ní také, leda bych jí chtěla použít na nový příští keř. To bych jí něčím zafixovala k zemi – hřížení.
    🙂 ze dvou Vašich keřů (kamarád likvidoval přestárlou plantáž) červeného rybízu a tří koupených sazenic černého rybízu (miluju ho) se mi podařilo vypěstovat padesátimetrový plot. Ten rybíz jsem u kamaráda vyrývala v červnu, už měl řídce nasazené plody, keře jsem rozebrala na jednotlivé větve, chytlo se všechno. Štve mne, že u nás nejdou angrešty. Posřik nepostřik, kopřivový úkryt i sterilní čisťoučko – padlí se zahnízdilo a nevypadne. Ale josta roste i plodí jak šílená a nechytají se jí choroby. No jo, nemohu mít všechno.

   • Petrpavel napsal(a)

    Toto je také ze tří původních keříků jinde a koupených dvou černých 🙂 . Ta zřejmá nepéče je důsledkem přebytku úrody, vždy po sklizni zůstane víc než polovina pro ptáčky a tak mě nic nenutí … Loni jsem koupil dva stromkové angrešty na zkoušku, uvidím, před cca 10-ti léty jsem vzdal jeho pěstování pro celkové zešedivění (padlí?) všech stromků. Mám rád takové vděčné rostliny jako je angrešt, rybíz – plodí “samy”, skoro bez péče. Maliny taky rád, ale nemusím pěstovat, těch je v lese dostatek. A zaplaťbůh že nemusím, vždy když byly nejplodnější, zabloudili v zimě srnci a byl konec.

   • oldwomen napsal(a)

    Já jsem v sezoně plodnosti Země neštěstím pro zbytek rodiny. Občas nechápu, co to po mně chtějí za zbytečnosti kolem stolování. Jak svištím po zahradě a kolem zvěře, tak tady uzobnu jahodu, támhle slupnu kyselou žňovku, pár kuliček rybízu tady a támhle a a mrkvička otřená o rukáv a … jak tak nemám hlad, tak nechápu, proč ječí pindy o studený plotně. Zelenýho je dost, proč se nenapasou? 😀

 6. wbgarden napsal(a)

  Olinku co kdybys stran pitomoučkosti zkusil zrcadlo ?
  Jinak vážený pane Fišere, to snad nemyslíte vážně, že bych já se nechal zatáhnout do diskusí se sockomem a osobně pomáhal rozmazávat iljičoviny po netu.
  To není to moje hobby, jak už jistě víte, a pak ani na to nemám patřičný sekretariát, který by mě neustále zásoboval soudružsky pokřivenými daty. Na ceně dál stoupat nemíním, už jsem dost vysoko a kdyby moje ptákoviny neměly smysl, jistě byste se neobtěžoval s ozvání se.
  Líž pravda.
  Děkuji.
  http://boppacholik.osoba.cz/image/4148923

 7. jethro napsal(a)

  Jdu něco rozumného dělat. Prďoch už tu zase řádí. Zas to tu zasviní přiblblými výkřiky a ještě přiblblejšími obrázky ze svého archivu. Ono už jen to sbírání takovýchto debilovin a šíření dál po netu, to už je samo o sobě síla.
  Pane Fischere, každý obraz má bohužel svou mouchu, která ho bez respektu po…e.

 8. Petrpavel napsal(a)

  Rád jsem si přečetl. Chtělo by se napsat : tohle přece každý ví! Jenomže neví. Člověk nerad chválí stejně uvažující lidi – mohlo by to znít jako samochvála. Raději by hledal chyby. Nenacházím. Je to dobře? Nebo ne? Takže jenom díky Oline a pane Krůto.

 9. Petrpavel napsal(a)

  Důvěřivým voličům chystajícím se opět volit ČSSDnabízím výňatek z komentáře Alexandra Mitrofanova k výroku Kalouska o možné spolupráci TOP s ČSSD : ” … sociálním demokratům se opět cpe oknem mnohokrát dveřmi vyhozená záležitost vládní kooperace s KSČM. Po volbách se tak může stát, že vedení ČSSD bude postaveno před dilema : jít s TOP 09 ve jménu Evropy, morálky, rodiny, tradic, zvyků a víry, nebo překousnout odpor ke komunistům a PLNIT LEVICOVÝ PROGRAM. Výsledek bude silně ovlivněn počtem hlasů, který voliči nadělí všem zúčastněným stranám.”
  Ano, buď budou plnit levicový program s KSČM, nebo škrty a podvazování ekonomiky s TOP 09. Zatím vždy zvolili tu druhou možnost. Já nevěřím, že teď budou jednat jinak. Stejní členové, stejné vedení.
  A pro zastánce církevních “restitucí” dnešní titulek : “Věřící utekli, ale stát platí stále více farářů.” Z textu : “Před 11 lety se ke katolíkům hlásilo 2,7 milionu lidí, teď už jen 1,1 milionu. Ale platy duchovních stály stát dvojnásobek.”, “… stát sedmnácti registrovaným církvím nijak nemluví do toho, kolik duchovních si na výplatní listiny napíše.”, “Vznikne pivní církev?”….

 10. poletucha napsal(a)

  Proč nebudu volit komunisty, i kdyby měli program zlatý stříbrný ideální supervstřícný vůči nám obyčejným slušným, spíš plus než mínus pracovitým lidem: Otevřeně (byť jako chytrá horákyně s malilinkou obměnou) se hlásí ke své předchůdkyni. Ne, ne, ne! Stačili mi. Slibovali, lhali, vydírali své občany přes jejich děti a případně rodiče tehdy – a osvědčilo se jim to. Nejsou tak hloupí, aby osvědčené postupy v novém kabátku neuplatnili znovu. Ostatně soudím, že partička šéfující ve vládních stranách se od nich pilně učila. Ale že bych vlastním hlasem přispěla k další normalizaci? Teď, když aspoň při volbách není kabinka oddělena od voliče kordónem nicnetušících dětí v pionýrských krojích s karafiáty? To snad raději v mém věku i s hendikepem emigrovat.
  Opravdu nevím, koho a zda vůbec budu v příštích volbách volit. Je to těžké. Ale komunisty ne.

  • Petrpavel napsal(a)

   Dovolím si zkopírovat svatou pravdu jistého Gerda z vlkova webu : “Ve státě je zhruba 20 % lidí z tzv. střední třídy, kteří volí strany pro bohaté, které jim pak zvednou daně. Kdyby uvažovali logicky, nikdy by nevolili proti svým zájmům. Ale tihle lidé v podstatě rozhodují, kdo bude v ČR vládnout.”
   Bohužel…dodávám.

   • poletucha napsal(a)

    Dovolím si dotaz, Petřepavle: Proč se ta zkopírovaná věta objevila jako odpověď na můj komentář?
    Ano, už dlouho mi chybí slušná politická strana, středová nebo dejme tomu středopravá, která by měla jak sociální, tak ekonomický program. Už se ale ani nebudu po programech pachtit, nemají cenu ani toho papíru, na kterém jsou vytištěny.
    Jak jsem napsala výše, nevím koho, ale komunisty volit nebudu. Naše rodina s nimi má své zkušenosti. Vaši jistotu vám závidím, není mi dána. A je klidně možné, že posílím hodnotu vašeho hlasu tím, že poprvé v životě volit nepůjdu.

   • Petrpavel napsal(a)

    Tušení .. Špatné? Netrefil jsem? Pak se omlouvám.
    Naše rodina má také s komunisty padesátých let špatné zkušenosti. Ještě horší má s ódeesáky počátku tohoto století. Tam je ta jistota.

 11. Petrpavel napsal(a)

  Není apríl. ale chytří čtenáři Brejlí jistě pochopí!
  Pane Krůta, jistě dostáváte desítky nabídek článků a polemik zastánců dnešní koalice. Proč nějakou neotisknete, stejně jako tu hnusnou sockompropagandu od Olina? Třeba od VB! Proč provádíte cenzuru?
  Chceme slyšet také názor z druhé strany !!!

 12. Kutil.bloguje.cz napsal(a)

  Zajímalo by mě, pane Oline, jaké jsou vaše “představy o svobodném podnikání a volném trhu”. A vůbec o “svobodě a demokracii”. A taky mi není jasné, kdo je to vlastně vy. Většina? Nebo ti, kteří “nedosahují na průměr”?
  Jinak vám docela závidím, že máte jasno.

  • Petrpavel napsal(a)

   Sedněte a napište článek o Vašich představách, Olin je představil. Pan Krůta jistě rád otiskne. Šťourat umí každý …

  • jethro napsal(a)

   Kutile, taky by mne to zajímalo. bez despektu a bez invektiv. Vím, že na svět koukáte z trošku jiného úhlu než já. Sem s tím.

  • Strejda OLIN napsal(a)

   Ano, mám jasno, i když je dnes obtížné se vyznat snad bez výjimky ve všem. Je mi jasné, že stalinskobrežněvovský model socialismu je nemožný. Stejně tak socialismus s diktaturou proletariátu a vládou jedné strany. Je mi však stejně jasné, že ani svobodné podnikání a volný trh podobný tomu z poloviny 19. století nemá, přes neskrývané snahy ho takovým mít, v dnešním světě šanci. Myslím, že diskuse by se měla vést o sociálním státu. Nikoliv jestli ano nebo ne, to je snad (doufám a věřím) jasné každému člověku, ale o jeho míře, velikosti. Všichni víme, jak a proč vlastně sociální stát vznikl.
   Pokud se lidé kvůli rozdílným názorům, požadavkům, potřebám, cílům a cestám k nim nechtějí střetávat v neustálých šarvátkách, bojích a válkách, mají jednu jedinnou volbu – dohodu. A ta dohoda spočívá v uznání a nastolení demokracie. Ale domokracie není totéž jako svobodné volby, které by měly zajistit “legální” diktaturu jedněch vůči druhým. Jak vypadal stát a společnost v dobách před demokracií? Ekonomická a politická moc byla v rukou malé vrstvy obyvatelstva – rodové aristokracie, patriciú, zatímco rozhodující většina – měšťané, rolníci, dělníci, řemeslníci, otroci, plebejci neměli na správě věcí veřejných žádný podíl. Bohatá menšina vládla ostatním. Skutečně demokratický parlament proto musí být složen nikoliv ze zástupců politických stran, ale mandáty musí být ústavním zákonem trvale přiděleny poměrnému zastoupení voleným zástupcům všech vrstev občanů. Teprve volbou přijatý zákon v takovémto parlamentu může být skutečně demokratický. Tzn. schválený většinou a i pro menšinu směrodatný. Současný systém vlády považuji za partajkracii a v podstatě se stále jedná o buržoazní model parlamentní demokracie, který umožňuje vládu menšiny nad většinou a pomocí miliardových investic je propagandisticky obhajován, zdůvodňován a lidem vštěpován. Pravicové i církevní lpění na tradičních hodnotách a zvyklostech, konzervatismu a zachování sociální hiearchie jsou toho důkazem.
   Privilegované postavení, ekonomická a politická moc dnešních patriciú je postavena právě na takových hodnotách a zvyklostech. Nikdy nepřipustila a nepřipustí vládu skutečně demokratickou, ale jen zdánlivě demokratickou.
   Bude-li společnost řídit “všelidový” a poměrně zastoupený parlament, nemám sebemenší námitky proti individuálnímu podnikání, státnímu podnikání, družstevnímu podnikání, společnému i akcinářskému podnikání a ani proti volnému i regulovanému trhu. Ale vaše představa svobodného podnikání a volného trhu, jak se domnívám, je na hony vzdálena nejen svobodě, ale i demokracii. Je to tentýž mocenský diktát privilegované menšiny, jaký známe z historie. Jen má moderní formu.
   Mám jasno v tom, že nejen my, ale ani Evropa a Svět se do budoucna nemůžou ubírat stejnými cestami, kterými se mnohdy v krvi brodily v minulých stoletích. Z mnoha důvodů to již prostě není možné. Jestliže uznáváme evoluční vývoj přírody, nemůžeme z ní vyjmout lidstvo a myslet si, že to, co tu fungovalo (se skřípěním) před 300 nebo 100 lety, stačí jen inovovat a bude to fungovat dalších dva tisíce let. Tomu já nevěřím.

   • poletucha napsal(a)

    A opravdu věříte tomu, že k něčemu tomuto byť jen podobnému proklestí cestu komunisti? Komunistická partaj???

   • oldwomen napsal(a)

    Poletucho, vzala jste mi to z klávesnice.

   • Kutil.bloguje.cz napsal(a)

    Děkuju za odpověď, Oline, je mi to jasné. Na podrobnější námitky ale teď zrovna nemám čas, možná později. (Ale i tak se přidávám k údivům pletuchy i oldwomen.)

   • Strejda OLIN napsal(a)

    Ze všech stran k tomu mají komunisté nejblíže. O nové Paroubkově straně NS LEV 21 toho moc nevím a Paroubkovi nedůvěřuji. Snad s jiným lídrem. Veverky se také mnohým líbily a jak dopadly? Pohnojili co mohli! Můžu se vás děvčata zeptat, četly jste Program KSČM a volební program komunistů? Vy jste opravdu přesvědčeny, že strany a lidé typu ODS, TOP09, KDU-ČSL, Topolánka, Klause, Nečase, Vondry, Kalouska chtějí a dělají politiku pro své kmotry a pár set tisíc privilegovaných, nebo pro několikamilionovou většinu?

   • Petrpavel napsal(a)

    poletucho, oldwomen, Kutile – kdo jiný než komunisté? A natvrdo, bez vytáček…!

   • oldwomen napsal(a)

    PetřePavle, poctivě a pravdomluvně – NEVÍM. Do voleb jsou ještě dva roky. Nevylučuji možnost, že nakonec dám ve volbách do Poslanecké sněmovny některému z kandidátů KSČM, ale bude to volba mezi čertem a ďáblem.

   • Petrpavel napsal(a)

    Ale vždyť já, oldwomen, také najisto nevím. Co bude za dva roky? Možná, že jste si všimla, že Lex mě už dříve nahlodaného (Paroubka uznávám za jeho vládnutí zemi i ČSSD) nahlodává Paroubkovým uskupením NS LEV 21… Naštěstí naše tři rodinné hlasy jsou jako zrníčko písku v poušti, což mé rozhodování velmi velmi zklidňuje. Zatím to ale vidím jako Olin 🙂

   • oldwomen napsal(a)

    Děsím se kovaných nepochybujících fanatiků. Než se rozhodnu kladu si moc otázek a hledám na ně odpovědi a snažím se je pojmout z více úhlů. Mám hrůzu z lidí, kteří vytrhávají věty z kontextu a jejich zpotvořený fragment vydávají za celou myšlenku autora. Nestydím se přiznat k omylu a nemyslím si, že je to slabost. Stejně tak se bez uzardění přiznám k neznalosti problému. Ale už pomalu třiadvacet let vím, že je průšvih a snažím se dopátrat proč k němu došlo a vidím, jak se potvrzuje murphyovské “čím víc se o změnách mluví, tím méně se změní”… a raději už fakt dobrou noc.

   • oldwomen napsal(a)

    Jéžiš, není to nikomu adresováno, jen povzdech.

 13. wbgarden napsal(a)

  PéPe na rozdíl od sockomu nemusíme o svých představách psát, my je můžeme i vyfotit, což spolehlivě přivede každého iljiče do pomykova neb tento umí většinou jenom toto. S bídou….
  http://boppacholik.osoba.cz/image/4148926

 14. bathory napsal(a)

  OLINE,
  rozumím Vašim argumentům. Taky uvažuji podobně. Mám však problém s protievropským zaměřením KSČM – protievropskou stranu volit nechci. Vy ano? Nevidíte ve volbě KSČM chybu tohoto druhu?

  • Strejda OLIN napsal(a)

   KSČM není protievropská a už vůbec ne proti členství v EU. Je však proti členství v NATO nebo jakýchkoliv jiných vojenských paktech a je pro posilování rovoprávného postavení všech členských států. Je proti omezování naší suverenity a likvidaci našeho průmyslu a zemědělství. Viz. Program KSČM pro volby do PS PČR v r. 2010.
   Já osobně jsem pro naše členství v EU i pro přijetí eura. Jít proti sjednocení je krátkozraké.

 15. oldwomen napsal(a)

  Nic není líbivějšího, logičtějšího, jasnějšího a přímějšího, než je předložený volební program. A nic není tomuto programu vzdálenější než je jeho naplňování.
  (jasně: přehlasování, objektivní potíže, nedostalo se na pořad jednání …..)
  Protože nikdy nevolím program, ale konkrétní lidi, je pro mne KSČM v současné podobě nevolitelná.
  Z jiného soudku – vzpomeňte si na, nebo si někde vyhledejte, znění Desatera. To je paráda, co? Jasné, krátké, úderné, všeobecně přijatelné. Tolik staletí je nám to vtloukáno do hlavy, v tolika stanovách je to papouškováno, do zákoníků se to infiltrovalo ….. týjóóó, to by byl ráj na zemi, kdybychom každý jeden jen přijal za své těch deset blbejch holejch vět, že jo…….
  Strejdo Oline, váš poslední odstavec je bolestně pravdivý. Ráda bych se ve své prognóze mýlila, ale čekám rozpad společnosti a státnosti, jak obé v současné podobě známe a žijeme a návrat zpět rodovému či klanovému uspořádání. To v lepším případě. Druhá možnost je islamizace Evropy. “Pátých” kolon je zde už dost, zatím se ozývají jen na sociální notečku, ale s ohledem na jejich natalitu….. Hm. Taky mají némlich to samý Desatero…..

  • Strejda OLIN napsal(a)

   To máte ow těžké. Když chce někdo někoho vést, zastupovat ho, musí mu představit svůj program. O tom je také m.j. můj článek. Blbý program s géniem je to samé jako blbec s geniálním programem. To nám právě politické strany a jejich lídři již 22 let předvádějí. Říkáte, že volíte konkrétní lidi. To já v komunálních volbách také, protože ty lidi znám. A zvolíte do PS člověka, který se vám líbí, i když reprezentuje stranu s blbým programem? Současný systém bych změnil na většinový a uplatňoval bych zásadu, že vítěz voleb bere vše (i když mám o demokracii jinou představu, jak píšu dnes ve 14:01 hod.). Tím by se odstranily koalice a menšinové vlády, které umožňují právě tu neschopnost téměř cokoliv prohlasovat. To potom umožňuje se vymlouvat, vykrucovat a lhát. OW, nějaký ideál, nějaký cíl našeho snažení snad musíme mít. Vojáci říkají taktiku a strategii, bitva a válka. Desatero přece není špatným ideálem, stojí zato o něj bojovat (nejhorší je, když místo boje za něco bojujeme proti někomu). Jen si připomeňme Kingovo “Měl jsem sen…”.

