Kauza wbgarden

Nevím, jestli jsem na Brejlích nepřehlédl vyznání  čtenáře jethra, které jsem zahlédl na blogu vlka. Jethro vpodstatě píše, že už má dost výpadů značky wbgarden a jeho vtipností – a opouští Brejle. Následně se tam rozpoutala debata, která mi v některých vstupech trochu vyčítá, že značku wbgarden nevykážu ze dveří, protože se mu podařilo otrávit a “vyvtipkovat” už několik velmi dobrých autorů a komentátorů Brejlí.

Jak už jsem několikrát psal: Nezajímá mě,  čím kdo byl kdysi před třiadvaceti lety. Zajímá mě, kdo co přináší na Brejle. Značka wbgarden přináší velmi často otrávený vzduch (nejen na Brejle). Nikdy článek (ačkoliv čtenáři Brejlí vědí, že má co nabídnout), jen mnohokrát opakované zaujetí, často interpretované velmi nevybíravě. Odpovědí mu bývají – jak jinak – občas odpovědi podobného ražení.

Odjakživa obhajuji Brejle jako OTEVŘENÝ PROSTOR. Na rozdíl od jiných blogů a portálů nebudu ani v případě wbgardena někoho cenzurovat a vyhazovat, pokud nebude sprostý a nebude napadat ostatní autory a komentující.

Vím, že je velmi těžké někdy nezareagovat na hrubý pytel hrubou záplatou. A pro mě je těžké vždy zachytit nebo přímo rozeznat, co je nesouhlas, a co je už napadání.
Brejle nejsou stranický deník. Stranický v tom smyslu, že povoluje je jedno politické vyznání.

Různobarevnost je v pořádku, a dokonce žádoucí. Oponování značky wbgarden leze mnoha dalším na nervy. Radím naprosto ignorovat a nereagovat. Ale ono to asi vždycky nejde. Neustálé popichování (velmi jemný výraz!) mi vadí. Vadí mi, že značka wbgarden a i někteří, kteří se cítí napadeni, neargumentují, ale obracejí se na autora.

Na místech komentářů pod články se učíme debatovat. Tvořit a vybrušovat si svůj názor a argumentovat… Opruzů je všude v životě dost a musíme se s nimi umět vypořádat. Ne všude vcházíme do bratrstva, kde nás opečovávají, souhlasí vždy a se vším a vítají nás slavobránou.

Obracím se na čtenáře Brejlí:
Poraďte. Štve vás značka wbgarden? Nevadí vám? Dokážete ji ignorovat? Líbí se vám prezentace této značky v komentářích pod články?

Co byste si v tomto případě počali, být na místě tátymámy Brejlí?

Díky,
Jan Krůta

Komentáře

 1. oldwomen napsal(a)

  Dovoluji si drobně nesouhlasit s tím, že wg je přinašečem otravnosti a nikdy nedá “do placu” článek. Wb se dopouští zločinu jinakosti a nevrkání si s většinou. Chápu, že jeho fotečky mohou na někoho působit prvoplánově a dráždivě, ale mne většinou spolehlivě rozchechtají, protože jsou zasazeny přesně do kontextu celé probíhající diskuze, a pokud mám pocit, že je “za hranou” ozvu se. Což se zatím, za dobu, kdy jsem přestala být jen nakukovatelem, stalo jednou.
  Dále není pravda, že autorsky nepřispívá. Svoje básničky neposílá do “Literární dokořán”, vkládá je přímo do svých diskuzních vstupů.
  Vyšoupnutím wg docílíte toho, že na nějaký čas si tu “stará garda” bude lebedit a notovat a brečet, že líp už bylo, protože je nebolely klouby a měli vlastní zuby a fungovali jako muži i několikrát na noc a nemuseli čekat na polární 🙂 a teď jak to všechno stojí za houby a že když všichni uvědoměle zvolí tu jednu, dvě správné strany, tak že zase všechno bude fajn a věří opakovanému vstupu do téže řeky. A pokud se nevynoří jiný dráždič stáda a čeřitel olejovité hladiny, bude Brejlím setrvale klesat sledovanost.
  Nejen na Brejlích je celkem šumák, co kdo byl před iks lety. Důležité je, co je a co dělá teď. Byť jako rentiér.

