Odstřel svou samotu!


Už dávno je pryč doba, kdy se samota malovala jako kobka poustevníka. Samota je poustevna v nás. Motáme se v zástupech na ulici, v práci jsme v prosklenných halách, kde vidí jeden druhému málem i do hlavy. Samotni uprostřed lidí.

Spousta mých kamarádek, rozvedených, neprovdaných, bez partnera, s dětmi, bez dětí, některé i provdané v nefungujícím manželství. Cítíme, že by někdo měl zaplnit náš prostor. Nechceme vetřelce. Nechceme slabocha. Chceme chlapa! Ale kde ho vzít? Copak máme čas někde brousit po promenádě? Copak máme někde v kavárně nad vystydlým latté házet očima po zdech?

Ruku na srdce. Kolikrát už jsi večer doma nebo v kanclu u počítače měla chuť kliknout na nějakou seznamku? A udělalas to? Ne? Chyba! Říkáš, že jsi slyšela, že jsou tam samí úchylové, kteří tě budou chtít znásilnit za prvním rohem? Blbost! Internetová seznamka je ideální prostředek, jak najít partnera, aniž se vystavujeme velkému riziku.

Předpokládejme, že hledáš normálního partnera a sama jsi normální. Klikni na seznamku. Zaregistruj se: Prostě si vymyslíš nějakou přezdívku, nikdy neuváděj své pravé jméno! Chtějí po tobě fotku? Nemusíš ji vkládat. Třeba nejsi miss a když navážete písemný kontakt a budete si blízcí v korespondenci, odpustí ti i vady na kráse. Chtějí při registraci další informace? Buď opatrná. Nevyzvoň na sebe všechno. Taky nevíš, jestli tvůj soused v paneláku ve stejnou dobu nepátrá na stejné seznamce a podle detailů pozná, že jsi to ty. Nepiš, kde máš pihu, zda se holíš všude a jestli máš luxusní auto a byt 5+1 pro sebe… Třeba se k podrobným informacím jednou s nějakým sympaťákem dopracuješ. Teď ale vystrč hlavu z ulity jen kousek.

Zaregistrovala ses? Máš dvě možnosti: Buď si vybereš z nabídnutých kategorií, jaký vztah hledáš (vážná známost, flirt, sex, přátelství), pak věkovou kategorii hledaného partnera. Vyjede ti dlouhý seznam inzerátů nebo nabídek mužů, kteří propadli sítem, které jsi sama nastavila. Vybírej. Už podle formulace inzerátu hodně poznáš. Hledá „ženckou na krásný chvylky ve dvou“? Používá tisíckrát omleté typy deníčkových frází? Nebrat! Hledej někoho, kdo v těch pár řádcích působí upřímně, neformálně. Nehledáš spisovatele, ale člověka, který má v životě jasno. Dovede po svém napsat, co hledá on. Několika takovým odepiš. Možná na portálu někde najdeš jeho profil (odpovědi na otázky, na které jsi odpovídala i ty při registraci).Vyzvi ho, ať ti o sobě napíše něco víc. Použij nějakou maličkost, kterou o sobě prozradil v profilu, aby viděl, že tuhle odpověď nekopíruješ do padesáti dalších odpovědí. Odklikni a pak čekej.

Možná zvolíš druhou možnost a dáš si inzerát sama. Je řada na tobě, abys napsala něco, co on v záplavě jiných nabídek nepřehlédne! Žádné slohové cvičení! Nápad! Omrkni inzeráty jiných žen. Sem tam se zablýskne! Zkus něco podobného!
Anebo už tohle téma není pro Brejle? A je to jen téma pro ženy? Říká snad někdo, že TO UŽ NEMÁ CENU?

Sedět večer doma sám (sama) není cesta. Když už nemáš kam vyrazit, vyraž na internetovou seznamku. A samotu? Prostě ji odstřel!

Napsat komentář