   • oldwomen napsal(a)

    Vzhledem k tomu, že většina voličů volí pouhým vhozením lístku v obálce do urny a nebo stejně kroužkuje někoho z čela kandidátky, postačuje mi jako vstupní filtr po pročtení předvolebních slibů sledování “kulatých stolů” a ostatních, hlavně nočních, besed s leadry stran a uskupení a trhat postupně kandidátky, které prošly zkouškou čtení programu. Když představitel neumí obhájit vize své a svých sou-druhů, případně je rozvinout v umožněném čase, nebude schopen je prosadit či obhájit ani v parlamentu. Jako první vyhazuji strany a uskupení s populistickými programy a strany, jejichž program zavání obdivem k nacismu. Třeba Matějkovi Svobodní jsou pro mě nevolitelní, a to Matějka předvolební kampaň zahajuje prakticky hned den po volbách 🙂 . Nakonec se rozhoduji mezi dvěmi kandidátkami a klidně dám hlas straně, která se stejně do Sněmovny nedostane, protože jí drobné za třeba právě ten můj jeden hlas pomůže přežít do příštích voleb.
    K KSČM:
    cituji Vaše slova:
    KSČM není protievropská a už vůbec ne proti členství v EU. Je však proti členství v NATO nebo jakýchkoliv jiných vojenských paktech a je pro posilování rovoprávného postavení všech členských států. Je proti omezování naší suverenity a likvidaci našeho průmyslu a zemědělství.
    Nejsou vůči první větě ty následující protimluvem? Jak chce za současného stavu KSČM vyvázat naši armádu z Aliančních závazků? Jak chce po přijetí Lisabonské smlouvy prosadit rovnoprávné postavení států?
    Mimochodem, i ten nejblbější vojenský taktik i stratég, než začne budovat plán, tak začíná detailním průzkumem nepřítele a hlubokou revizí vlastních možností. A to mi, prosím, věřte bez výhrad a pokusů o dehostaci.

   • Strejda OLIN napsal(a)

    To není protimluv. Být členským státem EU apriori neznamená být členem Severoatlantického paktu. Vždyť my bychom teoreticky třeba ani armádu nemuseli mít, tudíž bychom nemohli být v EU? Za další – chtít být a být členským státem EU přece ještě neznamená, že se vším souhlasím a odsouhlasím. Konkrétně KSČM měla na tyto otázky stejný vliv asi jako já nebo vy. Nikdo se této parlamentní strany na její názor neptal, nijak z titulu své pozice (v pěti posledních volbách do PS obsadila 3 místo a 1x čtvrté) v PS nemohla nic ovlivnit. 650 tisíc voličů, což je trvale téměř 13% (12,79%) odevzdaných platných hlasů, je v této demokratické a svobodné zemi arogantně přehlíženo a bez skrupulí diskvalifikováno z veřejného života. Minimálně 2x se Bobligové typu senátora Štětiny snažili komunisty rovnou zrušit, rozehnat a zakázat. Desítky vysoce vzdělaných a odborně fundovaných právníků, historiků a politologů dostaly vládní zakázku k této popravě, stálo to nemalé prostředky, všichni se snažili až potili krev a výsledek? KSČM je naprosto legitimní demokratickou politickou stranou s nezávadným programem, nikoho neohrožují a žádné násilí vůči nikomu nehlásají. To je jedna z mnoha stránek naší demokracie a svobody. Komunisté se mohou sdružit do politické strany, zúčastnit se svobodných voleb, získat v nich vysokou pozici a dostat 26 mandátů v PS, ale to je tak všechno. Takhle funguje i svoboda slova, svoboda i demokracie, svobodné podnikání. Proč tolik svobod a práv? Zeptám se jinak – k čemu nám doposud byly? Dokud přímo a bezprostředně neohrožují tu vládnoucí menšinu, můžete si v podstatě dělat co chcete, pokud na to máte. Opravdu, ta svoboda je neskutečně velká a krásná. ALE – nesmíte ohrozit tzv. pilíře systému, ty jsou tabu. Až moc mi to připomíná nejen církev, ale i totalitní režimy.

   • Strejda OLIN napsal(a)

    Oprava: 4x třetí a 1x čtvrté místo.

 16. oldwomen napsal(a)

  Prosím pěkně, že KSČM je v pozici, kdy sice zastupuje cca čtvrtinu obyvatel, ale není v partě hochů, co spolu mluví, je mi známo skoro čtvrtstoletí a NELÍBÍ se mi to. Nesouhlasím s tímto stavem. Minimálně je to nespravedlivé. Stejně tak mi neunikla marná snaha o její zbytečné zrušení.
  Nesměšovala jsem členství v EU a členství v Alianci. Ptala jsem se jak se chce, v případě že utrpí volební výhru, KSČM vyvázat z Aliančních závazků. Dále jsem se ptala jak chce KSČM prosadit rovnoprávné postavení států v EU, když už je v platnosti Lisabonská smlouva.
  Na takovou drobnost, co pozitivního si Vy sám slibujete od přijetí Eura jako české platné měny, jsem se raději neptala.
  Znovu opakuji, že pan Václav Klaus není mým prezidentem, že mám vůči jeho osobě hodně výhrad, ale co se jeho názorů na jednotnou Evropu nemohu než s ním souhlasit.

  • oldwomen napsal(a)

   Nedopsala jsem. Opět cituji Vaše slova:
   “KSČM není protievropská a už vůbec ne proti členství v EU. Je však proti členství v NATO nebo jakýchkoliv jiných vojenských paktech a je pro posilování rovoprávného postavení všech členských států. Je proti omezování naší suverenity a likvidaci našeho průmyslu a zemědělství.” a ptám se obecněji:
   Jak tohoto, když to tedy není protimluv, chce dosáhnout? Když si něco dávám do dlouhodobého plánu či programu, tak musím alespoň tušit řešení. A co jiného, než zveřejněný plán jsou programová prohlášení stran. Pokud tedy není prohlášením populistický slint všehoschopného a nebo snílka.

   • Strejda OLIN napsal(a)

    Je to jednoduché. Pokud by obdržela 51% parlamentní většinu a eventuálně ústavní většinu, mohli by, myslím si, některé smlouvy vypovědět (OW já teď opravdu nebudu na inetu všechny ty dokumenty a smlouvy hledat a právnicky pátrat, je-li to možné), některé zákony zrušit a jiné přijmout. Buďme oběma nohama na zemi. Čím více mandátů KSČM obdrží, tím více může některé věci v Parlamentu sama nebo v koalici prosadit.
    Čím více tu s vámi diskutuji, tím více si přeji, aby ODS alespoň jedenkrát dostala ve volbách takový počet hlasů, že by v PS získala 180 křesel a v Senátu alespoň 50. Aby s nikým nemusela do koalice, aby si prohlasovala v pohodě i ústavní zákony. Tak jako bych rád viděl hospodaření a život Romů v nějakém svém státě, kde by jim nikdo nebránil se vzdělávat, bydlet v čistotě a chodit denně pracovat, stejně rád bych se chtěl dožít vlády s krystalicky čistou pravicovou politikou, kde by jim jejich plány nikdo nekazil. A kdyby to bylo možné, alespoň na dobu 10 – 15 let. Přál bych si to, ale hlasovat pro to nebudu. Nejsem sebevrah.

   • Petrpavel napsal(a)

    Oline, o totální vládě ODS nebo vládě cikánů ve svém vlastním státu sním už nejméně jedno desetiletí!
    Ale jako podmínku nutnou vidím vyvoření jejich vlastního státu, který by obývali jenom členové jejich pokrevního bratrstva nebo jejich voliči!
    Bez nás, přispívajících svojí prací a svými financemi.

 17. oldwomen napsal(a)

  Strejdo Oline, nechtěla jsem, abyste pátral v detailech mezinárodních smluv a laboroval kudy z bryndy. Nezpochybňuji nijak Vaše schopnosti, ale, kdyby jen v těchto dvou konkrétních došlo “na lámání chleba”, zapotilo by se pár specialistů na mezinárodní právo při hledání nejméně bolestného řešení. Vyslovil jste své důvody proč volit jednu konkrétní stranu. Respektuji je. Nimrala jsem se ve Vašich reakcí právě proto, že stojím s nohama na zemi a snažím se vidět o pár let dopředu.
  Zkuste si ale u každého bodu předvolebního slibu své strany položit otázky jak toho dosáhnout a za jakou cenu je toto uskutečnitelné. A klidně se zeptejte svého potencionálního poslance, jak to vidí on. Možná se budete divit, jak se plynulost toku proklamačních klišé změní v koktání a jak rychle budete opouštět předvolební shromáždění.
  Mé obavy hraničí s jistotou, že kdyby se opravdu stalo a KSČM utrpěla vítězství ,bude mnoho jejích voličů krutě zklamáno. Rozjetý vlak se chvíli brzdí. Ačkoli je vlastně jedinou místní levicovou stranou, bude muset částečně pokračovat v pravicové politice.
  Dneska mne “pobavila” parta hochů, co spolu mluví. Dle očekávání ustáli vládní pseudokrizi a zcela dle očekávání odkývala další zdražení všeho na příští rok za současného zmražení rent a mezd. A příští rok se ta samá parta bude divit, jak to, že se daní vybírá stále méně a spotřeba obyvatel klesá a kasa se neplní a neplní a tak pěkně to v tom grafu vloni vypadalo….
  Nechci Vás okrádat o čas, ale zkuste si přečíst tento rozhovor: http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/45843/ekonom-pavel-kohout-kalousek-a-sobotka-nevidim-mezi-nimi-rozdil-znaji-svet-financi-jen-z-pohledu-statu.html
  Velice mne překvapil. Ani ne tak pravdivostí myšlenek pana Kohouta, jako spíš tím, že byl uveřejněn.
  Mimochodem, ODS nikdy nebyla pravicovou stranou. Od samého počátku je uskupením kamarádů, co si přihrávají navzájem kšefty. Od obecní úrovně až po Senát. A i kdyby se této partičce povedlo utrpět výhru, zklamání jejich voličů by bylo mnohonásobnější. Navíc by musela dělat levicovou politiku.
  Pěkný zbytek večera přeju.

  • tata11 napsal(a)

   oldwomen
   z čeho usuzujete že KOHOUT MA PRAVDU?JA TAM ČETL UMNĚ vloženou myšlenku oni jsou stejní netvrdím že budou spasa ale rozhodně použivaj každy jiné nastroje,nezlobte se ted se stavíte do role uplneho experta,ale jako každy z nas tam vkladate svuj pohled,vite nejvic mi nesedí ODS NEBYLA NIKDY PRAVICOVÉ STRANA,to ted hrozně letí,kde je ta pravá pravicová strana,každá strana musí zvolit určité kompromisi ODS JE A BYLA PRAVICOVÁ STRANA

  • Petrpavel napsal(a)

   “Ostatně systém, který máme, bychom měli spíše nazývat socialismem s částečnými prvky kapitalism …” – to je citát z rozhovoru s Kohoutem. Slyšela jste, oldwomwn, větší kravinu? Já už dlouho ne. A takový je celý rozhovor.
   Je to typický výplod chorobně liberálního a antisocialistického Reflexu.
   Viděla jste obálku posledního čísla? Na oranžově křiklavém pozadí jsou karikatury Miloše Zemana, Jiřího Paroubka, Vladimíra Špidly a Bohuslava Sobotky spolu s nápisy “Obstarožní socilaisté opět míří k moci” a “Hostina buranů”. Inteligentní poctiví vysokoškoláci burany, blbí dvouměsíční “vysokoškoláci” z Plzně hvězdami politického nebe – to je vidění Reflexu s jeho Pečínkou a dalšími vypečenými.

   • oldwomen napsal(a)

    Co odešel Bílek Reflex cíleně nečtu. Lajk mi přišel poštou a článek se mi jeví rozumný. Celá Vámi kritizovaná věta je
    Ostatně systém, který máme, bychom měli spíše nazývat socialismem s částečnými prvky kapitalismu – vzhledem k obrovskému zdanění a neuvěřitelné byrokracii.
    Navíc zasazena do celého odstavce vyznívá drobně jinak, než Vámi vytržený fragment.
    Obálku jsem neviděla, ale od nástupu Šafra se RX nedá číst. Novináře vystřídala tlupa diletantů neovládajících pořádně ani pravopis. Příšerně zploštěl a zbulvarizoval se. Omluva panu M.Tesařovi, Jandourkovi a Čermákovi.

   • Petrpavel napsal(a)

    Ano, i to pokračování, které jsem pro jednoduchost vynechal, je nepatřičné. Copak máme nějak obrovské zdanění oproti našim kapitalistickým vzorům? Copak socialismus byl více byrokratický než tento režim, kdy počty úředníků se ztrojnásobily a úřadů je pětinásobek?

 18. Kutil.bloguje.cz napsal(a)

  Systém, který máme, je kapitalismus se vším všudy. Pokud jste někdo z vás cinkal klíči a myslel si, že tu pomáháte nastolit něco jiného, pak nad tím můžu jen pokrčit rameny… Chtěl jsem něco přidat k tématu, ale když jsem si přečetl diskusi (uf, docela fuška), tak už to vlastně nemá smysl. Jsem spíš na straně oldwomen, i když s ní v mnohém nesouhlasím. Olin jako by zůstával v zajetí tradovaného socialistického: jsou “oni” a “my”, “oni” dělají to špatno, když ostraníme “je”, tak se “my” budme mít dobře…

  • tata11 napsal(a)

   KUTILE

   ROZVED TE TO,SPÍŠ MĚ ZAJÍMÁ váš pohled než hodnocení pohledu OLINA,vždy date jen kousek a stoho se neda udělat nic co jak myslite a vidíte,toto muže znamenat cokoliv,VYTE ač s olinem v něčem nesouhlasím odkrivá sve pocity a pohledy a pak je vystaven snaze utokum třeba WB KTERY JEN UMÍ ŠTOURAT NEBOZÍZKEM,když je vyzvan at teda da svuj pohled,odpoví že to dělaj jen levouni,pak nechapu proč sem chodí jen štourat?KONKRETIZUJTE VY SVUJ POHLED,jak teda vidite,co dělat nebo nedělat nic?

   oldwomen aspon s kuží na trch jde i když sem jí ještě zcela nepochopil,mnohdy nesouhlasil ale otom to je ,to je to třibění nazoru,ne věčné rejpaní přitom sam zustat stranou

  • Petrpavel napsal(a)

   Kutile, pochopil jsem Vás správně?
   Z vlády a správy státu a obcí po 89-tém jste “vy” odstranili “ony” komunisty, co to dělali špatně, a měli jsme se proto mít dobře. Konstatujete, že “vy” jste v zajetí tradovaného socialismu, tedy pod pojmy “my” a “oni” , po 22 let budovali kapitalismus se vším všudy?
   Kdo jsou tedy ti kterým se ten “váš” socialistický způsob, jak píšete, vedení kapitalistické společnosti přestává líbit, a že je “jich”, těch “vašich” nepřátel už hodně přes polovinu? Jsou to zarytí socialisté, nebo zarytí kapitalisté? Nějak Vám nerozumím… Vlastně rozumím a chápu : jsou to prostě nepřátelé Vašeho dobrého bydla.

  • Strejda OLIN napsal(a)

   Kutile, je to moje vina, že jsem své názory nedokázal srozumitelněji prezentovat. Kdo jsou oni a my? 1) Řekněme že mezi ty dobré patříme MY, kteří si své potřeby zabezpečujeme duševní nebo fyzickou prací, žijeme spořádaným životem, nekrademe a neokrádáme, nepodvádíme, nešidíme, jsme solidární s potřebnými (také mám definovat?), naší prioritou není hromadění a vystavování majetku, nejsme lakomí, když je potřeba něco udělat pro své okolí, město, společnost tak dle svých možností uděláme, řádně studujeme, jsme na mateřské nebo v domácnosti a příkladně se staráme o děti a rodinu, jsme-li nezaměstnaní, usilovně sháníme práci odpovídající našemu věku, vzdělání, síle, dovednostem a schopnostem, jsme-li bezdomovci tak ne naší vinou, pobíráme-li sociální podporu, dávky a důchod tak proto, že jsme zdravotně postižení, ocitli jsme se v nouzi, jsme senioři na zaslouženém odpočinku po celoživotní práci. Patří sem dělníci, zemědělci, sedláci, zaměstnanci, podnikatelé, živnostníci, učitelé, lékaři, ministři, poslanci, senátoři, starostové, úředníci, cestáři, umělci, uklízečky, prodavači… Možná jsem na někoho zapomněl.
   2) Ti špatní ONI jsou všichni ostatní, kteří mají některé z těchto špatných vlastností: žijí nebo se přiživují na práci druhých, kradou, podvádějí, šidí, jednají nečestně, jsou sobečtí, lakomí, líní, závistiví, zneužívají sociální podporu, nestarjí se o domácnost, rodinu a děti, lžou… Patří sem dělníci, zemědělci, sedláci, zaměstnanci, podnikatelé, živnostníci, učitelé, lékaři, ministři, poslanci, senátoři, starostové, úředníci, cestáři, umělci, uklízečky, prodavači… Možná jsem na někoho zapomněl.
   3) Potom mám ještě jedno hledisko, které se zřejmě vám nelíbí: na jedné straně je to část NÁS z první skupiny, kteří jsme nuceni vinou systému, zákonů a nastavených pravidel žít podstandardně, za méně než je průměr, nejsme spravedlivě odměňováni, máme velké potíže domoci se svých práv, nemáme rovný přístup ke vzdělání, zdravotní péči, bydlení, kvalitním potravinám a přesto nám je neustále utahován opasek, přestože jsme se na krizi nijak nepodíleli.
   4) Na druhé straně pak stojí ONI z první a druhé skupiny, kteří zásluhou systému, zákonů a nastavených pravidel žijí vysoce nadstandardně, několikanásobně víc než je průměr, stojí nad zákonem, přivlastňují si nespravedlivě velkou část společně vytvořeného zisku, jsou díky své ekonomické nebo politické moci privilegováni ve vzdělání, zdravotní péči, bydlení, stravování a přesto je jim opasek spíše povolován než utahován, přestože se právě oni na krizi nejvíce podíleli.
   Nelíbí se mi, že všechny doposud vládnoucí pol. strany prováděly takovou politiku, která stranila a obhajovala zájmy především těch ze čtvrté skupiny. To je ale normální a demokratické. Každá strana má své členy a “fanoušky”, kterým slibuje, že když ji zvolí a ona budou vládnout, postará se o ně. Ale nezlobte se na mě, to, co tady 22 předváděly, to už je příliš. Takže se Kutile ptám, co je na tomto pohledu socialistického? Kategorie třídy, skupiny, vrstvy nejsou marxistické a ani nejsou v nějakém zajetí. Stačí se mrknou na inet.
   PS: mě osobně bylo všechno jasné již na konci roku 89. Nedělal jsem si žádné iluze, ale skutečnost předčila mé představy. Ale doufal jsem, doufal, že snad se mýlím, že noví papaláši “nebudou jako oni”. Opět jsem se spletl. Nejsou jako oni, jsou horší.