 2. Peggy napsal(a)

  A sakryš…docela se mi zatajil dech…Oldwomen, dík! Nemusím opakovat, co jste zde napsala přesně. Naprosto mě tohle dostalo, ještě mám husí kůži. A to nemluvím o tom, že možná ani netuším, kde se může psát o komkoliv z nás někde, kde se nelze ani bránit, natož se o tom dozvědět. Chodím sem v poslední době málo, mám toho moc, ale myslím, že pokud nebudu už vůbec, nebude důvodem to, že sem někdo píše, či ne. Nějak jsem si připoměla doby minulé..brrr.. Kde se poděla tolerance a nadhled a velkorysost nad tím, že ne všichni jsme jedno stádo.
  PS. nejsem obdivovatelka Wb, jak mi bylo občas přidělováno, jen mám dobrý pocit, že každý v této společnosti může být za sebe a že nejsme přes kopírák.
  Občas střihne Wb šílenosti, ale je sám sebou a to je pro mne podstatnější, než papoušek, co vlízá někomu někam, jen proto, aby se silnějšímu zalíbil. Někam jsem zabloudila? Kauza Wb! panebože, snad se z toho dnes dostanu. Nevadí mi, že budu na pranýři, myslím, že tu stejně nechybím už dávno a pak, je tolik krásy i mimo počítač. Mějte se pěkně a všem, opravdu všem, přeji pěkné dny.

 3. Ivet - Mejsehezky napsal(a)

  Honzíku, každý má možnost výběru.. reagovat, nadávat, ignorovat, číst, přelítnout, posmutněle vzdychnout, vzpomínat, mlčet…

  Mně osobně se momentální atmosféra nelíbí, nezapadám sem svou usměvavou tváří, nulovou znalostí politických čachrů, nechápavostí vyměněných komentářů. Znáš mě, ony hodnoty přežití se posunuly jiným směrem a tyhle žabomyší války mi pokoj neprozáří. Takže pročtu, zaregistruji komentáře těch, kteří ve mne nechali stopu a odkráčím. Ani ochuzená, ani bohatá. Ještěže máme Literární dokořán.

  Trochu mne zaráží, že WB necítí na kolik to tu ovlivňuje a bohužel v tom negativním, ale někdo si hoví v hejnu motýlů, jiný v slovíčkaření. Já se chci mít hezky, tudíž pádím mezi motýly 🙂

 4. tata11 napsal(a)

  MILÉ DÁMI

  NESTAČÍM ČUBRNĚT a jediné co mohu vyslovit nesouhlas,takže jiny nazor je provokovat a uražet?JEDNO ŽE TY URAŽKY ZAMASKUJE,zajimavé že vy nemate stejny nazor a není kolem VÁS TO CO KOLEM wb.

  TO JA si jiny nazor představuju asi jako mate vy,ale prakticky jediný přispěvek WB NENÍ PROST PROVOKACE a uražky,snad jiny nahled jde bez věčneho rití ,a kopaní do kotníku,nojo asi mame každy jinou představu co je oponentura a nesouhlas a co provokace

  • wbgarden napsal(a)

   Kvalitní oponentura v podání taty.
   Pozor citát.
   Píšete samé jarporoviny…
   http://pix.avaxnews.com/avaxnews/3d/6d/00006d3d.jpeg

   • tata11 napsal(a)

    vytržené s kontekstu ano opšt jste použil JARPOROVINY

    zažity TERMÍN jarporovina je že oponuju protivnikovi i přes jasny argument že mu něco vytíkám co je naprosto vyvraceno…..jestli se chcete dohadovat mužu dodat………vy jste nakonec oproti jarporovi uznal omluvil,i když součast omluvi byla provokace která nakonec skončila kopnutím do kotníku.

    mezi namí pane WB JE rozdíl že ja nemám zajem se svámi dohadovat,jen nesnaším stalé provokace a uražky,mam zajem o třibení nazoru ne aby mi někdo předhazoval to co dělate stale vy,proto občas davam vaše rozpory jak tvrdíte že si nezačinate……….nepravda,dukaz mám…..ano uražite menší kadencí nebot mate schopnost lidi vyprovokovat,ovšem namě to neplatí a proto jste přitvrdil ,ovšem ja sem imuní,nakej čas sem tvrdil že je nejlepší VAS IGNOROVAT ale mylil sem se……….a proto ač stím činím bohužel negativní prostředí,lidem jako vy se ustupovat nesmí,nemám potřebu VÁS URAŽET,OVŠEM LŽI NENECHÁM BEZ ODEZVI……….

