Máme smůlu na špatné chlapy?

Jana si v hospodě nabrnkne hezkého a charizmatického kluka, který baví celou společnost a na němž ostatní dívky mohou oči nechat. Zamilují se do sebe, vezmou se, mají dítě. Rodinný život však kluka, který byl vždy středem pozornosti a tahounem veškeré zábavy, brzy přestane bavit, a tak vyrazí do hospody.

Zprvu jednou, pak dvakrát týdně, až tam chodí skoro každý den rovnou z práce. Domů se vrací opilý. Nechutně páchnoucí pivem a kouřem vyžaduje sex. Ani se předtím neosprchuje. Jí se to hnusí, když se připotácí podroušený do ložnice, vždy se přikrčí v posteli a doufá, že to dneska po ní nebude chtít. Zprvu mu pasivně podrží, aby to měla co nejrychleji za sebou, později jej odmítá. On se urazí a vynadá jí. Ukájí se s ženami, s nimiž celý večer popíjel v putyce. Jana doma zatím brečí. Když vystřízliví, vyčítá mu, že se nestará o rodinu. Hádky a výčitky se stupňují, občas padne i facka. Nakonec dojde k rozvodu.

Jana má s přítelkyněmi pravidelný páteční dýchánek v restauraci, kde si stěžuje, jak je na všechno sama. Zde se do ní zakouká chlap, který jí vysvětlí, že ten její minulý byl úplný debil, když si takový ženský nevážil. Nejprve k ní chodí na jídlo, pak spolu začnou spát, v její koupelně se objeví jeho kartáček na zuby, na věšáku župan, v botníku pantofle. Nakonec se k Janě nastěhuje i se zbytkem svých věcí. Opraví nezbytné, poseká zahradu, vymaluje. Jana si pochvaluje, mužská ruka v domě už chyběla. Vezmou se. On jí vyčte, že jen zvelebuje barák, který stejně bude patřit jejímu synovi, jenž se proti němu neustále vyhrazuje. Začne trávit svůj čas v hospodě, jako to dělal před svatbou. Další kolečko hospoda, hádky se rozjíždí.

Scénář, kdy si žena si navzdory špatným zkušenostem hledá partnery v hospodě, se opakuje. Chudák holka, má smůlu na špatné chlapy, řeknete si. V této souvislosti se nám ještě vybaví naivky se spasitelským komplexem, které se domnívají se, že se ten notorický „ochlasta“ kvůli nim napraví.

Ale co jsou vlastně ti „špatní chlapi“? Pokud vynechám alkoholiky a různé psychopaty, nemyslím si, že by v mužské populaci byli jedinci, kteří by byli universálně špatní a naprosto nevhodní pro jakýkoliv vztah. Problém může být v opakovaně špatném vzorci chování u žen.

Že se žena prostě nepoučí, proč se její minulý vztah rozpadl, a tytéž chyby přenáší do dalších a dalších vztahů.

Jedna z mých známých, budeme jí říkat třeba Alena, se nikdy nevdala. Aleně je 43 let, má stálého, o pět let staršího přítele, který ji bezmezně obdivuje a chtěl by si jí vzít. Alena ho však bere jen jako kamaráda, neboť je pro ni neskonale nudný, zajímá ho jen zahrádka a vaření a vůbec je to takový „trouba.“

Občas zajdeme po zumbě na pivo a Alenka se nadouvá, jak na ni letí mladí kluci. Vypráví nám o úžasném sexu se svým posledním objevem, o kterém si my, po mnoho let vdané paničky, můžeme jen nechat zdát. A jde nám s tím pěkně na nervy.

Dozvěděla jsem se, že si ji jednu dobu mladí kluci půjčovali jak štafetový kolík, dokonce se domlouvali, kdy si ji ten další převezme. Nyní zajíčků rapidně ubylo, neb už je pro ně značně „ojetý model“.

Alena je však přesvědčena o své ohromné přitažlivosti, do všech svých „sexuálních učňů“ se zamilovává a snaží se je udržet tím, že jim podstrkuje peníze. Není jí to však nic platné. Když si chlapecký penis užije dost radovánek, jeho majitel se vydá hledat novou mladší a svěží kořist a na Alenu se vykašle.

