Jazzíkův letní občasník/ 10 nejúčinnějších afrodiziak

Někdy věkem, někdy z úplně z jiných důvodů uvadá tzv. libido (sexuální apetit).  Někdy se stačí domluvit s partnerem, někdy ho třeba vyměnit.
Někdy ale stačí apetit k sexuálním hrátkám povzbudit. Slovo afrodiziakum (prostředek k povzbuzení sexuálního vzrušení a apetitu) je odvozen od jméno řecké bohyně krásy a plodnosti a vede k tomu, že snaha “užít si” není vůbec nová. Používaly se jedovaté rostliny (kořeny mandragory), připravovaly se nejrůznější nápoje lásky a ne náhodou nese jedno z přírodních afrodiziak staročeské jméno bujarník.
Já jsem se k tomuto tématu dostal díky knize nakladatelství Práh Sex v číslech, ze které budu citovat.

1. Kaviár
Vajíčka jesetera, velmi výživná. Prý i jejich vůně evokuje sex. Pokud je někdo ochotný krmit vás kaviárem, myslí to s vámi opravdu vážně. Nemusíte hledat jiný důvod. Autorka doporučuje kuličky kaviáru servírovat přímo na tělo partnera ( -rky).

2. Šampaňské
Bublinky pomáhají přemoci zábrany. Zde autorka doporučuje nabrat nápoj do úst a koupat v něm partnerovy  části těla, na které máme právě chuť.

3. Čokoláda
Obsahuje fenylalanin, aminokyselinu, která v těle zvyšuje hladinu endorfinů, přirozených antidepresiv. Doporučení: Do rozehřáté teplé čokolády kápnout trochu rostlinného oleje, aby znovu neztuhla. Naplácat na erotogenní zóny, speciálně na ty, na které partner zapomíná! Pak partnerovi popřát dobrou chuť…

4. Ústřice
Casanova jich prý spořádal každé ráno padesát. Obsahují zinek, který je účinným prvkem k onomu bujaření. I zde je doporučení dosti originální. Kdo zná dosti specifickou  konzistenci této potraviny, nediví se, že autorka navrhuje přemístit poživatinu do partnerčina  podbřišku a na vidličku a nůž v tomto případě určitě zapomenout… 🙂

5. Jahody
Pornoherečky prý vyžadují, aby tyto “plody Venušiny” nabité vitaminy jejich souherci večeřeli před natáčením scén s orálním sexem. Autorka doporučuje jahody zmrazit, pak rozkrojit a přejíždět po těle a vzápětí po stejné dráze horkým jazykem.

6. Hummus
Přátelé zahrádkáři, nepřehlédněte zdvojené “m”. Jedná se o omáčku z cizrny, citronové šťávy, česneku a sezamové pasty. Omáčka se má nabírat prsty a krmit s ní partnera… Tak tohle je opravdu pro zvláštní labužníky. Ale proti gustu…

7. Liči (Lychee)
Kromě toho, že toto exotické ovoce obsahuje dávku vitaminů, po oloupání  odstranění pecky prý připomíná na dotek ženské pohlaví… autorka doporučuje: Užijte si trojku, vy dva a liči. Slibuji, že si tohle ovoce někdy opravdu koupím oloupu a …

8.Med
Jistý labužník prý řekl, že labužník, který počítá kalorie, je jako dívka která při sexu kouká na hodinky. Med obsahuje pyl, který prý vyvolává sexuální žádostivost. Návod v knize: Kápněte si na tělo med a partner ho musí bez pomoci končetin objevit…

9. Mrkev
Staří Řekové ji prý konzumovali při přípravě na orgie. Já ji  chroupu při dálkových nočních přesunech za volantem. Nechce se mi usínat. Že by to bylo ono? O chroupání ale autorce moc nejde. Spíš ji inspiruje její tvar

10. Chřest
Jistý dědek bylinář prý kdysi napsal, že tato zelenina (po které prý člověku nepříjemně páchne moč), “rozněcuje v muži či ženě chtíč tělesný”. Navrhuje se ukusovat z chřestu odkudsi trčícího, asi bych řekl nejlépe z úst.
Nakonec citát, který kapitolu uzavírá: “Jsem ve věku, kdy místo sexu začíná hlavní místo v mém životě zaujímat jídlo. Zrovna jsme si nad jídelní stůl umístil velké zrcadlo …”

To se nás, přátelé, ale dozajista netýká, takže na závěr jeden údajně “svůdný” recept: Křepelčí vajíčka s kaviárem ne, ústřice v chilli a limetkové šťávě, to je taky nuda, pojďme risknout Koktejl z liči a šampaňského:
Do zchlazené sklenky nalijte několik lžiček šťávy z liči, zalijte sektem a do nápoje vložte kousek tohoto exotického ovoce. Úspěch prý zaručený.