   • Kutil.bloguje.cz napsal(a)

    Socialistického, Oline, je na tom solidarita a větší podíl státu na životě jeho občanů, když už bychom chtěli být důslední v pojmech. Měl by to obojí prý být atribut levicovosti. No, nevím. Myslím si, že mám dostatečné sociální cítění, takže solidaritu ano (jsem levičák), ale aby se mi stát hrabal v životě a určoval, co je pro mě dobré a co ne (jak se to třeba děje ve velké míře zrovna v této době), tak to prr, to se tedy ošívám (jsem pravičák). A říkám já, nikoliv my, protože mluvit za někoho, z toho jsem už dávno vyrostl a mám se na pozoru před každým, kdo se „my“ ohání (leda v nadsázce nebo jinak v kontextu, třeba my chlapi to máme těžký a tak)…
    A co socialistického ve smyslu pozůstatku v myšlení po socialismu? No, že vy asi víc tíhnete k tomu se spoléhat na druhé, respektive na nějakou autoritu, která vám všechno dá, zajistí, zaručí…
    (Včera na podobné téma moc pěkně povídal nějaký chlápek v Hyde parku na ČT24.)
    Ale nechci nic dopodrobna rozebírat, nějakým nedopatřením tady vnikl dojem, že bych snad měl obhajovat současnou koalici nebo dokonce nějaké pravicové myšlenky (co nedopatřením, to vzniklo podle teze, když se mnou nesouhlasíš, tak jdeš proti mně), to dělat nebudu. Hlavně toho nejsem schopen. (To, co koalice dělá, není v souladu s mými postoji, měla by být prorůstová, nikoliv jen škrtat, nejsem pro reformy, mantinely by měly být jednoduché, ale hlavně stabilní, ne aby se po každých volbách měnily, co po každých volbách, i mezi nimi. Atd., není tu na to místo.)
    Jen snad: nad předloženými teoriemi si vždycky kladu otázky. A občas je použiju i tady a hned je oheň na střeše. Někdo v tom vidí bourání jeho pracně postavených zdí, rejpání nebo tak něco…
    A vůbec, začal jsem sem chodit, abych se pobavil a dověděl se něco od zkušených, a ne abych tu diskutoval o politice. Navíc když tomu ani za mák nerozumím.

   • tata11 napsal(a)

    kutil

    ja sem teda nenabil dojmu že po VAS NĚKDO JDE ,JA KONKRETNĚ JEN CHTĚL aby jste trochu rozvinul svuj nazor,abych vic poznal co jak myslíte,bohužel jestli to berete jako ohen na střeše nebo ripaní tak to se omlouvám,ono nebo aspon ja sem chodím pro třibení nazoru,nemam rad zpusob WB KDE TO SKUTEČNĚ POVAŽUJI za provokovaní,samozřejmě je to muj dojem,a ja pišu co si myslím,sem chodím diskutovat a sve nazory srovnavat s jinymi,to si myslím je smysl těchto blogu,chodit diskutovat,a to znamená že musí dat i ten druhý nazor

   • Strejda OLIN napsal(a)

    Já nevidím nic špatného na tom, když lidé mluví o politice. Mě to zajímá, docela rád o ní diskutuju a poučím se od jiných. A je mi šumafuk, bavím-li se s pravičákem, nacionalistou, křesťanem nebo levičákem. Je vaše věc, že se raději bavíte o rybaření nebo o karburátorech, já nevím. Ale podle toho, že na mě a jiné reagujete se mi zdá, že ani tyhle diskuse vám nejsou protivné.
    Vy jste se vším hned hotov. Vy si nekladete otázky? Připomínáte mi Matějku ze Strany svobodných. Nebo ty mladé, vzdělané, úspěšné, zdravé a dravé šviháky. Ti mají také ve všem jasno – nikdo ať mi do života nekecá, každý ať se stará sám o sebe, chudoba je důsledek osobní neschopnosti, kdo se snaží a tvrdě pracuje to dotáhne vysoko, ti co nic nemají jsou líní a závistiví, nebýt privilegovaných elit, pochcípala by lůza hlady… a podobné bláboly. Vy opravdu nevidíte, že americký sen nefunguje? Že bez rovných pravidel pro všechny se sedm z deseti podnikatelů dostane nahoru jen díky podvodům, šizení, korupci, klientelismu a lakotě? Vy si myslíte, že já neznám žádné podnikatele a živnostníky? Že s nimi nemluvím a neslyším, jak to dělají? Již přes třicet let se přátelím s člověkem, který dnes patří do TOP vedení ctihodné firmy s miliardovými obraty (zná ji u nás každý). Také se nebavíme jen o fotbalu a ženskejch, ale také o byznysu a politice. K podnikatelské morálce Tomáše Bati to má hodně daleko, to mi můžete věřit. Několikrát jsem musel využít služeb živnostníků a byla to tragédie, starej dobrej komunál. Chodím téměř denně nakupovat a sleduji počínání obchodníků. Banda loupežníků. Znám osobně starostu malé obce i okresního města. Kšefty, šmeliny, čachry, bratříčkování a korupce. Prokristapána, vždyť kolem sebe vidím jen špínu a lumpárny. A večer v TV a na inetu to samé. Aféry, korupce, odposlechy, mafie, zákulisní špinavé intriky. Jen hnus, svrab a neštovice. A co dělá stát, který má stanovit pravidla a dohlížet na jejich dodržování? Stojí v čele té bandy jako ten Alibaba. Takže Kutile, vy kupodivu vůbec nechápete úlohu státu. V úzkém slova smyslu stát jsou námi zvolení zástupci. Nemají se hrabat v našich životech, ale mají stanovit pravidla (nežijeme v džungli) a dbát na jejich dodržování (padni komu padni). Já se nespoléhám na autoritu, ale jsem člověk pořádkumilný a přirozené autority respektuji. Rodiče, učitel, mistr na dílně, ředitel podniku, majitel firmy, ministr, premiér, prezident, policajt, soudce musí být autority. Ideálně formální i neformální. Nevidím na tom nic špatného. Ledaže bych byl anarchista.

   • Kutil.bloguje.cz napsal(a)

    No, vidíte, Oline, a já si z autorit nic nedělám. A když už, tak srandu. A taky jsem napsal, že si nad vším kladu otázky – a dodávám, že i nad tím, co vyřknou autority, takže nejsem se vším hned hotový – to vy máte víc jasno a jste tedy hned hotov: jediní komunisti nás můžou zachránit, páč ti si dvaadvacet let neškrtli a tím pádem se nezkompromitovali. A taky jsem napsal, že stát by měl stanovit mantinely a pokud možno je pořád neměnit – a zase jen dodávám, taky je chránit, ale nic víc.
    Nepřu se s vámi o to, jestli u nás jsou nebo nejsou špatnosti, podrazy a sprosťárny (teď zrovně někde stojí, že vláda v rámci úspor zrušila a prodala ambasády po světě, a jen co trochu odezněly protesty proti tomu, už za ty peníze hodlá postavit novou ambasádu v USA), o to se nepřu, jen třeba “si kladu otázku”, jestli za všechen ten svrab může jakási vládnoucí vrstva, tedy nějací oni tam nahoře. A kdo to vlastně je? A že bysme jim tedy jako měli zatnout tipec? Aby se s námi podělili, co? Anebo je rovnou zrušíme jako vrstvu? (…)
    Jo, jo, takže dneska raději dobrou, jdu spát.

   • Danny napsal(a)

    Prominte Oline,

    Zkuste mi vysvětlit, co je nespravedlivého na tom, že máte příjem, který nedosahuje průměru, pokud nic kloudného neumíte, a jste neskutečně líný.

    Chápete význam veličiny, která se nazývá aritmetickým průměrem?

    P.S. Pokud před 1989 žili u rodičů 50 letí vysokoškolsky vzdělaní lidé, a měli menší plat, než lopatáci, tak to Vám zcela zřejmě nevadilo, že?

    Jenomže máte peška. Tenhle Váš svět, kdy moc patřila lopatákům prostě zmizel. Zmizel, protože neobstál v globální kojnkurenci. A globální ekonomika milý Oline spravedlivě každému vyměří, co jeho jest.

    Můžete to sice o nějaký ten rok oddálit, třeba i tím, že dočasně vyhrají komunisté. A milý Oliíne, pokud k tomu dojde, a já si nic jiného nepřeji, pak to bude nejlepší zárukou pro to, že v dalších volbách nebudou rozhodovat Vámi zvolení politici, ale pánové z IMF, kteří budou diktovat, za jakých podmínwek půjčí ČR další peníze. A z ůst pánů z IMF, stejně jako v případě Lotyšskja bude zaznívat ne traktáty o korupciu, ale o kolik se mají snížit mzdy ve veřejném sektoru, nebo o kolik se mají snížit důchody.

    Takže Oline, volte KSČM = IMF – to budou ti, kdož budou rozhodovat nakonec.

   • Danny napsal(a)

    Strejda OLIN

    Hlavně budte tak hodný, a zaujměte prosím nekompromisně vyhraněný postoj vůči všem, kdož Vás okrádají a šidí, mají několikanásobek průměrn=ého platu, a neživí se poctivou prací ale šmelením a spekulacemi například v bankovním sektoru.

    Jinými slovy, budte tak hodný, a zaujměte ten vyhraněně nepřátelský postoj například vůči Vlkovi, který má několikanásobek průměrné mzdy, nevytváří reálné hodnoty, a živí se lichvou, spekulacemi a posílá na Vás exekutory.

    Do toho nepůjdete, že?

 19. wbgarden napsal(a)

  A furt dokola to známé komunistické – když nepomůžu aspoň ublížím.
  Jde jenom o to by se v diskusích vůkol co nejvíc objevovala značka rodné strany. Potom se udělá dobře zaplacený průzkum veřejného mínění a vzápětí se bez uzardění opět prohlasí – lidi nás přece chtějí….
  Nihil novi.
  http://ateo.cz/f/images/m/marxism.jpg

  • jethro napsal(a)

   Zahradníčku, máte pravdu, tady je to sockomoušsky zmanipulované. Koukněte raději na Blesk. Tam to jede vyváženě. Denně dvě špíny na Babiše. To se vám bude líbit. Dnes aktuálně týrá husy.

   • oldwomen napsal(a)

    Promiňte, že Vám vstupuji do škádlení. Ono je na něj momentálně kydáno tak nějak odevšad. Jak z Třesko-pleskového bulváru, co nemá drobné na sazeče, tak to dohání barvotiskovými fotoskami, tak z dle vůle majitele nejobjektivnějšího prý středového deníku, tak i ze stran k liberalismu se hlásících periodik. Volit jej a jeho uskupení znamená nepoučit se na zářném Bártově příkladu…
    Nicméně, třesky plesky o týrání zviřátka – pokud tedy někoho podezírám z této hnusnosti, není přece problém oznámit své podezření příslušné Krajské veterinární správě, případně Policii ČR (která to stejně předá veterinářům). Víc mne tedy trápí jeho akční heslo “Z vidlí na vidličku” a to, že fakticky ovládá CELÝ zbylý český potravinářský průmysl a je vlastníkem větší části zbylé české zemědělské půdy.
    Zmiňovaný článek jsem nečetla, na Blesk a spol fakt nemám žaludek, ale na místě pana Babiše (a to jej opravdu “nemusím”) bych podala na plátek nakladatelského domu Ringier žalobu a požadovala omluvu.

  • Strejda OLIN napsal(a)

   Jen se ti divím, že sem tak rád chodíš. Alespoň mě, když se mi společnost nelíbí, odejdu a už se nevracím. Jdu jen tam, kde jsou féroví přátelé. Ne proto, že mě plácají po ramenou a přitakávají, ale že se se mnou baví a ne, že mi jen nadávají. Přestaň tu glosovat jiné a raději napiš nějaký článek o tom, v čem jsi machr – okrasná zahrada, čerověníci. Nemáš za ty dlouhé roky žádný zajímavý příběh? Nebo nám o tom svém koníčku vyprávěj. Kapišto?

 20. wbgarden napsal(a)

  Drahý Džetro jak jsem tu zjistil jsme původem oba technici asi.
  A realita je jenom realita, což my přísně racionální máme docela rádi, a pokud ešče furt vidíme a hmatáme atd, tak nám všichni ideologové, teoretici zoufalí, a jiní virtuálové vůkol můžou…
  Jistě vědí co i kam..
  Děkuji.
  Jak nám praví dějiny, jenom čin je účinný. Furt.
  Nihil novi.
  http://ru.warnet.ws/img4/161/kreat/45.jpg

 21. Strejda OLIN napsal(a)

  Nevím kam to napsat, tak třeba sem. Říkali drbny v TV, že prý Jágr dostal za ty reklamy pro O2 celkem 30 milionů. Tak si říkám, kdybych ročně vydělal půl milionu a nic z nich neutratil, za 60 let každodenní práce bych těch Jágrových 30 milionů měl taky. Připusťme, že je to pravda. Myslíte, že je to přiměřený honorář? A vůbec, co si o tom myslíte?

  • oldwomen napsal(a)

   Strejdo Oline, Jágrovi honorář za učinkování v reklamě nezávidím. Stejně tak nezávidím honoráře hercům, platy fotbalistům… Není od nic nemravné, že je přijímají, je to jen nabídnutá mzda za jejich práci. Konkrétně k Jágrovi. Není Vám ho spíš líto? Kromě bruslení nic moc jiného, spíš to nic, neumí. Ve svém zaměstnání je již seniorem, stačí hloupý úraz a co dál? Mládí v háji, do důchodu daleko, na živení se hlavou nemám, rukama mi to moc nejde.
   Kluci na střeše sokolovny leští a natáčejí anténu. To se asi blíží nějaké sportovní hry. Je po zimě, vypadá to na hokej. Nepřijde Vám na hlavu postavené, že národní tým se sestavuje na poslední chvíli z profesionálů zaměstnaných po celém světě a o tom, kdo bude či nebude za /asi nejen/ český národní tým hrát rozhoduje provinční kouč?
   Sport i obecně známí sportovci jsou mi ukradení, nezajímám se o ně. Jsou to lidé, kteří dělají svoji práci a zcela zjevně ji dělají dobře. Když vidím někoho nadšeně skákat, že to sme vyhráli a sme mystřýýýý, tak se ho ptám, v čem že je tak dobrej, že je světová jednička. Stejně tak se nadávajícího fanouška ptám, proč se zlobí. Vždyť být ve svém oboru v první desítce všech lidí na světě, co jej umí je přeci skvělé.
   Ještě zpět k honorářům. Ať se nám to líbí nebo ne, je to mzda za poctivou práci konkrétního člověka. Příjemce si je “neodklonil”, neukradl, nezestátnil, nezprivatizoval.

   • jethro napsal(a)

    No já spíš myslím, že je to možná poctivá mzda za poctivou práci ale hlavně z našich kapes. Nebo si snad myslíte, že to zaplatí někdo jiný, než zákazníci? Je to v podstatě přerozdělování a to dost nemravné, protože ti, kdo to platí si lístek na Jágra nekoupili dobrovolně. Byl jim vnucen.
    Myšlenka, že třeba někdo dá 200 mega Klausovi, ať se v televizi tlemí na sušenkami, a já to samozřejmě zacáluju v jejich ceně, to je normální?

   • oldwomen napsal(a)

    Ale nikdo Vás nenutí být zákazníkem O2, stejně tak Vás nikdo nenutí kupovat ony hypotetické sušenky. Dokonce můžete bejt takovej frajer důslednej, že na čísla O2 nebudete ani volat …
    Honorář reklamní hvězdičce mne neprudí. Zboží si koupit mohu, ale nemusím. Hodně mi ale vadí, že musím kupovat i to co nechci. Konkrétně třeba elektrická energie. Kdyby bylo po mém, tak si kupuji jen tu vyrobenou v jaderných a vodních elekrárnách, ale zcela rozhodně nechci fotovolaickou a větrnou. Mám smůlu, kromě toho, že musím kupovat co nechci, ještě musím platit na výzkum a rozvoj toho co nechci a je mi jasné, že za pár let budu platit i za likvidaci toho, co jsem od samém počátku nechtěla kupovat.
    (Tedy – bydlet na samotě u lesa daleko od drátů i kanálů, tak samozřejmě mám střechu dílem ze solárních panelů na ohřev vody a dílem z fotovoltaických panelů a na komíně mi hučí větrník, protože bez elektřiny to v současnosti nejde. Ale počítám i se specifickými vlastnostmi takto získané energie a upravím si dle toho i spotřebiče a počítám i s tím, že se může stát, že některé dny budu zcela bez el. en. )

   • jethro napsal(a)

    Ta volba, to je jen chiméra. Ti tři mobilní operátoři postupují dojemně ruku v ruce, takže když jeden momentálně vyjde s “výhodnou” nabídkou, zbývající dva to do měsíce dorovnají. Vsaďte se, že do měsíce ostatní vyběhnou se svým “Jágrem” za podobné honoráře.
    Takže opravdu utrácejí prachy za vás, bez toho, aby vám dali šanci nějak to ovlivnit.
    Já jsem shodou okolností dobrým klientem O2 a stejně mne to štve. Protože jsem také dobrým klientem T-mobile a ti mi to brzy přiúčtují také.
    Nebuďte naivka.

   • jethro napsal(a)

    A ještě jeden aspekt: jsem klientem O2 a platím jim měsíčně hodně peněz. Internet, mobilní data, dvě linky, umíte si to představit.
    Oni zacálují, a je jedno jestli 5 nebo 50 mega za přiblblou reklamu a nalákají určitou skupinu nových klientů, kterým nabídnou výrazně lepší “vstupní” podmínky, než mám já starý kozák pouhých 20 let jim platící. Tak kdo to zaplatí? Ti noví nebo já?
    Shodněme se na tom, že jde o business a že v konečném součtu O2 musí vydělat. I na tu reklamu.

