Fabrika na plná břicha

Odjel jsem do Turecka. All inclusive. Fabrika na plná břicha.  Fabrika na šplouchání ve vlnách, fabrika na azbuku. Ó, já se mám! 🙂
Snad dokonce osmatřicet stupňů! A klimatizace na pokoji krásně funguje a já si krásně píšu. Už je v tom mém “poči” skoro tři sta stránek románu.  Happyend se blíží, ale jako na potvoru asi nevyjde. Hollywoode, Hollywoode, asi se zase mineme. 🙂

Pozdravy na všechny strany!

Komentáře

 1. Mirdulis napsal(a)

  Kocábku mám náram, náram…

  …náramnou. Jak to zpívá Spirituál kvintet (alespoň si myslím) o arše Noemově. A v té souvislosti mě napadlo, kolik prostoru se už věnovalo kauze Pussy Riot a že možná i díky tomu jaksi unikla pozornosti kauza instrukční brožůrky, tématicky zaměřené na vhodnost či nevhodnost oblečení při návštěvě kostela, kterou vydala (jak jinak) církev katolická, pro potřebu věřících i nevěřících. Našeho Pána by prý mohlo urazit, kdyby v kostelních lavicích pobývali lidičkové v šortkách, minisukních a příliš přiléhavých tričkách. A hned mě napadlo, že tady něco nehraje – alespoň při porovnání s tím, co nám říká bible. Pokud vím, Pán stvořil (jako finále tvorby světa) Adama a z jeho žebra pak i jeho partnerku Evu – aby se nenudil. Tedy Adam, samozřejmě. Jenomže v tom případu to pak byli vlastně sourozenci a z tohoto incestu „pak počat byl Kain a počat byl Abel a ti pak počali ty, co počali Babel“, jak zpívali V+W. A jejich rodiče byli přece stvořeni NAZÍ, což Pána zřejmě nikterak neuráželo, když promenovali po ráji takto neoděni, pokud si pak sami neutrhli ty fíkové listy na zakrytí nevhodných partií tělesných, že? A o kousek dále se můžeme v bibli dočíst o tom, jak Boží hněv seslal na zemi čtyřicetidenní slejvák, což při tehdejší úrovni kanalizace vyvolalo celosvětovou potopu, z níž vyvázl – díky kocábce náram, náram – pouze pan Noe s rodinou a díky dalšímu incestu (protože kromě rodičů) byly na palubě už jen bráškové a sestry a pak už jen páry dalších všech tvorů, od slonů a žiraf až po spóry, bakterie a bacily, se lidstvo a zvířectvo množilo dál, až po dnešní demokracii a obecný blahobyt.
  Trochu mi to připomíná zážitek z doby, kdy jsem žil a pracoval nějaký čas v Českých Budějovicích. Šel jsem jednou takhle dopoledne kolem kostela, kde si patrně místní varhaník skutečně krásně preludoval na varhanách. Já tuhle hudbu prostě miluji. A tak jsem se rozhodl, že se do kostela vetřu, usadím se někde v koutku a budu naslouchat. Zamířil jsem k mohutným a zdobným vratům. Nad nimi do kamene vytesaný nápis
  „HIC EST DOMUS DOMINI ET PORTA COELI“, což značí, že ZDE JEST DŮM PÁNĚ A BRÁNA DO NEBES. Už jsem bral za velikou dveřní kliku, když jsem si všiml papírové cedulky, která byla k vratům připíchnuta a na ní trochu kostrbatě napsáno:
  ZAVÍREJTE – TÁHNE TO !! A díky tomuto kousku papíru ve mně už tenkrát zavrtal červíček pochybnosti o všemohoucnosti Boží. Takže z tohoto krátkého popovídání plyne poučení: Do kostela choďte vhodně – a tedy slušně – oblečení a nedělejte tam ještě navíc takovou rotyku jako Pussy Riot !!!

 2. Alex napsal(a)

  Pane Mirdulisi – jen tohle – smějící se smajlík i bez tý poslední věty. Jste báječnej chlap.