    jako ted opět jste dokazal ,mě ani jednu lež nedokažete,ja vám bud lež respektive dost nepřesny fakt nebo vytrženo s kontextu jako třeba ta jarporovina……….tož tak pane

  • Peggy napsal(a)

   Než zavřu krám, aby bylo jasný, já nikomu nechci dělat advokáta, každý si to svý má hájit sám…ale vždycky jen napíšu, co si myslím…Takže i nyní…jo, časy minulý možná jsou už blíž, než se dalo tušit…už musím ale fakt jít…
   Jen jedno a naposledy. Představím-li si, že ráno otevřu Brejle a uvítá mne nadpis, Kauza Peggy…!!!!!!!!!!!! to mi přijde fakt neskutečný!Nějak zas nevím..nebo něčemu nerozumím..ušlo mi zas něco..no nic, nebudu se tím trápit, věci jsou jak jsou…

 5. wbgarden napsal(a)

  Jéminkote tak jsem zase řešenej, tak jak jsem za komoušů býval skoro pravidelně.
  Naposledy snad už více než před lety třiceti.
  To jsme v tzv obědové pauze korporátně sedávali u malého bárku a vedli řeči. Spolusedíci tzv kolegové a kamarádi popíjeli jako obvykle rumíček lékařský či lahůdky hraběte fernétyho. Spřátelené dámy pak pocucávaly své dvojky.
  Dopíjel jsem už svůj druhý čaj a chystal se k odchodu neb jsem si všiml, že jsem už v našem oblíbeném pajzlíku skoro sám. Barmanka pro jistotu zavrčela, že jestli si myslím že mi bude chystat další horkou vodu, bych si v ní moh zase namočit pytlík, tak se hluboce mýlím. Za dvě kačky se ona přece nestrhá.
  Přesně dvě kačky stál u nás v bárku, do kterého skoro pravidelně docházím od roku 69 tenkrát čaj. Dnes káče dvacet pět. Informace ze včerejška.
  Pro místní sockom ešče jedna informace. Čaj jsem popíjel z toho důvodu, že jsem skoro abstinent. Tenkrát myslím téměř devadesátdevíti procentní, a taky jsem jezdil svoji dávnou oktávkou po šichtě pravidelně na stavbu.
  No vydal jsem se do střižny, ale pak jsem si vzpomněl, že jsem nechal v kanclu cosi důležítého. Rychle jsem vyběhl po schodech, zarval za kliku, ale ouvej, dveřní otvor vyplňovala macatá, které ešče před chvílou sdílela se mnou restauraci. Už se vůbec netvářila kamarádsky
  Tu teď nemůžeš, pravila přísně.
  Ale já tu sedím….
  Včíl tu zasedá stranická skupina. My tě řešíme…
  S hrůzou jsem si uvědomil, že u mého pracovního stolu stojí s vážnými ksichty i ostatní, kteří ještě před několika minutami se spolu se mnou bujaře, buransky pochetávali u baru.
  Soudružky uklízečky si neustále stěžujou, že máš na stole takový bordel, že už ti půl roku nemohly zodpovědně utří ze stolu prach.
  Dupla si nožkou a vystrčila mě ven….
  Je dobré vědět s kým jeden sdíli tuto krásnou zemi. Komunismus prý byl odstaněn, komouši zůstali….
  Tož tak, tímto zdvořile žádám trest smrti.
  Pochopitelně.
  Díky Jan Sláma, vulgo wbgarden – witch´s broom gardener
  http://www.wbgarden.com/nove/ei2.htm

 6. tata11 napsal(a)

  peggy

  jako třeba mi dva pohled na 1 maje,ja sem se vám omluvil zato že sem vas ne dobře pochopil,ale ani vtom nepochopení nebyli uražky,oba sme prostě ten 1 maj vnimali jinak a to si musime proto častovat sekretariatama,rudejma,komoušema,to VÁM PŘIPADÁ přinosné……..nejde o nazor ale dobře to napsala IVET……..ŽE PRAVĚ TEN STYL přispívá k negativismu.

  berte to jako zase muj nesouhlas stím co jste napsali,nejde přece jen že pak reakce byli mnohem drsnější,ja sem se napřiklad pokoušel několikrat normalně komunikovat a co sem sklidil kopnutí do kotníku