   • oldwomen napsal(a)

    Ale já jsem netvrdila, že zákazník reklamu nezaplatí a že prodejce není ziskový. Ani jsem neřekla, že slevy jsou pro zákazníka výhodné a ani jsem nezpochybňovala domluvu na cenové politice mezi poskytovateli mobilního připojení a volání – že je to tichá kartelová dohoda a poskytovatelé by za to měli být trestáni jsem velkoryse přehlédla.
    Nikdo mne přece nenutí připojovat se k Internetu, nikdo mne nenutí si bezmála implantovat “sluchátko” mobilu do ucha a mikrofon na hrtan. Pokud si vytelefonovám kšefty (ééééé uzavírám obchodní dohody), tak mi stejně účty platí ten poslední koncový zákazník. Pokud pomocí mobilu diriguji blízké, co se dá dělat, pocit vlastní nepostradatelnosti a důležitosti prostě není zadarmo. Můžete namítnout, že denně voláte starým rodičům a ověřujete si, zda jsou v pořádku. Ale stejně tak je můžete denně navštívit a udělat jim tím podstatně větší radost a nebo se můžete prostorově uskromnit a bydlet společně.
    Jediné, co svou volbou a vůlí opravdu nemůžete ovlivnit jsou ceny energií – zde hlavně elektřina a odpadní voda – a pohonných hmot.

   • tata11 napsal(a)

    oldwomen

    škoda že jste to vzala z druhé strany z te zavisti,ano plno lidí to i zavidí,nemužu vědět jak to myslí OLIN,ALE TŘEBA VY nebo WB mu vlastně v odpovědi přisuzujete tu zavist,přitom je to dobře položená otazka,nejen tady ale v celé společnosti,myslite že je zbytečné klast otazky třeba že si naky uřednik podepiše smlouvu na zalevaní kitek,nebo opravěnost odměn kdy mladá po škole dostane mnohonasobně víc než její starší lolegině,nebo že ministr nic nevěděl nic nepodepisoval,atd…….nestojí se zamyslet jestli pravě nam nevsugerovavaj že to je zavist,pak to ale tady je jaky je ,protože v jinych zemích striktně rozlišují za co jste třeba prodala barak a za co jdou veřejné peníze…….to je ten rozdil.

    ALE OPRAVNĚNÉ JE SE PTAT I na takovéto věci ohledně kam spějeme když dokaže tato společnost nemyt na postižené a na druhou stranu da třeba takovouto častku…….to je přece uvaha tlačit myšlení těchto majitelu aby misto takové reklami sponzorovali třeba ustavy pro postižené je to přece stav naší společnosti,to prostředí vytvaříme my,ovšem měli bysme rozlišovat jak sem řekl co je zavist a co opravěnost a ne vše toto brat jak zavist.

    DAM PŘIKLAD UŽ ROKY si nechávám strhavat ze mzdy KAŽDY MĚSÍC 100 kčs na hladové děti v africe UNESCO…..Po 1 ROCE MI došlo poděkovaní a ruzne prospekty,a brožury okamžitě sem se spojil s ředitelkou a ptal sem se jestli by nebylo prospěšnější ty penize za brožury použít smysuplnějc tak se omluvila už je nedostavám,asi jen mi to neposilaj ale to je přesně ten tlak co by mělo zajimat všechny.KAM dou a zajakym učelem,ne zatím vidět jen závist

    ohledně toho skakaní je to těžké každý sme jiny ale ja sem vždy hrdy když hraje hymna že někdo zase dobře reprezentoval,je to věc co plno lidí rozptílí od všedních starostí.

    ohledně honorařu tady bych souhlasil jen spoloviny,honoraře ano ale zase debata musí byt kde se zastavítato vyše když třeba pak klub dotuje město,není to až tak jednoznačná odpověd ale to by bylo na jinou debatu kam se dostavá sport

   • tata11 napsal(a)

    oldwomen napsal(a) 12. 4. 2012 v 9.30

    nikdo VAS NENUTÍ to je pravda takže to má byt v pořadku?ZASE JSTE NATO ŠLA STE DRUHÉ STRANY ,to je ale tak polovic pravdy druhá je nebyt lhostejný k těmto nešvarum a snažit se to změnit i tím že se budete ptat,davat navědomí a jak se řiká i malí šutírek pohne lavinu.
    nebo rezignovat,pokrčit rameny a to většinově tato společnost dělá naopak ještě kritizuje lidi co jsou nespokojení a nerozlišuje jesti s te zavisti nebo opravdu nešvary

   • oldwomen napsal(a)

    Pokud z mé první odpovědi vyplývá, že podsouvám ostatním závistivost vůči komukoli, omlouvám se.
    Ale směšujete, či dáváte na roveň, rozkrádání státu nevýhodnými smlouvami – viz ty kytky na Ministerstvu dopravy, výběrovými řízeními šitými na míru konkrétní firmě či člověku, s platbou od soukromé společnosti pro daný úkol najatému člověku.
    Jo, k tomu altruismu – hladovým dětem do Afriky nepošlu ani halíř a to ani adopcí na dálku. Ale celkem pravidelně dávám věci do sbírek Červeného kříže, od září až do minulého týdně jsem poskytovala jídlo a střechu nad hlavou bezdomovci z povolání (jsou lidé, kteří se opravdu práce štítí a příživnictví a přežívání ze dne na den jim vyhovuje), “adoptovali” jsme si dědečka. Ne snad, že by to bylo nějak in, ale lidé by neměli být sami – nejen o Vánocích.

   • oldwomen napsal(a)

    Tato, a jak jinak chcete dát na vědomí svoji vůli SOUKROMÉMU poskytovateli služeb, než tím, že jeho služby budete či nebudete kupovat?
    S protestními nótami i poníženými suplikami si v tomto případě vytře zadek už slečna v podatelně.

   • tata11 napsal(a)

    oldwomen
    jasně že soukromník a stat je odlišné nesměšuji psal sem otom oděleně možna ne dost srozumitelně.

    bylo to myšleno jako oděleně ale zrovna tak to nazyvaj zavistí.

    vyte stím soukromníkem to bylo myšleno že jednotlivec nezmuže nic to davaní navědomí bylo přenest do společnosti třeba tendle mě podvedl ,tedle šidí,a společnost by měla nastavit to zrcadlo,neumím tak podat svou myšlenku ,vidíte proto mi je proti srti diskutovat s WB MĚ NEVYPROVOKUJE,JAKse da diskutovat s člověkem co VÁM ODPOVÍ TAKTO………

    Tato padlo tady víc slov a ešče padne, teď když jste kucí rudí konečně přiznali o co vám jde, tak mě to docela začíná bavit. Hlavně si prosím nemyslete, že vaše projevy jsou bůhvík jak sofistikované. Jak z dávného školení kádrů…
    Ano já jsem jednoduchý ale ve srovnání s váma….
    Ovšem dost přesný a dycinky do černého, teda spíš do rudého a proto furt ten rudyryk.

    SEM JEN PROSTY ČLOVĚK NIKDY SEM NĚCO NEPŘEDSTÍRAL NIKDY NEŘÍKAL ŽE TO CO PIŠU JE DOVÍJAK CHYTRÉ,naopak mnohdy sem přiznal že sem napsal blbost pišu co si myslím že je spravné a jak to citím že se snažím pochopit toho druheho,nebo jak se dobrat na čem se mužemschodnout a na čem né no a stím panem to prostě nejde ma jednu škatulku,přitom stale piše jak neuraží atd,on je prostě prost řikat sve pocity pohledy on je kapka co kape do jednoho mista……..je to očem se v zakoně přirody řiká přičina……..pak nasleduje dusledek vypěnění protějšku,i když sem imuní abych se nechal vyprovokovat,kazí to prostředí……….nejde oto se provokovat ……holt někoho to baví,.

    vratme se ale ktomu soukromnikovi,souhlas že si tak jak to pišete vytřou ,to bylo myšleno jinak.že se musí společnost přetvořit aby podvodnik byl natom jak v dobre partě člověk co se nezachová spravně,prostě si to tam nedovolite,jak to dokazat nevym vždit pišu že sem idealista ale ktery se tak celý život chová mockrat kvuli tomu dostal přes chubu ale nic jineho nemužu než svuj postoj davat na vědomí přesvedčovat lidi kolem sebe,a zasebe mužu říct až zaklepu tam na hoře vym že se nemámza co stidět.

    Jo, k tomu altruismu….není duležité co jak ale občas myslet i na druhé,ne ja sem king co mě zajimá druhy ,ja sem taky musel sám,ale to se nedá vyžadovat to mate v sobě,bohužel někdo i přehnaně nebot i platí každé dobro je zakonitě potrestano,jeto složité ,pojmenovat to nebo vysvětlit je problém

   • Danny napsal(a)

    jethro

    Můžete také zvolit možnost nebýt drogově závislý na mobilním telefonu.

    Doporučuji koupit kladivo vyrobené v n.p. Zbirovia, a roztlouci tímto mobilní přístroje celé rodině, a nebudete muset žádnému operátorovi nic platit.

    U Vlka jste kvičel, jak to chodilo za Vašich mladých let, tak vyhodte mobily a do mladých let se vratte.

    Já si koupil mobil na konci ledna na nátlak nového zaměstnavatele – do té doby jsem jej nepotřeboval.

  • Kutil.bloguje.cz napsal(a)

   No, nevím, nechci zase rejpat, ale příjem snad není určován nějakou úměrností, zásluhovostí nebo spravedlností, ale tím, kolik je kdo ochoten dát… Možná kdyby se k moci dostala KSČM, že by to zařídila tak, aby byly příjmy přiměřené potřebám… Ale ne, omlouvám se, to už jsem zlej… A taky jsem se zařekl, že už tu nebudu diskutovat… Jenže… To je jako s tou naší vládou, sliby, chyby…

   • oldwomen napsal(a)

    Kutile, přesné.

   • Strejda OLIN napsal(a)

    Umíte si představit jaký šílený kolotoč souvislostí, příčin a následků by se rozpoutal, kdybychom akceptovali váš názor, že příjem je určován tím, kolik je kdo ochoten dát? Tato praxe je možná úspěšná na tržišti, kde si můžu nebo nemusím koupit 10 dkg klobásy za 50 korun, ale neumím si ji představit v celospolečenském měřítku, v ekonomice státu. Z tohoto systému poptávky a nabídky, úspěšnosti a neúspěšnosti, schopnosti a neschopnosti, štěstí a smůly vám vždy někdo vypadne. Co s ním? Máme se o něj postarat, nebo ho nechat osudu, charitě, Armádě spásy? Z takového systému MĚ mrazí víc, než z toho, že někdo určí můj příjem na základě prospěšnosti, množství a kvality odevzdané práce. Představte si, že vaším příjmem je důchod závislý jen na ochotě. I tu ochotu musí někdo určit a regulovat, protože pochybuji, že by byl někdo ochotný dávat víc, než musí. Kdyby se dělník a zaměstnanec spoléhali jen na ochotu zaměstnavatele, umřeli by hlady.

   • Kutil.bloguje.cz napsal(a)

    Oline, to není můj názor, to je skutečnost. Tedy to, že mzdy určuje trh práce. Tak to prostě je. Pravda, použil jsem pro to asi až příliš expresivní hyperbolu, zřejmě nebyla úplně srozumitelná, to se omlouvám.
    A bavíme se o tržním hospodářství, které tu máme, o kapitalismu, aby zase nevznikla mýlka.

   • poletucha napsal(a)

    Oline, ten šílený kolotoč si nepředstavuji, stačí se dívat a přemýšlet. Funguje to a proto jsou platy žen niřší než platy mužů (ženy jsou ochotné prodat svoji práci levněji), proto jsou platy IT pracovníků vyšší než platy vynikajících obkladačů… Nemusíme s tím souhlasit stejně jako s lednovými holomrazy.

  • Strejda OLIN napsal(a)

   Někteří mi evidentně neporozumněli. Já Jágrovi ty peníze nezávidím, byl by hloupý, kdyby takový kšeft odmítl.
   Vezměte si průměrný čistý příjem řekněme 22 000 Kč/měsíc. To je práce za nějakých 156 Kč/hodinu. Člověk s takovým platem by musel denně pracovat po celých 113 roků, aby si vydělal 30 milionů. Za těch 113 let by třeba jako řidič autobusu odvezl miliony lidí, jako pekař by upekl miliony rohlíků a tuny chleba, svářeč svařil stovky nebo tisíce kilometrů sváru, učitel vzdělal tisíce žáků, sedlák 113x zoral, zasel a sklidil… chápete, každý pracující člověk by za těch 30 melounů odevzdal společnosti obrovské množství nějaké užitečné hodnoty. To je strašný nepoměr k odměně za několikahodinovou “práci” nemající žádnou společenskou hodnotu. Mě vůbec nejde o Jágra nebo outú, ani nevím, jestli je ta zpráva pravdivá. Jen přemýšlím nad tím, jestli je z mnoha důvodů správné nebo morální, aby za takovou “práci” byly takové odměny. Když někdo udělá nebo vymyslí něco, co pomůže nebo bude prospěšné pro jiné, ať klidně dostane třeba miliardu nebo bilion.

   • tata11 napsal(a)

    strejda

    přesně tak sem to já chapal,nejde vubec o konkretní připad nejde o Jagra,ZDE JDE vlastně jen o princip jak to každy vidí nejde ani jestli to vidíme jinak,nejde v podstatě o pravičactví ani o levičactvíi když vždy narazite na naky mantinel kde VAS TO TAHNE TO tak posuzovat.

    JDE vlastně o to jak si to každy z nas představuje a tady je asi ta hranice kdy se nikdy nepochopime protože moje je vnimano jako zavist a ja zase nechapu že někdo muže schvalovat jakokoliv odměnu i když je třeba jako za praci ale kde je ta hranice,ano vtomto ohledu je podle mě moralní když třeba vydělá za den 30milionu přes svoji šikovnost,popularitu nebo nevím co ještě sice poctivě ale z druhé strany on by bez toho mravence nemohl nikdy 30 milionu vyděla kdyby ten mravenec nevyraběl ty hodnoty a přitom takovy peníz by nevidělal ani za X let………pak je z meho pohledu spravedlivé to viší zdanění,to je ta solidarita,pravičaky deklarovaná jako zavist rudy blabol nevym co ještě,to je to co ten zakon trhu nemuže postihnout a v priodach se vylejou hrozny hněvu.

    kdy pravě spravedlinost z bodu diktaturu proletariatu kterou ja nechci ani ji neschvaluji nahradí diktatura kapitalu to sou přece dvě mezní polohy a ani jedna není spravná

   • Danny napsal(a)

    Oline, ale čistý příjem není 22 000 čistého, ale cca 24 600 hrubého – to je bez pár korun 19 000 čistého – tedy nikoli 22 tisíc.

    A co se týče té přiměřenosti, tak Jágr ne, že uekl miliony rohlíků, nebo odvezul miliony lidí, ale UDĚLAL RADOST milionům lidí, a to je s dovolením snad více, než těmto napécii rohlíky, nebo je odvézt.

    A co je podstatnější, lidé – Jágrovi fanoušci si za tu radost rádi zaplatí.

   • Danny napsal(a)

    Strejda OLIN

    S Vaší pitomou bolševickou argumetnací operovali bolševici, kteří tvrdili, že horník vykutá tisíce tun uhlí, a proto si zaslouží několikanásobný plat oproti chirurgovi, který z těl pacientů vyřeže nepoměrně menší množství nemocných částí lidského těla, nebo konstruktér, který pokreslí maximálnbě kilogramy papíru.

   • Strejda OLIN napsal(a)

    Danny, jste pravděpodobně zatížen představou, že lidé uvažující jako já nic jiného, než “pitomoučkou bolševickou propagandu” nejsou schopni vymyslet a pochopit. Tato představa o “primitivní lúze z ulice” vznikala v hluboké minulosti, kdy jen dědičně vyvolená elita měla přístup ke vzdělání a z titulu svého majetku si přivlastnila právo rozhodovat a soudit co je a co není správné, kdo má a nemá pravdu, kdo je a kdo není v právu. Vy prostě z těchto pozic vystupujete a argumentujete, aniž byste jen na chvilinku zapochyboval o svých názorech. Já se sice považuji za levičáka, ale snažím se o hledání pravdy, také o mnohém pochybuji, chci na základě stále dalšího a širšího poznání porozumět uspořádání společnosti, kladu si otázky. To je myslím rozdíl od kategorického vykládání věcí, nepřipouštění si omylu a tvrdošíjné obrany dogmat. Opět se možná mýlím, ale všiml jsem si, že jsou to právě “kovaní” pravičáci, kteří takto kategoricky s přesvědčením o vlastní neomylnosti a pravdě na své straně vystupují. Oni jsou to, kdo se možná i nevědomky staví nad všechny ostatní. A protože nadpoloviční většina pravičáků se rekrutuje z majetných vrstev, která jak jsme velmi často svědky se domnívá, že když si může téměř všechno koupit a všechno zaplatit, že má i ve všem pravdu. Myslím, že i toto měl Marx na mysli ve své teorii tříd.
    Prosím abyste vzal ve své odpovědi v potaz skutečnost, že Vás osobně neznám a nic o Vás nevím a jen dedukuji z Vašich příspěvků a jak tu jeden omílá, nebrat osobně.

   • Strejda OLIN napsal(a)

    PS: Danny, až teď jsem si přečetl váš dnešní příspěvek ve 14:31 hod. Nebudu komentovat, úsudek si každý po přečtení udělá sám.

   • Danny napsal(a)

    Olin

    Prominte, já se vrátím k minulé diskusi, zer které vyplynulo, že jste nepochopil látku vlastivědy páté třídy základní školly, kde se učilo, že ropa, plyn a uhlí jsou neobnovitelné zdroje, a zásoby těchto jsou konečné. A tajké to, že jak s časem ubývají, a je jich stále méně, tak získávání těchto nás stojí i vyšší úsilí, a tím i více peněz = vyšší vstupní náklady.
    Takže o lhedání pravdy se klidně snažte, a začněte prosím tím, že si dolníte látku páté třídy základní školy, naučíte se diskutovat se vzdělanějšími, než jste Vy, třeba žáky druhého stupně ZŠ, po pár letech se studenty SŠ, a pak možná po dalších pár letech s dospělými lidmi.
    Ton, který tím pádem vzhledem k Vám a třeba tatovi11, který zcela prokazatelně nezvládá látku druhé třídy základní školy (vyjmenovaná slova) je zcela přiměřený Vašim duševním schopnostem.