 3. Petrpavel napsal(a)

  Hezké povídání Mirdulisi. Ale pro mě z toho plyne jiné poučení : do kostela raděj nechoď. Když máš nutkání dělat rotyku, jdi na diskotéku nebo mejdan.

  • oldwomen napsal(a)

   Poslední věta – absolutní souhlas. Možná bych ještě přidala: nebo se zavři do polstrované cely, aby sis neublížil. S tím do kostela nechoď bych si dovolila drobně nesouhlasit. Je v nich soustředěno hodně řemeslného umu. Pominu strohé svatostánky helvétů, v našich končinách najdete decentní evangelické, skromné husitské a efektní katolické – zejména ty pocházející z pozdního baroka by bylo škoda minout. I svatostánek pravoslavných je dobrou galerií. Dress kode berme jako fakt. Do divadla bychom taky nebyli vpuštěni v pyžamu a nebo karnevalovém kostýmu – a to formálnost oděvu už hodně upadla a v ještě před pár lety nemyslitelných džínách je možno jít na představení prakticky bez problémů – fuj nesoudnému nositeli. Doporučila bych i sledovat, nejlépe význačnější, mši. Je to promakané dívadlo.
   Chodím do kostelů studovat detaily rouch svatých, drobnou řezbařinu a hlavně krajky a výšivky. Ani v muzeu se k nim nedostanete tak blízko.

   • Petrpavel napsal(a)

    Každé tvrzení má své meze, samozřejmě. Já se také nevýhýbám kostelům. Jen jsem vždy vnímal a rozumím podvědomé nechuti svých dětí za mala, vnoučat, když jsem je tam nadšeně “táhl” , prostě se jim tam nelíbilo. Na mě tam také “něco padá”. Těžko se to dá popsat. Jen snad u svatého jezulátka se nikdo necukal, ta “panenka” je upoutala vždy.

 4. Alex napsal(a)

  PetřePavle, ach jo, já věděl, že to poseru, ač úmysl byl jiný. Škoda, že tam Mirduli tu poslední větu dával. Ona je nepodstatná.

 5. Alex napsal(a)

  Je to pravda, ale význam se nemění. Odmyslete a vynechte tu poslední větu.

  • Alex napsal(a)

   No vidáte PetřePavle, když čtu podruhý a vidím kopnutí do holeně od oldwomen, tak se nedivím, že nepochopil. Já měl na mysli, že název zase vzbudí emoce a on význam je naprosto v richtiku. To jen abyh byl Idovými slovy akurátní. usmívající se smajlík

   • oldwomen napsal(a)

    Kde jsem koho kopla do holeně? Reagovala jsem na PP v 8:33. S příspěvkem Mirduse má reakce nemá co dělat. To je v tomto vláknu.
    Pak jsem reagovala na strejdu Olina, protože přirovnat, či dokonce zaměnit, Bibli za Kladivo na čarodějnice – to je, promiňte, i na atheistu trošku silný kafe.
    Následovala drobná slovní přestřelka s Lexem, ale dneska nejsem peskována sama, tak tuto epizodku asi nemáte na mysli.
    Možná je to pozdní hodinou, nevím, opravdu nevím, co je na mé reakci na PP hnusného a zákeřného. Jste-li věřící, mohlo se Vás dotknout mé přirovnání svaté mše k, cituji: promakanému divadlu. Ovšem tímto jsem neměla na mysli prošahané, prohmatané a tak podobně, ale k efektní a na diváka působivé podívané – přijdou si na své oči, uši i čich.
    Tak jestli jste fakt věřící, tak tímhle jsem to dorazila 🙁
    K Mirdusovo příspěvku nebylo co dodat.
    Na Vás jsem reagovala až někdy odpoledne a pochybuji, že by to byla nějaká jedovatost.
    Raději dobrou noc, Vaší poznámce, Alexi, nerozumím.

   • Alex napsal(a)

    Oldwomwn, svou větou ohledně té poslednéí věty autora, kde jste sdělila opačný názor na ni, jste mne mimoděk upozornila na to, že jsem nereagoval úplně dobře – říkám tomu kopnutí do holeně.