 7. jethro napsal(a)

  Pastnu sem pro pořádek špatně umístěný příspěvek.
  Mějte se.

  jethro napsal(a)

  10. 5. 2012 v 8.07

  Protože je řeč i o mně, dovolím si sem jako nečlen napsat svůj pohled, i když to na mém rozhodnutí nic nezmění.
  Působení zahradníkovo zde není vtipné, je hloupé, celkem přesně se dá označit za buranské. Od prvního okamžiku, kdy jsem se tady zapojil do nějaké diskuse, byl jsem olepen sockomouštvím, iljičovinama a bylyo mi podhozeno několik vskutku debilních fotomontáží, které plodí na netu puberťáci se znalostmi Photoshopu. Jse Ajťák, byl bych schopem takových “vtipností” s ksichtem zahradníka vyrobit za hodinu tucet. Nejsem ale buran. Co z toho.
  Vadí mi silně, když se tady přiblblé a neustále napadající vstupy bývalého protagonisty předpřevratové společnosti, nabité antikomunismem a napadající všechny, včetně JK, autorů, Olina, Taty a nevím koho ještě, s nálepkou koministů, sockomů, rudyryků, držáků svářečských kleští a kdoví jakých “voňavoistí”. Ten člověk je nemocný.
  Máte li zájem podívat se na to, kdo si jak začíná, mrkněte na “diskusi” pod včerejším Olinem. Já si Olina vážím, stejně jako JK. Vadí mi, když ho buran neustále okopává, vědom si své velikosti a úžasnosti, šišlavými pitomoučkými nadávkami.
  Vadí mi ještě víc, že tento buran si zde našel své zastánce, “je takový milý, vtipný”, “píše básničky”. To mu dává v jeho buranství křídla. Nedejbože, když se tady objeví další nemocný člověk. To potom buranství “vykvete”.
  Díky. Nechci.
  Poznal jsem tady mnoho nových lidí, nových témat. Lidí, kterých si velmi vážím. Po řadě z nich se mi bude stýskat. Ale mám svobodnou volbu. Prostoru, kde se zabydlel buran, se budu bohužel napříště vyhýbat.
  Nezlobte se, ale prostor, kde každý první příspěvek je od burana a potom polovina diskuse pod blogem také, to už mne nebaví. Tím spíš, že se tady některým nelíbí nazývat burana buranem. Vpořádku. Nebudu.

 8. Lex napsal(a)

  A tak si myslím, že je na Brejlích vymalováno. Trautenbergovo. A také Anče, Kuby a hajného (i ten Kuba a hajnej jsou ženské¨, jak vidno).
  Pa!

 9. poletucha napsal(a)

  Teď to bude vypadat, že reaguju na tatu, ale jen jsem se zdržela poslechem rádia a četbou Jethra vedle…
  Nejsem fanynka wbgardena, ani jeho úhlavní nepřítel. Někdy utrousí veršovánky k tématu (některé básničky se mi opravdu líbily), někdy příkrý názor oponující autorovi, jindy odkaz na fotomontáže. Odkazy nemusím otevírat a když je otevřu, někdy mi připadají vtipné, jindy přiblblé, nu což… Nálepky na ostatní ohledně politického přesvědčení mne nechávají chladnou, je to takové bla-bla-bla a splečenské způsoby puberťáka. Opravdu mi vadí jeho idiotské útoky na tatu, protože vidím, jak se ho to dotýká. Pro mne nemůže tatu ponížit, každým takovým útokem ponižuje sebe, ale co nadělám…
  Přesto pro mne osobně je cenzura větším zlem, jak napsala oldvomen i Peggy výše.

 10. poletucha napsal(a)

  Vlastně teď lituju, že jsem vůbec reagovala. Je mi to líto. Taky bych nechtěla “být řešena”.

 11. oldwomen napsal(a)

  Jste zamilován do trojníků machů rodiny Kim-in-….?