A v tu dobu se zhrzená Alena vrací ke svému „troubovi“, aby se mu vyplakala na rameni a svěřila se mu, že on je ten nejlepší, on ji nikdy nezradí. A v troubovi začne klíčit naděje, ovšem jen do té doby, než jeho životní lásku sbalí zase nějaký studentík.

Podobný případ jako Alena je Dana. Dana je rozvedená a je známá tím, že je dobrá v posteli a má to ráda. Tyto informace si chlapi běžně předávají. A tak není divu, že se u Dany v posteli střídají ženáči, kterým Dana poskytuje divoký erotický servis.

I Dana se domnívá, že je velmi přitažlivá, když to po ní muži tak vyžadují. Není, je to běžná nevýrazná čtyřicátnice s urousanými vlasy. A proč jí chlapi lezou tak do postele? Protože se „to“ o ní ví. Pro muže je jen zpestřením mnohdy nezáživného manželského sexu. Dana však všechny své amanty opečovává, posluhuje jim a doufá, že právě tento se kvůli ní rozvede.

Opačným extrémem než Dana je Mirka. I Mirce je přes čtyřicet a je dvakrát rozvedená. Převelice pohledná ředitelka školy, dokonalá hospodyňka, výborná kuchařka, všestranná sportovkyně. Má perfektní vysportovanou postavu, kterou by jí mohly závidět i hollywoodské star, a proto se může oblékat podle poslední módy. Sluší jí úplně všechno. Oba její manželé jí byli nevěrní, oba si našli obtloustlou, nikterak atraktivní milenku, kterou si posléze vzali. Navíc druhá manželka jejího prvního ex je prý hrozná bordelářka.

Mirka se seznamuje na inzerát, přes internet. Hledá si především aktivní muže, sportovce. A ze začátku je vždy nadšena. Zážitky s novými partnery bychom jí mohli závidět. Cyklistický zájezd do Rakouska, sjíždění divoké řeky na raftu v Julských Alpách, ferraty v Dolomitech, canyoning ve Švýcarsku či jachta na Jadranu.

Nadšení se však brzy vytratí. Přemýšlela jsem proč. Rozřešení mi dalo vyprávění kolegyně z práce Mirčina druhého muže. Spala s ním po mnoho let a on se jí svěřil, že Mirka je zcela frigidní a že už nemá sílu se neustále doprošovat sexu, neustále být odmítán, a když přeci jen k tomu milostivá svolí, na druhý den musí manžílek vyluxovat, uklidit a vůbec „sekat dobrotu“. I sama Mirka naznačila, že její vztahy nemají dlouhého trvání, protože chlapi chtějí jen jedno.

Všechny tyto tři ženy svorně naříkají, že mají smůlu na špatné chlapy. A je mezi námi  plno podobných, co příliš tlačí na pilu, co mají příliš vysoké požadavky, z kterých nechtějí slevit, co se domnívají, že muž je od toho, aby zábavným a fantastickým způsobem vyřešil veškerý jejich volný čas.

Existují i extrémy, a to ženy, které nedokážou sexuálně uspokojit žádného chlapa, a naopak nymfomanky, které se rozechvějí při pohledu na pánské slipy.

A chovají se tak pořád a pořád dokola. A ty si také stěžují, že potkávají jen špatné chlapy. Dámy, ruku na srdce, neděláme z mužů špatné chlapy tak trochu my?

Komentáře

 1. Peggy napsal(a)

  Nikdo pod tak zajímavou úvahu nepíše..tedy alespoň něco.. tohle je důvod, proč nevychutnávám příliš “kamarádských” seancí..tohle jsou ty konce.. Myslím, že odpověď je pro mne jasná.. chlapi jsou pořád ok.. ale nedivím se jim, ne pro to, co popisujete o těch kamarádkách, ale protože jsou ženské někdy fakticky nepochopitelné ..klepny? no ale někdy to chlap i přežije..jen musí nevidět a zacpat si uši.. :-)Nebo tohle snad spíš ani netuší..jak to mezi holkama je kráááásně upřííímné..a tak teď nevím..

 2. wbgarden napsal(a)

  No jo s kým by to ti neskutečně nevěrní chlapi po celá ta tisíciletí furt dělali, kdyby vůkol nebylo tolik šíleně věrnejch bab…

  NIHIL NOVI

  Sousedovic Božka
  je ornitoložka
  líbezná

  Není to však problém
  tajný
  Božka více ptáků
  zná
  než obecní
  hajný….