   • oldwomen napsal(a)

    Aha, dík za objasnění. Mám kopnutí do holeně spojené s úmyslným ublížením druhému a ještě vedeným ze zálohy… To tedy, prosím, ne e e e. 🙂 Ani to upozorňující pod stolem bych nepoužila, spíš bych skočila do řeči. Ještě jednou dík.

   • Alex napsal(a)

    Jak málo stačí, aby si dva lidé porozuměli a to těmi přáteli jsme se nikdy nenazvali. smějící se smajlík

   • oldwomen napsal(a)

    Oh, Alexi, vlákno je již nudloidním, ale je- li Vaše reakce těsně nad touto, na mne….
    … tak jsou slova, kterými velice šetřím. Přítel je jedním z nich. Ehm, kamarády asi nemám žádné, přátele bych spočítala na prstech jedné ruky, počet známých je věčná proměnná.
    Přeji pěkný den, musím zmizet do reality.

   • Petrpavel napsal(a)

    Oldwomen, ani si nedovedete představit, jak souzním s Vaším vyjádřením (v 8:44).
    …. hleděla kněžna Zaháňská z okna, vzdychla a zašeptala: „Šťastná to žena!“

   • oldwomen napsal(a)

    PP, jsem unavena, přírůstky ve dvoře znamenají vždy minimálně dva týdny zvýšené péče o droboť i matku a spánkový deficit je jen muška malá….
    9:04 : ironie? souznění?
    Babičku psala Božena Němcová ve fest špatném ženském životním období a utíkala v ní do bezstarostnosti dětství, její vzpomínky jsou značně zidealizované.

   • Petrpavel napsal(a)

    Souznění.

 6. Alex napsal(a)

  Jo a když už jsem tu. Otče zakladateli Brejlí, abyste se při návratu nedivil. Předevčírem se švagr se žvagryní vrátili z horkého Řecka do ještě vyšších tepolt Česka. -smějící se smajlík

 7. Strejda OLIN napsal(a)

  “Kladivo na čarodějnice”. Tak bych Bibli nazval já. Kniha kolektivu autorů, jejichž existence není potvrzena, plná nedoložených tvrzení, vzájemně si odporujících. Plná slibů, příkazů a varování, ale ještě více trestů, výhružek, hrůzy a krve. Kniha o někom, koho nikdo nikdy neviděl a o něčem, co nikdy nikdo nepotvrdil. Kniha téměř dva tisíce let stará, ve které nedošlo ke změně ani jedinného písmenka a přesto ovlivňující život mnoha národů, říší, států a více jak miliardy lidí. Kniha, která má na svědomí stejné miliardy lidských životů, na níž přísahají a slibují zločinní vládcové, panovníci, vůdcové i prezidenti. Kniha, v níž najde zdůvodnění pro své činy masový vrah i filantrop a světec. S Biblí pod polštářem stojí proti sobě nesmiřitelní rivalové, bahatí a chudí, poctivci i zloději, poctivci i falešníci. To všechno mě napadlo, když jsem četl Mirdulisův příspěvek.

  • oldwomen napsal(a)

   Oline, četl jste ji?
   Není sranda, že Starý zákon a pět (?) prvních knih Talmudu je bezmála doslova totéž? A jak se katolíci a židi mydlí. Není sranda, že korán je bible doplněná o Mohamedovo “vysvětlivky? Není sranda, že katolíci, evangelíci, pravoslavní, pod obojí, adventisti a klidně i jehovisti jsou sektou téhož?
   Kniha (svitky) za nic nemůže. Problém je ve vykladačích. Víte sám, že jsou jedinci, kteří najdou skrytý význam i v recepisu na rozmíchání sunaru 🙁

   • Petrpavel napsal(a)

    Zastal bych se Olina. Ano, problém je i ve vykladačích. Ale není také u autora (ů, – přiznám, že nevím)?
    Kniha že za nic nemůže? Slovo mnoho zmůže!
    Napíšete-li recepis na rozmíchání sunaru skutečně s úmyslem poradit jak rozmíchat sunar, nic proti tomu.
    Napíšte-li ale recepis na rozmíchání sunaru jako návod jak rozpustit bílé na prášek roztlučené neznabohy, to je jiná.