 12. Karamela napsal(a)

  Příspěvky výše uvedeného pána přeskakuju. Nevadí mi “protikomančství”, jenom je to furt dokola, nudné a o ničem. Bohužel téměř nikdy nepřinesl něco zajímavého, co by mě zaujalo, nad čím bych popřemýšlela, jiný úhel pohledu….
  Tak ho prostě nečtu. Ale rozhodně necenzurovat!!!!!!!!! A Jethro prosím (moc prosím) neutíkat…

 13. Dedek napsal(a)

  Začalo pěkné počasí a tak nemám tolik času na čtení a ještě méně na reakce.
  Je normální , že lidi nemají stejné názory. Diskuse je podle mého názoru od toho aby byl člověk schopen a ochoten se nad odlišným názorem zamyslet a případně svůj názor modifikovat. Ale jsou lidé , jejichž koníčkem je vyprovokovat lidi s odlišným názorem a následně je zesměšnit. Je tězké , ale rozumné tyto lidi ignorovat. V žádném případě necenzurovat. Alespoň vím , že stále existují. Vedle sockomoušství existuje taky skupina lidí , které politologovové označují jako asociální kapitalistickou lůzu (ASOKALové).

 14. Strejda OLIN napsal(a)

  Musím se zastat nakladatele, redaktora a grafika J.K., který ve svém čase a za své peníze vytvořil Brejle.net “pro párkrát dospělé, kteří chtějí vidět skrz naskrz…”. Tedy především pro lidi narozené dávno před rokem 89 a kteří v socialismu prožili polovinu i více let svého života. O složitosti, rozporuplnosti a kontroverzi tohoto období si tu nemusíme dalekosáhle povídat. Tito lidé pocházejí z nějakého sociálního prostředí, mají různé vzdělání, měli různá povolání, rozdílné společenské postavení i rozdílné zkušenosti. Každého z nich se minulý režim nějak dotknul, ať již v dobrém nebo špatném. Ale každý ho rovněž nějak vnímal a udělal si na něj svůj názor. Není to však jen názor na režim, ale i pohled do zrcadla, ve kterém zkoumají sami sebe. Dívají se a chtějí vidět skrz naskrz. Několik takových se sešlo na Brejlích a s tím, co vidí jsou ochotni se podělit s jinými. Já třeba očekávám, že mi na to jiný řekne co vidí zase on, co vidí stejně a co vidí jinak. Samozřejmě, že to není jen pohled do minulosti, ale i dívání se na současnost. Logicky se člověk neubrání srovnávání a hodnocení.
  Podobná parta nebo kolektiv se sejde na vodě, v hospodě u stolu, na čundru u táboráku, v kanceláři nebo na stavbě. Dokonce i v rodině. Baví se, klábosí, diskutují, vzpomínají, hádají se, ale nikdy se navzájem nepoperou do krve, pokud se tyto rozdílné názory a pohledy nepřenesou do osobní roviny, pokud se navzájem neurážejí a neargumentují stylem: Ty to takhle vidíš, protože jsi primitivní debil! Nedivím se, že si to myslíš, když jsi vesnickej buran! Jdi se svejma přiblblejma názorama do prdele, komouši (estébáku, bolševiku, fašisto, kreténe, buzíku…). Pokud i příště, a příště, a příště někdo přenese tohle kolektivní a parťácké pokecání do osobní urážlivé roviny, někteří si mohou říct, že už tam nebudou chodit, že se již nezúčastní, protože jim to jen zkazí náladu a nemají zapotřebí se nechat urážet.
  Tady na Brejlích přece vůbec nejde o to, abychom se tu (ne)soudružsky poplácávali po ramenou. Já osobně to neočekávám a jsem si vědom, že nesu svoji kůži na trh, že můj názor někdo rozcupuje na padrť a po zkušenostech na blogu i.DNES.cz jsem si zvykl i na osobní urážky toho nejhrubšího zrna. Na každé silnici se vyskytne nějaký výmol a přesto nepřestaneme jezdit. Nemusíme hned jezdit jinudy, stačí se výmolu o kterém víme, jen vyhnout.
  Brejle mají tolik různých rubrik, že si každý může vybrat podle svého gusta. Možná se někomu nelíbí (jak to jen říct) “zpolitizování” (?) Brejlí. Mám zkušenost, že “apolitické” weby mají jepičí a nudný život.
  Tátomámo, mé odpovědi na Tvé otázky:
  1) Značka wb mě štve
  2) Vadí mi
  3) Dokážu ji ignorovat, ale i reagovat
  4) Nelíbí se mi některé prezentace této značky
  5) Již jsem si na wb zvykl a vím, co od něj očekávat
  6) Nelíbí se mi, ale hlasuji pro její zachování
  7) Co bych udělal? Nechal to plavat, tady z toho krev neteče. Každý je párkrát dospělý, tak ať se zařídí podle svého. Mě se tu líbí i s wbgardenem a myslím, že i jemu se sockomem Strejdou Olinem a jeho iljičovinami. Kam bych chodil? Mám tu plno nových přátel a milých přítulkyň, hemží se to tady chytrými a moudrými lidmi od kterých se toho mohu hodně naučit, naučit, naučit! Věřte nebo nevěřte, naučil jsem se mnohému i od Jana Slámy.