  Dám skoroprezidentku…
  http://www.iprima.cz/sites/default/files/image_crops/image_620x349/3/85635_slavni-jejich-milostna-ztroskotani-4_image_620x349.jpg

 3. tata11 napsal(a)

  zajímavý článek mohl bych dodat ze svého okolí taky příběh,kdy pracovitá šikovná paní žila s alkoholikem a záletníkem,mlátil jí nevěry denně hospoda,utekl od ní rok na něj čekala,pak se seznámila s manželem té co kní utekli její,on byl pravý opak pral ,uklízel,vařil,ona jen dlouhý kouř a nudila se no závěr je nabíledni vydržela jen pul roku a žije zase s alkoholikem kterému slouží.
  Ale asi je to zákon přírody vždy toužíte potom co nemate a dost často pálí dobré bydlo.Na druhou stranu je ošemetné soudit,člověk který ve společnosti a navenek se jevy jako supr muže byt doma tyran.
  Tyto stahy jsou velice složité,navíc při jasném uvolnění mravu s častým střídáním partneru oto víc.
  Navíc muži i ženy sou jinak založeny,oto víc je pak problému,jako že muži sou většinově bordeláři,více na štíru s hygienou,víc do větru.,min romantičtí.
  Co je velký problém a dost to kolem sebe vidím u lidí co mají vnoučata,jsou odstaveny dost často na vedlejší kolej,proč problem no přece jen muži tolik nepropadnou tomu vše obětovat vnoučatum a mužská ješitnost nesnese byt páté kolo u vozu.Proto zde je dost často ten problem že uteče tam kde je obdivován třeba hold chvilku.PŘESTO že doma ma dokonaly servis.
  Prosím ženy berte to jako mužsky pohled,on ten pohled z ženské strany zas vypadá jinak,kdy zase třeba muž pozna až když to stratí čeho si nevažil

 4. Peggy napsal(a)

  Milý Tato, opět moudré psaní… fakticky, vždycky mne udivuje, jak krásně napíšete to, co je někdy i těžko “napsatelný”. A myslím, že v tomhle lze s vámi souhlasit.. jenže a to píšetš rovněž… ta chemie, to je mrška a je těžký ji někdy ukočírovat.. ale pokud ctíme jistý hodnoty a umíme si v hlavě přesto uspořádat to, že člověk by měl nést za svá rozhodnutí a činy i zodpovědnost, nic se myslím neděje..A že by lidi byli andělé, si nemyslím.. jde jen o hranice a důsledky.. a nemyslet jen na sebe..že prosazením svých nároků, můžeme ublížit jiným.. a myslím, že každý v každým svazku, má za nějaké uplynulé roky, být tomu druhému za spoustu toho, co udělal naopak pro něj dobrýho, vděčný a vážit si věcí, který jsou podstatný.. a osobně, když pan Petr P. píše, že se stydím za své postoje, či jak to napsla..za sebe.. rodina je pro mne vždycky to nejdůležitější.. Ale jestě, než zas “vyletím” :-), jak píšete tu higienu, chichi.. vzpoměla jsem si na to ,c o mi nedávno říkal a kamarádka.. prý- táto, kdy ses naposledy myl? a muž odvětil: Piš si to mámo!!!! no není to roztomilý? tak mějte pěkný den, dnes už sem zas nejdu.. chichi.. jdu na lepší! Zdravím…

 5. tata11 napsal(a)

  Peggy
  SOUHLAS,RODINA je to nejduležitější a dost lidí kteří nak v mladí tvrdí k čemu poznaj že přes veškerá uskalí je to nejlepší co nam život muže poskytnout ,bohužel mnohdy si toho neumíme važit,jak se řiká palí dobré bydlo nebo ta mrška hormony
  MOŽNA se pletu ale to nebylo NA VAS ty postoje spiš sem to pochopil že když zahradnik vše svadí na komunisti,co tyto politici jeden skandal za druhym,jaky rozdil je volit tu bandu darebaku nebo onu ,tak sem to chapal ja,nebot VY CO PIŠETE TAK SE NEMATE ZACO STIDĚT,zaprvé jsou to promě moudra vyvěrajicí s vnitra žadne šaškovaní a ideologie ,je to čemu věřite a podle toho žijete a chovate se,a kdokoliv proč by se měl někdo stidět za svuj nazor at je rudy,modry,pravy levy když žije poctivě.
  JEN by měl přes ten svuj pohled vidět skutečnost,to znamena i darebaky na sve straně,a to bohužel je problem časti lidí,ted především pravicoveho spektra ,nebot jejih pohled ted řidí běh tohoto ale každou kritiku berou ne jako kritiku nešvaru ale utok na jejich pohled

