Jelen, kanec, klokan

Už je to spousta let, ale mám to v živé paměti. Takové události se nezapomínají a každý si je neseme v sobě po celý život. S mou  ženou Hankou jsme se na tu událost dlouho připravovali. Po jejích sedmnáctých narozeninách nám rodiče dovolili jet se spolužáky na víkend na chatu. Už dávno jsme probírali, kdy si dáme dárek. Dárek bylo naše tajné heslo a jen jsme čekali na vhodnou příležitost.
Chata byla sice maličká, ale to naší skupince vůbec nevadilo. Dobrá muzika, rozsvícené svíčky, něco k pití. Ale my s Hankou jsme měli jasno. Jakmile se každý začal starat o svoji holku, nenápadně jsme se vytratili. Už odpoledne jsem vyhlídl takový malý dolík kousek od chaty a připravil si pod smrček složenou deku. Krásná měkká tráva mezi malými smrčky. Už jsme se nemohli dočkat. Rozložili jsme deku a začali jsme s rozdáváním tak dlouho očekávaných dárků. Když už se hodně přiblížilo TO, něco vedle nás zarachotilo. Asi dva metry od nás vyletěl z roští jelen. Nebo to byl kanec nebo klokan. Kdoví. Podstatný je, že by se v nás krve nedořezal. A byl konec, zkažená nálada a nešťastný návrat mezi ostatní.
Ale než bude pohádky konec, musím vás uklidnit: Za nějakých čtrnáct dní se To stalo! Naši byli v kině a jelen tentokrát nepřišel. Co by taky dělal jelen u nás doma!

Komentáře

 1. Jan Krůta napsal(a)

  Jejej, trapasů kolem seznamování… Existuje někdo, kdo by nějakou příhodu nezažil? Nikdy nezapomenu na první návštěvu u rodičů mé tehdy budoucí ženy. Venkovský domek, slavnostní oběd, pivo, přípitky… Nikde viditelné dveře záchoda. Debata smrtelně vážná, nohy zkřížené čím dál víc. Mohu dneska věřit tomu, že jsem neměl odvahu přerušit nekonečnou debatu tak prostým dotazem ohledně WC?
  (Suchý záchod na dvorku, to mě opravdu nenapadlo. Taky je to už… Ale komu by se chtělo ta léta počítat 🙂

 2. ld napsal(a)

  K tématu znám nejkratší historku jakou popisují dotyčené spisky: Můj si našel nevěstu na grupáči :-).

 3. ld napsal(a)

  Původně jsem měl v zámyslu odstupňovat pointu a čekal na vás, Slámoviči, že se chopíte nahrávky. Říkal jsem si, že bych vám tím udělal radost, … (VYMAZÁNO, TÁTAMÁMA BREJLÍ) chlápkovi trochu od fochu. Jenže mi došla trpělivost, tak jsem šalinku vrátil na koleje, a teď jsem píchán ostny…Víc v tom nehledejte.

  (VYMAZÁNO, tátamáma BREJLÍ)

 4. wbgarden napsal(a)

  Káelko bojovníku anonymní, co takhle se odhalit, bych vás moh též slušně a zdvořile osloviti.
  Jinak šálinku si dejte třeba za klobouček, když vás to potěší, a trplěivě píchejte především jen před těmi, kteří vám toho cenzora spapinkají. Jinak ty ostny vyjdou dosti do hlucha.
  Ovšem dobrá nahrávka mi pochopitelně udělá radost dycinky…
  http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/560032_200097883426061_189689707800212_225229_1542493011_n.jpg

 5. ld napsal(a)

  Až teď jsem objevil dotazy. Takže děkuju Lexovi, že uvedl věc na správnou míru. Nick začíná malým el /jako Leonardo, Ludvík, lubrikant 🙂 /. U déčka už není pochybnost, že? A celé dohromady to dělá ld.

Napsat komentář