Mezi námi:  Nevyvolá stejný efekt znásobené množství čistých bublinek ovoce prostých? 🙂

Zdroj: Sex v číslech (Sarah Hedleyová), nakl. Práh

Komentáře

 1. oldwomen napsal(a)

  Říkával kolega věkovitý, že není ošklivých či nedajných slečen, pouze vodky je málo…
  Tuhle znáte?
  Dvacetiletej, třicetiletej a čtyřicetiletej se vykvajznou v letním hicu na tvorbu hodnot a zmizí k rybníku. Rozvalí se na deku, dvacetiletej kouká po okolí, třicetiletej se snaží opalovat, čtyřicetiletej vytáhne noviny a začne si číst. Najednou dvacetiletej začne šťouchat do starších kolegů, že támhle na druhým břehu jsou tři celkem pohledný baby a opalujou se bez plavek a kluci, pojďte, poplavem za nima… Třicetiletej si posune sluneční brejle a uklidňuje dvacetiletýho, že škoda námahy, když budou chtít, že připlavou samy.Čtyřicetiletej jen koukne přes kraj novin a votrávene sykne, kluci, je to v prdeli, voni sem plavou….
  🙂 čistě mezi námi… nepřeceňuje se občas význam sexu? Navíc, když to nezajiskří, tak ani vagón kaviáru a kýbl viagry asi nepomůže. Jsou i jiný sporty.

 2. Jan Krůta napsal(a)

  Mně nepřipadá, že se význam sexu přeceňuje. Ale od dámy je to pro nás odrostlejší muže docela konejšivé 🙂 A vzhledem k tomu, že se komentáře nehrnou, předpokládám, že si pánové právě chystají k snídani 50 ústřic, šampíko s jahodami a odpeckovávají kilo liči. 🙂

  • oldwomen napsal(a)

   🙂 úplně je vidím, kuchaříčky 🙂
   Každý věk má své. A čas, čas prostě nezastavíme. Honba za výkonem za každou cenu, nepřipadá mi to vyloženě směšné, ale soucitnému úsměvu se prostě ubránit nelze.
   Omládnout se nám nikomu asi nepodaří, i když tedy byla jedna slečna Makropulosová, ale tý se věčný mládí taky začalo zajídat , tak proč nestárnout s noblesou. Žádný kysnutí a žlučovitost, ale zralost a nadhled.

   • Strejda OLIN napsal(a)

    Můžu být upřímný? Šukat má člověk, když je mladý a dokud to jde “samo” a dokud člověk k něčemu vypadá. Já bych na sebe, být ženská, nevlezl. Hezky o tom píše F. Villon.

   • oldwomen napsal(a)

    Oline, mluvíte mi z duše.
    Chachá, ale u nás dnes večer vzrůšo bude. I jiskření proběhne. Tedy mimo duchny. Spíš pěsti do stolu a tak podobně akčně 😛 😆 🙄 😉 Hned potom, co drahému dojde, že na mém součtu násobků jedenáct krát čtyřicet kilo plus devět krát třicet kilo je bez pár deka půl tuny cosi skřípe 🙂
    Od pondělka zdražují krmné směsky, protože metrák krmné pšenice je na výkupu o sto padesát korun dražší proti loňsku, o ostatních obilninách nemluvě 🙁 . A to už bylo sakra draho, čtyři stovky za metrák. Tak jsem se předzásobila na skoro čtvrt roku a přece nepojedu dvakrát, když kule je dimenzovaná na deset tun, néééé?
    Přátelé nic radostného. S novým rokem, jak dojdou loňské zásoby a hrábne se do letošní sklizně půjde nahoru zase fšecko 🙁
    Hm, před deseti lety, když se kupovalo (nikoli vykupovalo) obilí za dvěstě pade metrák, tak to bylo od škrta a keťasa a nenažraného lumpa… Aáááách jo 🙁

   • oldwomen napsal(a)

    Ještě pitomůstka. Kdysi, protože jsem potřebovala najít (a touto cestou i našla) kontakt na jednoho bývalého kolegu jsem si udělala, netuše, že tamní prioritou je sezmanka povrchní flertovací, účet na Badoo. A protože jsem baba nepoctivá, tak jsem si tam přidala deset let, v domnění, že případní nápadníci odpadnou. Chyba lávky. Kyprá šedesátnice byla jak cumel pro vosy, tedy nestárnoucí sedmdesátníky. Kurňa, i nabídky k sňatku a nastěhování se (samo že k mně) mi pár neděl plnily schránku. Případné loudily – pomahače jsem decentně odpálila inventárním soupisem zvěře, kutily líčením, značně přehnaným, neutěšeného stavu obytné ruiny, ééé domu. Ale vyskytli se dva, tři, co votravovali i po mém zrušení účtu. Klika, že nedávám moc na vědomí, kde přesně bydlím a používám dvě mailové adresy. Neznámým dávám tu filtrovací.
    By se vtěrkové snad i na práh dostavili, kdyby věděli, kde je 🙁