 22. wbgarden napsal(a)

  Oline máš pocit, že jsem tobě či někomu tu radil ? Ale ty bys rád radil furt a všem, tak po soudružsky viď. A taky tak po demokraticky říkal co můžu a co ne a s kým můžu a s kým ne atd atd.
  Máš pocit, že jsem ti někdy řekl přestaň ?
  Dobré je, teď si s dovolením půjčím tvé oblíbené klišátko, které používáš na vůkol forech, dobré je, že ses konečně odkopal, Olinku.
  To bylo nějakejch tanečků a demořečiček. A pravda je taková, jak jsem tuto předpokládal. Na chlup přesně.
  Což mě, musím říct, velmi těší.
  Jinak v čem jsi tak machr asi ty ? Kromě nickování a propagace komouštví.
  Pokud budeš mít opravdový zájem o mé koníčky máš milion možností. Zeptat se přímo, mrknout na moje stránky, prohlídnout si obrázky, které tu občas dávám atd atd.
  Já na rozdíl od tebe nemám zapotřebí a ani nemusím býti anonymním.
  Tož tak propagandisto rudý.
  Jo a pokud budete do svých řad pak potřebovat opravdové machry, tu drobný návod. Osvědčený…
  http://www.komik.cz/dir_obrazky/tak_co_bude_z_vas.jpg

 23. wbgarden napsal(a)

  Olinku ty se fakt nezapřeš. Dneska ti vadí třicet melounů, po kterejch je ti celkem nic a zítra bys určitě rád říkal – pětistovka měsíčně pro člověka, který nemá rád komunisty, není to moc soudruzi !!
  http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/419301_10150620556971864_220511521863_9434361_1669574250_n.jpg

  • Strejda OLIN napsal(a)

   WB, ty se fakt nezapřeš. Že já blbec jsem nevěřil těm, co radili si tě nevšímat a ignorovat tě. Ale to je asi tvůj úmysl, provokovat a nasírat lidi. Jsi jak otravná veš. Otrávil jsi i mě! A o to ti zřejmě jde. Tak dlouho provokovat až to člověk nevydrží a ustoupí, odejde, protože jen pouhé setkání s tebou dokáže pokazit náladu na celý den. Já na takové nuly jako wbgarden opravdu nemám nervy. Donekonečna se obhajovat a vysvětlovat, dokládat že to tak není, věčně od něho snášet urážky a nadávky, rádoby vtipné poznámky… ne, na to fakt nemám.

   • Danny napsal(a)

    Strejda OLIN

    Webgarden neprovokuje a nenasírá lidi, milý Oline, webgarden lidi BAVÍ. Já jsme člověk, a bavím se. Na Vás není lidského nic, protože Vás bolševiky za lidi nepovažuji, což je recipročním důsledkem toho, že vy Bolševici nepovažujete za lidi ty, kteří jsou pracovitější a chytřejší, než jste Vy sami.

    A ano, je potřeba, abysste ustoupilii odtáhli někam¨, kam patříte – nejlépe do středoasijských stepí, odkud jste přítáhli.

   • jethro napsal(a)

    A bacha, máme tady ugrotatary 🙂

 24. tata11 napsal(a)

  NO PADLA tady věta …..Dneska ti vadí třicet melounů, po kterejch je ti celkem nic a zítra bys určitě rád říkal .

  pisatel vtom vidí zavist,nic ti dotoho není,
  ONO JE TO SLOŽITĚJŠÍ a jak to byvá vše souvisí ze vším………pominelemi politicky naboj pisatele,ktery všem okolo vyčitá jak so jednoduchy,a ze vším hned hotový ma jasno za vším je rudý dabel těmto lidem se nedá odporovat respektive je to zbytečné,pak samozřejmě sou lidí s nadsazkou ty opravdu jen zavistivý,čím vic neschopny tím víc zaviděj a užiraj se ano i takovy jsou.

  OVŠEM ROZUMNÝ ČLOVĚK SE ZAMySLÝ,JE OPRAVDU KAŽDEMU do toho prd když dejmetomu veřejnopravní televize vynakladá takto prostředky,nevym nejsem odborník ale rozhodně opravněné je se zeptat kam prostředky jdou,proto je třeba rozlišovat kde je to zavist nebo konečně i to že tomu stačí 500 ten nas nemá rad a to neplatí jen o KSČ,ZROVNA TAK to muže byd ty nam daváš na kampan tak ti to takle vratíme .

  A SAKRA BY SE a to všichni měli zajimat kam ,proč ,jak,veřejné peníze.
  protože pak je tady to co mame.BEZ PARDONU AT ma jakekoliv tričko by nas mělo zajimat každá vynaložená koruna

 25. levandule napsal(a)

  Tak jsem si četla diskusi a myslím, že volit komunisty chtějí lidé hlavně proto, že jim vadí zpupnost současných pánů. A jak jinak jim ukázat, že s nimi nesouhlasí, než je chtít naštvat, tak jako oni nas… s prominutím spousty občanů každý den. A oco vlastně jde. Největší komunistobijci jsou ve velké většině bývalí a velmi dobře zapsaní soudruzi. A těch překábátěných ve všech současných stranách je tolik, že je vlastně volíme v každých volbách. Já osobně nejvíc postrádám vzory čestného chování a i trocha vlastenectví by se hodila. Myslím si, že dobrých a vhodných lidí je dost, jen nejsou vidět a v současném volebním systému se ani nechtějí umazat se současnými stranami. Někde jsem četla, že nejlepší by byly volby jak do senátu, velký paír se jmény a možnost kroužky označit ty které znám, napříč všech stra. To by bylo zajímavé, kolik bezpartajních by bylo zvoleno. To by se mi líbilo asi nejvíc. Ale jde to vůbec změnit. V Irsku to prý šlo.

  • jethro napsal(a)

   Jedna z motivací podpořit komunisty může být i donutit ty “pravé demokraty”, aby respektovali výsledky voleb. Je svinstvo, když strana, kterou zcela legálně a demokraticky postrčilo do parlamentu 15% lidí, je odstavena, a zbytek levice díky antikumunistické histerii bývalých kovaných komunistů prostřednictvím perel jako je Bohumínské usnesení ztrácí možnost sestavit vládu i po výrazném vítězství ve volbách.
   Je možné, že lidé chtějí i toto změnit. Ostatně odstavení komunistů od vlivu na tuto zem byla největší chyba intikom, komunisti tak nedostali příležitost znemožnist se, namočit se. Dnes tedy vypadají jako jediná neposkvrněná a tedy ta správná strana.

   • oldwomen napsal(a)

    Jetro, nevím, zda to byl pokus ze strany “starého” Reflexu a nebo iDnes(Heute). Je to už tak čtyři, pět let starý ftípek. Nastrčili “lobbistu” s tučnými obálkami, aby obešel vybrané poslance ze všech parlamentních stran, zda by za určitou částku byli ochotni hlasovat pro tuto věc, i když to není zcela v souladu s hlasováním zbytku jejich klubu….. Kejvli všichni. I ti z KSČM.
    Nedělám si iluze. Děsím se zklamání věřících.

   • jethro napsal(a)

    O tom jsem ale nepsal. Psal jsem o odstavení části DEMOKRATICKY zvolených poslanců od politického vlivu… Je to svinstvo. A důsledkem jsou mj čistí komunisti, co je bude spousta lidí volit. Možná i já. Nevím.

   • jethro napsal(a)

    Vy mi nerozumíte nebo se vcelku šikovně vyhýbáte řečenému. Logika je prostá:
    – s komunisty nikdy
    – komunisti vezmou levici 15%
    – nějaké nové protikorupční a protidinosauří veverky vezmou levici 12%
    – ČSSD drtivě vyhraje
    – ČSSD bez nás nedá 101
    – Vládu sestavíme my, tj. ODS, TOP a nějaké veverky.
    Doufám, že teď už jsou mé myšlenky zcela jasné.
    Řešením je
    a) zakázat komunisty
    b) podpořit komunisty, aby nemohlo platit ono nikdy

   • oldwomen napsal(a)

    Jetro, jen jsem doplňovala onu čistotu nenamočením se.

   • oldwomen napsal(a)

    Jo, to, že jsou odstavení a že mi to vadí jsem tu už také uváděla.

   • oldwomen napsal(a)

    cituji se:
    Prosím pěkně, že KSČM je v pozici, kdy sice zastupuje cca čtvrtinu obyvatel, ale není v partě hochů, co spolu mluví, je mi známo skoro čtvrtstoletí a NELÍBÍ se mi to. Nesouhlasím s tímto stavem. Minimálně je to nespravedlivé. Stejně tak mi neunikla marná snaha o její zbytečné zrušení.

 26. wbgarden napsal(a)

  Olinku měly bys víc poslouchat soudruhy. Dobře ti radí. Zásadně nediskutovat s lidmi, kterým neumím odpovědět. Dyť to je téměř základní věta z každé propag příručky
  Jinak ovšem jako rudý propagčík máš dost rezervy, Oline, řečeno kulantně. Dáváš si semotamo góly i do vlastní brány. O rozmanitých naběhnutí si, rači pomlčím. Chápu, že toho máš hodně, obskočit všecky fora atd, atd, ale přece na machra za kterého se jistě považuješ. Jo a též ztrácíš dost glanc. A o tvé tvé anonymitě zas ani ťuk. Ale jinejm furt radit to jo.
  Já bych tě teda ale neplatil.
  Tato padlo tady víc slov a ešče padne, teď když jste kucí rudí konečně přiznali o co vám jde, tak mě to docela začíná bavit. Hlavně si prosím nemyslete, že vaše projevy jsou bůhvík jak sofistikované. Jak z dávného školení kádrů…
  Ano já jsem jednoduchý ale ve srovnání s váma….
  Ovšem dost přesný a dycinky do černého, teda spíš do rudého a proto furt ten rudyryk.
  http://www.komik.cz/dir_obrazky/to_uz_tady_pred_60_lety_bylo.jpg

  • Kutil.bloguje.cz napsal(a)

   Wbgardene, rozčilujete mě, že vám to na té vaší zahradě tak pěkně roste a na té naší je jen pár chcípáčků, ale opravdových, ne čarověníků, už by vám to měl někdo přijít znárodnit a obdělávat komunálně, však dočasu, ale tady mi přijdete jako oživující prvek, rád se zasměju, a od té doby, co pan Krůta udělal z Brejlí.net politickou platformu, tak je toho tady k zasmání čím dál míň, všichni berou všechno moc vážně, taky jste odvážnější, netroufám si některým diskutérům naplno říkat, že si sami nabíhají, a taky mi nejde do hlavy, kde na tu svou zeleň a jiné barvy berete čas, když musíte od rána do večera prohledávat web, abyste našel obrázky, na které tu tak často a tak rád odkazujete…

   • tata11 napsal(a)

    kutile

    není spíše pravda že každy rad něco jineho,že majitel zde zavedl několik rubrik a tam až na vijímky se politika nezatahuje,mě třeba zajimá odělení receptu a politika.VYTE ALE POLITIKA holt není humor,když je prostředí špane myšleno politické holt toho moc k humoru není.

    pozastavym se jen nad jedním,a klidně mito vmete natvrdo,mě osobně vadí lidi který piší za učelem vyprovokovat ty druhé,a radovat se že ten druhý si naběhne,no nic každy sme jiný

   • Strejda OLIN napsal(a)

    Můžu se vás Kutile, s dovolením zeptat, kolik jste již na brejlích zveřejnil nepolitických fejetonů, esejí, povídek, básní, kritik, reportáží, cestopisů apod.? Tata11 má pravdu, na Brejlích lze najít 12 rubrik + Forum. Je-li vám tolik proti srsti moje levičáctví a politikaření, vždyť mě nemusíte číst ani se mnou diskutovat. Sám to říkáte, nikdo vás nenutí. Já nemusím poezii a také do této rubriky prostě nechodím a vůbec mě nezajímá, co se tam děje. Mě tu vůbec nevadí (a jsem dokonce rád) střetávání různých politických názorů, jsou pro mě prospěšnější víc než si vůbec uvědomuji, ale vadí mi konkrétně přístup pana Jana Slámy alias wbgaren. Podle mého názoru to není nic jiného, než provokace a štěkání dnes již bezzubého psa. Také mi zkraje připadal občas vtipný, také jsem ho považoval za užitčnou štiku v rybníku, také jsem měl tendenci s ním komunikovat (wb na požádání rád dohledá, on je to takový Velký bratr s ještě větším archivem než měla StB, i když účel je možná stejný), také jsem mu dal najevo, že si jeho některých schopností vážím, ale “odměnou” mi bylo vždy plivnutí do tváře. Jeho glosy se časem okoukaly, začaly být trapné až urážlivé, jen se snahou někoho zesměšnit, ztrapnit. On jedinný je tu osobní, on nediskutuje o tom, co někdo napsal, on cejchuje a zesměšňuje autora. Takže jestli se mu nelíbí co tady napíšu já nebo jiní, tak ať to nečte, nebo sem nechodí, nebo se vyjádří jako každý jiný neosobně k problému. Kutile, vám bych chtěl říct, že pan Krůta z Brejlí žádnou platformu někoho nebo něčeho neudělal. Takových webstránek najdete na inetu stovky, ale jen na několika málo z nich to žije jako na Brejlích. A to je jeho velká zásluha a spousta práce. Mám jen jednu radu pro nespokojence – když se jim Brejle nelíbí, ať sem nelezou.

   • Kutil.bloguje.cz napsal(a)

    Příspěvků jsem zde již publikoval asi deset, možná víc (pod svým občanským jménem), ale bez valného úspěchu. Nebyly totiž o politice a na nikoho jsem v nich nenadával, nanejvýš na sebe… (Smajlík.)
    Nejsou mi proti srsti vaše názory, jen je komentuju, protože mám jiné. A v tom je možná ten problém. Věčný problém internetových diskusí… Věřte mi, že kdyby mě to nezajímalo, že bych vás nečetl a nekomentoval.

   • Danny napsal(a)

    Strejda OLIN

    Jestli si myslíte, že pokud vyhrají komunisté, tak na zájkladě toho zahraniční investoři zavedou kategorie Dééé a Téééhááápééé podle ZEUMS II, a budou protěžovat negramotný lopatáky, pak jste na omylu Olinku:-))))

  • Veleknez Ratata napsal(a)

   Oh, you are no fun anymore.

   • oldwomen napsal(a)

    Když von ten odkaz je pravdivej……
    …. a soc.dem. se v průběhu století zase až tak moc nezměnila 🙁

 27. anna napsal(a)

  jethro, můj názor na rozložení sil po volbách je shodný s Vaším. Obávám se, že budeme mít pravdu. Ale co s tím? Přesvědčené nepřesvědčíte a ti nerozhodní i ti znechucení, nebo ti toužící po nějakém novém nositeli grálu buď k volbám nepůjdou vůbec, nebo dají hlas těm “novým veverkám” . A předčasné volby? Po té mediální masáži, jak by byly špatné? (Ano, mnoho by nevyřešily, ale snad by nám ten současný vládnoucí spolek alespoň zmizel z očí.) Navíc, ani v Soc. dem ani v KSČM není výrazná osobnost, která by dokázala potenciální voliče přesvědčit a přitáhnout Spousta lidí si zatím neuvědomuje, co se na nás valí od těch “rozpočtově odpovědných”, řada lidí říká, že se tedy uskromní… A pak, pro nemalou část společnosti je slovo levice slovem sprostým a volit levici by je ve vlastních očích degradovalo na nepřijatelné “socky”. Nevím, co s tím, jen se obávám výbuchu násilí, a to ne od těch, kteří budou opravdu “dole”, ale od těch profesionálních provokatérů, kteří se způsobeným chaosem pobaví a vyřádí. Potom? Nějaký rozhodný spasitel se už najde, který tvrdou rukou zasáhne. Bohudík, žádné jméno se ZATÍM neobjevuje, ale… A.

  • jethro napsal(a)

   Anno, jako vždy souhlasím. Nakonec jste z našeho kraje 🙂
   Ty nové veverky, to je problém. Bude to LEV? A není ten LEV šance cosi změnit? Ještě nevím. Pokukuju po Paroubkovi ale i po Babišovi, což mi stará žena, mladší než já, nemůže odpustit 🙂 . I ti komunisti nejsou vyloučeni. Uvidím, jak do nich budou před volbami tepat a pokud to bude hodně chucpe, dám jim hlas. Z principu.
   Do voleb je ještě bohužel daleko. Ti hoši nahoře musí dokončit pár rozdělaných věcí a hlavně důkladně pozametat, protože jejich nástupci budou pečlivě hledat každé smítko. Proto ty co nejrychlejší volby – to byl jen průhledný politický tah, jak zakopat veverky půl metru pod zem.