 15. Karamela napsal(a)

  Strejda Olin:
  tleskám a děkuji

 16. wbgarden napsal(a)

  Karamelo pár hloupých otázeček jako obvykle.
  Kdo to komanšství na brejle asi tak furt tahá ?
  A kde mohu, prosím pěkně, najít vaše jiné, tolik vámi preferované, pohledy ?
  Děkuji.
  Oline takoví jako ty mi nikdy neštvali ani štvát nikdy nebudou. Dokonalé tyto znám a ještě dokonaleji je zvládám, jak jistě už sám nejlíp víš.
  http://media.novinky.cz/637/316371-original1-t2uh7.jpg

  • Strejda OLIN napsal(a)

   Honzo, jsem na tom stejně. Celý život jsem se potkával s lidmi, kteří toho moc nedokázali, neměli talent, nešlo jim učení, nebyli ochotni se podřídit něčemu nebo někomu, třeba pracovní kázni, povinnostem, do strany je nikdo nechtěl ap., a svoje neúspěchy a neschopnost sváděli na režim. Byli mezi nimi i líní povaleči vydávající se za opozici, nepochopené umělce, jimž v tvůrčím rozletu brání cenzura, domovnice nebo okresní tajemník. Většinou se flákali po kotelnách, skladech, jako kulisáci a vymetali špeluňky IV. cenové skupiny. Prostě tam, kde na ně nebylo moc vidět, nic moc se po nich nechtělo a pracovní dobu měli volnou. Přišla revoluce, šuplíky se otevřely a nic z nich nevypadlo, o jejich talent a schopnosti nikdo nestál a skončili tam, kde byli celý život.
   Potkával jsem se i s takovými týpky jako jsi ty. Ani před nimi jsem nepadl na zadek, takže nihil novi. Jen jsem se nikdy nesnažil je zvládnout. Věděl jsem, že je to marné, je to marné, je to marné.

 17. jethro napsal(a)

  Už opravdu naposledy:
  Cituji:
  “Tak copak veselého tu dneska máme.
  Aha, další spisek autora, který byl pro svém jistě milé a příjemné sockom vlastnosti vyhnán skoro ze všech vůkol blogů. Bylo mu založeno vlastní sepisovatelství, problém je, že mu tam až tak nikdo nechodí. Asi synek dost trpí.”
  Že neuhádnete, který veleobr ducha to zplodil? Čistě náhodu jde o první reakci na blog. Jsem to povídal.
  Miloučké, vtipné, kultivované, nenapadající.
  Už utíkám.

  • Dedek napsal(a)

   A ještě dodatek k citaci. Možná by bylo dobré , kdyby autor věty ” problém je , že mu tam až tak nikdo nechodí.” uvedl konkretni čisla. Pokud vím , tak by měl mít přehled o denním počtu kliknutí na jeho web stránky a porovnat to s denním počtem kliknutí na kritizovaný web. Já jsem se dopočítal , že jeho web má 10x menší návštěvnost než kritizovaný web

 18. wbgarden napsal(a)

  Džetro už naposled, a opravdu ? Nebo jen další tvor po tatovi na pokračování..
  Jinak si myslím že vytrhávání záležitostí z kontextu vám jako každému komunistické propagčíkovi docela jde. Já se jenom drobně osobně a věcně, a taky s příslušnou dokimentční fotografií, jak už je mým dobrým zvykem, vyjadřil ke spisku, jak se včíl v česku vesele nenávidí rusové.
  Jinak prosím hlavně dávejte pozor. Při vaši neobratnosti by veškeré utíkání mohlo být doceaa fatální…
  http://www.websad.ru/articles.php?curdiv=15&code=225

 19. tata11 napsal(a)

  NO VAŽENÍ

  MYSLÍM že jsme zase udělali panu domacímu radost,on investuje čas a peníze,a mi se mu ovděčujem,je těžké někdy nereagovat ale je to stejně dokola,navrhuju,si dát par dní pohov reakcí na toto tema,sam zasebe se omlouvám panu domacímu a par dní nacokoliv otomto nebudu reagovat

 20. Pacak napsal(a)

  Problém wbzahradníka asi je, že každou kritiku dnešních poměrů pokládá za “iljičovinu” a adoraci byvších poměrů. Doporučoval bych odpovídat na jeho příspěvky pouze v případě, že budou obsahovat nějaký argument. Myslím, že v takovém případě nebude mnoho příležitostí reagovat. Jinak nechat, pouze opatrně obejít, jako hovínko na chodníku.