   • Strejda OLIN napsal(a)

    Mám dokonce dvě. Jednu asi sto let starou, druhou jsem si koupil před pár lety. Ano, četl a čtu. Ale jako laik, nejsem v oboru vzdělán. Čtu i o ní. Já vím, uvědomuji si, že mé názory jsou jen povrchní, jen takové dojmy. Na nějakou “vědeckou” anylýzu nemám.
    Kostely a chrámy jsou podle mě především svědkem lidského umu, řemeslné a umělecké dovednosti, úžasné práce a dřiny. Tak jako třeba i hrady a zámky. Oslavují vliv a moc církve a šlechty. Jen ten člověk, z jehož práce tyto skvosty vznikly, jakoby neexistoval.

   • oldwomen napsal(a)

    Také přistupuji k Bibli laicky a rozhodně nesouhlasím s názorem, že kdo má Bibli, nepotřebuje již žádnou jinou knihu, protože vše je v ní obsaženo…. (tímto netvrdím, že jste napsal nebo tak podobně, jen jsem se s tímto názorem opakovaně setkala)
    Ano, souhlasím. Zejména, mnou vyzdvižené, barokní chrámy dávají najevo nicotnost jedince. Ztrácíte se v nich. Padá v nich na vás tíseň. Přesně tak to autor zamýšlel.
    Shodujeme se, strejdo Oline.
    Petřepavle, trošku mi Vaše reakce drhne v očích. Slovo má přesně takovou moc, jakou mu přisoudíme, jak si jej vyložíme. Mohu napsat recept na rozmíchání Sunaru a nemyslet tím nic jiného a sto lidí jej bude přesně tak číst, ale nemohu vyloučit, že jej sto prvý nebude číst jako recept na prostředek na sprovození nemluvněte ze světa, sto druhý jako předpis na výrobu třaskaviny a další jako Vámi zmiňované rozpouštění bílých neznabohů v nápoj nebývalé síly.

   • Lex napsal(a)

    Öldwomen,
    aby návod nemohl být vykládán jinak, to je zatraceně těžká věc. Kupovala jste někdy v posledních letech nějaký výrobek Made in EU? Po zkušenostech z USA už u pračky třeba je, že se v ní nesmí “prát” domácí zvířata, u mikrovlnky, že neslouží k sušení těch “vypraných” domácích zvířat atd atd. (stejně se vždycky najde nějaký imbecil, který to bude zkoušet).
    Takže koupíte krabičku jak s čokoládou a v ní je arch papíru formátu skoro A0, na něm ve dvacetičtyřech jazycích mikropísmem stořádkové bezpečnostní předpisy a pak podrobný návod, aby nemohl být vykládán jinak. Má ale chybu, že podle něho nic nesložíte, nedokážete nic ovládat. Lejstro zahodíte a jedete způsobem “zkouška-omyl”. Devadesát procent funkcí, co ten vehikl má, stejně nikdy v životě nepoužijete, zato jsou to ty, které jsou na tom vehiklu jednak nejdražší (viz Murphyho “vidový zákon”), jednak (nesnáším slovo “druhak” – nevím, kdo tu hovadinu vymyslel, myslím, že by zasloužil po “golozni” – to jednak, a pak nakopat do – no víte co myslím, to “druhak”!) jsou to ty “užitné vlastnosti”, které nejčastěji přístroj vyžazují z důvodu poruchy. Jo, a to, abyste vehikl používala k tomu, k čemu je primárně určen a co od něj požadujete, tak to v tom návodu na obsluhu stejně popsáno není.
    Já Petrupavlovi i Olinovi rozumím.
    L.

   • Strejda OLIN napsal(a)

    “druhak” jsem někde použil já, poprvé v životě. Najednou mi to vlétlo do hlavy, připadlo mi to srandovní a tak jsem to napsal 🙂

   • ld napsal(a)

    Ahoj Lexi, virtuální kámo společné krve :-).
    Oba jsme byli na vojně a tam byl devěťák :-). Taky blbý, že?