 6. wbgarden napsal(a)

  Krásně upřímná Peggy, jak to tak čtu, dám asi romana tika…

  ROMANTIK

  Co napsalas mi mezi
  řádky
  něžně já schovám
  do přihrádky

  A vyhledám fešnou
  tlumočnici
  hned přivedu ji před
  ložnici

  Tvou přihrádku pak vroucně
  otevřu
  a překládat budem
  dokud
  nezemřu…

  http://www.shodka.net/attachment.php?attachmentid=23338&d=1234096117

 7. Peggy napsal(a)

  Zahradníku, nech mě už žííííííít!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Panebože, co jsem komu udělala, že jsem pronásledovaná tvejma blbinama! Toš ok, :-), jen ať nedostane ta tvá švarná přeložka ze tvý dubový ložnic tik! Pokud ho už nemáš ty…je to nakažlivý…jinak dík , seš taky krásně upřímnej! Jako jediný tady,ses mi svěřil, že máš bráchu! Dík za důvěru. Fotka je bomba!!! A jak jste si podobný!!!!!
  A máme tu dvojčátka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 (já vím, čím vís smajlíků, tím větší inteligigence, hahahaha.. no snažím se marně, je mi to jasné…)
  Ale tatin vám dával zabrat, to ti povím, to byl fofr.. a stíhali jste?.. asi jo, viď?..už je mi jasný, že to tu stíháš jen díky natrénovanýmu..ale jinak teda nezávidím, takový mládí z bičem…. ti povím, teda nic moc…A zdá se mi, že ani ten bič moc nepomoh….A Dobeš by se jistě dnes na taťku zlobil..
  A s tím vápníkem to zas tak zlý taky nebude… nááááhodou! Tyhle rohy jsou jedny z nejlepších, co jsem na volovi mohla kdy vidět! není zač se stydět, zahradníčku, tak zas letím, a bacha, zvolni, aby se pan PP zas nerozšoup. Každej nemá rád ty kecy o ničem…A prosííííím, už si vyber nějakou jinou oběť!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A pozdravuj bráchu!!!!!!

 8. wbgarden napsal(a)

  Drahá Peggy musím tě zklamat, to jsou telky, s bejky by si to nikdo jen tak nedovolil, si piš. I když stoprocentně si pochopitelně jistej nejsem, ale bylo to inzerováno jako kuh sorevnovanije….
  http://www.youtube.com/watch?v=nvsVTdIS_Iw&feature=related
  Jinak velice dobře jistě víš, že když někdo jako první nepoužije ve svém komentáři můj skvostný nick, že já taky nemám nějakou enormní touhu tu nikoho extra oslovovat, a navíc uliční výbor brejlí to nemá rád. Takže s tím žííííítíííím…, ale jo klidně si přeháněj óbětko….
  Jo a taky jsem velice rád, že se takoví PéPé tu jistě rozšafně rozšupujou, to je přímo božská hudba pro moje smyslíky. Aniž by to tušili kucí sockomáčtí, pracují takto zdárně na svém definivním konci. Což je k nezaplacení…
  http://ateo.cz/f/images/m/mozkozravka.jpg

 9. Peggy napsal(a)

  Hahaha.. dost dobrý! no to se nevymyslí..chichi..to je v hlavě.. no mívám tám občas chaost, to není novinka.. Já ale milý zahradníče, také jen reaguji jen na to, když spatřím své provokativní jméno ve tvém komentáři! A kopírovat nebudu! toš tak.. a no jink si ale vystačíš..:-)))

 10. wbgarden napsal(a)

  Peggy čiči s dovolením, já že jsem někomu někdy, natož pak tu psal o meziřádkovném ???
  A prosím tě nekopíruj….
  http://www.bugaga.ru/uploads/posts/2010-10/1288096132_335.jpg

 11. Peggy napsal(a)

  Ježíš, já tu tvoji prostatu zahradníčku nestíhám.. tak dobrou… a bacha na šlapky…chichi..:-)))

Napsat komentář