  • Lex napsal(a)

   No, “hovínko”,
   mám čivavu, kluka. když kadí, strčí prdelku do největšího houštíčka či trsu trávy. Když jsme ale ve městě (chodí zásadně bez vodítka, poslouchá skoro naslovo) a udělá to na obrubník, nedej bože na chodník, sbalím to do ubrousku a vyhodím. Leč i kdyby ne, klidně do takového hovínka šlápnu. Vím proto jak vypadá psí “hovínko”.
   Tady ale zjevně nejde o čivavu. Takže ani ta zdrobnělina asi není na místě.
   L.

 21. wbgarden napsal(a)

  Vážení exexi, experti přes exkrementy chodníkově vyargumentovaní zatím bez vodítka, nevíte náhodou proč já se vámi nezaobírám a vy mojí maličkostí furt ?
  Jinak tu dobrá rada, týkající se vašeho jistě voňavého koníčka….
  http://www.dailyhaha.com/_pics/clean-up-after-your-dog.jpg

 22. Lex napsal(a)

  Napsal jsem to jinde, kde to bylo aktuální.
  Teď jsem si ale všiml, že se ten šiml otřel svou hubou o mě. Tak to přepastuju, protože to i tu sedí jak prdelka na nočníčku:
  “Jó, pane Krůta,
  a pak, pěstujme si ho tu! Eh, čo to trepem, ne pane Krůta, ale – pěkně popořadě – paní “oldwomen”, paní “peggy” a další pěstitelé!
  Já vím, Honzo, pátým pádem voláme, ale nějak mi to přišlo případnější.
  Hńup zůstane hňupem, gumový charakter gumovým charakterem, kurví povaha se nezmění, a vůl zůstane volem.
  Howgh.
  A jdu za město.
  Pá.
  Ale řici jsem to musel. No, nemusel, ale chtěl.
  Lex.”

 23. wbgarden napsal(a)

  Jak tak koukám jeden ze sockom expertů na pěstování a šlechtění exrementů i v hubě až příliš dlouho asi hleděl do zrcadla a utrpěl samomluvu skoro sebekritickou.
  Že by konečně blýskání na časy lepčejší ?
  Dám pejsky.
  http://pix.avaxnews.com/avaxnews/6e/6e/00006e6e.jpeg

 24. Veleknez Ratata napsal(a)

  Have you evew thought, wepowtew, that sheew gweatness was his twadgedy? Kde nemá odpověď ani veliký Joyce, tam je marná každá lásky snaha. Snad jen “dát” Leonarda: “Dobrotivá příroda se postarala o to, abys všude nalezl něco, z čeho by ses mohl poučit.” Neručím za přesnost, četl jsem to tuším před čtyřiceti lety na zdi záchodku v Krumlově. Ale je to takové filosoficky smířlivé.

  • oldwomen napsal(a)

   Veleknězi, nějak se ztrácím v úvodní větě. Není nějak takhle podobně?: Have you ever thought, we power, that she weakness was his tragedy?

   • Veleknez Ratata napsal(a)

    Sheer Greatness! Žádnou weakness bych si tuhle nikdá nedovolil citovat. V původních verzích to prý měl JJ ještě standardně englicky: “That man is a brute– but a magnificent brute. Sylvia Silence, the girl detective, when told of the different facts in her easy bachelor’s flat overlooking Anderson’s mews, asked quietly: Have you thought that sheer greatness was his tragedy?” 🙂
    zde: http://www.robotwisdom.com/jaj/fwake/cad.html
    PS doporučuji vrazit do google překladače, v jeho čechštině to zní o hodně líp. Nekopíruju to sem, vrací to jedno vošklivé slovo. Ještě mi to připomnělo ředitele Batese ze Stopky, Brouka a spol., zhruba “pamatujte si, že až v životě narazíte na odchylku od normálu, nesnažte se s ní vypořádat normálním způsobem”.
    PPS Jinak mi strýc Olin zcela mluví z duše, ale mé infantilní já je wbgardenovi vděčno cumbajšpíl za odkaz kaifolog.ru. Nemusí pršet, jen když kape.
    PPPS
    Jsem zde krátcesloužící naplavenina neaspirující na poradní hlas, ale shorauvedenou žádost o trest smrti doporučuji zamítnout.