 3. Jan Krůta napsal(a)

  Teď jsem dostal v mailu upozornění od jedné vzdělané pisatelky a čtenářky Brejlí, že překladatel /-ka knihy určitě špatně přeložila originál, protože prý moč po chřestu naopak voní !!! Sorry, paní doktorko, rád předložím publiku, v urinoterapii jsem naprostým laikem! 🙂 To mi připomnělo, že jsme tyhle věci kdysi na gymplu řešili v souvislosti s ruštinou, kde se překládalo, že něco “krasívo páchnět” 🙂

  • oldwomen napsal(a)

   Oh, milý nezbedný Franta 🙂 a jeho nestárnoucí verše.
   A co říkáte na o pár století zralejšího Ovidia (Naso) ? Panebože, kdo ho překládal? Fisher? Nemohu si vzpomenout, googlit mi v tomto případě přijde podlé a vstát a sejít dolů do knihovny jsem docela obyčejně líná.
   🙂
   Uf, náklad z přetíženého vozíku jsem potichoučku nepolehoučku (pytel šrotu fakt není kabelka) uklidila, Oldman si ani nevšiml… URÁááá jiskření se nekoná a konat v dohledné době nebude. Uf a uf a ještě jednou uf. Jsem stržená jak péro z gauče, kaviár bych asi sezobla a šampíčkem i zapila, ale byla by to zbytečná investice. Jen co se uvolním horkou sprchou, tak usnu.

 4. tata11 napsal(a)

  zajimavé tema sex……….řešit cenu obilí…………ale řekl bych že i dost vypovídajicí……..rozdíl mezi mužem a ženou,teda většinově……muž i když nemuže,rad o něm aspon kecá,VĚTŠINA ŽEN,to spiš považuje za přecenované.
  STOHO VZNIKÁ nasledné ja mu obětovala život a on si ted našel mladší.
  ANO ZDE JE TA ODLIŠNÁ CHEMIE,muž teda převažná čast nikdy i když nemuže neřekne o sexu že je přecenovaný

  • oldwomen napsal(a)

   Ehm, tato, sice jste vytrhl z kontextu, ale když už Vás to tak zaujalo a přijde vám to podivné a asexuální…
   Hladový a naštvaný má býti útočící válečník. Hlady naštvaný milenec je poněkud kontraproduktivní záležitostí. Takže ona ta cena obilí se s sexem souvisí celkem úzce. Ostatně i s obvodem pasu 🙂
   Mno… výměna věkovité manželky za mladší a reprezentativnější model, snaha býti otcem ve věku dědečkovském… ono bývá lepší mít mozek v hlavě místo v hlavičce. Ovšem který chce kam, šup tam s ním. Čas zastavit ani přibrzdit nejde. Totéž platí i pro inseminované babičky prvorodičky.

 5. tata11 napsal(a)

  oldwomen……………bohužel moc jste nepochopila,ani takové chovaní neschvaluji,učelem bylo jen konstatovaní o jiné chemii.

  je vidět že poslední dobou u mě čtete jiné než je muj zaměr,jak sem napsal na kose,kde jste mi celkem nepochopitelně setřela,nemám zajem se škorpit.

  jinak ale věta dokazuje že nechapete………ono bývá lepší mít mozek v hlavě místo v hlavičce. Ovšem který chce kam, šup tam s ním.

  OTOM TO JE,vyte život není o rozumu a sex už vubec né……….ale to neznamená že to nevím nebo nechapu nebo schvaluji…………ta věta co jste napsala je pravě to nepochopení…………samozřejmě že je hloupost myslet tou hlavičkou a většinou je to špatné,jenže zde je mé zdělení dost velké procento žen ktomu davá podnět pravě že vtom pozdějším věku tomu davaj neduležitost,pak ale sklidí co zasejou a nechapou.
  TO NENÍ OMLUVA MUŽU TO JE KONSTATOVANÍ TÉ ROZDILNÉ CHEMIE……..JINAK SEM 37 LET ŽENAT

 6. tata11 napsal(a)

  PS………NIC SEM NEVYTRHL………to že sem to nevytrhl dokazuje mnou víše citovaná VAŠE VĚTA

 7. oldwomen napsal(a)

  Tato, milý vztahovačný tato…
  rozbolela mne hlava.

 8. tata11 napsal(a)

  oldwomen,
  nevím kde vidite vztahovačnost, mohl bych argumentovat co jste použila na KOSE ,ALE tosem nepatří nikdy sem se o VÁS NEOTIRAL VE ZLEM,spiš naopak,jestli považujete vysvětlení nepochopení psaného budiž,jak sem napsal nemám chut se škorpit a přetahovat.

  moje vysvětlení platí……..vy jste napsala že sex se přecenuje ,ja sem napsal že z pohledu muže je to věc jiné chemie a vede takovy nazor dost často k rozpadu těch starších manželství a že pravě pak si ty ženy stěžují vidí chybu jen na tom muži co vidí poklopcem…………vy jste mi vicemeně odpověděla že to je nerozum.

  jenže ja nato že to je nepochopení v sexu rozum moc neplatí.

  kde je stopa jakekoliv stahovačnosti nebo třeba utoku na VÁS……..JE TO REAKCE NA VYROK ……….SEX SE PŘECENUJE

Napsat komentář