   • oldwomen napsal(a)

    Jetro, je jen vaší volbou, komu dáte svůj hlas. Nezlobím se. Divím se.
    Upozorňuji, že strany jednoho muže nebývají dobrou volbou. Když si uvědomím, kolik našeho každodenního tento člověk již ekonomicky ovládá a že mu již chybí jen moc politická. Zkuste odhodit jeho vlastenecké prohlášení o tom, kterak chce dát své manažerské schopnosti do služeb této republiky a blablabla…. , a zamyslet se co ve skutečnosti bude jeho zvolení do Parlamentu znamenat.
    Mám stále nepříjemnější pocit, že, obecně, čekáme na Mesiáše, Godota, Stranu neexistujících čistých nezáludných, a zapomínáme, že sice schody se metou od půdy, ale metlu v ruce držím já, Vy, Tata, Anna, Poletucha, Strejda Olin…….. naštěstí v podobě obálek s našimi hlasy.
    Protože nepředpokládám, že by volby dopadly vítězstvím (tříčtvrteční většina, lehce nadpoloviční je málo – hrozba menšinové vlády, musíte počítat s nejednotností při hlasování) jedné strany a protože máma zákony jaké máme (prioritní hlasy na kandidátkách, neodvolatelnost při přeběhlictví, zakládání nových partají na půdě parlamentu = nová rovnou parlamentní strana) a díky nim máme partu poslanců z povolání, nemyslím si, že následující dva roky se budou namočení nějak snažit zametat, protože hledači smítek sice přijdou, ale budou velice rychle umlčeni.
    Nevěřila jsem občanskému fóru, protože když jsem viděla, kdo se do něj hrne jen z přímého okolí a kdo se staví do čela základních organizací, bylo mi jasné, jak to musí vypadat směrem nahoru. Nikdy v životě jsem nevolila ODS, protože jsem ji nikdy nevnímala jako stranu, ale jako partu všehoschopných podnikavců přihrávajících si navzájem kšefty. Fandila jsem zastupitelstvům, kde se spojili normální podnikatelé – členové ODS s komunistickými zastupiteli. Tam bylo jasné, že se sešla parta pracovitých lidí, kteří jsou pro blaho obce (v širším slova smyslu) odhodit politikaření a v konkrétních případech táhnout za jeden provaz. Nevěřím sociální demokracii a jejím odnožím, protože sociální demokraté už (a berme to od jejího založení) tolikrát své voliče podrazili. Je možné, že jsem studovala špatně a málo, ale vnímám je tak, že špičky soc. dem. v době, kdy je klid a o nic nejde jsou plny péče o blaho pracujícího či normálního člověka, ale když přijde na lámání chleba, tak se okamžitě přimknou k silnějšímu a kde jsou včerejší sliby…. Křesťanští demokraté jsou to samé v bledě modrém.
    Na Bártovi si cením, že již před volbami přiznal, že vnímá stranu jako firmu a tak ji i řídil. Někde na blogu mám glosu “První cenění zoubků” a nebo velice podobně. Povzdechla jsem si nad prvním vyděračským pokusem VeVerek. Kdyby se ale VV nespojili se Starosty, tak by se také do parlamentu nejspíše nevyšplhali. Hodně lidí dávalo hlas svému starostovi – a pak se divilo.
    Šíleností se mi i jeví dávat hlas Pirátům – vždyť nemají žádnou pořádnou vizi a jen s kritikou stávajícího stavu a obecnými plky se nedá šéfovat ani rodině. Vnímám je jako obdobu Zelených.
    VV nemají v parlamentu co dělat, o tom není pochyb. Ale VV nejsou hlavní škodnou.
    Opravdu nevím, koho volit. Každá jedna parlamentní strana je pro mne nevolitelnou, a nebo jen s velkým sebezapřením podpořeným značnou dávkou masochismu komunisti , nový stranám vedeným starými tvářemi (TOP, Zemanovci, LEV…….) nevěřím, protože myšlení a chování lidí se prostě nemění změnou jména.
    Nenapadám Olina, že má ve svém rozhodnutí jasno.
    A vůbec, přeháňka je pryč, kafe vypitý, vzhůru do výroby. Plný bříško příští rok mám ve svých rukou právě teď.

   • Danny napsal(a)

    jethro

    Ježííííííš vy si myslíte, že když vyhraje Babiš nebo Paroubek, nebo třeba i bolševici, že tu nebude bordel???

    Jak asi podle Vás proboha tihle zabezpečí výmenu 10,5 milionu obyvatel za jiné? Myslíte si, že ty cedule “Ceši nekradte” kterých bylo na počátku 90. let plné pohraničí tam byly kvůli Kalouskovi nebo Klausovi?

 28. tata11 napsal(a)

  oldwomen

  ale ja si myslím že jste nepochopila zcela OLINA,NEBO TŘEBA MĚ,ALE my si zhruba nebo takle určitě já myslím co VY,KDYBYCH PŘEMYŠLEL JAKO VY TAK k volbam nejdu,ja nemam jasno nebo že sem přesvedčen že to co ja volím je to pravé a ted co maj VÁS PŘESNĚ TAM KDE CHTĚJ,BEZRADNOST A NECHTE JE DĚLAT CO CHTĚJ.

  takže sem pohledově levičak………nejde brat je to dobře nebo špatně prostě život mi dal směr a ja něco sem.TO JE U KAŽDEHO JINÉ někdo nemá ani to.

  BUDEM TO ALE BRAT Z MEHO POHLEDU…….MOJE ŽIVOTNÍ KREDO JE SOLIDARITA………ted když dame vedle sebe lumpy z leva,prava……když pominu řeči o naké nexzistující pravici ktera naopak by pry byla opravdu solidarní ja znam pravici jen typu KLAUSE A KALOUSKA což ani nahodou není ta solidarní to koněčně řikaj i kovany pravičaci že toto pry není pravice.

  TAKŽE je jasné že tu solidaritu mužu hledat jen u levice,ja vím že to není to co hledám,ja prostě jinou možnost nemam,a zde je to co piše olin i když já tam ještě nedospěl,něco na tom je dat to KSČ AT SE UŠPINĚJ,KDYŽ NE DOBŘE KDYŽ JO BUDE ODNICH POKOJ ALE ,co zasadního že to přece musí hnout stěma čestnyma pravičakama a vyplavou stou solidarní perfektní pravici které klidně hodím hlas i já……ja sem vpozici kdy vidím že z meho pohledu nic horšiho než tato vlada je sestavena ze šibalu,nezodpovědnosti……….ted je prvořadé provest katarzi a tu muže provest jen protipol……..a to je jen ČSSD,KSČ,……TO OSTATNÍ JE RISK propadnutí hlasu a trvaní tohoto marastu……
  TA KATARZE MUŽE MYT několik forem…..
  1že se to zlepší
  2že to bude stejné
  3že to bude horší
  bod 1 je jasny vtomto připadě to je vyhra

  bod 2aspon sme se pokusili a mame ale možnost je kopnout do…
  bod3 no proběhlá katarze donutí ty předešle se stěma největšími lumpy rozloučit
  ještě jeden bod 4 naprosto rezignovat.

  nemam vubec jasno ale nemám jinou možnost než volit ČSSD NEBO REZIGNOVAT,COŽ nemám v povaze……..ale to je v pohledu levicově orientovaného člověka ,nevym jak to má pravicově orientovaný ale jestli si nedělal švandu tak vtomto duchu psal pravicově orientovany pan STANDA T SAMOZŘEJMĚ JINYMI SLOVY,RESPEKTIVE ON JE PŘESVEDČEN O BODU 3 ale zde se naše nazory protinají na shodny nazor

  • Danny napsal(a)

   tata11

   Aha, tak Vaše životní kredo je SOLIDARITA, jo????? Tak mi prosím pěkně milý Tato napište, jak jste byl Vy solidární se mnou v době, kdy já měl 1217 Kčs čistého za práci konstruktéra v době, kdy vy jako pologramotnej držák kleští s elektrodou vydělával několikanásobek a k tomu další peníze pěkně na tuzexový konto???

   Takže Tato, kde se ta VAMI PROKLAMOVANÁ SOLIDARITA projevovala?

 29. anna napsal(a)

  oldwomen, já teď odbočím od našich “volebních” úvah a zeptám se: “Kde, při svých denních povinnostech, nacházíte čas?” Vždyť jen představa toho, kolik je ho potřeba při péči o Vaši domácí faunu i flóru, včetně homo sapiens, mi dává pěknou řádku hodin a Vy kromě toho máte další “aktivity”a tím mám na mysli Váš Old’womens Blog,( který čtu moc ráda), Vaše “herdulování” a další čas zabírající věci, o kterých se lze dočíst mezi řádky. A to nemluvím (pardon, nepíšu) o tom, že máte rozsáhlé znalosti z chovatelského oboru, rostlinářství a jiných a ještě stačíte sledovat současné dění a vyjadřovat se k němu. Asi mi odpovíte:”Nesedím u počítače jako ty a pořádně se otáčím”. Máte můj obdiv. A.

  • tata11 napsal(a)

   anna
   to už sem psal také že vubec nechapu jak to stačí ja mam jedinej koníček a to počitač,muj obdiv sem už vyjadřil,navic co všechno zná hlavně mi dostalo že umí i svařet,psal sem ferda mravenec,jestli nakonec podle vas ho nenapsali doufam že se neurazite a nemužu napsat to slovo nebot to tady zazdil jeden pan,kteremu sem bohužel věřil to byl muj nejhorší politicky odhad

   • oldwomen napsal(a)

    Neumím svářet. Jen semo tamo v sebeobraně, nemaje jiné volby, a nutně potřebuji cosi a nepočká to, smrknu elektrikou. Tohle stehování není sváření. To samé řezání plamenem. Pouze v sebeobraně a nerada. Zlatá průprava do praktického života z průmyslovky. Smekám před dobrými svářeči a před řemeslníky vůbec. Tedy dobrými. Meloucháře typu Pata a Mata nutno kopat do zadku a platit jim jen odvedenou, nikoli naznačenou, práci a účtovat zničený materiál.
    Občas, celkem často, stojím před volbou, zda se rozbrečet a nebo zatnout zuby a alespoň TO zkusit. Ale NENÍ to denně. Občas mám dny, kdy si beru dovolenou a nedělám nic – podojit a nakrmit musím, ale mezitím si sedím s vyplou hlavou na rukou.
    Vím, co má manžel v dílně, umím jednotlivá hejblata i používat, ono to opravdu často jinak nejde, ale mohu vás ubezpečit, že akuvrtačku raději použiji v kuchyni při šlehání piškotu (zdechnul mi robot – metla místo vrtáku a jedéééééém) než při sestavování skříně.
    V zimě víc šmodrchám, co taky venku, v létě se chodím do domu vlastně jen vyspat.
    Počítač nemám jako koníček, ale jako pracovní a komunikační nástroj.
    Anno, zase musím jinam, odpověď Vám sesmolím později. Ale asi Vás zklamu, nedělám o nic moc víc, než kdo jiný.

   • Danny napsal(a)

    A oi lidech, kteří třeba nakonstruovali třeba svařovací automaty raději ani nepíšete, protože tyto nepovažujete stejně jako ten pologramot Tata nebo neobolševik Olin za lidi, že?

 30. wbgarden napsal(a)

  Oline nejen že ztrácíš glanc, to je normální, to každý sockom v úzkých začne slovně páchnout, ale ty dokonce už vykrádáš samotného vlčka. Ten dycinky prskal tak, že plivnutí do tváře bylo proti tomu deštíkem přímo májovým…
  A co ty archivy, stb atd atd. Že se aspoň trochu nestydíš Olinku.
  Snad po sté už se tu ptám, díky tobě, jestli bys tu nemoh nakopírovat nějakou moji sprostotu. To samozřejmě jako obvykle neuděláš. Taky svoje jméno neprozradíš.
  Viď machře výsostně spravedlivý..
  Jinak když vyslovoješ moje jméno, doufám že stojíš aspoň trochu v pozoru.
  Kutile pokud někdo čte brejle, tak jako já, tak určitě ví, že já trávím na netu tak hodinku denně. Dopolední kafíčko, poobědní kafíčko, včíl zrovna, a večer u lahváče. No a když mě něco inspiruje tak jako každý správný střelec po špelcovsky odpovím.
  Mě se chce něco říct… a přidám obrázek. Většinou vlastní, ale to sockomové řvou, že se propaguju a PePe mi hned to nandá plešatou zpěvačkou.
  Jinak web nepročesávám, nemám na to prostě čas, jsem jenom důchodce, ale světoví fejsbůkovi kopíráci mi to většinou sami nacpou na zeď. Samořejmě devadesát procent toho už jsem za ty roky viděl nesčetňkrát, ale když mě něco opravdu zaujme, tak si uložím odkaz do předem připravených záložek – socani – komouši – nahé baby – bezmozci, atd atd.
  No a potom své odpovědi dělám tak trochu multimedi a těším se na rudyryk.
  Olinek si též stěžuje, že málo svých děl dáváme tu, tak tu má porci ať se mu dobře usíná….
  http://wbgarden.com/nove/wbgarden%20roma%20pines/slides/wbgarden%20roma%20pines%20013.html
  Jo a na facebůku si můžeš Olnku taky zalistovat…
  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1723088245470.99907.1486265823&type=1

 31. Veleknez Ratata napsal(a)

  Tak to vypadá, že mám chviličku čas. Takže pokud dovolíte. Leitmotiv byl jestli (ne)volit “komunisty” a proč. Přesněji řečeno, KSČM, a opravdu to není tak docela totéž.

  KSČM volit budu, dobré důvody shrnuli strýc, tata, jethro. Pak, mezi námi a na rovinu řečeno, mám ještě stejný důvod jako ten cvok z Keseyho pro volbu Eisenhowera, totiž jsem takový magor, že už jsem je stejně volil posledně. Dobrý důvod, který nevím, jestli tady naplno a do důsledků zazněl, je ten, že masivní úspěch KSČM by snad jediný mohl dotlačit ČSSD ke spolupráci levice. (Nebo toho, co halt musíme jako politickou levici brát, jistě ).

  A proč by to bylo samo o sobě ne-li dobré, tak pořád lepší než nakopat do břicha? Přece by to bylo POPRVÉ za dvacet let, co by se “levice” a “pravice” (hmm) ve volbách vystřídaly “ve vládě” (neupsal jsem se, ani nejsem teplý na uvozovky, dnes ani “ve vládě” neznamená úplně totéž co “u moci”). To se ještě po VLSR nestalo nikdy. Počítejte se mnou. Zeman volil oposmlouvu (stejně jako Klaus dva roky předtím), nedémonizuju, ale prostě to ani náhodou nebyla suverénní vláda “levice” a za bé, podtsatná část “pravice” zůstala spokojeně u koryt. V bleděmodrém (doslova:-) totéž se konalo po vítězství Špidlovy ČSSD. Přiznávám, přes instinktivní antipatii vůči Paroubkovi, že jeho pracovitost a tah na bránu z toho marasmu projednou skoro udělaly funkční středolevou vládu, ale ani on tuto možnost nedostal ve volbách, ale díky tomu, že Kalousek je násobně inteligentnější psychopat než Gross. Poslední volby netřeba pitvat, vítěz bral velké gulové.

  Tedy, nastal by snad, snad o něco západoevropštější stav demokratury. Nic míň a nic víc (nebo ne o moc). Pokud potřebujete přesvědčivý argument pro obě strany tvrzení, poskytuje ho právě Chemický Mirda, kterému druhdy jeho velký mozek spadl tak prudce na levé rameno, že ho to stálo funkci v KDU. On holt má i ty gule a je to hráč. Byl by ale ochoten jít na hru s podporou “komunistů”, kdyby si jenom na vteřinu myslel, že by odtud mohla hrozit nějaká podstatnější změna zaběhoných zvyklostí ? Za pokus a dojití k volbám mi to nicméně pořád stojí.

  P.S. Ještě mohl uvažovat stejně jako Miterrand a jak by logicky měl uvažovat třeba i wbg 🙂 Jestli vám opravdu tak vadí “komunisti”, myslím teda jako stávající “komunisti” co jsou v KSČM, tak je volte, dostaňte je pokud možno do vlády a postarejte se jim konečně o problém, ze kterého budou mít zamotanou šišku. Ale třeba takového poslance Kováčika, jak dělá pořádek na Lesích ČR , bych viděl rád. (Pokud se ale, wbg, KSČM historicky znemožní a vznikne něco jako autentická radikální levice, možná budete ještě prstíčkem hrabat a vzpomínat, jak to bylo všechno snadné a přehledné a kartinkovatelné. Doparoma, TOHLE bych vám přál, člověče :-).

  P.P.S. Teď jsem si všiml co píše shora tata. Má pravdu! Ani pravici (nerovná se kolibříci, mazánci, padákoví ministři) by nic neudělalo tak dobře, jako kdyby byla pár let v opozici a od celostátních koryt. V ideálním případě a pokud to bude doopravdy.

 32. Lex napsal(a)

  Oldwomen
  Napsala jste (na margo sloučení socdem s KSČ v roce 1948 “Když von ten odkaz je pravdivej……
  …. a soc.dem. se v průběhu století zase až tak moc nezměnila”.

  OK!, OK!!
  A napadlo Vás někdy v životě, proč k tomu došlo, proč to tak za vzniklé politické situace MUSELO být, a PROČ je současná ČSSD vlastě skoro nezměněná od “tehdy”?
  Mě ano. Změna kapitalistické společnosti je možná dvojí cestou: evoluční (cestou reforem), a revoluční (cestou jednorázové negace). To je klíč k tomu, co se stalo s ostatními politickými stranami a s ČSSD v roce 1948.
  V souladu s Košickým vládním programem vznikla v roce 1945 Národní fronta a nebyla povolena existence zjevně pravicových stran a stran, které se zkompromitovaly svou činností koncem třicátých let a v průběhu protektorátu či Slovenského štátu. Existence a činnost v Čechách, na Moravě a ve Slezsku byla umožněna jen (samozřejmě) KSČ, ČSSD, Československé straně národně socialistické a Lidové straně. V únoru 1948 (a prosím, aby mi nebylo připisováno, zda s tím souhlasím nebo nesouhlasím, píšu o tom jako o historické události) došlo k známým událosstem a vládu převzali komunisté (do té doby byl předsedou vlády sociální demokrat Zdeněk Fierlinger a ministry byli i členové ostatních politických stran či nestraníci).
  Jinými slovy – došlo k REVOLUČNÍMU zvratu (byť parlamentní cestou) a byla nastoupena cesta otevřené výstavby socialismu. Kapitalismus v Československu skončil.
  Můžete mi, prosím, říci, jakou roli by z hlediska politologického (teorie politiky)v této situaci měly dále hrát “reformní” strany? – strany, jejichž cílem je reforma kapitalismu? Ty strany mohou fungovat jen za předpokladu EXISTENCE kapitalismu. Pro existenci sociální demokracie se uzavřel prostor.
  Komunistická strana se stala všeobjímajícím a všerozhodujícím “předvojem”. Pro členy ČSSD existovaly jen dvě cesty (nebo tři) – stát se členy KSČ (což učinila většina z nich, ukončit sčlenství, anebo “zbytkovou” ČSSD sloučit s KSČ.
  To se stalo – viz onen titulek RP.
  Národním socialistům (jejímž členem byl president republiky Edvard Beneš) byla umožněna tichá existenci s tím, že z názvu vypustí slovo “národní”, a “křesťanské” lidovce si ani komunistická moc nedovolila zrušit, nicméně její další existence byla umožněna jen v rámci NF pod vedením KSČ (což mj. znamenalo, že strany NF nebudou usilovat o politickou moc prostřednictvím vlastních kandidátek ve volbách).
  Rozumíme si – ? Zopakuji jinými slovy – se zánikem kapitalismu neexistuje prostor pro politickou stranu, jejímž programovým cílem je jeho reformování.
  A nakonec ještě jednou zdůrazňuji, že to, co jsem napsal, nemá nic společného s mými názory na tu dobu – koneckonců, není tejemstvím, že jsem voličem ČSSD, což vlastně říká vše.
  L.