   • oldwomen napsal(a)

    To zní jak Filípek Marlouovic. Ale nebude, když je to o Sylvii Silence….
    Máte rád drsnou školu?
    Odkaz přelouskám v noci, za chvíli musím přerušit siestu a vystřelit do stáje a tak kolem a dokola….

 25. wbgarden napsal(a)

  Ratato i dobrotivé jistě síly úči přírody mají své meze. Marlounemarlou…

  MISERERE

  Na rozptylové loučce
  tvého těla
  chci mít taky
  křížek
  přírodo


  který celý život zasvětil jsem
  boji proti prašnosti
  teď příkonem mnoha kilowatů
  v peci firmy
  DUŠIČKA a spol
  v prach obrácen
  budu
  a naplním tak osud
  šíleného
  ekologa

  Na rozptylové loučce
  tvé těla
  chci mít taky křížek
  přírodo

  Buď mi hrobem
  i vdovou
  zároveň

  Amen…

  http://images.bugaga.ru/posts/2009-06/1243966107_038.jpg

 26. tata11 napsal(a)

  tak to je hodně povedené,zajimalo by mi jestli je to skutečnost nebo jen naražované.KDO VÝ jestli je to možné?

 27. wbgarden napsal(a)

  Dovoluji si myslet, s prominutím teda, že to až tak otázka myšlení zrovínka není…

  MODRÁ SÍLA

  Všechno se vším
  souvisí
  a když nestojí tak
  visí
  a z puberty tě uzdraví
  až čas předkremační
  přípravy
  ve kterém což všichni víme
  snad i leccos pochopíme
  jsou však pořád mezi námi tací
  co věří na kouzla s gravitací
  a někdy i pilulka je
  dobrá
  po ní ovšem ptáček
  zmodrá
  Definitivně…

  http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/409313_10150549695114161_373285284160_8796714_2070447175_n.jpg

 28. Petrpavel napsal(a)

  Koukám, pěkná diskuse nad V(er)B(eží)! Můj názor?
  a) obdivuji jeho fanynky zde, a chápu stále přesněji proč tolik žen se po pár létech společného soužití mnohdy diví “koho že jsem si to, já blbá, vzala?”.
  b) v každém případě ponechat na Brejlích jako ukázku …… (doplňte si sami dle svého vkusu). A ignorovat, ignorovat, ignorovat (neplatí samozřejmě pro ááááchalky…).

 29. wbgarden napsal(a)

  Žárlivý a závistivý Pepe. Normální český sockom, který zoufale nestíhá, takže se z něho rázem stává posměváček ze základky.
  Úžasné.
  To jste na školeních nebrali, co.
  Jinak, co vám brání byste se též předved, áchale ?
  Kupředu levá…
  http://www.novinky.cz/krimi/267569-david-rath-mel-mit-u-sebe-pri-zatceni-sedm-milionu-korun-v-krabici-od-bot.html

 30. Petrpavel napsal(a)

  Nebývá to u mě zvykem, ale musím souhlasit s V(er)B(eží)!
  Říkám to pořád : nevolte prorežimní strany ODS, ČSSD, TOP, VV, Zelené, KDU…Volte KSČM.
  http://www.novinky.cz/krimi/267569-david-rath-mel-mit-u-sebe-pri-zatceni-sedm-milionu-korun-v-krabici-od-bot.html
  A jenom takový malinký detail : PO VOLBÁCH se ukáže, že místo Ratha měl Kubice zatknout Bendla …

 31. wbgarden napsal(a)

  Pépe proboha, zkus něco vymyslet na na dvojvé. Při tvé oslnivé inteligenci to přece nemůže být až takový problém.
  Jinak docela chápu, že bys nejraději zatýkal ty sám. Po volbách i před.
  Furt…
  http://ateo.cz/f/originals/i/info.jpg

Napsat komentář