   • Lex napsal(a)

    ld.
    příteli smísených krví, samozřejmě Ti rozumím. Ale jistě jsi u vlka četl, že jsem “detailista” – a já jim jsem, tak se nezlob, že Tě opravím – nebyl to “devěťák”, ale “dévéťák” – což byla naprosto ligická zkratka “přechodné” služební funkce, do níž byli veleni důstojníci, a zkratka té funkce “Dozorčí Vojskového Tělesa” byla jednoznačná – Dé Vé Ťák http://tmavytien.szm.com/skratky.htm.
    Nic společného s jedním druhým ani devátým ani jiným číslem.
    Zdravím,
    L.
    PS
    Jinak, četl jsem někde, že pojem “druhak” (“druhák” samozřejmě, ale to je něco jiného) je gramaticky i sémanticky správně. No, bodejť by nebyl, když naše rodná řeč, naše mateřština, v řiť se obrací.

   • ld napsal(a)

    Lex,

    já už k vlkovi nechodím. Je to takový fan klub pana domácího, jeho klaka. Na to já nejsem, leč respektuji.
    Ale Tvúj smysl pro akuratesu 🙂 se míi líbí.
    Horší je hanba, že jsem vojákoval v devěťáctví; on totiž nikdo jinak toto slovo nevyřkl, a já neměl důvod o jeho vzniku pochybovat…

   • Alex napsal(a)

    No Ide, já takový fanoušek jsem a od počátku. Jak vlka tak Lexe. Nemám na tom, co měnit. Jen někdy s něčím nesouhlasím u jednoho či druhého. Nu a u vlka jsou to pro mne zatí jen detaily. A není to jen v tom. Nemám od malička rád určitý taktrochu baronský typ přezíravosti – vy jste daleko pode mnou, s Vámi mne nebaví si ale vůbec nic vysvětlit. A ono se stane i svatému, že někdy tak akurátní není nebo z neporozumění mentoruje a pokračuje v tom i po vysvětlení. Říká se tomu lidská nedokonalost. Já si té své jsem vědom a vím, že jsem někdy hodně provokaivní a že i s ohledem na postatní i ujedu, ale URÁŽET se opravdu neumím.

   • Alex napsal(a)

    A aby to bylo jasné proč jsem to Ide napsal. Lex mne tituloval svým přítelem, shodou okolností jen když jsem se jej zastal. Já to nedělal kvůli němu ale kvůli sobě a co se týká přátelství – holt na něj mám trochu jiný názor. Přátelé si věci obvykle dokáží vyříkat. Jen proto to Píši. A když už jsem děl a řeknu b. Lexi Váš mail jsem z adresáře vymázl a Vaši identitu zapomněl, myslím, že Vy to potřebujete vědět. Neprozradil bych ji ani kdybyste v tom adresáři zůstal, ale mám pocit, že přátelství chápete jinak a mohl byste mít nějaké obavy. Neudělal bych to ani kdybyste mne Vy sám nenazýval – škoda, že jen v určitých souvislostech. I o tohle šlo. Já na Vás názor jinak neměním, jen se také nikam nemám ve zvyku vnucovat. Opravduchápu přátelství jinak. Tragédii z toho nedělám, a vážit si Vás pro něco tímhle nepřestanu. No mám rád čistý stůl.

   • Petrpavel napsal(a)

    Alexi, Vaše problémy na moji hlavu … 🙂

   • Alex napsal(a)

    PetřePavle – ale jděte, každý máme holt svoji hlavu a každej jinou. Jen ji máme všichni v něčem a nějak tvrdohlavou, někdy si porozumíme, někdy holt ne. – smějcí se smajlík Nu a já si některé věci ověřuji po svém, třeba i provokacemi. O ničem jiném to není.

   • ld napsal(a)

    Alex,

    jestli jsem pod vámi či ne, s tím nic nenadělám. Ani moc netuším, co jste tím chtěl říci. Jisté je jen jedno, že až do včerejška jsme spolu my dva tak nějak koexistovali; já nekomentoval vaše texty, vy rovněž. Můžeme i nadále navázat na to příjemné, že “s Vámi mne nebaví si ale vůbec nic vysvětlit”.
    :-).