 33. wbgarden napsal(a)

  Máme Tatu a máme i Ratatu. Ó my se máme…
  Drahý Ratato, proč tolik povyku pro nic. Čtete brejle nebo jste jako místní sockomové, kteří jenom musí opublikovat na forech to, co jim sekretariáty poručí.
  Jestli brejle doopravdy čtete, tak jistě víte, že jsem zde nikdy nikoho, kromě sebe pochopitelně, natož žádnou stranu, neprotěžoval.
  Proč asi, protože mi úplně stačí demokratické volby. Zajdu tam spořádaně, tiše, soukromě a učuním svoji občanskou povinnost.
  A s žádným bezvýznamným tajemníčkem okresním či jiným agitpropem už toto konzultovat nemusím.
  Že to není dokonalé.., nikdy to nebylo a nikdy nebude. Je to pouze hloupě a naivně demokratické…
  Že by to komouši rádi zas pevně uchopili do svých krvavých pařátů, kdyby mohli, to je mi zcela jasné…
  Kutile zcela krátce u lahváče večerního. Co nevidět budu padesát let šťastně ženat, pokud dožiju. No a jak je všeobecně jistě známo manželky furt rády obrážejí zeměkouli. Moje kráska není výjimkou a včíl ešče navíc když je všecko ve slevě, tak mám co dělat, bych se cestování ubránil. No ale jsem vhodný typ pro totalitní režimy, skoro třiaštyrycetiletý tréning, takže příliš neodporuji, kráčím za ženou a fotím…
  Tu minulý týden v Tatroch, žena uhýbá závodícím evropským záchranářům…
  http://wbgarden.com/wbgarden%20maria%206.JPG

  Tu třeba vloni v Turecku, sedum dní za sedum tisíc letecky tam i zpět. Sedum barů imrvére od deseti do štyradvaceti furt otevřeno a vše zadara. Čistá hrůza i pro mírného alkoholika.

  Za tzv solidních jistě časů socialistických československých kdysi měl můj táta inženýr plat asi šestnáct stovek měsíčně, a deset dnů jistě luxusního bulharska na písku stálo štyry tácy…
  Jeden též z důvodů proč nevolit komouše, i když…

  • Veleknez Ratata napsal(a)

   Nemyslím, že bych “mnoho povykoval” pro nic, vyjádřil jsem se k obsahu publikovaného článku (nebudu pod něčím takovým ventilovat svá mínění o narciskách nebo fontáně di Trevi), a to z nějakého důvodu, který jsem uvedl, souhlasně. Vám se principiálně nelíbí už samo téma toho článku. Dobře. Pokud brejle sleduju, máte pravdu, že tu propagandu nikomu jinému neděláte. Spíš něco jako kontrapropagandu, občas dost nepřehlédnutelnou. Proto jsem i Vám osobně v (dílčí) nadsázce doporučil volit zločineckou organizaci. Způsob, jakým polemizujete s tatou nebo Olinem se mi zcela upřímně nelíbí, z jejich příspěvků mám dojem, že to jsou lidi, kteří si v životě něčím prošli, evidentně přemýšlejí vlastní hlavou a píšou sem to, co si prostě myslí. Stereotypní pokřiky o sekretariátech atd. atd. jsou podpásovky, no prosím, ale hlavně klišé dokola a furt a porád, není to argument, je to jenom name-giving. Jinak ale bez Vás by ty Brejle byly určitě přinejmenším nudnější. Potud snad stačí.

   Pokud ještě k věci, tak těch krvavých pařátů v ksčm moc nezbylo, je to směs parlamentních pragmatiků nahoře a nostalgiků dole (včetně řady kompetentních lidí, s nimiž tam dole střed a pravice mnohdy ráda spolupracuje), která má objektivní problém konzistentní socialistický program vůbec formulovat. Bez Stalina nebo aspoň Brežněva v zádech by i ty pařáty byly dost k smíchu, ale co naplat, hezky se jimi straší. Tím naprosto neznevažuju názor nikoho, kdo má z minulosti pádné osobní důvody mít při slově na “k” husí kůži. Akorát že až půjde příště demokracie do háje, budou to zřejmě zase úplně jiné pařáty, které ji tam dostanou. Maginotova linie antikomunismu potom nepomůže. Už mi ale ta politika leze krkem a pizza je dojedená. Howgh.

   • jethro napsal(a)

    Další člověk na webu, u kterého podepíšu každé slovo. Jsem rád, že nacházím čím dál tím víc takových. Napsal jste to i za mne, a mohem lépe, než bych dokázal.

   • Strejda OLIN napsal(a)

    Rád bych upozornil, že KSČM má svoje webové stránky, na kterých se lze o této straně mnohé dozvědět. Najdete tam nejen “Prohlášení účastníků mimořádného sjezdu KSČ k občanům ČSSR” z 20. prosince 1989, ve kterém je vyjádřena omluva za minulé zločiny, ale i jiné sjezdové dokumenty z následujících let a ve kterých komunisté vyjadřují rezolutní odmítání stalinismu a všech nedemokratických praktik v činnosti strany i prohlášení do budoucnosti, že “se socialismem je neslučitelný jakýkoli sociální, národnostní, náboženský či jiný útlak a porušování lidských práv” a že základním programovým cílem politiky KSČM je cestou svobodné volby většiny zvolený socialismus jako demokratická společnost svobodných, rovnoprávných občanů, společnost politicky a hospodářsky pluralitní bez omezování demokracie a základních lidských práv a svobod.
    Sám jsem tyto dokumenty objevil až nyní a musím poopravit své, v mém článku vyjádřené mínění, že komunisté jako součást levice nemají vizi a program pro 21. století. Mají ho, jen jsem ho neznal. Hmm… i ve dvaašedesáti se musím učit, učit a učit 🙂

    http://www.kscm.cz/nase-strana/sjezdy-kscm/vii-sjezd-kscm/35668/socialismus-pro-21-stoleti

   • Karamela napsal(a)

    Bravo Veleknězi Ratata, pregnatně řečeno! Stále více se mi to jeví hodně podobně…

 34. oldwomen napsal(a)

  Lexi, druhá část mé reakce na, jsem líná lovit nick, co poznamenal k WB zahradníkovi anglicky “Není už s ním žádná sranda”, nebyla už míněna na onen výstřižek z Rudého práva, ač se to nabízí. Měla jsem na mysli kvas dvacátých let, slučování a dělení jednotlivých frakcí, koketování části ze socialistických stran s fašisty. A všechny socialistické strany mi splynuly jen v jednu sociální demokracii – navíc oslabenou odštěpením se komunistů. Za druhou část mé reakce se omlouvám, víc než nepřesná je mylná. Tu anglickou větu jsem si zapamatovala, protože jsem chvíli přemýšlela, zda nemělo být místo you are spíše it is. (To není žádná sranda)
  Když se nad tím tak zamyslím, volič za první republiky to taky neměl jednoduchý, stran jak naseto, slučovaly se, štěpily, vyvíjely, zanikaly. Jediné, co předkům závidím, je odvolatelnost poslance ……..
  Po Únoru jiného řešení nebylo.
  V evoluční cestu jako likvidátorku jakéhokoli zřízení nevěřím.

 35. wbgarden napsal(a)

  Dovoluji si tu adhocnouti, že v evoluci zatím dost pevně věřím. Pokud ešče věřím…
  Jinak můj předchozí komentář čeká na schválení neb asi není dostatečně přísně komoušsky propagandistický…
  http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/418229_10150660499049555_88252979554_9056063_1745289434_n.jpg

 36. wbgarden napsal(a)

  Ratato jediná podpásovka na brejlích je nepokrytá tu propagace komoušštví. Taky děkuji za neotřelá klišátka o hodnětohoprošli a přemýšlení hlavou . Originelní, z kterého školení vám to zůstalo ?
  No a když si pod některým tu sockomem přečtete obsáhlé materiály řekl bych svodky přímo z tisku a nejen z tisku pečlivě připravené, levácky pootočené a tendenčně zaměřené na naštvávání lidí, tak mě řekněte, který spokojený důchodec se takto baví, když už je řeč o sekretariátech.
  Jinak chápu, že někteří se musí furt učit, učit, učit….
  http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/545583_203809643054885_189689707800212_232937_1231256613_n.jpg

 37. tata11 napsal(a)

  Veleknez Ratata
  NO NEBERTE TAKOVOU ODPOVĚD,tady prostě pšenka nekvete,jakykoliv pokus o normalní diskuzi je bezuspěšný.KDYŽ NEPOCHVALITE JEN zahradu ,nebo jeho ,,vtipné,, obrazky což sam neopominul zduraznit,nedej bože že byste viděl něco jinak,vitejte v řadach rudych dáblu,bohužel se mu daří některé vyprovokovat k hrubé zaplatě a slaví, mužu si ho važit co i vtomto věku dělá,a dokazal toho co bezesporu jako malokdo.

  tyto jeho přednosti,ovšem neguje svym stylem,napadaním okamžitě jineho než jeho nazoru,on nestojí o nazor,on jen tepe ,pak je opravdu zbytečné se sním pokoušet debatovat,spočatku to mužete brat jako humor,ovšem opakovaní stale stejneho už zustane jen pachut………..ve sve podstatě tepe komunisty ale dělá to přesně stejnym zpusobem…vždit přesně takovyto typ lidí mohl komunistum dělat bachaře jen v obraceném gardu,takový ŠTĚTINOVSKY TYP…v zajmu jediného spravného nazoru A POTŘENÍ RUDEHO TERORU NENÍ NIC zločiné…no podobnost čistě nahodné.

 38. Strejda OLIN napsal(a)

  Měli jsme nedávno schůzi Společenství vlastníků bytových jednotek (jo, tak se jmenujeme my všichni, kteří jsme si v našem domě koupili byty do osobního vlastnictví). Složení – muži, ženy, mladí, staří, právníci, lékařka, pár OSVČ, účetní, elektrikář, IT, pokladní… Po schůzi, než se rozejdeme, tak se neformálně plká o všem možném. Unizono tam ti lidé, kteří se skoro neznají, nebo jen od vidění a někteří ani to ne, nadávali na vládu, politiky, zdražování, korupci, prostě na ten bordel ve státě. Žádná politická partaj je tam nevyslala, nedostali žádný stranický úkol od žádného sekretariátu, neprošli žádným školením, nikdo je za to, co tam říkali neplatí. Lidi toho mají prostě plné zuby, vždyť to už trvá 22 let, všichni jen slibují, všichni jsou poctiví a myslí to upřímně, všichni s korupcí zametou, všichni slibují přiznání majetku a skutek utek. To, co denně slyšíme, vidíme a čteme ve zprávách je opravdu na blití a přitom je to jen špička ledovce, kterou se nepodařilo před novináři skrýt a utajit. Vždyť jsem to tu nedávno psal o Janouškovi. Pět let se tenhle svinčík tutlal na BIS, Policii, Státním zastupitelství, vládě i ODS a bůhví kde ještě. Léta v tomto státě, přinejmenším v Praze diktuje nějaký pan Janoušek co se bude, kde se bude, kdy se bude, kdo to bude, za kolik to bude! Nějaký občan rozhoduje o našich daních! Se svojí bandou kumpánů veksláků, komediantů, zlodějů, pasáků, podvodníků, politiků, policajtů, advokátů, úředníků rozkrádají po milionech a stamilionech státní veřejné prostředky a nic se kurva neděje! A na to mi nějakej pan nejchytřejší odpoví, že se máme nejlépe za posledních tisíc let. Doprčic, kdo tady má pokroucenej názor? Kdo se tu blbě dívá na svět? Ti co nadávají, nebo ti, co jsou šťastní jak blecha? Nebo jim to vadí stejně jako mě, ale nechtějí si přiznat, že ti jejich demokraticky zvolení papaláši jsou stejní, ne-li horší, než ti kdysi manifestačně zvolení. Prostě jim to nefunguje tak, jak by si přáli a jak to lidem po léta vtloukali do hlavy. Za deset let, jestli se toho dožijeme ve zdraví, si tu můžeme opět pokecat o tom, co je nového. Řeknu vám to rovnou – nic se nezmění, jen se u koryt vymění prasata. Vsadíte se se mnou někdo?

 39. wbgarden napsal(a)

  Jen ať se prasátka u korýtek pěkně střídaj, ale ty komoušské čuníky, kteří československo svým skoro padesátiletým rudým pochrochtáváním přivedli cugrunt, už tam vidět nechci. Děkuji už jsem byl.
  http://ateo.cz/f/images/j/j-v-fidelip.jpg
  Jinak tato stran napadání, dám trochu laskavých titulů které jsem tu obdržel od brejlkomoušů – čůza, dutohlav, obchcavač patníků, vůl k pohledání, mamlas všech mamlasů, hnůj a póvl. Stačí ne. No a teď vy tato, prosím ocitujte mě, jak tu slušné lidičky vůkol a rudé napravovatele česka napadám.
  Docela jsem zvědav na vaši výmluvu.
  A chválit mě tak pochopitelně nikdo nemusí. Jsem poměrně dospělej a zatraceně dobře už vím, co dělám. A pak od komoušů pochvala, to bych si pomoh…
  A ani bych to asi nevydržel.
  A tak kucí rudý učit se, učit se, učit se, jak nám všem v česku zase zakroutit krkama…
  http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/400038_225499287537576_100002325182918_464185_779302266_n.jpg

  • jethro napsal(a)

   Zahradníku, vy jste ale opravdu nenapravitelný ideologický hňup. Máte plnou hubu sockomoušů a komoušů a prasat a tlápete hovadiny.
   Mí rodiče se oba narodili před válkou a měli hodně krušné dětství.
   Já se narodil v drsných letech nejtvrších komunistických prasárem a přesto jsem prožil výrazně lepší a šťastnější dětství a mládí, než mí rodiče.
   Můj potomek se momentálně pere s kapitalismem jak se dá a děti si zatím nepořídil, protože by to prostě neutáhl.
   Co si z toho v té své pomatené hlavě plně dogmat a nařvaných antikomouškých hesel dáte dohromady?
   Já potkal kluka, inženýra, v nadnárodní firmě, který mi řekl, že nemá perspektivu. Čuměl jsem jak puk. Vysvětlil mi, že si založil rodinu, že si musel koupit byt, který bude splácet celý život, že si pořídil dítě a má akorát tak na to, aby se najedli, žádné vyskakování. V tomto dnes žije mladá generace.
   Děte s těma vašíma dogmatama do ….
   A přiberte i Dana.

 40. odvody napsal(a)

  Prosil bych zamyslet se – vážená wbgarden – právě na takových postojích co tu prezentujete vyrostly všechny hrůzy 50tých let – jen měly opačné znaménko. Jinak bych – než bude pěkné počasí na zahradničení se věnovat četbě – Ericha Fromma – Anatomie destruktivity, ale hlavně Mít nebo být?, Strach ze svobody, Umění milovat, Koukolíka – Vzpouru deprivantů, Konráda Lorenze – Osm smrtelných hříchů, Takzvané zlo a hlavně Odumírání lidskosti a taky Marxe – Ekonomicko-filosofické rukopisy z roku 1844 a hlavně Die Grundrisse, pak se teprv vyjadřovat ke komunistům
  Emoce jsou špatným rádcem.

 41. tata11 napsal(a)

  WB

  TAKŽE vám mimořadně odpovím ač vym že je to marně,uražet se da i slušně,a ja mockrat psal že sice vy hrube vyrazy nepouživate ale zaměrně provokujete což jste dokazal i vteto odpovědi mě.

  jakej je rozdil v tom co jste obdržel od jinych než použivate a to vkaždém přispěvku,rudy ,sockom,komouš,
  normalně použité ovšem ne ale vy to slovo sockom,komouš použivate vtom nejhorším slova smyslu dukaz je zde…..A chválit mě tak pochopitelně nikdo nemusí. Jsem poměrně dospělej a zatraceně dobře už vím, co dělám. A pak od komoušů pochvala, to bych si pomoh…

  za co mě vy považujete za naký odpad že byste stiděl že vas pochvalí takový sajrajt……za co vy se považujete že mě ktery vživotě vždy poctivě pracoval,svařil sem tisice kilometru potrubí v 1 kvalitě myslite že to je vic jak vaše zahrada,ano je vic vidět a krasnejší,jakym pravem jste mi vytal políček?JAKYM PRAVEM MĚ NAZÝVATE KOMOUŠEM………KDY VE VAŠEM SLOVNIKU JAK VY TO SLOVO CHAPETE je to slovo mnohem horší než jste uved nadavky na VÁS,jakym pravem uražite poctivé lidi?

  pane mě nevyprovokujete,vy JEN dokazujete jak se dá vykladat slušnost,plna usta slušnosti,tady VÁM TO OVŠEM už bere jen par lidí

  PANÍ Oldwomen

  NEMUSITE MI ODPOVÍDAT co řikate vidím to špatně zaujatě,je to vtipné a v pořadku??????

 42. wbgarden napsal(a)

  Mimořádný tato jedenáctý, jistě dovedu si představit, že urážet se dá i slušně, tak jako se dá zajisté voňavě i prdět. To že jste komouši a rudí tu včíl už přiznáváte sami.
  Konečně.
  Ešče před půl rokem, jste se korporátně tvářili, že ani nevíte, co to je iljič. A o tom že jste na všech forech vůkol rudě propagačně sehraní, na jedno rudé brdo, o tom rači ani nemluvím.
  No jinak pozor komunikaci se mnou, byste neměl v pondělí na stranické skupině problem. Stranická disciplina se holt dodržovat musí a PePe je docela tvrďoch nekompropisní pokud jde o světlejší zítřky.
  Odvode hrůzo, já se dycinky věnoval jenom tomu, čemu jsem chtěl. Žádného politruka jsem nikdy nepotřeboval. Stran čtení pak nemám ani čas na to si aspoň přečíst, co jsem napsal ja sám.
  A co se týče emocí, ty mám určitě jinde než vy. Třeba to někdy pochopíte. A když ne nevadí. O moji maličkost a svět nemusíte mít péči. Jako obyvkle se sami postáráme. Nihil novi.
  Jinak zdravím…
  http://wbgarden.com/nove/wbgarden%20jak%20se%20vede%20sousede/album/slides/jak%20se%20vede%20sousede%2028.html

 43. odvody napsal(a)

  “Odvode hrůzo, já se dycinky věnoval jenom tomu, čemu jsem chtěl.” – Inu pak to dopadá jak to dopadá, nojo když tec co říkal učit se učit se učit se byl….. 🙂

  Navíc já jsem Od vody – rybníka za dědinou – po svém pra pra pra pra dědovi :):):)

 44. Danny napsal(a)

  Jethro

  Pokud koketujete smyšlenkou volit komunisty, pak doporučím páně Paroubkův web http://www.vasevec.cz – a svou informaci obrátit na diskutéra jménem Vladimír Tupáček. Jde o pětadvacetiletého hošana, ortodoxního bolševika, který kandidoval do zastupielstva Prahy 4. Jedna z jeho tezí zní:

  “Horáková dostala, co zasloužila” jinak podotýkám, že k velkému zděšení jsem zjistil, že tuto myšlenku obhajuje i pan Doleš a pan Paroubek, což může dosvědčit Vlk – který proti Tupáčkovi velmi ostře vystoupil za tiché asistence pana Dolejše, a nemlčícího pana Paroubka, který se postavil na Tupáčkovu stranu.

 45. Danny napsal(a)

  Strejda OLIN

  Zkusme nazývat milý oline věci, osoby a procesy pravými jmény – Vy všichni tu kritizujete, že provatizace za cenu nižší, než tržní, byla krádež, a ti kdož z toho měli prospěch, jsou zloději – a já s Vámi beze zbytku souhlasím, a dodávám, že tohle platí ve všech, všech, ale naprosto všech případech.

  Pokud tedy privatizovaný majetek státu měl formu bytu, tento byl odprodán nájemníkům za netržní cenu, pak se jednalo o KRÁDEŽ, a lidé, kteří z toho měli a mají dodnes užitek, jsou ZLODĚJI milý Oline. Přesněji řečeno PRIVATIZAČNÍ ZLODĚJI.

  Pokud jste tedy přiznal, že jste participoval na odkoupení bytu do vlastnictví za cenu nižší, než tržní, pak jste PRIVATIZAČNÍ ZLODĚJ, a já pevně doufám, že až se KSČM dostane ck moci, že Vás po záskuze za tento pro socialistický stát kriminální čin po zásluze odmění.

  • Strejda OLIN napsal(a)

   Odkud máte takové informace? Já i ostatní zdejší nájemníci jsme byty odkoupili za cenu stanovenou MěÚ a v té době obvyklou. A protože byly prodávány přímo bez dalších přiživujících se zprostředkovatelů, byla logicky nižší. Mimochodem, městu v té době vládla pravice.

  • Danny napsal(a)

   Strejda OLIN

   LŽETE strejdo Oline,. Cena místně obvyklá byla ta, za kterou se byty prodávaly na VOLNÉM trhu, a ta byla vždy několikanásobná oproti té, za které byly byty privatizovány do vlastnictví.
   A i ten nejhamižnější zprostředkoatel by nedocíli toho, že ta výsledná cena narostla 500 procent, ale maximálně o 5 procent – to je spíše vyšší provize, za kterou fungují realitky.

   To, co umožnilo to, že jste ty byty pořídili za hubhičku byl dekret na nájemné, protože pro toho, kdo dekret nemělk, byly ty byty nedosažitelné. A k dekretu na státní byt se předs rokem 1989 dostávali lidé bud korupcí, či tím, že byli nějakým způsobem minulým režimem zvýhodnováni, a patřili k prominentům tohoto.

   Jak tedy vysvětlíte, že ti, kdož ty byty odkoupili od města, tyto obratem za několikanásobky prodávali?

   A že v té době vládka pravice? Neříkejte:-))))) Vám ve městě vládka Thatcherová nebo Reagan? To bude pro mne novina:-))))

   Mimochodem, při té privatizační zlodějně Vám byla “pravice” dobrá dost, že?

 46. wbgarden napsal(a)

  Odvode neříkejte, vaši praprabábou je určitě rusalka ??
  Tato nokomente, tak tohle jsem podle vás urážky. A co tohle – pologramotný držák kleští s elektrodou ?
  No je to přesnější, že.
  Oline s tím levně privatizovaným bytem , to ti povím, ty jsi nakonec okrad i mě. Že se nestydíš.
  Soudruzi až vyhrajou se ti na to určitě ešče mrknou. A to si piš, že něco najdou.
  Dám kozáka.
  http://www.bugaga.ru/uploads/posts/2011-12/1323883490_pic-2.jpg

 47. jethro napsal(a)

  To je zajímavé, jak vždy, když se tu objeví Dan nebo nedejbože ještě Jarpor, náš zahradníček ožije.
  Dan jako vždy plácá nesmysly a zahradník…

 48. Danny napsal(a)

  jethro

  Tak od Vás to tedy sedí:-))))) Napadlo Vás, že by ty zvratky po vás mohl číst také někdo, kdo třeba dokáže rozeznat arabské číslice, a netrpúí Alzheimrem?

  Viz Vaše tvrzení o desetinásobném nárustu ceny za rohlík. V roce 1989 0,40 Kčs za obyč, a 0,3 za maličkou baqnketku, dnes v Kauflandu za 1,90 – to není ani pětinásobek, takže blbé Jethro je prokazatelně hůře, než dvojnásobný lhář.

  Pokud tvrdíte, že máte dobrou pamět, tak napište, jak se jmenoval ten člověk, který vystuzpoval 28.12.1989 v den, kdy byl Havel poprvé zvolen presidentem, který ten den v pořadu sondy představoval modulární aparaturu na výrobu malotonážní chemie.

  Milé blbé Jethro, co trpí sklerozou a nic si nepamatuje, i Vlk může potvrdit, že Danny si na jméno toho inženýra po 20 letech vzpomněl:-)))) Když se pokusíte to jméno uhodnout, napíši Vám, pod jakým nickem píše:-))))

  • jethro napsal(a)

   Někteří lidé, trpící mindrákem měněcennosti, neúspěšnosti a zbytečnosti, si tyto komplexy snaží vyvažovat tím, že ve veřejném prostoru neustále vystavují na odiv své domnělé úspechy, své, podle nich převratně objevné teorie, a svou inteligenci.
   Pokud narazí na diskutéra, který jim tuto bolístku není ochoten servilně pofoukat, stanou se z nich rváči na život a na smrt, jejichž jediným cílem je zašlapat protivníka do země, ukázat všem, že je blb nehodný jejich pohledu, zničit ho i s jeho rodinou, přáteli a i vzduchem, který dýchá.
   Někteří to opentlují sockomouši a rudými prasaty, někteří perlí nálepkováním blbostí, omezeností, neschopností. Tím si jsou sice na krátký čas schopni podepřít své pochroumané a nejisté sebeuvědomění, ale po čase se jejich pocit looserství vrací s ještě větší intenzitou a ještě bolestněji. Proto musí znovu a znovu vbíhat na vařejnost a křičet o své genialitě, o svých úspěších a o tom, jak jsou ti ostatní neschopní, neúspěšní a hloupí.
   Bohužel, tito lidé podceňují skryté nebezpečí svého stavu a místo vyhledání odborné pomoci se vrhají na samoléčitelství. Tím se jejich stav jen více a více zhoršuje.

  • Jan Krůta napsal(a)

   Pane Danny, upozorňuji, že něco jako oslovení “milé blbé…” či nálepkování, kdo je jak gramotný, budu nadále bez rozpaků mazat. Opakuji, že nesouhlas, námitky a debata se nemusí vyjadřovat napadáním. Pokud se Vám to nelíbí, choďte jinam !!!

   • tata11 napsal(a)

    PANE Kruta
    CO dodat s takovými lidmi je škoda se špinit,bohužel většinou zničí ten prostor,protože se knim někdo přidá,bohužel jiné to odradí,není zajimavé kdo se k takovým lidem přidá,dokonce uražka je pry zabavná a inspirativní,přitom takový člověk zde vypisuje o slušnosti

 49. wbgarden napsal(a)

  Jako nenapravitelný ideologický hňup, který tlápe hovadiny musím drahý krušnodětstvěnyj džetro konstatovat, že někteří lidé fakt asi trpí měněcennosti, neúspěšnosti a zbytečnosti.
  Ale jelikož nemají co vystavovat, tak jsou příslovečně pak jenom rudě agresivní.
  Jinak děkuji džetro za nové tituly, kterými jste mě jistě vlídně obdařiti ráčil. Přidávám tyto do sbírky a pokud zas nějaký tu sockomouš opět zatouží zde zapěti neustále ohrávanou odrhovačku o sockom umění diskutovat, kdykoliv svou sbírku sockom voňavostí s omezeností a neschopností sobě vlastní. opublikuji.
  By jasno bylo ešče jasnější. V rámci samoléčitelství, pochopitelně
  Jinak Danny, titul pologramotný držák kleští s elektrodou mě rozesmívá furt kdykoliv si na to vzpomenu. Velmi inspirativní, a jako perla by se to určitě vyjímalo v každém naučném slovníku. Vidím to dokonce i v barvách…
  Dám holoubka…
  http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/248373_229808950367016_164709013543677_1095614_1225090_n.jpg

 50. Ivet - Mejsehezky napsal(a)

  Hmmm, přijdu jindy, hustou atmosféru já nerada.. někdo rád hýčkání, jiný bpdláky. Vypínám pc a hýčkám kočky…

 51. tata11 napsal(a)

  wb

  proč mermomocí dokazujete svoji ITELIGENCI?V normalní společnosti se lidi nesmějí když druhý někoho uraží,kokám že VAS to inspiruje ne jen nadavku papouškovat ale i sní se bavit.

  JÁ MYSLÍM že vic ubochosti jste nemohl projevit,vyte mě nevyprovokujete,jen doufám že lidé co VÁS DOTED brali si upravý nazor, nemyslím DANA TO JE UPLNÁ SPODINA No vy jste klesl na jeho uroven,jak se řiká nic proti gustu.

 52. karelkarel napsal(a)

  Komunisty mohou volit buď grázlové nebo lidé s IQ pod 90. Nepřihlásil jste se zatím veřejně k žádné z obou skupin a já nehodlám hádat, do které patříte.

 53. wbgarden napsal(a)

  Tato mohl by někdo ten váš poslední spisek přeložit do normální lidštiny.
  A pokud možno bez velkých písmenek neb tato v jistých webpravidlech znamanají prý jenom bohapusté řvaní….
  Jinak komunismus už dávno pochopitelně patří na smetiště dějin. Všude kde se konal byla jen neskonalá bída a utrpení…
  http://ekonomika.idnes.cz/deset-mytu-a-polopravd-o-zivote-v-socialistickem-ceskoslovensku-pyd-/ekonomika.aspx?c=A091108_205138_ekonomika_mmb
  http://www.penize.cz/svetova-ekonomika/17238-komuniste-jsou-zivou-hrozbou

  • jethro napsal(a)

   Jestli tata dovolí, pokusím se to podat speciálně pro vás:
   – tata vám má za zlé vyvyšování se nad druhé, tj. nad tatu (nejen)
   – tata vám má za zlé, že hloupou urážku nejen opakujete, ale ještě se tím bavíte
   – tata vás považuje za člověka pokleslého
   – tata je rád, že to vidí ostatní
   – tata považuje vašeho kamaráda za člověka ještě mnohem více pokleslejšího
   – tata vám sděluje, že jste se už dostal na stejnou úroveň

   Vhodné obrázky jsem k tomu nenašel, musíte si vystačit se svým archivem.

   • tata11 napsal(a)

    jethro
    díky ale on to nepochopí,nepochopí že tím ukazal co je

 54. tata11 napsal(a)

  wb

  Škoda lidem jako VY ,kteří maj plná usta o slušnosti a sami se smějí když někdo druheho uražejí a navic ji použijí sami,když nechapete že jste klesnul na samé dno,ja sice mohu byt pologramot že neumím pravopis,ale jako člověk vy jste dokazal co jste

 55. wbgarden napsal(a)

  Džetro třídní třídiči, dovoluji si zde decentně upozorniti, že tata byl první kdo si začal. Viz pokecáníčko zde dole o křupanství. On sám vím nejlíp, spravedlivý. Koledoval si holt dlouho…
  http://www.brejle.net/svet-kolem-me/zakon-o-zachovani-prasete/
  Jinak džetro, že vám vůbec nevadí moralistovi přímo křišťálovému, jakými voňavými slůvky tu častují sockomové moji maličkost. V rámci teda spravedlnosti a upřímného jistě boje za lepší česko.
  Děkuji.
  http://www.brejle.net/svet-kolem-me/turkmenbasi-vajicka-metro-skolne-naruby-a-pan-profesor-horejsi/

 56. tata11 napsal(a)

  no aby bylo jasno co považuje někdo za nadavaní,když napřiklad někdo krade a nazvu ho zlodějem není to uražka ale pravda,jestli někdo urazí ženu bez duvodu chová se jako křupan,chapu že člověk jako pan WB KLESL V URAŽKACH NA SAMÉ DNO CHCE svoje konaní zamaskovat,tady je konečně dukaz co on napsal omě a co ja oněm………
  …………………….on omě………………

  Tato nokomente, tak tohle jsem podle vás urážky. A co tohle – pologramotný držák kleští s elektrodou ?
  No je to přesnější, že.

  Jinak Danny, titul pologramotný držák kleští s elektrodou mě rozesmívá furt kdykoliv si na to vzpomenu.
  ………………………..a tady ja oněm……………………….

  tata11 napsal(a) 29. 1. 2012 v 10.15
  nerozhlašoval jste že nikoho neuražite?konečně oba víme jak byla ta mensa myšlené,no ono je lepší dělat vtom připadě nechapajicího a vypalit skritě jak je hloupá,aspon pane nepište jak jen vracite,no vtomto připadě by jste se stydět měl zvlaště když se ohanite menzou,ač lopate vím že ta menza něco znamena,jak pravě dokazujete v menza testu muže byt vaše IQ 3KRAT VĚTŠÍ TŘEBA NEŽ MOJE STEJNĚ STE SE ZACHOVAL JAK KŘUPAN
  …………………….a napsal sem to kvuli tomuto……….

  wbgarden napsal(a) 28. 1. 2012 v 15.01
  Evo, vy snad přicházíte z hlubin samotné mensy. Hloubka vaší logiky je pozoruhodná, skoro obdivuhodná.
  Jinak stran mého nicku, který jsem tu snad vysvětloval tisíckrát, tak když na tento kliknete, tak se o mé, jak vy říkáte psychotické maličkosti, dozvíte skoro úplně vše.
  Jméno, příjmení, adresu bydliště, ksicht, gps polohu, velikost slipů, co právě vyvádím atd atd.
  .
  Eva napsal(a) 28. 1. 2012 v 19.16
  Já a z hlubin menzy ? Menza…. co to je ? Vy a psychotická maličkost ? No to snad ne A jinak je mi šumák, jak se jmenujete, kde žijete, co děláte a vůbec…. Jediné co mě zaujalo, je vaše zahrada, na tu jsem se kdysi dávno skutečně podívala. Nakonec použiju dvě stará česká přísloví :
  „Potrefená husa se ozývá.“, a „Ševče, drž se svého kopyta.“ Zdraví „sockom fraucimor.“
  .
  wbgarden napsal(a) 29. 1. 2012 v 9.58
  Šumáková Evo, to že nevíte, co je to mensa, to nemusíte až tak zdůrazňovat. To je jednomu hned jasné, jen co si přečte vaše komentáře. Česká přísloví na toto téma raději nedám.
  Čeho se, prosím držíte vy ? Vlka ?
  No já týpek se stydět jednou rozhodně nebudu…
  http://www.mensa.cz/

  konečně dokazuje co je opravdu zač,kdo so oco koledoval necham na jinych

 57. wbgarden napsal(a)

  Džetro stran prskání jakéhosi nesmíte hledět tolik do zrcadla. Nějaká kapička by se mohla i náhodu odrazit a zbavit vás posledního zbytku soudného uvažování.
  Netvrdil jste náhodou, že jste technik. Jak to můžte dělat s touto mozkovou výplní?
  Mimochodem neříkal jste mi náhodou před chvíli že jsem hňup ?
  Pozor citát:
  “jethro napsal(a)
  14. 4. 2012 v 22.14
  Zahradníku, vy jste ale opravdu nenapravitelný ideologický hňup.”
  Další názorný příklad jistě ryzího komoušského moralizování.
  Děkuji.
  Tato nechte toho. Kromě držáku kleští na elekktrodu se včíl stáváte i dalším tu sockom furtdokolem.
  http://www.chilloutpoint.com/images/2010/07/unseen-world-war-2-photos/unseen-world-war-2-photos-01.jpg

  • tata11 napsal(a)

   wb

   VE SROVNANÍ POLOGRAMOTNY DRŽAK KLEŠŠTÍ a sockom furtdokolem sem hrdy že nejsem co VY.je smutné co pravycovy člověk uznavá za slušné chování,mate byt na co hrdý,ja se dál vašemi sprostými nadavkami zabyvat nebudu,neslušnost a sprostost padá na Vaši hlavu,vice nereaguji,mě nevyprovokujete rochněte se ve svém bahníčku sám

 58. wbgarden napsal(a)

  Tato nechte toho, já proti vám osobně nic nemám, a to že se mi líbí držák na kleště, to je spíš záležitost slovní.
  Pouze něco jako jakýsi terminus technicus, které mě neustále rozesmívá.
  Jinak to že píšete, jak píšete, to všichni tu pochopitelně moc dobře vědí.
  Ale co mě sem tam fascinuje, že neumíte asi ani číst neb kdybyste brejle četl, tak musíte vědět, že už jsem tu asi milionkrát psal, že nejsem ani levý ani pravý, že jsem úplně normální, a že mi je tisíckrát milejší osvícený panovník než sebedemokratičtěji zvolený bezmozek. A vy furt na mě cosi o pravycy. Řekl jsem snad někdy něco takového. Co kdyby jste dal copy ??
  Jiná věc je, že až tak není vaším úkolem na brejlích čtení, ale pohopouhé přenášení mouder ze sockom sekretarátů o spálené zemi, jak s tím kdysi začal bamberský.
  Mouder, které mají pouze jediný smysl. Rozčilovat dál lidi a dělat blbou náladu ještě blbější. Jste jenom včíl takoví užiteční.., jistě víte co, a kdyby náhodou ti vaši souzi uspěli, tak zapomeňte na to, že vás budou někdy více potřebovat.
  Ani omylem.
  Ti na plné pecky vám pak řeknou, co si o vás doopravdy myslí.
  Prohlédněte si je dobře, revolucionáře…
  http://ateo.cz/f/images/j/j-v-fidelip.jpg

Napsat komentář