   • Alex napsal(a)

    Id – Já s tím přece nemám žádný problém.
    Ostatně někdy se stává, že dojde na řeč skrze třetí osobu. Nemusíte dané věci ani porozumět, Vás se netýkala. Ale rozumím, že se to tak mohlo jevit a reagovat na druhého můžeme opravdu jen tak, jak se to jeví nám samotným.
    Nechcete-li, abych na Vše vstupy vůbec neragoval – nemám problém to respektovat – také smějící se smajlík Ostatně důvod, proč jsem tak učinil už pominul. Také a chápající smějící se smajlík

   • ld napsal(a)

    Alex,

    to je v pohodě, nejsem zatrpklý :-).

   • Alex napsal(a)

    Já přece také ne. -usmívající se smajlík

   • ld napsal(a)

    Alex,

    tak fajn, válečná sekyra je pod zemí.
    A klidně do mě názorově řežte, komentujte a nešetřete. Slibuju reciprocitu :-).

   • Alex napsal(a)

    Jo, nojo – ta poslední věta – jasně – to jsem celý já – chechtající se smajlík.

 8. Alex napsal(a)

  No když už je řeč o bibli tak přidám svou trochu do mlýna taky. Pro mne je to zásadní dílo světové literatury, kterou stojí za to pročítat znovu a znovu. Ono tam snad všechn je. Záleží opravdu na výkladu a ten je možný pokaždé jiný – pro mne v dobrém slova smyslu. Zneužít se dá všechno.

 9. oldwomen napsal(a)

  Lexi, sdělila jsem někde, že Olinovi či Petrupavlovi nerozumím? Nepodsouváte mi svá vlastní přání?
  Ehm, s návody k použití problém nemám. Možná to bude tím, že v nich nehledám kličky a vícevýznamy. Každej jsme profesí nějak deformovanej. Těžko se tomu po létech praxe, odříkání, bránit. Je to pod kůží, že jo….

  Alexi, s tím, že je Bible významnou, možná i zásadní, knihou světové literatury nelze než souhlasit. Stejně tak s tím, že obsahuje řekněme mravní kodex, je v ní vášeň i násilí, láska (zprofanované Šalamounovy milostné písně) ve všech jejích podobách, kus starověkých dějin. Zajímavá jsou například, musela bych jít vyhledat přesné znění kapitoly, ale obecně jsou to rady snoubencům, rodičům, i soudcům. Velice podobná naučení snoubencům jsou i v Kamasutře 🙂 , v té část ještě bez obrázků 😀

  • Petrpavel napsal(a)

   Závidím Oldwomen že nemáte problém s návody. Já, ač technik, nebo možná právě proto?, pořád.
   Včera jsem dával dohromady postel (ne postýlku) pro vnouče . Postup nepopsán, nenamalován. V “návodu” vyobrazeno šest druhů montážních součástek, v pytlíku čtyři druhy. Dřevěných čepů lichý počet, postranice na obou stranách mají díry, tedy potřeba sudého počtu?
   Po rozrušení co si počnu bez chybějících součástek jsem se pustil do práce. Průběh mě ujistil, že je vše vlastně v pořádku. Jen moc věřím tomu co je psáno. “Návod” zřejmě platí i pro postel se šuplíkem, takže “chybějící” montážní součástky nebyly potřeba. Jedno ukončení postranice bylo nikoli dřevěným čepem, ale šroubem.
   A je to, řekli by Pat a Mat.

 10. Strejda OLIN napsal(a)

  Lexi, správně jsi napsal “vojskového”. DVT (dévéťák, dozorčí útvaru) byl nedřízený celé dozorčí a strážní službě příslušného útvaru po dobu 24 hodin. Byl označen žlutými šňůrami. Měl značné pravomoce a my jsme už věděli, který je jaký a co si můžeme a nesmíme dovolit. No jo, bejvávalo…

  • ld napsal(a)

   Co právě bylo zvláštní, že i Slováci vyslovovali devěťák, ačkoli jim slovo devéťák mohlo být bližší. Ba dokonce to bylo stejné na Slovensku. Solidní část vojny jsem prožil na spartakiádě, kde byla fluktuace vojsk co voda v Dunaji, ale zůstalo to u devěťáctví.
   No, 1/4 století od konce vojny jeden nestačí žasnout…:-)

 11. poletucha napsal(a)

  Tak tedy krásné tramtárijské dny, večery, noci. Užij si příjemností do syta a splň to, co sis (jistě realisticky 🙂 ) naplánoval. Ať se dovolená vydaří!

 12. Lex napsal(a)

  ld,
  fanklub vlka? Jo, jsou tam i takoví. I takoví, co by furt rádi vysvětlovali, jak to ten nebo onen myslel, jako že to třeba není plivanec do ksichtu, ale že ve skutečnosti možná začíná pršet, i když to je mrmel. Jsou tam i takoví, kteří rozumějí všem a každému, že to myslí dobře a správně, jenom to my ostatní správně nechápem a nerozumíme si, co jsme si kdo jsme si.
  Tak to já jsem z jiného těsta. Mám rád objektivní pravidla, mám rád uklizeno na stole. Aby bylo jasno, kdo je ryba a kdo je rak (já jsem rak).
  ld,
  křivdíš “vlkovi”, není to žádný “fanklub”. Jak jsem už řekl, jsou tam takoví, kteří se snaží to takhle stavět. Ale jsou v menšině. A navíc ani vlk sám se jich nijak nedovolává. Řekl bych, že jsou na úbytě.
  Protože vlkův prostor je otevřeý prostor. Pro každého, kdo umí svůj názor obhájit.
  A to mi musíš (nebo nemusíš) prominout, že před časem jsi tam “vyvalil sudy” s velmi brizantní tekutinou. Ani já jsem nesouhlasil s Tvými úlety (možná jsi byl motivován nějakým povzbuzovadlem-snad si rozumíme).
  Takže shrnuto a podtrženo: není sto vina vlkova prostoru, že jsi couvnul. Byl to Tvůj radikální úlet. Výjimečný.
  Mohu-li Tě požádat – stáhni ocas a vrať se.
  Máš na to.
  Díky.
  L.

  • Petrpavel napsal(a)

   Fanklub u vlka? Trapná Id-ova domněnka. Vážím si vlka a přesto s ním často nesouhlasím. Stejně tak Lexovy preciznosti a znalostí – poučné, ale ne poučující.
   Tolik k této diskusi o Fabrice na plná břicha 🙂

   • ld napsal(a)

    Petrpavel,

    abych nebyl dlužen odpověď i vám…Je hezké vaše vyznání ad vlk. Nechci na Brejle přetahovat byvší spory odjinud, kazila by se zde ta vytvořená pohoda. Myslím, že až tak o toto téma nestojíte, ale nebráním se to přenést přes mail.

   • Petrpavel napsal(a)

    Tak je nepřetahujte 🙁
    Vážně, nestojím …

  • ld napsal(a)

   Lexi,

   vidíš, zrovna včera mě napadla otázka, v jakém znamení jsi narozen. Myslel jsem si, žes taky Panna. Říkal jsem si, že se zeptám, ale pak mi to nějak vypadlo. A vida, snad telepatie, odpověď se sama vynořila :-).

  • ld napsal(a)

   Petrpavel,

   račte si povšimnout, že spory opravdu nepřenáším. Naopak, byl jste to vy, kdož se snažil věc eskalovat zmínkou o trapných domněnkách. Když budu cítit potřebu glosovat vaše názory, tak taková slova vynechám. Ale protože vaše komenty v drtivé většině případů přeskakuju z důvodu malé shody názorů, tak se k tomu nedostanu. Myslím, že tím jsem téma z mé strany úplně vyčerpal, takže se z dalšího omlouvám.

 13. Alex napsal(a)

  Lexi – “Jsou tam i takoví, kteří rozumějí všem a každému, že to myslí dobře a správně, jenom to my ostatní správně nechápem a nerozumíme si, co jsme si kdo jsme si.” – ano i takto tomu lze rozumět.

 14. oldwomen napsal(a)

  Ještě smajlíková vteřinka
  http://www.krnov-info.cz/_tvorba_webu/?p=244
  👿 Píše se jen dvojtečka, to za ní a ukončující dvojtečka. Apostrofy jsou tam proto, aby nebyly dva sloupce emotikonů vedle sebe 🙂 😆 🙄 😳

Napsat komentář